Yeni Şafak ve Cüppeli Ahmet Efendi Konusu

serhen

Asistan
Elde kesin bilgi, kesin bir ispat olmadan Yeni Şafak'ın Kartel ağzıyla (yalan söyleyerek, iftira ederek) yaptığı çirkin işi Hükümet'e fatura edenler, gözü kapalı Akp düşmanlarıdır. Ve Yeni Şafak ile aynı çirkin işe sarılarak, o gazetenin seviyesine düşmektedirler.

Yenişafakın hükümetin sözcüsü gibi davrandığını geçtim, sahibinin R.T.Edoğan'ın dünürü olması da tesadüf olsa gerek.

efruz

Kıdemli Üye
Burda hatalı ve iftiracı olan Yeni şafak Gazetesidir.hükümet ne alaka yahu.

yok dünürmüş yok sözcüymüş.boş Laf

serhen

Asistan
Burda hatalı ve iftiracı olan Yeni şafak Gazetesidir.hükümet ne alaka yahu.

yok dünürmüş yok sözcüymüş.boş Laf

Sizinde hatalı ve iftiracı olarak kabul ettiğiniz gazetinin kimlere ait olduğunu açıkladım,gazetenin hükümetle ne kadar alakası az veya çok olduğu size kalmış.

talib

Kıdemli Üye
Yeni Şafak ile AKP'nin ne alakası var denilbilir mi? Ahmet Taşgetiren neden ayrılmak zorunda kalmıştı. Gözümüzü kapamak istesek de bu hükümetin nimetlerinden faydalanmak isteyen pek çok insan vardır.

hirahos

Kıdemli Üye
Dünürünün gaztesi, zaten hükümeti destekler vs. Bunlar ispat şekli değil. Zanla itham iftiradır.

arifan yolcusu

Profesör
CÜPPELİ Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati’nin sıra dışı ve yaramaz çocuğudur.

İsmailağa Cemaati modern teknikler kullanmaz, Cüppeli kullanır.

İsmailağa Cemaati görünür olmaktan hoşlanmaz, Cüppeli hoşlanır.

İsmailağa Cemaati şatafattan kaçınır, Cüppeli kaçınmaz.
İsmailağa Cemaati televizyondan tiksinir, Cüppeli sever.
Bu farklılıklara rağmen...

İsmailağa Cemaati’nin önderi Mahmut Efendi, ne kadar rahatsız olursa olsun Cüppeli’yi dışlamaz... “Cüppeli bizden değildir” türü açıklamalar yapmaz. Çünkü Mahmut Efendi, bu tür çıkışların adamı da değildir.

Cüppeli de zaten Mahmut Efendi’nin bu bilinen tutumundan istifade ederek, hem İsmailağa’nın içinde kalmayı başarır, hem de İsmailağa Cemaati’nin yadırgayacağı türden işler yapar.

Cüppeli’nin bir spor salonunda yapmak istediği “gösteri” de işte bu türden işlerdendi...
Şu kritik günlerde...
Sarıklı erkekler ile çarşaflı kadınları bir araya getirip “malzeme” verecekti.
Ama Yeni Şafak Gazetesi, “Hop” dedi.
Cüppeli’yi “provokatör” ilan ederek toplantıyı yasaklattı.

Peki Yeni Şafak’ın bu tutumuna şaşırmalı mıyız? “Vay be! Kendi camialarını bile eleştiriyorlar, ne güzel” demeli miyiz?
Ben pek diyemiyorum.

Neden mi? Şunlardan dolayı:

- Yeni Şafak, Mahmut Efendi ile Cüppeli Ahmet’i ayırmaya olağanüstü bir titizlik göstermiştir.

- Mahmut Efendi ile Cüppeli’yi ayırdığınız zaman işiniz kolaylaşır... Bu durumda Cüppeli’ye istediğiniz kadar vurabilirsiniz, başınız belaya girmez.

- Yeni Şafak’ın Cüppeli’yle ilgili manşetinin altında yatan asıl cümle şudur: “Devri iktidarımızda işler tıkır tıkır yürürken pişmiş aşa ne diye su katıyorsun ey Cüppeli”.

