Yeni Şafak ve Cüppeli Ahmet Efendi Konusu

Hikem

Kıdemli Üye
Korakedemik in vb. lerinin yazısının okunmasıyla, diyalogcu çevrelerin ''Cübbeli Hoca'' özelinde aslında ehli sünnet bir cemaattan nasıl haz etmediklerinin dışa vurumunun sırıttığını gören gözler görüyor.Direk Şeyh Efendiye saldıramayanlar, Cübbeli Hoca vasıtasıyla meş'um emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar.Fakat artık mızrak çuvala sığmıyor.Cübbeli Hoca isabetli açıklmalarıyla bu çevreyi faş etmiştir.Yani bir nevi cürmi meşhud faş edilmiştir.Şu kadar ulemanın davet edildiği toplantıyı baltalayabilmek için, kiralık gazete bulmakta sıkıntı çekmeyen malum çevreler, toplantıya Şeyh Mahmut Efendinin, Cübbeliyi yanına alarak katılmasıyla

gereken cevabı almış oldular.Sadece kendilerinin görkemli toplantılar düzenleyebileceğini, sadece Türkiyede kendi sözlerinin geçtiğini zanneden şom ağızlar, bu toplantının gerçekleşmesiyle, ''Gerçek Gündemin'' , ''İttihadı Ehli Kitab'' değil; ''İttihadı İslam'' olduğunu gördüler.Evet bu toprakların çocukları, Ehli Sünnet ulemanın gerçek gündeminin bu olduğunu bazıları Bediüüzamanın belirttiği gibi ''Uykuda'' olduklarından bu gibi önemli mes'eleleri rüya, hayal zanneetselerde , görmüş oldular.!

serhen

Asistan
CEP MESAJLARI DOĞRULANDI
Cüppeli Ahmet Hoca'nın toplantıda kendisinin davetlilere gönderdiği SMS gibi yansıttığı 'cüppesiz, sarıksız çarşafsız gelmeyin' mesajını Yeni Şafak'ı arayan birçok cemaat mensubu doğruladı. Olimpiyat ve İnönü Stadı'nda yapılması planlanan ancak izin alınamayan toplantıyla ilgili Cüppeli Ahmet Hoca ve yakın çevresi tarafından bu mesajın kendilerine de geldiğini ifade eden birçok okur, başörtüsüne çözüm sürecinde daha dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.

MARİFET DERNEĞİ AÇIKLAMA

Yenişafak gazetesinin provokatif haberinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek “ödül törenine katılacak vatandaşlara sarıksız, cüppesiz, çarşafsız gelmeyin mesajı” gönderildiği iddia ediliyor. Vatandaşlara mesaj gönderme durumu yoktur. Bu iddia tamamen yalandır. Ödül törenine katılacak insanların kıyafet tercihlerine müdahale etmek söz konusu değildir

Cübbeli Ahmet'ten Yenişafak'a cevap

"İlanların hiçbirinde insanların nasıl gelebileceğinden söz edilmemiştir. Çok defa programımız olmuştur. Kot pantolonuyla normal giyimiyle gelenler olmuştur. Bizde söylemişizdir aman karışmayın, herkes istediği gibi gelsin diye.

Yeni Şafak Gazetesi'nde yer alan iddiaları İspat etmeyen serefsizdir, bu serefsizlik müslümana yakışmaz. Biz böyle bir şey yapmadık. Bu iddiaları İspat etmek zorundadırlar."

Hikem

Kıdemli Üye
Hala Cübbeli Hocanın mesaj çektiğini utanmadan tekrarlayan , şom ağızlar, iddialarını ispatlayamayacaklarını bildiklerinden, ''Çamur at, izi kalsın'' mantığıyla hareket edip, kimlerin güdümünde olduklarını gösteriyorlar.Bu olay güzel bir ''turnosol kağıdı'' işlevi görüyor.Kimler kimin safında net biçimde görüyoruz.

