VEHHABİLİK DİNİ

çelebiler

Kıdemli Üye
Asr-ı saadette münafıklar, Mekke müşrikleri gibi açıktan fesat çıkarmaya cesaret edemezlerse de gizliden gizliye icraatlarını yapmaktan geri kalmazlardı. Yeri geldikçe, fırsat buldukça nifaklarını yayarlardı.

Râfi’ bin Hureymele öldüğünde Resulullah Aleyhisselâm:

“Bugün büyük bir münafık öldü.” buyurmuştur.Bu münafıklar Mescid’e de gelirlerdi. Bazen de diğer yahudilere ve İslâm düşmanlarına nakletmek için müslümanları dinliyorlardı. Bir defasında Resulullah Aleyhisselâm onlardan bazılarını gizli gizli konuşurken görmüştü. Verdiği emir üzerine Mescid’den dışarı çıkarıldılar. Müslümanlar onları dışarı atarken “Yazıklar olsun size! Resulullah’ın mescidinden çıkarılan pis münafıklar!” dediler.

Yanlış karşısında susarak, dilsiz şeytan olmamak adına bu beyanların hepsi.. Bu beyanlarda ayet ve hadis-i şerifler haricinde birşeyler varsa itirazını yap, yoksa sus...
çelebiler'e zaten artık cevap vermiyorum, çünkü hadis-i şerifleri alenen inkar ediyor, bu konuları çokca hatırlatmamıza rağmen ısrar ediyor..Aslında biraz düşünse o kadar açık ki herşey;

Cebrâil Aleyhisselâm, Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e Kur'an-ı kerim'i indirdiği ve öğrettiği gibi sünnet'i de indirmiş ve öğretmiştir.
Kur'an-ı kerim vahiy olduğu gibi, Hadis-i şerif'ler de vahiydir.
Âyet-i kerime'de şöyle buyuruluyor:
"O kendiliğinden konuşmamaktadır. Onun konuşması, ancak kendisine bildirilen vahiyden başka bir şey değildir."
(Necm: 3-4)Abdullah bin Amr -radiyallahu anh- buyururlar ki:"Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'den her ne işitirsem yazardım. Kureyşliler beni bundan menetmek istediler. Dediler ki; 'Sen her şeyi yazıyorsun. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- ise beşerdir. Rızâ halinde de gazap halinde de söz söyler.' Bu tenbih üzerine yazmaktan bir müddet vazgeçtim. Nihayet bu durumu Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-e arzettim. Mübarek parmağını ağzına götürerek:
"Yaz! Nefsim kudret elinde bulunan Allah'a yemin ederim ki, buradan hak sözden başkası çıkmaz!"
buyurdu." (Ebu Dâvud: 3646)

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in her sözü ilâhî bir vahye isnad eder.
Âyet-i kerime'de şöyle buyuruluyor:
"Peygamber size ne verdiyse onu alınız, neyi yasak ettiyse ondan sakınınız." (Haşr: 7)
Şu kadar var ki, Kur'an-ı kerim vahyin en yüksek mertebesidir. Lâfzı ve mânâsı ile birlikte vahyolunmuştur.
Hadis-i şerif ise Vahy-i metlüv, yani okunan vahiy değildir. Lâfzı olmayıp sadece mânâdan ibarettir. Allah-u Teâlâ'nın muradını bildirmektedir.

Ashâb-ı kiram -radiyallahu anhüm- Efendilerimiz dinin esaslarını doğrudan doğruya Kur'an-ı kerim'den alırlardı. Açık bir hüküm bulamazlarsa, hemen Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e sorarlardı. O da bir taraftan kendisine vahyolunan Âyet-i kerime'leri Allah-u Teâlâ'dan aldığı gibi arttırma ve eksiltme yapmadan bütünüyle tebliğ ederken, diğer taraftan da onlardan ne gibi mânâlar kastedilmiş olduğunu sözleriyle, işleriyle tefsir ve izah eder, sarih hükümleri ortaya koyardı.
Âyet-i kerime'de:
"Resul'üm! Biz sana da Kur'an'ı indirdik ki, kendilerine indirileni insanlara açıklayasın." buyuruluyor.
(Nahl: 44)

Allah-u Teâlâ Kur'an-ı kerim'inde namazın farz olduğunu bildirdi. Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz ise Allah-u Teâlâ'dan aldığı vahiy ve ilham ile namazın vakitlerini, rekâtlarını, âdâb ve erkânını ve nasıl kılınacağını hem anlattı, hem de müslümanların gözü önünde kıldı. Sonra da:
"Beni namaz kılarken nasıl görmüşseniz, siz de öylece kılınız!"
buyurdu. (Buhârî)