- Mesaj bu olunca Cüppeli’ye vuruş mubah hale gelmiştir.

- Cüppeli’nin jetski fotoğrafları Hürriyet’te ilk yayınlandığı zaman konuya girmeyen Yeni Şafak, bugün Cüppeli’ye vururken o fotoğrafları da kullanmaktadır. Demek ki “camia içi eleştiri yapmak” için ille de zamanının gelmesi gerekiyormuş.

ahmet hakan

yerinde tespitler o bile tanımış cemaati...
diğer husus olay ile hükümet arasında bağlantı kurmak yanlıştır...
daha dün merhum tayyibin abisinin cenazesini kemal efendi kaldırmıştır....
suçlu yeni şafaktır,boykot edileceke ve kınanacaktır...
burdan hükümete saldırmaya çalışmak beyhudedir...

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Duha kardeş sizin bakış açınızla düşünürsek doğru, bizim bakış açımıza göre bunlar yanlış.

Ak Parti ve Erdoğan hangi şartlar altında iktidar oldu, tepesinde demoklesin kılıcı sekiz senedir nasıl sallandı her şey ortada. Başbakanımızın harcanmasını istemiyor ve ona biz baskı yapıyoruz diyoruki : DUR.

Anaya mahkemesine bir bakalım, yargıtaydada bazı değişimler olsun, Baykalı bir gecede yoklara karıştıran Rabbim, Kılıçdaroğluna Başörtüsünü çözme sözü verdiren rabbim, Yargıda değişim sürecini başlatan rabbim, bir gecede bu başörtüsünü sorununun çözüleceği şartları oluşturacak ve bu çözümü, saf ve temiz Başbakanımıza nasip edecek inşallah.

Ortaya olur olmaz çıkıpta kabadayılık yapmanın, meydan okumanın sırası değil.

Kimse başbakanımızdan bunu beklemesin.

Yüze Yüze kuruğuna geldik az kaldı .

Başbakan alıntıladığın o yazımı teyit eder açıklamalar yapmıştır. 28 Şubat'ı hatırlatmıştır.

Yani, halka aba altından sopa göstermiştir.

"Başörtüsü yasağı konusunda daha bizi zorlamayın, 28 Şubatçıları kızdıracaksınız" manasındadır.

Hadi diyelim ben komplo teorisi üretiyorum. Peki, başörtüsü yasağı iktidardan önemli değil tarzı hareket edenler kafi delil değil midir?

28 Şubat'ı hatırlatan başbakan çelişkiye düşmüştür:
Hani referandum öncesi propoganda ediyordu: "Darbeler dönemi bu anayasa değişikliği ile bitecek"

Daha bu ne korku?

Yoksa bu işin işinde bir iş mi var?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
AKP ve hükümet CHP gibi halktan her geçen gün uzaklaşıyor. AKP, CHP'nin misyonunun üstlenmiştir.

İşte delili:

İlk öğretimde başörtüsü yasağı sanki ilkmiş gibi tuhaflaması gösteriyor ki AKP halktan kopmuştur. Ne dediler "daha önce yoktu nerden çıktı"

Sahi ilk öğretimde başörtüsü problemi yeni mi gündeme geldi?

Halktan kopan AKP'ye sormak lazım:

"Haydi kızlar okula kampanyası neden başarılı olmadı"

Bir AKP'li vekilin kızını okula göndermesi için ikna etme teşebbüsüne veli: "başörtüsü ile giders olur" demesi de mi unutuldu.

Peki, kızını okula başörtüsü yasağı var diye göndermek istemeyen veliye bakan tehdidi neyin nesi? Düpedüz CHP'lilik değil midir?

Birileri hala AKP iktidarda kalsın ne olursa olsun derdinde.

Onlara sormak lazım:

Korktuğunuz ve halkı daima korkutuğunuz CHP iktidar olsa aynı tepki ve söylemi yapmaz mıydı?

Peki, CHP böyle yapsa, şimdi sukut edenler ne derdi acaba.

Hani, İslam2ın gür sesi(!) Akit gibi yandaş gazeteler nasıl manşet atardı.