Yusuf El-Karadavinin bazı özel görüşleri olduğu doğru.Bu doğrudan hareketle, İslam Dünyasından alimlerin çağrıldığı mümtaz bir toplantıyı ele almak ise iyiniyetle bağdaşmaz ve hatalı bir hareket olur.Sağlıkçının Karadavinin İslamda <Helal ve Haram kitabının önsözünden yaptığı alıntı tam öyle değil.Eksik.Eser elindeyse(zannetmiyorum) örijinalinden vazgeçtik,) tercümesinden o kısmı tam naklette görelim.Çağrıla n hocaların bir tek eserini bile orijinalinden okumadan şucu diye nitelemek doğru değildir.Ayrıca İtihadı islam söyleminin ,'' Diyalogcuların yoluna benzediği iddiası külliyen yanlıştır.Diyalogculardan ''İtihadı İslam'' sözünü kaç kere okudunuz, duydunuz.İtihadı Avruba(A:B. Birliğini) savunanların , İslam İttihadından bahsetmesi mümkünmü.Diyalogcu Ünlü bir vaiz, Erbakan Hocanın D8 ler oluşumu için hayal demişti.
Bak arkadaş ben arabca bilmem,orjinalınıda hem görmedim, hem okuyamam.Fakat Türkcesinin önsözünü bizzat oludum.Fakat kitabı bir arkadaştan yıllar önce ödünç almış okumuştum.Mesala çok kıymet verdiğin Sifil Hocanın Milli Gazete yazılarından derlenmiş Murat Yazıcı Beyefendi tarafından yazılmış kısımları kendi zitesinden okuya bilirsin.Kaldıki bu haberin başka gazetelerde inçelediğimizde bu toplantıyı düzenleyenlerin başkaları olduğu ve bu toplantıya Cübbeli Hocanınnda konuşmacı olarak davet edildiğini öğreniyoruz.O'nun için cübbeli Hocayla ilgili sözlerim boşa çıkar.İttihadı İslam tamam elbet ittihadı İslam ama sizde biliyorsunuzki bu İslamın içerisinde Şiiler vehhabiler ve daha başka ehli delalet unsurlar var.İşte bu delalet unsurlarıyla bir ittihadın maksada matuf bir ittihad olmayacağı aşikar.Hem hangi zemin üzerinde bir iddihad.Ya Ehli Sünnet,Ehli sünnet olmaktan çıkaçak ya Ehli delalet ehli sünnet olaçak.Ehli Sünnetin ehli delalete dönüşeceği bir iddihad batıldır.Tabiki Ehli delalet Ehli Sünnete tebdil olaçaksa kim istemez bu ittihadı.Fakat böyle bir ittihadın gerçekleşmesi ise şimdilik mümkün gözükmüyor.(Vehhabilerin ve şiilerin ehli Sünnet ile ilgili düşünceleri ortadadır.Bunlara göre Ehli Sünnet kafir olmuştur.Canları katil olunmalı malları ganimet hanımları cariyedir.)
İŞte bunun için dedimki bu iddihat isteği diyalog isteklerine bazı hususlarda benziyor.Bunlar Hak din ile batıl dinleri uyuşturmaya çalışıyorlar bu ittihat fikrindede hak yol ile batıl yolllar birleştirilmeye çalışılıyor.Bunun için benzerlik var dedim.

korakademik

Ordinaryus
kadircik hoşgeldin.

ben de gerçekten ayrıldın diye üzülüyordum:D

ergenekon tavrıdır ne zaman sıkışsalar hocaefendiye saldırma cüretini gösteriyorlar

cübbelinin habertürk ve tayfası ile olan ilişkileri ortada iken
yine aynı kanaldakileri bu olay için şahit tutması garip durum iken

mesaı kim gönderirse göndersin
sonucta mesaj atılmış
eğer ortalıkta bir yanlış mesaj varsa bunun sorumluluğu kimdedir.
seçim zamanı hayır oyu verilsin deyi çeşitli cemaat liderlerinin isimleri kullanıldı bundan haberdar oulr olmaz durum düzeltilmedi mi

peki cübbeli bu hatalı mesalardan haberdar değil miydi.
haberdar değilim diyorsa
tarikatını ilerde nasıl yönetmeyi düşünüyor.