Oruç Âyet-i kerime'si nâzil olunca, müslümanlar Ramazan orucunun farz olduğunu anladılar ve oruçlarını tuttular.
Fakat oruçlu olduğunu unutarak yenilen veya içilen bir şeyin orucu bozup bozmayacağı hakkında Âyet-i kerime'lerde açık bir hüküm yoktu.
Kur'an-ı kerim'de zekâtın farz olduğu bildirilmekteydi. Ancak ne kadar malı olana zekâtın farz olduğu, hangi mallardan zekât verileceği, nisap miktarları belli değildi. Hacc da böyledir.
Âyet-i kerime'lerde temiz olan şeylerin helâl, pis olan şeylerin de haram olduğu haber verilmiş, fakat bunların neler olduğu bildirilmemiştir.
Bütün bunları birer birer izah eden Resul-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in Hadis-i şerif'leri ve Sünnet-i seniyye'sidir.
İnsanları dünya saâdetine ve âhiret selâmetine ulaştıracak ne varsa hepsini açıklamış, geriye bir şey bırakmamıştır.
Bir Hadis-i şerif'te şöyle buyuruluyor:
"Sakın sizden birinizi emrettiğim veya nehyettiğim hususlardan biri kendisine ulaşınca, koltuğuna yaslanıp 'Bilmiyorum! Biz Allah'ın kitabında ne buluyorsak ona uyarız.' derken bulmayayım."
(Tirmizî)Bütün bu izahlardan anlaşılıyor ki, Kur'an-ı kerim ve Sünnet-i seniyye'yi birbirinden ayırmak mümkün değildir.

Resulullah Aleyhisselâm'a itaat, onun sünnetine uymaktan ibarettir. Bunun içindir ki Sünnet-i seniyye'ye uymak, İslâm'ın ve imanın bir gereğidir.
Ona itaat etmek, verdiği hükme razı olmak, söylediği söze boyun eğmek, getirdiği her şeyi tereddütsüz kabul etmek mümin olmanın şiarıdır. Aksi takdirde inanmanın mânâsı kalmaz. Ona muhalefet ederek Allah-u Teâlâ'ya itaat etmek düşünülemez.

O nedenle yanlız kuran'cılar "çelebiler vb." 'lerine Allah'ım hidayet etsin diye dua etmekten başka yapacağımız birşey yok..
Bu yazdıklarınızda iki sefer adım geçmesine rağmen bana cevap vermeyeceğinizi söylemişsiniz.Algılarınızın ne kadar yanlış çalıştığını fark edebiliyor musunuz?

Ayetleri algılama ve anlamada da malesef böyle yanlış çalıştığı çalışan bir algılamaya sahipsiniz.Çünkü daha önce de söylediğim açıkladığım ayetleri yaptığım açıklamalara itiraz edemediğiniz halde sanki bu açıklamaları ve konuşmaları hiç yapmamış gibi aynı çarpıtmaları yaparak ayetlerin manalarını bozmaya devam etmiş siniz.

Bu yaptığınız çarpıtmaları ve yanlış algılama ve anlamanız hadislerin ne derecede tehlikeli olduğunu ,insanları nasıl Allah ın sözlerinden uzaklaştığını göstermektedir.

İnşallah bir dahaki sefere cesaretli olur ve verdiğiniz cevapları benim de göreceğim gibi yazarsınız.

mavikuş

Profesör
tatlı su müslümanı nasıl oluyor?tuzlusu damı var?

çelebiler

Kıdemli Üye
Aynen, mesela gerçeklerden konuşalım. Geçen gün 1 polisimiz ile 1 askerimizin şehit edilme olayını hepimiz okuduk.

Bunu yapan kişi sevap işlediğini, çünkü bu ülkenin komple müşrik olduğunu düşünüyor.

İşte sana gerçek vahabilik.

Buyurun bunu yorumlayın.

Hayır vahhabilik değil selefiliktir.

Hadisleri delil gösterek insanları tekfir ediyorlar ve katlı vacip görüyorlar .

Bunu tüm tarikatçı sünniler de yapıyor .Beni ksç kere trkfir ettiniz hesabı belli değil.

Demek ki tüm mezhepliler kardeşi görmesi gereken müslümanları cehenneme postalıyor.Öyleyse sünni nin vahhabi nin selefi nin şii nin birbirinden farkı yoktur .

çelebiler

Kıdemli Üye
@muadh beni bilir, islam.tr sitesinde ibnihacer ile birlikte çok yazdık. Hatta sen de bir ara yazmışsın ama şutlanmışsın. Bu yüzden Vahabilerin kendi içinde bölünmeleri çok önemli değil. Haktan sonra herşey batıldır.

Beni sen ilgilendiriyorsun.

Senin oğlun olsa ve onu askere göndermek zorunda olsan beni anlardın.

Sen şutlatmışsın.

fakiri

Kıdemli Üye
Hayır vahhabilik değil selefiliktir. Hadisleri delil gösterek insanları tekfir ediyorlar ve katlı vacip görüyorlar . Bunu tüm tarikatçı sünniler de yapıyor .Beni ksç kere trkfir ettiniz hesabı belli değil. Demek ki tüm mezhepliler kardeşi görmesi gereken müslümanları cehenneme postalıyor.Öyleyse sünni nin vahhabi nin selefi nin şii nin birbirinden farkı yoktur .

Vehhabilerin vampirler gibi ne kadar kasa,n içtikelri ve ne kadarinsanı katlettikelri burada yazıldıve söylendi...İtirazı olan varsa "Hayır bunlar yapılmamıştır, doğrusuşudur deyip delilleriyle isbat etmesi gerekiyor ! İsbat edemiyorsan, ne diye hala laga-luga ediyonki?.. Sen hemen hemen bütün yazılarında küfür söyleyen ve küfre giren birisisin ! Böylebirkonudaolaninsan elbetteki tekfir edilir. Birilerinin seni konunda taşımasını mı bekliyordun ?. muallim08 'in sana ve yazıalrına verdiği lojistik destekyetmyor mu?