Tarafgirliğinizi bırakıp sadece bir an düşünün.

Ayrıca, AKP son kominist partidir.

Delil mi istersiniz, belediyelere verdiği diktatörvari yetkiler ve bu işi bir devlet kurumu olan TOKİ ile yapılması buna delildir.

Bu nasıl liberallik.

vesselam

TakVa

Ordinaryus
Başbakan alıntıladığın o yazımı teyit eder açıklamalar yapmıştır. 28 Şubat'ı hatırlatmıştır.

Yani, halka aba altından sopa göstermiştir.

"Başörtüsü yasağı konusunda daha bizi zorlamayın, 28 Şubatçıları kızdıracaksınız" manasındadır.

Hadi diyelim ben komplo teorisi üretiyorum. Peki, başörtüsü yasağı iktidardan önemli değil tarzı hareket edenler kafi delil değil midir?

28 Şubat'ı hatırlatan başbakan çelişkiye düşmüştür:
Hani referandum öncesi propoganda ediyordu: "Darbeler dönemi bu anayasa değişikliği ile bitecek"

Daha bu ne korku?

Yoksa bu işin işinde bir iş mi var?

Bitecek tabiki, ama sihirli bir deynek misali, referandum oldu, hadi başörtüsü, hadi darbeci sorunu hallolsun demek sabırsızlığın neticesi.

Önce kurumlarda değişim başlasın, birbirinin teknesine su taşıyan dedeler, ebeler bir hallolsun bakalım. Hsyk değişti ve süreç başladı, yarın yargıtaya üye seçecekler, oradada değişim başlayacak, son statükocu çıkıpta parti kapatmak için nereye verecek dilekçeyi ? Anayasa mahkemesi onun bu isteğini kabul etmeyince ne olacak. İşte o zaman göreceksiniz, darbeciler, başörtüsü düşmanları nasıl navakt edilirmiş.

TakVa

Ordinaryus
AKP ve hükümet CHP gibi halktan her geçen gün uzaklaşıyor. AKP, CHP'nin misyonunun üstlenmiştir.

İşte delili:

İlk öğretimde başörtüsü yasağı sanki ilkmiş gibi tuhaflaması gösteriyor ki AKP halktan kopmuştur. Ne dediler "daha önce yoktu nerden çıktı"

Sahi ilk öğretimde başörtüsü problemi yeni mi gündeme geldi?

Halktan kopan AKP'ye sormak lazım:

"Haydi kızlar okula kampanyası neden başarılı olmadı"

Bir AKP'li vekilin kızını okula göndermesi için ikna etme teşebbüsüne veli: "başörtüsü ile giders olur" demesi de mi unutuldu.

Peki, kızını okula başörtüsü yasağı var diye göndermek istemeyen veliye bakan tehdidi neyin nesi? Düpedüz CHP'lilik değil midir?

Birileri hala AKP iktidarda kalsın ne olursa olsun derdinde.

Onlara sormak lazım:

Korktuğunuz ve halkı daima korkutuğunuz CHP iktidar olsa aynı tepki ve söylemi yapmaz mıydı?

Peki, CHP böyle yapsa, şimdi sukut edenler ne derdi acaba.

Hani, İslam2ın gür sesi(!) Akit gibi yandaş gazeteler nasıl manşet atardı.

Tarafgirliğinizi bırakıp sadece bir an düşünün.

Ayrıca, AKP son kominist partidir.

Delil mi istersiniz, belediyelere verdiği diktatörvari yetkiler ve bu işi bir devlet kurumu olan TOKİ ile yapılması buna delildir.

Bu nasıl liberallik.

vesselam

Evet ortada bir korku olduğu belli , ancak bu korku Ak Partiye ait değil, onun başörtüsü çözümünde sonuca yaklaştığını görenleri bir korku saldı. Ak Partiyi artık ne ile suçlayacaklarını düşünüp, başka argümanlar geliştirmeleri gerekiyor.

girdap

Ordinaryus
Yenişafak'tan başlıyor iş, ordan AKP'ye, ordan AB'ye, ordan diyalogculara, ordan mezhepsizlere, ordan bilmem nereye..

