Türk Polisi Ve Vahşet Görüntüler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
Poliste gereğinden fazla sabır varmış.

Birileri Bayram deyu her fırsatı "İsyan Kalkışması" için fırsat bilecek ve orada bulunan Polise saldıracak. Polisin kafasına taş isabet ettikten sonra silahını çekip taramıyorsa o poliste çok büyük sabır var demektir.

Nevruz, 1 Mayıs gibi "İsyan" bahaneleri tümden yasaklanmalı.

Bu tür nümayişlerde Apo'nun posterini ve PKK'nın paçavralarını açanlara karşı keskin nişancılara vur emri verilmeli.

Ağzını açan batılıların ağzını büzmeli.

Bu iş başka olmayacak..

Ya Herro ya Merro.

Değerli Reis istersen Video sitelerini biraz daha araştır.Kim vurduya giden bir sürü insan var.Yoksa sen Ortadoğu mu okuyorsun ?

sword

flawless Victory
Olayı bozkurt'a da getirdik :) buda güzel.

Demek sadece bu ülkede onlar var sahip çıkmak isteyen ülkesine. Ve

bizlerin hangi şartlarda çalıştıklarını bilmeden masalarda ahkâm kesmekte kolay olsa gerek! :)

Zannetmesin hiçkimse ki Ekmek kolay kazanılıyor.

Benim yanımda Kürtlerde çalışıyor hemde ADAMAKILLI. kürtler dediğim için açıkcası bir burukluk hissediyorum ayrımı destekleyen bir özelliğim yok Elhamdülillah. Ve o adamakıllı çalışanları görünce diğerlerine ne yapıyorlar diyorum acaba ?

bi kısmı yıllarca çalışıyor ekmeğini kazanıyor , bir kısmı ? dağ.... demek ki fark var ve farkı da görmek var.

Ne ilginçtir ki yüzyıllardır bir arada yaşamış milletin çocukları benim türk arkadaşım var, kürt arkadaşım var demeye başladı. Aramıza bu ayrılığı koyanlar utansın...
Neyse ben gideyim artık Kendinize iyi bakın, iyi geceler.

Enes

İhvan Forum Üye
şimdilik son söz:

Kuklayı vurmak yerine daha donanımlı bir kuklanın gelmesine mahal vermektir...

kuklacıyı vurmak,

kuklaların kökünü kurutmaktır...

zannedilmesin ki teröristlere bir acıma ve hoşgörü yazısıdır

ancak samimi pişman olup cezasına razı gerelek dağdan inen kişiyi de kabullenmek

kuklacının çarkına çomak sokmaktır!

Bu cennet vatan var oldukça üzerinde kirli emelleri olanların oyunları da var olacaktır...

Bizim yapmamız gereken bu kirli elli kirli emelli insanların daha önce aynı cephede aynı düşmana karşı çarpıştığımız kardeşlerimizi kullanmasına izin vermemektir...

İki çocuğun arasına ayrım koyan baba,

Evladı asi oldu diye ilkönce kendini sorgulamalı ve yanlıştan dönmelidir...

benim söylediklerim bunlardır...

Türk Kürt Arap İngiliz Yunan Ermeni ne olursa olsun Kelime-i Şehadet ile İslam ile şereflenmiş her insan benim kardeşimdir! ve sırf ırkından dolayı hiçbirinin birinden bir üstünlüğü yoktur...

Kendini Türkiyeli addeden herkes ve "Ne Mutlu Müslüman'ım" dedikten sonra "Ne Mutlu Türkiyeliyim" diyen herkes benim nazarımda cephe kardeşimdir.. Ay-Yıldız lı al bayrağıma "bayrağım" diyen her fert milleti ne olursa olsun bu vatanın bir ferdi ve sahiplerinden biridir...

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Muhterem kardesim biliyor musunuz; Universitede 4 yil boyunca ulkucu kizlarin baskanligini yaptim. Ilk oyum BBP'ye idi. Lisede Turanciydim ve Orta Asya'da ki Turklerin birlesmesi icin gozyasi dokerdim. Bugun bir Turk ile evliyim. Ve ben turumun ne ilk nede son ornegiyim :)

Bunlari neden yazdim bilmiyorum. Galiba gidip biraz dinlenmem gerekiyor. Selam ve dua ile...