cübbelinin şeref le alakalı cümlesini tasvip etmiyoruz.
yakında efendisinden fırçasını yiyip yine özür diler.
tabi aralarında bir ayrılık mevzu değilse
Efendisi desteğini çektiği an cübbelinin arkasında habertürk ekibi dışında kimse kalır mı bilinmez

reis

Kıdemli Üye
Baştan sona güzel bir yazı. Çok Haklı.

Hocefendi belki içlerine sızmış birileri tarafından yönlendirildi. Yenişafağa iktidara yakın olduğu için istihbarattan bilgi geldi belki ve erkenden bu yayın yapılarak, Cübbeli hocanın ergenekonculara alet olması engellendi belki değilmi,insanın aklına böylede geliyor. Yeni şafak gibi ciddi bir gazete, fehmi koruyu bile şaşırtacak şekilde neden böyle bir yayın yapsın, insanın hala inanası gelmiyor. Bu işin içinde bir iş var durun bakalım.
Eyvallah..
Objektif bakınca her şeyi net olarak görmek mümkün..
Taassup ve bağnazlığa esir olduğunuzda tedavi olmanız bir hayli zorlaşıyor...

Laikçilerin de sürekli yaptığı gibi kabak yine 'cemaatin' başına patladı ya.. :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
CEP MESAJLARI DOĞRULANDI
Cüppeli Ahmet Hoca'nın toplantıda kendisinin davetlilere gönderdiği SMS gibi yansıttığı 'cüppesiz, sarıksız çarşafsız gelmeyin' mesajını Yeni Şafak'ı arayan birçok cemaat mensubu doğruladı. Olimpiyat ve İnönü Stadı'nda yapılması planlanan ancak izin alınamayan toplantıyla ilgili Cüppeli Ahmet Hoca ve yakın çevresi tarafından bu mesajın kendilerine de geldiğini ifade eden birçok okur, başörtüsüne çözüm sürecinde daha dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.

doğrulandı demekle olmaz ki...

Kim söylemişse resmini, adını koymalılar.

kartel medyası ağzıyla yayın yapmak yeni şafaka yakışmıyor.

daha doğrusu biz yakıştıramıyoruz demek ki yanılıyoruz, onlar kendilerine yakıştırıyorlar.

arifan yolcusu

Profesör
evet bugün efendinin ihvanıyız diyenler tüm gazete haberlerini ve islami siteleri iyi incelemek zorundadır...
ve bu incelemeyi yaptıklarında yanlarında milli gazete ve milli görüş camiasına yakın siteleri bulacaklardır...
hadi buna bi tesadüf desin biri...
bu siteye cübbeli hocamızın ajans5 le yaptığı son röportajı eklemek isterdik
ama yorulduk inanın yorulduk...
isteyen istediği yolu tutsun, şu son olaylar yeterince açık seçik oldu sanırım....
Mevla tüm müminlere firaset nasib eylesin...

korakademik

Ordinaryus
efendi hakkında stv ve gazelerimizde onlarca belgesel yayınlanmışken

seçim den seçime efendilerin hatırlandığı bir ortamdan eminim ilgili efendiler de rahatsızdırlar.
reklamı bırakın
seçimde size oy çıkmaz

arifan yolcusu

Profesör
efendi hakkında stv ve gazelerimizde onlarca belgesel yayınlanmışken

seçim den seçime efendilerin hatırlandığı bir ortamdan eminim ilgili efendiler de rahatsızdırlar.
reklamı bırakın
seçimde size oy çıkmaz

bizim davamızın oy davası olmadığını siz anlamazsınız...
dedik ya Allah izan versin...
Mevla dilediğini dilediğine anlattırır....
anlatmak da anlamak da bizden kaynaklanmıyor...
bu kadar oy meraklısı olmayalım yahu...
biz onu bilmek ve ona kulluk etmek için yaratıldık...
ona kulluk edebilmek için bazı kurumları destekliyoruz...
yoksa zerre kadar çıkarımız olduğu için değil...
anlaşılmak duası ile...