Yenişafak'ın bir manşeti bile yukarıda sayılan tüm unsurlara düşman olan arkadaşların düşmanlıklarının hepsini gösterme fırsatı verdi..
Bir manşetten neler çıkardınız, kutluyorum.. :flw

Ebu'l-Feth

Doçent
Öncelikle Yeni şafak gazetesini esefle kınıyorum... Öz kardeşin öz kardeşe çelme takması gibi ağır bir durum.. Kartel medyası edasıyla yaptığı bu haberden dolayı tüm müslümanlardan özür dilemeli...
Diğer yandan ülkemizde bu tarz organizasyonların yapılması çok doğal ve hoş bir haldir... bundan şu şöyle diyecek bu böyle diyecek diye çekineceğimiz dönemler artık geride kalmıştır...
Ve en teesürle karşıladığım durum ise milli görüşçü ihvanlarında buradan nemalanma hareketi oldu... Ak parti ye yönelik suçlamalar içerisine girmek ve daha ötesi cemaatide kendi taraflarında gösterme gibi bir hayalperestlik yapmıştır... Bu ne cesaret, bu ne art niyetlilik yani bu yaptığınızla yeni şafak gazetesinin yaptığı yanlışlığa siz de düşmüş olmuyormusunuz?

Efendi hz.nin cemaati herhangi bir partinin arka bahçesi değil ve bunu hiç bir cemaatten bekleyemeyiz böyle şaşkınlıklara düşmeyin...
Cübbeli Ahmed hoca gerekli açıklamaları yapmıştır ve toplantının mevzusunu açıklamıştır daha fazla iftiraya yönelmeyelim...
Saygideğer milli görüşçü arkadaşlarım da her olaydan hisse çıkarmayı bırakıp müslümanlık için ve islam için ne yapılabilir bunu düşünmeli...
Yenişafak yaptığı bu hatanın derhal özrünü yayınlamalıdır aksi takdir de bu millet bu gazeteyide kartelden farksız görecektir... vesselam...

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Evet ortada bir korku olduğu belli , ancak bu korku Ak Partiye ait değil, onun başörtüsü çözümünde sonuca yaklaştığını görenleri bir korku saldı. Ak Partiyi artık ne ile suçlayacaklarını düşünüp, başka argümanlar geliştirmeleri gerekiyor.

Dün düşündüm: "Ben Müslümanları Bakara 204-207 ayetlerinin kaidesine davet ediyorum. Bir açıdan bu ayetlere ben de muhalefet ediyorum.

Diyorum AKP başörtüsü yasağını çözmek istemiyor.

Oysa nasıl ki, AKP yandaşı müslüman kardeşlerimiz AKP'nin niyeti ve sözü ile ilgilenerek bu ayetlere muhalefet ediyor. Ben de "istemiyor" diyerek niyete bakıyorum.

Nihayetinde ortada bir gerçek var:

AKP halkın hükümetidir. O zaman halkın istediği her ne ise verecek. Vermiyorsa niyetine bakılmaksızın cezalandırlacaktır.

Yapmamasına mani olan her ne ise mazeret olamaz.

TakVa

Ordinaryus
Cübbeli Hoca'nın öfkesi dinmedi!

Cübbeli Ahmet, cemaat içi kavgaya işaret etti Yeni Şafak'ı yalancılıkla suçladı. İşte Cübbeli'nin sözleri;

Cübbeli Ahmet yine Yeni Şafak'a çattı, cemaat içerisindeki liderlik kavgasına işaret etti.

Habertürk'te katıldığı programda iddiaların kanıtlanması gerektiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, kendilerinden "kılık kıyafetle" ilgili herhangi bir mesaj atılmadığını, atanların ise bugünkü teknolojiyle rahatlıkla bulunabileceğini ifade etti. Cübbeli programda şunları söyledi:

"İspata davet ettik kendilerini oldu mu olmadı. Bu mesajlar ispat edilebildi mi? Delil getiremiyor, biz böyle bir mesaj atmadık.