Cenan kardeşim... Lütfen yanlış anlamayın... Bunları bir kendini kanıtlama gayreti içinde yazmamış olmanızı dilerim!... Çünkü kimsenin kimseye birşeyler kanıtlamasına lüzum yok!...
Nasıl ki başörtülü bir hanımın cahil olmadığını veya toplumdan soyutlanmamış olduğunu göstermeye çalışması ne kadar kötü ve yanlış ise bir kürdün de kendini kanıtlamaya çalışması o kadar kötü ve yanlış... Çünkü sen ırkla değil "cenan" olmakla bir bireysin, bu vatana Türk olup da ihanet eden de çok... İş o ki sen sahip çıkanlardan ol...
İnsanların tek istediği nankörlük yapılmasın ve huzurla yaşanılsın... Benim de üniversitede kürt arkadaşlarım vardı ve hep bir rahatsızlık duyuyorlardı... Herkes kendi kendine yapıyor, ne yapıyorsa...
Bugün kürtler birer birey olamıyorlarsa bunun sebebi beş karış toprak değil!, kendilerine bakan gözlerden duydukları rahatsızlıktır... Belki kendine güvensizlik, belki de bir hastalık, bir fobi gibi... Hepimizde olabilecek birşeyler... Ama bu toplumsal bir olaya ve soruna dönüştürüldüğü için büyük bir problem gibi gösteriliyor... Oysa bu vatanda yaşayıp halinden memnun olanında altına çivi serpen bu rahatsızlığı olanlar... İşte bu sebeple, bu insani, vicdani ve de ahlaki bir mevzudur...

Eğitim versen de kişilerin düşünceleri değişmez, köklenir... Bakın üç-beş yahudiye... Her yandalar!... Neden?!... Doğru düzgün bir memleketleri yok dersin... Ama dünya onların elinde... Kendine güven ve olduğu yeri benimseme... Yaptıkları bu...

Bir savaş yapıldı bu topraklarda ve sırt sırta mücadele etti dedelerimiz... Provakatörlere, hainlere, kötülere aman vermeden bu vatanı kalkındırmaktır çözüm!... Türkiye'yi bir vatan olarak göremeyen kişi için de ancak "haydi anca gidersin" denilebilir!!!...

zebih

Kıdemli Üye
işin tuhafı şu:

binlerce kilometre öteden bir devlet geliyor bölgeye!

52 devletten 72 milletten teşekkül etmiş bi devlet bu devlet!

birleşmişler ve ortak çıkarları için birlikte yaşıyor vee birlikte hareket ediyorlar!

diyor ki bu devletler birliği:

kürt! a aa olur mu? senin devlet kurman lazım!?

konuşacak ne var ki bu manzara karşısında?

reis

Kıdemli Üye
Değerli Reis istersen Video sitelerini biraz daha araştır.Kim vurduya giden bir sürü insan var.Yoksa sen Ortadoğu mu okuyorsun ?
Karadeniz'de niçin kimse kim vurduya gitmiyor..?
Biz Ortadoğu'yu değil, hayatı okuyoruz.
Ve..
Bu 'kalkışmayı' son zamanlarda yürütülen global operasyonunda bir versiyonu olarak algılıyoruz.

Yukarıda saydığımız önlemlere bir yenisini ekleyelim.

"Kalkışma" olan yerlerde Sokağa çıkma yasağı ve olağanüstü hal uygulamasına geçilmeli.

Enes

İhvan Forum Üye
Olayı bozkurt'a da getirdik :) buda güzel.

Demek sadece bu ülkede onlar var sahip çıkmak isteyen ülkesine.

Benim sözlerime atıfta bulunulmuş son bir cevap yazalım...

Bozkurt işareti bir örnek olarak verildi... Bu vatana sadece sahip çıkanlar olarak değil ve siyasi bir partinin sembolü olarak değil bir milletin en bilinen işaretlerinden biri olarak kullandım ben...

şöyle de değiştirebilirim;

Şaman düşünce akımına karşın,

mecusi ateşi her zaman yanar!

üzerinize alınmanıza gerek yok... çünkü en azından bu sitede hiç şamanist yok...

ve cevap hakkı doğduğundan dolayı bu ülke sadece bozkurt işareti yapanların değil... bu ülkede bozkurt işareti yapanlar kadar bu işareti yapmayan ama bu vatan uğruna ölmeyi göze alan herkesin...

aksini iddia edene ben de derim ki ben bozkurt işareti yapmam... ben şekilci değilim hadi bakalım hangi çılgın gelip beni Ay-Yıldız lı bayrağımın altından kovabilir!

olayı siyasi yöne çekmek doğru değildir...