çelebiler

Kıdemli Üye
Vehhabilerin vampirler gibi ne kadar kasa,n içtikelri ve ne kadarinsanı katlettikelri burada yazıldıve söylendi...İtirazı olan varsa "Hayır bunlar yapılmamıştır, doğrusuşudur deyip delilleriyle isbat etmesi gerekiyor ! İsbat edemiyorsan, ne diye hala laga-luga ediyonki?.. Sen hemen hemen bütün yazılarında küfür söyleyen ve küfre giren birisisin ! Böylebirkonudaolaninsan elbetteki tekfir edilir. Birilerinin seni konunda taşımasını mı bekliyordun ?. muallim08 'in sana ve yazıalrına verdiği lojistik destekyetmyor mu?

Maşallah ihtiyar yine ipini koparmışsın.Söyliyim de seni zincirle bağlasınlar.

Hattabi

Ordinaryus
Vehhabiler hadisleri kabul ederler.Etmeyen Vehhabi duymadım.

Vehhabiler , hadisleri reddedenlerden nefret ediyorlar,

Yoldan çıkmışlar bile hadisleri reddedenleri sevmiyorlar.Bu adamları seven bir kişi var mı acep

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
vehhabiler
SÜNNET-İ SENİYYE'yi inkar ettiklerinden
"Hepiniz topluca sımsıkı Allah'ın ipine sarılın." (Âl-i imrân: 103)
"Resulullah size neyi verdiyse onu alın, neyi yasak ettiyse ondan sakının." (Haşr: 7)
"O kendiliğinden konuşmamaktadır. Onun konuşması, ancak kendisine bildirilen vahiyden başka bir şey değildir." (Necm: 3-4)
"Biz hiçbir peygamberi, Allah'ın izni ile kendisine itaat edilmesinden başka bir hikmetle göndermedik." (Nisâ: 64)
"O Peygamber'e uyun ki, doğru yolu bulasınız." (A'râf: 158)
"Peygamber'e itaat eden, muhakkak ki Allah'a itaat etmiş olur." (Nisâ: 80)

SALÂT-Ü SELÂM
getirmeyi şirk kabul ettiklerinden
33/AHZÂB-56
Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber'e salât ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salât ve selâm getirin ve gönülden teslim olun.

ŞEFAATİ şirk kabul ettiklerinden
"Onlar, Allah'ın râzı olduğu kimseden başkasına şefaat edemezler ve O'nun korkusundan titrerler." (Enbiyâ: 28)
"O'nun katında, kendisinin izin verdiği kimselerden başkasının şefaatı fayda vermez." (Sebe: 23)
"O'nun izni olmadan, katında kim şefaat edebilir?" (Bakara: 255)

MESCİD-İ NEBEVÎ'DE namaz kılmak şirkdir dediklerinden
"Benim şu mescidimde kılınan bir namaz, başka mescidlerde kılınan bin namazdan üstündür." (Müslim: 1394)
"Bir kimse hacceder, ondan sonra kabrimi ziyaret ederse, hayatımda beni ziyaret etmiş gibi olur." (Câmiüs-sağir)
"Kabrimi ziyaret eden kimseye şefaatim vâcib olur." (Keşfül-hafâ)
"Bir kimse haccettikten sonra beni ziyaret etmezse, bana cefa etmiş olur." (Câmiüs-sağir)

TASAVVUF'U inkar ettiklerinden
"İyi bilin ki, Allah'ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır." (Yunus: 62)
"Ey iman edenler! Allah'tan korkunuz ve sâdıklarla beraber olunuz!" (Tevbe: 119)
"Yarattıklarımızdan öyle bir topluluk da vardır ki, onlar Hakk'a iletirler ve hak ile hüküm verirler." (A'râf: 181)
"Nefsini temizleyen kurtulmuştur." (Şems: 9)
"Onlar o kimselerdir ki, Allah imanı kalplerine yazmış ve onları kendinden bir ruh ile desteklemiştir." (Mücâdele: 22)

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ashâb-ı kiram'dan Hassan bin Sâbit -radiyallahu anh- hakkında:
"Allah'ım! Onu Kudsî ruh'la destekle!" diye duâ buyurmuştur. (Buhârî)

İslamda olmayan herşeyi yapıyor.İslamda olan hiçbir şeyi yapmıyorlar bunlar.

Ya islamda olan en azından bir şeyi doğru yapın.Bu kadarda islama kurana sünnete ters olunmaz ki.Sonra bunlar hakkında ne kadar islam alimi yazı yazdı haberiniz var mı?

Sanki yeni birşey gibi konuyu dahi bilmiyorlar,yine kendince fikirler söyleyip savunuyorlar.En azından kuran okusa bu sapıklara kanmayacak.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) yüzüne nasıl bakıcaksınız?İşleri güçleri yok müslümanlara zulüm edip öldürüyorlar.Allahtan korkun.

Vehhabi siteleri var bide bunlar halkıda saptırmak istiyorlar.Yazıyoruz yok bunlar kendi görüşlerinden başka görüş kabul etmezler.İster ayet ister hadis ekle.İster islam alimlerini ekle ...farketmiyor.Yaptıklarından ötürü kalplerine mühür vurulmuş.

Tabi saf cahil bazı müslümanları kandırmasınlar diye islam alimleride uğraştılar iç yüzlerini gösterip kuran ve sünnetden habersiz olduklarını gösterdiler.Okumayınca aklını kullanmayınca yoldan çıkı veriyorlar.