Etrafımızdaki insanlara sorduk, onlar da böyle bir mesaj atmadıklarını söylüyorlar. Peki böyle bir mesaj nereden çıktı? O zaman sanırım kendi kendilerine attırdılar mesajları.

O zaman herkes bir mesaj atar bana yamar. Öyle şey olur mu? Benimle ilgili olması için benimle bir irtibat kuracaksın, benimle ilgili olacak.

Hangi telefondan atılmış, bu rahatlıkla bulunabilir. Bu kadar kolay bugünki teknolojide. Böyle atıyorsun ortaya birşey, ispatsız, delilsiz, çamur at izi kalsın. Yenişafak sahipleri bizi tanıyor. Ahmet Bey ile Nuri Bey ile tanışıyoruz.
il Cbeli arasındaki polemik, Yeni Şafak'ın provokasyon hazırlığı manşetiyle
Cübbeli, iptal kararını da şu sözlerle eleştirdi:

"Burada kötü niyetli olduğunu anlamanız işin şu yeter. Bana bir telefon edip görüşmek isteselerdi, randevu vermeyecek miydim? Emniyet bunu iptal edecekse valilik iptal edecekse şöyle diyebilirlerdi: Biz bunu iptal edeceğiz ama bize halk kötü bakar. Bunu böyle yapmayalım nasıl olsa iptal edilecek ama siz iptal edin deselerdi.

Biz yapmayacak mıydık? Ne olursa olsun burada toplanacağız deseydik o zaman ertesi gün beni protavakör diye ilan etseydin. Emniyet müdürü bizi aradığı anda biz iptal ettik. O anda zaten resmi olarak iptal edilmişti.

Programa 200 bine yakın kişinin katılacağını kendilerine resmi makamların ilettiğini ve hakim olamama endişesinin bulunduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet, resmi makamları yapıcı davranmamakla suçladı. İşte programdaki o sözler:

"Eğer yapıcı olmak istiyorsanız o zaman kadınlar iptal edilsin denilebilirdi. Böyle şıklar sununabilirdi. Olmadı, yine de kontrol edilemeyebilir denilseydi, biz yine hükümetimizi zor durumda bırakmamak için iptal edebilirdik. Asla direnmeyiz biz ama kalkıp sabah bu haberi yapıp öğlen iptal ediyorsun.

Neden görüşeyim ki zaten onlar baştan ipleri atmış beni prokavakör ilan etmiş. Haberi yapmış zaten sonra biraz yumuşatmak için ikinci haberi yapıyor. En sonunda da üçüncü haberde de gazete kendini yalanlıyor. Bu kadar basın var biri kalkıp demiyor mu sen ne yalancı birisin diye

internethaber

TakVa

Ordinaryus
Dün düşündüm: "Ben Müslümanları Bakara 204-207 ayetlerinin kaidesine davet ediyorum. Bir açıdan bu ayetlere ben de muhalefet ediyorum.

Diyorum AKP başörtüsü yasağını çözmek istemiyor.

Oysa nasıl ki, AKP yandaşı müslüman kardeşlerimiz AKP'nin niyeti ve sözü ile ilgilenerek bu ayetlere muhalefet ediyor. Ben de "istemiyor" diyerek niyete bakıyorum.

Nihayetinde ortada bir gerçek var:

AKP halkın hükümetidir. O zaman halkın istediği her ne ise verecek. Vermiyorsa niyetine bakılmaksızın cezalandırlacaktır.

Yapmamasına mani olan her ne ise mazeret olamaz.

Seçilmiş çözüm istiyor, atanmış dur yasak diyor, o zaman atanmışların keyfiyetine çözüm bulunacak, Ak Partide onu yapıyor. Başörtüsü yasağının Askeri ayağı pasifleşti, siyasi ayağı dalavere çevirmekten dolapbeygirine döndü, yargı ayağıda hallolmak üzere. Öyle domatesle, başörtüsüyle Ak Partiyi seçimlerde alt edeceğini zannetmesin kimse.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
. Öyle domatesle, başörtüsüyle Ak Partiyi seçimlerde alt edeceğini zannetmesin kimse.

Bu sözlerin tam statüko kokuyor.