şahsi ricam olayı bu boyuta taşımayalım zira siyasetin dar ve sığ kulvarı böylesi ehemmiyetli ve derin bir mevzuyu kaldırmaz...

sword

flawless Victory

Mesut kardeşim eğer müslümansan yaşadığın toprakları bölmekde istiyorsan Seni Peygamber efendimizin sözlerine davet ediyorum! hükmü nedir bilirsin. Ve bir garip durum da vardır ki hiç görmüyorsunuz Pkk'nın emperyalist güçlerin elinde olduğunu. Ve buna destek olan HALK!

yazık neye yazık! maşa, el ayak olanlara yazık!

Allah basiret, feraset versin.

Ek olarak sanırım birkaçının vatanseverliği en başta BÖLMEK !

Unutmadan Sanki bizler çok farklı şeyler söyledik gibi !

Eğitimin önemini de bilecek kadar Müslümanız.

Kendisni sorgulaması gerekenler Taa asırlara bakması gerek neden böyle diye ?

Diye yazmışsınız. Bu bölüm gözümden kaçmış. Vercek cevabım mı?

Bu bölümde yazdıklarım cevap olarak yeterli.
(Kimsenin içini bilmeden ona damga vurmaktan Allah'a cc. sığınırım)

DaLokay

уüяєкℓєя∂є
Web sitesi
www.youtube.com
Mesut kardeşim açıkcası yanlış anlamada üstüne yok desem yeridir. Kimsenin içini bilmeden damga vurmaktan sığınırım diyorsun ama benim oradaki sana asıl anlatmak istediğimi atlıyorsun. Kısaca diyorum ki Müslüman bunların bir tekini yapmaz!

Diye yazmışsınız. Bu bölüm gözümden kaçmış. Vercek cevabım mı?

Bu bölümde yazdıklarım cevap olarak yeterli.
(Kimsenin içini bilmeden ona damga vurmaktan Allah'a cc. sığınırım)

Burada da Samimi şekilde söylediğim sözü istediğiniz gibi çevirmişsiniz bunada teşekkür mü etmem lazım!

bak güzel kardeşim ister inan ister inanma ama bu kürtler sözünden rahatsızım. ve tekrar alayım yazdığımı

Ne ilginçtir ki yüzyıllardır bir arada yaşamış milletin çocukları benim türk arkadaşım var, kürt arkadaşım var demeye başladı. Aramıza bu ayrılığı koyanlar utansın...

kürtler dediğim için açıkcası bir burukluk hissediyorum ayrımı destekleyen bir özelliğim yok Elhamdülillah

Ek olarak siyasi çerçeveye çeken ben değil, bizatihi siz yaptınız sanırım! alice kardeşim.

Erkam.

Kıdemli Üye
:confused1::confused1::confused1::confused1: soru işaretleri?

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
Karadeniz'de niçin kimse kim vurduya gitmiyor..?
Ve..
Bu 'kalkışmayı' son zamanlarda yürütülen global operasyonunda bir versiyonu olarak algılıyoruz.

Yukarıda saydığımız önlemlere bir yenisini ekleyelim.

"Kalkışma" olan yerlerde Sokağa çıkma yasağı ve olağanüstü hal uygulamasına geçilmeli.

Bu nasıl mantıktır ?
Karadeniz'le Güneydoğu'nun halini aynı kefeye koymak samimiyetsizliğin ta kendisidir bu sözünüzü şaka olarak var sayıyorum.

Karadenizde niçin olmuyor ?

Çünkü Karadeniz Türkiye'nin en zengin bölgelerinden biri.

Evet siz ancak böyle sosyetik şeyleri okur ve ona göre karar verirsiniz.Madem işi sulandırıp klişeleştirmek istiyorsun aynı dilden cevap verelim.

Cenan

Ordinaryus
Cenan kardeşim... Lütfen yanlış anlamayın... Bunları bir kendini kanıtlama gayreti içinde yazmamış olmanızı dilerim!... Çünkü kimsenin kimseye birşeyler kanıtlamasına lüzum yok!...

Neyi kanitlamaya calisacagim ki? Benim icin irkin hic bir ehemmiyeti yok. Sadece Islam uzere oldugum icin Rabbime sukredip duruyorum. Ona bakarsaniz aslinda aslim yuzyillar oncesinden Arap. Allah'in izniyle biz sahsimizda ummeti barindiriyoruz.