Müslümansan islama uyacaksın .Allahtan korkacaksın.Kuran ve sünnete uyacak Peygamber Efendimiz(s.a.v) Efendimizin yolundan gideceksin.Bunları yapmazsan ister hristiyan olarak,ister yahudi olarak,ister kafir olarak öl.Dünyanın neresinde ölürsen öl.Sizin yüzünüze bakılacak değildir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) üstünlüğünü siz yok etmezsiniz.Sizin yaptıklarınızla sözleriniz zerre kadar değeri yoktur.Kuran belli sünnet belli.Birde bunlar korunuyor bu kadar cahil olunmaz.Bare vehhabilik nasıl çıkmış bir baksaydınız?

Günümüzün müslümanlığı şöyle;
Namaz kılmaz
Oruç tutmaz
Zekat vermez
Hacca gitmez
...
Alllahın emirlerine uymaz kendi fikirlerini beyenir ,Allahın yasaklarından kaçınmaz sonrada ben müslüman der.

Müslümanlık dilinde kalmasın.Son nefeste iman ile öleceğini bilemezsin.Halkında yanıldığı nokta bu.Sanki müslümanlığı garantilemiş.Yani ölürken imanla gidebileceğini sanıyor.

Şu var.İmanını sürekli zaten Allah dünyada test ediyor.Kendi zaten biliyor fakat sana göstermek için seni deniyor.Hastalık verir,seni fakirleştirir,nice bela veriri,ibtilaya uğratır bakalım sabrın ne kadar imanın ne kadar?Şeytan dünyada seni kandırmış ölürken mi kandırmayacak imanını çalamacak.Rabbin korusun iman üzere ölebilmeyi nasip etsin amin.

Allahı seviyorum iddasında bulunan herkez.İmtihan yağmurana hazırlansın.Allahı seviyorum diyorsun bakalım ne kadar seviyorsun.Allah zaten biliyor fakat sana gösteriyor.Aslında veli kulların çok şiddetli ibtilalara uğramaları onların imanlarını artırıp Allaha daha çok yöneltiyor.

Peki müslümanım deyip islamdan haberi olmayan ne olur.Üflesen uçmaz mı?Adamın ruhu kuvvetli değil ki sünnet namazları kılmamış.Sünneti terk etmiş.Bilmiyorki ruh sünnet namazlarla kuvvetlenir.Nefsini bilmiyorki ona uymadıkça ruhu kuvvetlenecek.Yaptığı ibadetlerden zikirlerden tat alıp ahirete yönelecek.Nefsin derecelerini bilmiyorki aşsın.

Yok onların işi gücü onu inkar bunu inkar.İlimleride yok bildikleri yok.Nefsini yenmek için ömrünü harcamış biri ile nefsten haberi olmayıp nefsinin ve şeytanın peşinden giden bir mi?

Yani bu kişileri şeytan kandırır.Kendilerini alim göstertir.İslam alimlerini beyenmezler.Nefsleri ve şeytanları onlara kendilerini beyendikçe beyendirir.Kibirlendikçe kibirlenirler .Böyle olucada elbette müslümana saldırır,islamı kendi fikirlerini sokmaya çalışır.

Durum şu ki islamı yaşadığını sanır fakat islamıda beyenmez.Kendi fikir ve görüşlerini beyenir.Tasavvufa düşmanlar ,Allahın veli kullarına düşmanlar ,sünnetlere düşmanlar çünkü uygulamakta yapmakta nefslerine ağır gelir.Hoşlarına gitmez.Nefsle mücadelemi yok yok onlar dünyaya öğle bağlı ki hem dünyayı hemde sözde ahireti istiyorlar.Doymamışlar.Nefisleri doymuyorki arkadaşlar.Sünnetleri bile yapmaya üşen birde ahiret iste.Dünyada yan gel yat zalimlik et kendinden başkasına kes biç.Ondan sonra ahireti bekle...?Sonra müslümanlar bizi niye sevmiyor.Zalimi kim sever?Allaha,Peygamberine(s.a.v),velilere düşman olan birilerine ve kendi sapık görüşlerini beyenen ben müslümanım diyerek her türlü cahilliği yapanlara ne anlatılır?

Bilmediğini inkar,bilinenide kendine göre değiştir oh ne rahat.Karşı çıkan müslümanı öldür .Paralarını mallarını yağmala...Zorbalıkla,zalimlikle kendi fikirlerini kabul ettir.Çocukların akıllarını bulandır ahiretlerine yak.Onlara müslümanları öldürt...Ondan sonra size müslüman değilsiniz dendiğinde köpür.

Kuranı bilmez kurandan ayet önüne koymaya çalışır.Sünneti bilmez.Sünnete karşı çıkar.

Saf müslümanları Allah kurtarsın.Diğerleri kalbi mühürlendiyse zaten helak oldular.

Allahın Habibini incitenlerin kaçıcak delikleri yok.Sünneti terk edenlerin bir bahaneleride olmayacak.Hesap sorucu olarak Allah yeter.

Elhamdülillahi Rabbil Alemin.
Allahümme salli Alâ seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve alâ ali seyyidina Muhammed.

Ahi Evran

Profesör
vehhabiler SÜNNET-İ SENİYYE'yi inkar ettiklerinden

Yalan! İftira! Buhari ve Müslim baş ucu kitapları, en önce bunlarla amel ediyorlar...

SALÂT-Ü SELÂM getirmeyi şirk kabul ettiklerinden

Buhari'den, Müslim'den her hadis okuduklarında sallahu aleyhi vesellem, aleyhissalatu vesselam demeden edemezler...