AKP domates ile başörtüsü ile bitmeyecek ise ne ile bitecek. Yani, diyorsun "halk bitirmesin, cunta bitirsin"

Biz diyoruz; Artık bu ülkede hükümetleri cunta değil halk bitirsin"

domatesin fiyatını mu beğenmedin. Oy verme.

Başörtüsü yasağını mı çözmedin, oy verme.

Hükümetler halka hesap vermeli. Çünkü elinde büyük bir güç var. Buna sandık deniyor.

Sandık ile iş başına gelen ve cuntadan şikayet edenlerin böyle sandıktan korkmak manasında sözler etmesi çok elimdir.

Bu zihniyet, yani takım tutar gibi parti tutma sebebi ile Türkiye statükodan kurtulamıyor.

Hani benden tarihi öğrenmemi tavsiye ettiniz. Tavsiye eden bilendir. Madem biliyorsun bunları da bilmen icab ederdi. Bilirdin ki ucu ecnebilerde olan süfyani siyaset gücünü tarafgirlikten alıyor.

Sen AKP'ye körükörüne destek vermek ile ona fayda sağladığını düşünüyorsun. Oysa yanılıyorsun.

AKP'yi sevmek ona hesap sormaktır. Hesap sormuyorsan o da cuntaya hesap verir.

Gördüğün gibi provakasyon korkusunun tek manası cuntaya hesap vermek korkusudur.

Eğer, AKP halka hesap vermekten korksa idi derdi "ben provakasyondan korkamam halktan korkarım"

Bu haliniz neye benziyor biliyor musunuz? Bir cismin ne olduğunu anlamak için gözünüğze sokmaktır. Böylece onu göremez manasını anlayamaz hale geliyorsunuz.

Meselelere biraz dışardan bakın. Siyasetten çıkın gerçeği göreceksiniz.

AKP'ye zarar veriyorsunuz. Korkarım bu halinizle onu statükodan en fazla bir seçim daha koruyacaksınız.

TakVa

Ordinaryus
Tamam bir takım gerekçelerle Ak Partiye oy vermesin halk, peki kime versin neden?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Halk yine AKP'ye oy versin? Derdim yok.

Ama, hesap sorsun.

Takva kardeşim, sen AKP'ye oy verdin, peki AKP'li vekilin "çocuğunuzu elinizden alırız" tehdidinde neden sustun?

Bak ne olacak?

Sen bu tehdidinden sonra sustuğun için sözünü geri almadı. Özür dilemedi yada tevil etmeye çalışmadı.

Böylece halkın içinde AKP'ye karşı bir burukluk oluştu.

Bunu bir kenara yazdı. (kızı başörtüsü mağduru AKP'li bir tanıdığım bunu çok içerledi. Ama yine AKP'ye oy verecekmiş)

Yarın, bir alternatif çıkarsa gözünü kırpmadan gidecek. AKP kaybedecek.

Bak, hesap sormamak nasıl AKP'yi bitirecek gör.

En fazla bir seçim daha.

Tavuk daima Tavus taklidi ile halkı kandıramaz.

TakVa

Ordinaryus
halk yine akp'ye oy versin? Derdim yok.

Ama, hesap sorsun.

Takva kardeşim, sen akp'ye oy verdin, peki akp'li vekilin "çocuğunuzu elinizden alırız" tehdidinde neden sustun?

Bak ne olacak?

Sen bu tehdidinden sonra sustuğun için sözünü geri almadı. özür dilemedi yada tevil etmeye çalışmadı.

Böylece halkın içinde akp'ye karşı bir burukluk oluştu.

Bunu bir kenara yazdı. (kızı başörtüsü mağduru akp'li bir tanıdığım bunu çok içerledi. Ama yine akp'ye oy verecekmiş)

yarın, bir alternatif çıkarsa gözünü kırpmadan gidecek. Akp kaybedecek.

Bak, hesap sormamak nasıl akp'yi bitirecek gör.

En fazla bir seçim daha.

Tavuk daima tavus taklidi ile halkı kandıramaz.

kırmızı işaretli konu nedir benim bilgim yok.