Kurtlugumu sorun etmis olsaydim Kurdum diye ortaya cikmazdim. Yok milliyetci gorunmeye calissaydim kalkip Kurtlugumu gozler onune serip bir takim hadiselere isyan etmezdim.

Bizim kimseye birseyler kanitlamak gibi bir derdimiz yok elhamdulillah. Bizi taniyan tanir. Muhabbetle kalin efendim :)

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
AşK_€r;526938' Alıntı:
bu video 2 gündür forumlara taşınıp,gündemde tutulmaya çalışılıyor,,,direktifle :)(anladınız siz onu):D

ve bu videoları yayınlayanlar genelde 2 kişi.
yayınladıkları forum sosyalist ise,yoldaşlar diye hitap ediyorlar:Odini bir forum ise,müslüman kardeşlerim,din kardeşlerim türünden yazıyorlar.:O

amaç ve niyet bellidir.:)
reklamın,propagandanın iyisi kötüsü yoktur mantığıdır.:)
terör örgütlerinin en sevdikleri olayda,sürekli gündemde kalabilmektir.:)
anlayan anlamıştır.:D

Yok bence bu video iki gündür faşistlerin yarasına tuz basmıştır ve inim inim inletmeye devam ediyor hatta oh canıma değsin ne de güzel jopluyor diyenler de oldu hepsini candan kutluyorum hiç olmassa onlar açık açık gösterme cüretini sergileyebiliyorlar.Dürüst insanı herkes sever.Başkalarına dolaylı yoldan gönderme yapmıyorlar anlayacağın.Elbette bunun zararı Türkiye'ye fazlasıyla dokunacaktır.Bu insanlara yapılanlar Devlete olan Kini ve Öfkeyi daha da körüklüyor.İçinden çıkılamaz bir hale sürüklüyor.

Ben ne mi yapıyorum elbette ayak ayak üstüne atıp sıcak çikolata ve sigara mı içiyorum.Biliyorum çok Sadistim ama ne yapabilirim ki ? ben bu görüntülere dayanamam,ağlar ve çıldırırım bunun benzeri başıma çok geldi.Anlayacağın bunu gözümde bu olayları bir filmmiş gibi canlandırıp ona göre hareket ediyorum.

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
Neyi kanitlamaya calisacagim ki? Benim icin irkin hic bir ehemmiyeti yok. Sadece Islam uzere oldugum icin Rabbime sukredip duruyorum. Ona bakarsaniz aslinda aslim yuzyillar oncesinden Arap. Allah'in izniyle biz sahsimizda ummeti barindiriyoruz.

Kurtlugumu sorun etmis olsaydim Kurdum diye ortaya cikmazdim. Yok milliyetci gorunmeye calissaydim kalkip Kurtlugumu gozler onune serip bir takim hadiselere isyan etmezdim.

Bizim kimseye birseyler kanitlamak gibi bir derdimiz yok elhamdulillah. Bizi taniyan tanir. Muhabbetle kalin efendim :)

Tam bir Osmanlı Torunusun ;)

reis

Kıdemli Üye
Bu nasıl mantıktır ?
Karadeniz'le Güneydoğu'nun halini aynı kefeye koymak samimiyetsizliğin ta kendisidir bu sözünüzü şaka olarak var sayıyorum.

Karadenizde niçin olmuyor ?

Çünkü Karadeniz Türkiye'nin en zengin bölgelerinden biri.

Evet siz ancak böyle sosyetik şeyleri okur ve ona göre karar verirsiniz.Madem işi sulandırıp klişeleştirmek istiyorsun aynı dilden cevap verelim.
Türkiye'nin yatırım yönünden en fakir ve en geri kalmış yöresi Karadeniz'dir.

Hele Doğu Karadeniz'de fabrika adına görebileceğin tek şey Çay fabrikalarıdır ki onlarında çoğu özel sektöre aittir.

Demek doğu fakir olduğu için bu tür "kalkışmalara" hakkı vardır diyorsun. Böyle bir hak olsa olsa ilk önce Karadeniz'in olurdu.

Hümanist numaralarına yatmaya gerek yok. Global bir operasyonu görmezden gelip sağa-sola dalarak işi sulandırmanın gereği hiç yok..

sword

flawless Victory
Sayın Dalokay bana aşağıda şöyle hitap etmişsiniz ve bu yazınızdan tabi ki alınırım. Bakın bana ne demişsiniz.
Mesut kardeşim eğer müslümansan yaşadığın toprakları bölmekde istiyorsan Seni Peygamber efendimizin sözlerine davet ediyorum! hükmü nedir bilirsin. Ve bir garip durum da vardır ki hiç görmüyorsunuz Pkk'nın emperyalist güçlerin elinde olduğunu. Ve buna destek olan HALK!

yazık neye yazık! maşa, el ayak olanlara yazık!