Ezandan sonra yapılan duayı Allah Rasulü (sav) onlara şeffat etsin diye yaparlar...

Ahi Evran

Profesör
"Kim ezanı işittiği zaman: Ey şu eksiksiz davetin ve kılınacak namazın rabbi Allahım! Muhammed'e vesîleyi ve fazîleti ver. Onu, kendisine vaadettiğin makâm-ı mahmûda ulaştır, diye dua ederse, kıyamet gününde o kimseye şefâatim vâcip olur."
Buhârî, Ezân 8, Tefsîru sûre(17), 11. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Salât 37; Tirmizî, Mevâkît 43; Nesâî, Ezân 38; İbni Mâce, Ezân 4​

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Yalan! İftira! Buhari ve Müslim baş ucu kitapları, en önce bunlarla amel ediyorlar...

Buhari'den, Müslim'den her hadis okuduklarında sallahu aleyhi vesellem, aleyhissalatu vesselam demeden edemezler...

Ezandan sonra yapılan duayı Allah Rasulü (sav) onlara şeffat etsin diye yaparlar...

Birde sana vehhabiliği anlatalım öğle mi?Sen daha neye inandığını bilmiyor bana yalan iftira atıyorsun diyorsun.

Suûd bin Abdülaziz:
Muhammed bin Abdülvehhâb'ın 1792 yılında ölmesine rağmen Vehhâbî hareketi durmadı, hatta daha da hız kazandı. Osmanlılar'ın devlet otoritesinin zayıflığından istifade eden Vehhâbîler, Basra Körfezi civarında hâkimiyet kurdular.

Abdülaziz bin Suûd bin Muhammed'in ölümüyle onun yerine geçen Suûd bin Abdülaziz, sınırlarını genişletmek için saldırılarını artırdı.

Vehhhâbîler 1803-1806 yılları arasında Tâif, Medine ve Mekke'yi ele geçirdiler....
...

Vehhâbîler ilk iş olarak Medine'de ne kadar kubbe varsa hepsini yerle bir ettiler. Her türbenin kubbesini de o türbenin türbedârına yıktırdılar. Ancak halkın galeyanı üzerine Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in mübarek mezarı üzerindeki Kubbe-i hadrâ'yı bıraktılar.
Abdülaziz bin Suûd Medine halkına hitaben yaptığı küfür dolu konuşmasının bir noktasında:

"Peygamber'in kabri başında önceleri olduğu gibi durarak, tâzim için salât-ü selâm getirmek çirkin bir davranıştır ve çirkin bid'atlardan olduğu için Vehhâbî diyanetince yasaktır." dedi.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Birde sana vehhabiliği anlatalım öğle mi?Sen daha neye inandığını bilmiyor bana yalan iftira atıyorsun diyorsun.

Suûd bin Abdülaziz:
Muhammed bin Abdülvehhâb'ın 1792 yılında ölmesine rağmen Vehhâbî hareketi durmadı, hatta daha da hız kazandı. Osmanlılar'ın devlet otoritesinin zayıflığından istifade eden Vehhâbîler, Basra Körfezi civarında hâkimiyet kurdular.

Abdülaziz bin Suûd bin Muhammed'in ölümüyle onun yerine geçen Suûd bin Abdülaziz, sınırlarını genişletmek için saldırılarını artırdı.

Vehhhâbîler 1803-1806 yılları arasında Tâif, Medine ve Mekke'yi ele geçirdiler....
...

Vehhâbîler ilk iş olarak Medine'de ne kadar kubbe varsa hepsini yerle bir ettiler. Her türbenin kubbesini de o türbenin türbedârına yıktırdılar. Ancak halkın galeyanı üzerine Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'in mübarek mezarı üzerindeki Kubbe-i hadrâ'yı bıraktılar.
Abdülaziz bin Suûd Medine halkına hitaben yaptığı küfür dolu konuşmasının bir noktasında:

"Peygamber'in kabri başında önceleri olduğu gibi durarak, tâzim için salât-ü selâm getirmek çirkin bir davranıştır ve çirkin bid'atlardan olduğu için Vehhâbî diyanetince yasaktır." dedi.

Kafaya bakın kafaya...

Türkiye Cumhuriyeti Devleti nasıl bir devlet..?

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti...

İslam'a yer var mı? Yok...
Kur'an'a yer var mı? Yok
Şeriat'e yer var mı? Yok
İslam'ın kaide ve kurallarına yer yok...

Daha düne kadar yöneticileri de İslam'a düşman, Kur'an'a düşman kimselerdi...

İşte,

İçersinde bulunduğumuz devlet yapısından ve yöneticilerinin durumundan,

Hanefiliği, Şafiiliği, Malikiliği kıyas edip bunların müntesiplerine "pislik atmak" ne ise,

Suud Kraliyet Hanedanlığı'nın "KUKLA" yöneticileriyle "Vahhabi müslümanları" kıyaslayıp "pislik atmak" da odur arasında hiçbir fark yoktur...

Ama bunu kim anlar... Herkesin anlayacağı kesindir ama,

Beyinlerini kiraya verenler asla anlamazlar öyle de olmuş zaten...

Ahi Evran

Profesör
Birde sana vehhabiliği anlatalım öğle mi?Sen daha neye inandığını bilmiyor bana yalan iftira atıyorsun diyorsun

Sen, sünneti inkar ediyorlar diyorsun...
Ben, senin inandığın, sünnet dediğin, Buhari ve Müslim ile amel ediyorlar diyorum...