arifan yolcusu

Profesör
özellikle birgün gazetesinin manşeti çok dikkat çekici
bir de yeni şafak gazetesinin toplantı haberine yer vermesi
boşa dememişler hem suçlu hem güçlü diye...
ne memleket yahu...

korakademik

Ordinaryus
arifan ihvan onca gazete başlıklarını nerden bulacağız derseniz
http://www.gazete5.com/newspaper.php?newspaper
buyrun sadece 5 dk...

gelişmiş arama ile sadece zaman gazetesinde bile arasan
yüzlerce haber görürsün.
ilgili tarikat ne zaman iftiralara uğrasa gazete haber yapar ve ilgili kurumları harekete geçiririz.

bunun için de ne oy ne de başka bir çıkarımız için çalışmayız.

peşpeşe mesaj yazıcağınıza susmayı deneseniz.

yenişafağın üslübunu kimse tasvip etmez
ama ortada bir olay varsa ve cübbelinin ilişkilerini gözden geçirirsek yenişafağın üslübu dışındaki haber gerçeğe yakın görünüyor

28 şubat öncesi ne erbakan tayfasının ne de cübbelinin çeşitli açıklamaları mü'minlerin üzerindeki yükü artırmanın dışında bir fayda sağlamamıştır.
bilerek veya bilmeyerek İslam düşmanlarının hedeflerine parelel çalışmışlardır.

girdap

Ordinaryus
Yeni Şafak'a şok cevap!

Yeni Şafak gazetesinin, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Ünlü'nün öncülüğünde Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenecek töreni, 'provokasyon' olarak nitelendirmesine Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'den cevap geldi.

Ustaosmanoğlu, yaptığı açıklamada “Benim bu işlerden haberim var. Alimlerin toplanmasını ben istedim. Yeni Şafak'ın yaptığı iftiradır” dedi.

Oysa Yeni Şafak “Cüppeli Ahmet'ten Provokasyon Hazırlığı” başlıklı manşet haberinde, ‘Ustaosmanoğlu çevresinin, bu programdan rahatsız olduğunu' savunuyordu.

Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin açıklaması şöyle:

“Benim bu işlerden haberim var. Kimse yapmıyor bu işi. Alimlerin toplanmasını ben istedim. Benim emrimle geldi biiznillah. Her şeyden haberim var. Beni kimse kandıramaz. Yeni Şafak gazetesinin yaptığı iftiradır. Fitnelere sakın ha!..”

http://www.habervaktim.com/haber/149508/yeni_safaka_sok_cevap.html

Habervaktim'in haberi doğruysa, mesele bu açıdan açıklığa kavuşmuş oldu, bu noktadan sonra Yenişafak'ı savunmanın imkanı kalmamıştır.. Yenişafak'ın böyle bir haberi neden yaptığını kısa sürede anlarız inşallah.

Hikem

Kıdemli Üye
Karadavinin ilgli eserinin önsözünde 'Bütün meselelerde belirli bir mezhebi taklid etmeyi uygun bulmadım'' açıklmasından, onun mezhebsiz olduğu çıkmaz.Belki bazı mesellelerde Ehli sünnetin cumhuruna muhalefet ettği söylenebiilir.Kardavi kitabında ehli sünnet ulemadan ve ehli hadisten nakillerde bulunuyor.Vehhabiler ise hiç bir meselede dört mezhenden haz etmezler.Yani bütün meselelerde belli bir mezhebi taklid etmemek, dört mezhebin dışına çıkıldığını göstermez.
.
?İtihadı İslam sadece Ehli Sünnet içinde gerçekleşmeyecek.Bid'at noktasında küfre girmeyen bütün ehli Kıble ile ittihad edilecek!