Web sitesi
www.kirmizigulfm.com
osmanlının çökme dönemlerine yakın osmanlıdan nefret eden ve düşman olan Abdulvehab isimli genci bütün islami medreselerde yetiştirilip fıkıl tevsir kuran dersleri almıştır. Bu genci gündüz ajan pontır gecede safiye adlı bir kadınla kandırıp vahabi mezhebini kurdurdup osmanlının çöküşünü hazırlatmışlardır. Ne yazıkki bu konuyu acan arkadaşımızın konu başlığında yanlış yazdığı gibi din gibi lanse edilmeye çalışılıyor ve kabede dahi bu mezhep hüküm sürüyor.

Yahayy

Kıdemli Üye
Promosyondan "Hadis inkarcısı", "Münkir", "Zındık" etiketleme makinası düşeşe getirdiği için mal bulmuş mağrib gibi olur olmaz yapıştıran bazı aklıevvel arkadaşlar, sadece tarikat-tasavvuf soğuklukları yüzünden selefi ve vahhabileri bile hadis inkarcısı yaptılar.
Selefiler yeryüzünün en sağlam hadisçileridir, keza vahhabiler de, sizin gibi menkıbe kitabını hadis kitabı diye okumazlar.

Burda bile tarikat-tasavvufu yücelteceğim diye zerrek itikad farklılıkları olmayan, mezhebleri hanbeli, maliki olan adamları bile tekfir ediyorlar.

Ben ne selefi ne vehabbiyim, zerre alakam yok ama güzel kardeşim size sürekli bu adamlara sövmeyi adet edendiren hocalarınız kendi postlarını bu adamlar kabul etmedikleri için karşılar, yoksa itikadi, bilmem ne farklılıkları yüzünden değil.

Bu fırkalaşmayı poh pohlayan kendinizi 73'ün en akıllısı, en doğrusu sanma hastalığını öğreten de bu fırkacı tefritçiler, diğer 72 kimse?

Tapatalklandı.

çelebiler

Kıdemli Üye
vehhabiler
SÜNNET-İ SENİYYE'yi inkar ettiklerinden
"Hepiniz topluca sımsıkı Allah'ın ipine sarılın." (Âl-i imrân: 103)
"Resulullah size neyi verdiyse onu alın, neyi yasak ettiyse ondan sakının." (Haşr: 7)
"O kendiliğinden konuşmamaktadır. Onun konuşması, ancak kendisine bildirilen vahiyden başka bir şey değildir." (Necm: 3-4)
"Biz hiçbir peygamberi, Allah'ın izni ile kendisine itaat edilmesinden başka bir hikmetle göndermedik." (Nisâ: 64)
"O Peygamber'e uyun ki, doğru yolu bulasınız." (A'râf: 158)
"Peygamber'e itaat eden, muhakkak ki Allah'a itaat etmiş olur." (Nisâ: 80)

SALÂT-Ü SELÂM
getirmeyi şirk kabul ettiklerinden
33/AHZÂB-56
Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber'e salât ederler. Ey iman edenler! Siz de ona salât ve selâm getirin ve gönülden teslim olun.

"Onlar, Allah'ın râzı olduğu kimseden başkasına şefaat edemezler ve O'nun korkusundan titrerler." (Enbiyâ: 28)
"O'nun katında, kendisinin izin verdiği kimselerden başkasının şefaatı fayda vermez." (Sebe: 23)
"O'nun izni olmadan, katında kim şefaat edebilir?" (Bakara: 255)

MESCİD-İ NEBEVÎ'DE namaz kılmak şirkdir dediklerinden
"Benim şu mescidimde kılınan bir namaz, başka mescidlerde kılınan bin namazdan üstündür." (Müslim: 1394)
"Bir kimse hacceder, ondan sonra kabrimi ziyaret ederse, hayatımda beni ziyaret etmiş gibi olur." (Câmiüs-sağir)
"Kabrimi ziyaret eden kimseye şefaatim vâcib olur." (Keşfül-hafâ)
"Bir kimse haccettikten sonra beni ziyaret etmezse, bana cefa etmiş olur." (Câmiüs-sağir)

TASAVVUF'U inkar ettiklerinden
"İyi bilin ki, Allah'ın veli kulları için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır." (Yunus: 62)
"Ey iman edenler! Allah'tan korkunuz ve sâdıklarla beraber olunuz!" (Tevbe: 119)
"Yarattıklarımızdan öyle bir topluluk da vardır ki, onlar Hakk'a iletirler ve hak ile hüküm verirler." (A'râf: 181)
"Nefsini temizleyen kurtulmuştur." (Şems: 9)
"Onlar o kimselerdir ki, Allah imanı kalplerine yazmış ve onları kendinden bir ruh ile desteklemiştir." (Mücâdele: 22)

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Ashâb-ı kiram'dan Hassan bin Sâbit -radiyallahu anh- hakkında:
"Allah'ım! Onu Kudsî ruh'la destekle!" diye duâ buyurmuştur. (Buhârî)

İslamda olmayan herşeyi yapıyor.İslamda olan hiçbir şeyi yapmıyorlar bunlar.

Ya islamda olan en azından bir şeyi doğru yapın.Bu kadarda islama kurana sünnete ters olunmaz ki.Sonra bunlar hakkında ne kadar islam alimi yazı yazdı haberiniz var mı?

Sanki yeni birşey gibi konuyu dahi bilmiyorlar,yine kendince fikirler söyleyip savunuyorlar.En azından kuran okusa bu sapıklara kanmayacak.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) yüzüne nasıl bakıcaksınız?İşleri güçleri yok müslümanlara zulüm edip öldürüyorlar.Allahtan korkun.

Vehhabi siteleri var bide bunlar halkıda saptırmak istiyorlar.Yazıyoruz yok bunlar kendi görüşlerinden başka görüş kabul etmezler.İster ayet ister hadis ekle.İster islam alimlerini ekle ...farketmiyor.Yaptıklarından ötürü kalplerine mühür vurulmuş.

Tabi saf cahil bazı müslümanları kandırmasınlar diye islam alimleride uğraştılar iç yüzlerini gösterip kuran ve sünnetden habersiz olduklarını gösterdiler.Okumayınca aklını kullanmayınca yoldan çıkı veriyorlar.

Müslümansan islama uyacaksın .Allahtan korkacaksın.Kuran ve sünnete uyacak Peygamber Efendimiz(s.a.v) Efendimizin yolundan gideceksin.Bunları yapmazsan ister hristiyan olarak,ister yahudi olarak,ister kafir olarak öl.Dünyanın neresinde ölürsen öl.Sizin yüzünüze bakılacak değildir.

Peygamber Efendimiz(s.a.v) üstünlüğünü siz yok etmezsiniz.Sizin yaptıklarınızla sözleriniz zerre kadar değeri yoktur.Kuran belli sünnet belli.Birde bunlar korunuyor bu kadar cahil olunmaz.Bare vehhabilik nasıl çıkmış bir baksaydınız?

Günümüzün müslümanlığı şöyle;
Namaz kılmaz
Oruç tutmaz
Zekat vermez
Hacca gitmez
...
Alllahın emirlerine uymaz kendi fikirlerini beyenir ,Allahın yasaklarından kaçınmaz sonrada ben müslüman der.

Müslümanlık dilinde kalmasın.Son nefeste iman ile öleceğini bilemezsin.Halkında yanıldığı nokta bu.Sanki müslümanlığı garantilemiş.Yani ölürken imanla gidebileceğini sanıyor.

Şu var.İmanını sürekli zaten Allah dünyada test ediyor.Kendi zaten biliyor fakat sana göstermek için seni deniyor.Hastalık verir,seni fakirleştirir,nice bela veriri,ibtilaya uğratır bakalım sabrın ne kadar imanın ne kadar?Şeytan dünyada seni kandırmış ölürken mi kandırmayacak imanını çalamacak.Rabbin korusun iman üzere ölebilmeyi nasip etsin amin.

Allahı seviyorum iddasında bulunan herkez.İmtihan yağmurana hazırlansın.Allahı seviyorum diyorsun bakalım ne kadar seviyorsun.Allah zaten biliyor fakat sana gösteriyor.Aslında veli kulların çok şiddetli ibtilalara uğramaları onların imanlarını artırıp Allaha daha çok yöneltiyor.

Peki müslümanım deyip islamdan haberi olmayan ne olur.Üflesen uçmaz mı?Adamın ruhu kuvvetli değil ki sünnet namazları kılmamış.Sünneti terk etmiş.Bilmiyorki ruh sünnet namazlarla kuvvetlenir.Nefsini bilmiyorki ona uymadıkça ruhu kuvvetlenecek.Yaptığı ibadetlerden zikirlerden tat alıp ahirete yönelecek.Nefsin derecelerini bilmiyorki aşsın.

Yok onların işi gücü onu inkar bunu inkar.İlimleride yok bildikleri yok.Nefsini yenmek için ömrünü harcamış biri ile nefsten haberi olmayıp nefsinin ve şeytanın peşinden giden bir mi?

Yani bu kişileri şeytan kandırır.Kendilerini alim göstertir.İslam alimlerini beyenmezler.Nefsleri ve şeytanları onlara kendilerini beyendikçe beyendirir.Kibirlendikçe kibirlenirler .Böyle olucada elbette müslümana saldırır,islamı kendi fikirlerini sokmaya çalışır.

Durum şu ki islamı yaşadığını sanır fakat islamıda beyenmez.Kendi fikir ve görüşlerini beyenir.Tasavvufa düşmanlar ,Allahın veli kullarına düşmanlar ,sünnetlere düşmanlar çünkü uygulamakta yapmakta nefslerine ağır gelir.Hoşlarına gitmez.Nefsle mücadelemi yok yok onlar dünyaya öğle bağlı ki hem dünyayı hemde sözde ahireti istiyorlar.Doymamışlar.Nefisleri doymuyorki arkadaşlar.Sünnetleri bile yapmaya üşen birde ahiret iste.Dünyada yan gel yat zalimlik et kendinden başkasına kes biç.Ondan sonra ahireti bekle...?Sonra müslümanlar bizi niye sevmiyor.Zalimi kim sever?Allaha,Peygamberine(s.a.v),velilere düşman olan birilerine ve kendi sapık görüşlerini beyenen ben müslümanım diyerek her türlü cahilliği yapanlara ne anlatılır?