Güzide bir toplantı esnasında, şunlar vehhabi, şunlar şöyle ..gibi laflardan en çok kim memnun olur düşünmek gerekir!

hirahos

Kıdemli Üye
Elde kesin bilgi, kesin bir ispat olmadan Yeni Şafak'ın Kartel ağzıyla (yalan söyleyerek, iftira ederek) yaptığı çirkin işi Hükümet'e fatura edenler, gözü kapalı Akp düşmanlarıdır. Ve Yeni Şafak ile aynı çirkin işe sarılarak, o gazetenin seviyesine düşmektedirler.

TakVa

Ordinaryus
Cüppeli’ye NEDEN PROVOKATÖR DEDİLER

CÜPPELİ Ahmet Hoca, İsmailağa Cemaati’nin sıra dışı ve yaramaz çocuğudur.

İsmailağa Cemaati modern teknikler kullanmaz, Cüppeli kullanır.

İsmailağa Cemaati görünür olmaktan hoşlanmaz, Cüppeli hoşlanır.

İsmailağa Cemaati şatafattan kaçınır, Cüppeli kaçınmaz.
İsmailağa Cemaati televizyondan tiksinir, Cüppeli sever.
Bu farklılıklara rağmen...

İsmailağa Cemaati’nin önderi Mahmut Efendi, ne kadar rahatsız olursa olsun Cüppeli’yi dışlamaz... “Cüppeli bizden değildir” türü açıklamalar yapmaz. Çünkü Mahmut Efendi, bu tür çıkışların adamı da değildir.

Cüppeli de zaten Mahmut Efendi’nin bu bilinen tutumundan istifade ederek, hem İsmailağa’nın içinde kalmayı başarır, hem de İsmailağa Cemaati’nin yadırgayacağı türden işler yapar.

Cüppeli’nin bir spor salonunda yapmak istediği “gösteri” de işte bu türden işlerdendi...
Şu kritik günlerde...
Sarıklı erkekler ile çarşaflı kadınları bir araya getirip “malzeme” verecekti.
Ama Yeni Şafak Gazetesi, “Hop” dedi.
Cüppeli’yi “provokatör” ilan ederek toplantıyı yasaklattı.

Peki Yeni Şafak’ın bu tutumuna şaşırmalı mıyız? “Vay be! Kendi camialarını bile eleştiriyorlar, ne güzel” demeli miyiz?
Ben pek diyemiyorum.

Neden mi? Şunlardan dolayı:

- Yeni Şafak, Mahmut Efendi ile Cüppeli Ahmet’i ayırmaya olağanüstü bir titizlik göstermiştir.

- Mahmut Efendi ile Cüppeli’yi ayırdığınız zaman işiniz kolaylaşır... Bu durumda Cüppeli’ye istediğiniz kadar vurabilirsiniz, başınız belaya girmez.

- Yeni Şafak’ın Cüppeli’yle ilgili manşetinin altında yatan asıl cümle şudur: “Devri iktidarımızda işler tıkır tıkır yürürken pişmiş aşa ne diye su katıyorsun ey Cüppeli”.

- Mesaj bu olunca Cüppeli’ye vuruş mubah hale gelmiştir.

- Cüppeli’nin jetski fotoğrafları Hürriyet’te ilk yayınlandığı zaman konuya girmeyen Yeni Şafak, bugün Cüppeli’ye vururken o fotoğrafları da kullanmaktadır. Demek ki “camia içi eleştiri yapmak” için ille de zamanının gelmesi gerekiyormuş.

ahmet hakan