Bilmediğini inkar,bilinenide kendine göre değiştir oh ne rahat.Karşı çıkan müslümanı öldür .Paralarını mallarını yağmala...Zorbalıkla,zalimlikle kendi fikirlerini kabul ettir.Çocukların akıllarını bulandır ahiretlerine yak.Onlara müslümanları öldürt...Ondan sonra size müslüman değilsiniz dendiğinde köpür.

Kuranı bilmez kurandan ayet önüne koymaya çalışır.Sünneti bilmez.Sünnete karşı çıkar.

Saf müslümanları Allah kurtarsın.Diğerleri kalbi mühürlendiyse zaten helak oldular.

Allahın Habibini incitenlerin kaçıcak delikleri yok.Sünneti terk edenlerin bir bahaneleride olmayacak.Hesap sorucu olarak Allah yeter.

Elhamdülillahi Rabbil Alemin.
Allahümme salli Alâ seyyidina ve nebiyyina Muhammedin ve alâ ali seyyidina Muhammed.
Aynısınız kardeşim ne anlatıyorsun?
Senin bir mezhebin varsa onun da var.Bu kadar sen ya da onlar iyi diye birşey yok.

Kendine bakacaksın inandıkların Kuran'a uyuyor mu?Yarın Allah katında hesabını nereden soracaklar?

Ona göre dersini çalış sana faydası olmayan çekişmelere girme zaten küfrettiğin adamla aynısın.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Aynısınız kardeşim ne anlatıyorsun?
Senin bir mezhebin varsa onun da var.Bu kadar sen ya da onlar iyi diye birşey yok.

Kendine bakacaksın inandıkların Kuran'a uyuyor mu?Yarın Allah katında hesabını nereden soracaklar?

Ona göre dersini çalış sana faydası olmayan çekişmelere girme zaten küfrettiğin adamla aynısın.

İmam-ı Süyutî onun hakkında:

"İbn-i Teymiyye kibirli bir adamdı. Kendini beğenirdi. Herkesten üstün görünmek, karşısındakini küçümsemek ve büyüklerle alay etmek âdeti idi." demiştir.
Hakiki âlimler tarafından "Beynel-ulemâ muallâk adam" diye anılan İbn-i Teymiyye, 1328 yılında ölmüştür.

...
Sapık fikirleri haddi aşınca Mısır'da iki defa hapse atıldı. Görüşlerinde isabet edemediği, bir çok âlimlerin tenkitleriyle sübut bulmuş, dalâlete düştüğü vesikalarla ispat edilmiştir.

Yaşadığı devirde büyük bir fikir hareketi meydana getirmiş, etrafında büyük bir çevre edinmiş, etkisini kendisinden sonraki nesillerde de devam ettirmiştir.
...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

İmam-ı Süyutî onun hakkında:

"İbn-i Teymiyye kibirli bir adamdı. Kendini beğenirdi. Herkesten üstün görünmek, karşısındakini küçümsemek ve büyüklerle alay etmek âdeti idi." demiştir.
Hakiki âlimler tarafından "Beynel-ulemâ muallâk adam" diye anılan İbn-i Teymiyye, 1328 yılında ölmüştür.

...
Sapık fikirleri haddi aşınca Mısır'da iki defa hapse atıldı. Görüşlerinde isabet edemediği, bir çok âlimlerin tenkitleriyle sübut bulmuş, dalâlete düştüğü vesikalarla ispat edilmiştir.

Yaşadığı devirde büyük bir fikir hareketi meydana getirmiş, etrafında büyük bir çevre edinmiş, etkisini kendisinden sonraki nesillerde de devam ettirmiştir.
...

İbni Teymiyye kibirli bir alim olsaydı,

Muhataplarına el aldırır,

Kendinin Allah'la konuşan, O'nunla istişare eden, O'nunla fikir alışverişinde bulunan, O'ndan, kalpleri ve gönülleri okuyan bilgisi alan, şefaat eden, vesile kılınan, aracı edilen, aynı anda farklı on yerde olduğunu ifade eden,

Biri olduğunu ifade eder,

Kendine bu şekilde inanılarak intisap edilmesini isterdi...

İstemiş mi böyle bir şey istememiş...

Kim istemiş, kim isteyecek tasavvuf velileri denilenler istemiş ve bu veliler de muhataplarına kendilerini böyle tanıtmışlar ve muhataplar da kendilerine bu şekilde inanmışlardır...

Buram buram kibir, gurur, ekabirlik kimde kokuyor acaba...

Kimde koktuğu belli...

Hiç utanmıyorsunuz değil mi..???

Kibirliler safınızda muarızlarınıza iftira atıyorsunuz...

Ha şunu diyebilirsiniz...

Bizim şeyhler kuşlar gibi kanatlanıp uçar...

Ama İbn Teymiyye ise "ehl-i ilim"dir...

Bu hal kafanıza balyoz gibi indiğinden ortamı karıştırıyor olabilirsiniz...

Normaldir...

ömerusta

Kıdemli Üye
tatlı su müslümanı nasıl oluyor?tuzlusu damı var?

kuş kardeş hoş geldin uçtunmu?uçurdularmıydı? bilmiyorum ama seni yeniden aramızda görmek çok güzel
73 fırkası varsa biberlisi tatlısıda var derler önemli olan bölmek meseplere tarikatlara cömatlere böldüler yetmedi şimdide tuzlu tatlı bölsünler bakalım

tarihine bakmadım hopsayıda düşitüm kuş geldi diye sevinmiştim kuş kadar bir fikre tahamülü olmayan yönetime duyurulur