Allah basiret, feraset versin.

Ayrıca aşağıdaki yazıda da sizin yazdıklarınızı destekler nitelikte yazdım. Burda da siz alınıp, istediğiniz gibi çevirmişsiniz. Ben Dalokay utansın demedim. Bunu yaptıranlar utansın dedim.

aHuZaR

Can kayıp can firarda
TERÖRÜN PSİKOLOJİSİ VE YÖNTEMLERİ

Teröristlerin en önemli amaçlarından biri, insanlar üzerinde fiziksel yıkımlar oluşturmanın yanı sıra, halkı psikolojik olarak da yıkmaktır. Toplumda korku, ümitsizlik, dehşet ve üzüntüyü hakim kılmak isteyen teröristlerin gerçek dindar olmaları mümkün değildir. Çünkü din ahlakı teröristlerin tam aksine toplumda sevgi, huzur, güven, şefkat, neşe ve umudu hakim kılmak için çaba göstermeyi gerektirir.
"Terör" kavramının günlük lisanda kullanılan anlamından daha geniş bir kapsamı vardır.

Günümüzde terör kavramı, genellikle radikal ideolojik gruplar tarafından yürütülen silahlı mücadeleyi ifade etmektedir. Terör Türkçedeki karşılığı ile "korkutma, yıldırma" anlamına gelmektedir. Ancak bu korkutma ve yıldırma oldukça büyük çaplıdır ve insanların tüm hayatlarını kaplayacak kadar yoğun bir korku durumunu ve şiddet halini ifade etmektedir. Terör, insanları yıldırmak, sindirmek yoluyla onlara belli düşünce ve davranışları benimsetmek için yoğun ve sistematik bir korkuyu ve bu korkuya neden olabilecek her türlü şiddet eylemini içerir. Ancak her durumda terörün yöneldiği hedef, dolaylı ya da doğrudan halkın kendisi olmaktadır.

Bir terör örgütü, halkı kendi yanına çekebilmek için terör uygular: Elde edeceği korkunun kendisine güç vereceğini, bu güç sayesinde de halkı, ya da çoğu kez halkın bir bölümünü kendisine destekçi kılabileceğini hesaplar. Bu sözünü ettiğimiz terör türü, "terör" dendiğinde ilk anlaşılan şeydir ve genellikle "sol terör" olarak tanımlanır.

Ancak bir de Üçüncü Dünya ülkelerinde rastlanan ve dikta rejimleri tarafından uygulanan terör vardır. Aslında buradaki mantık, sol terördeki mantığın bir "makro" uygulamasından başka bir şey değildir. İktidarın sahibi olan kadro ya da diktatör, baskıcıdır; iktidarını sadece kendi şahsi çıkarına kullanmaktadır. Ve bu yüzden çeşitli toplumsal muhalefetlerle karşı karşıyadır. Bu durumda, söz konusu dikta rejimi, muhalefetten daha güçlü olduğunu kanıtlamak için yine aynı formülü kullanır: Terör uygular ki, halk kendisinden korksun. Ve bu korku ona güç sağlasın.

Terör örgütleri, savundukları ideolojiye bağlı olarak, haksızlık ve zulüm yaptığını düşündükleri yönetim ve yöneticileri bertaraf etmeyi, böylece daha mutlu ve adaletli bir hayat tarzını amaç edindiklerini ileri sürmektedirler. Oysa bu hiç de gerçekçi bir yaklaşım değildir. Allah Bakara Suresi'nin ilk ayetlerinde, bu tür bir anlayışa sahip olanlar için şöyle buyurmaktadır:

"Kendilerine: "Yeryüzünde fesat çıkarmayın" denildiğinde: "Biz sadece ıslah edicileriz" derler. Bilin ki; gerçekten, asıl fesatçılar bunlardır, ama şuurunda değildirler." (Bakara Suresi, 11-12)

Dikkat edilecek olursa, terörü bir yöntem olarak benimseyenler, kimi zaman birbirlerine karşılıklı yarar sağlayacak bir ittifak içine girmektedirler. Çünkü terörü uygulayanlar, ellerindeki silahın kendilerine sağladığı birtakım "rant"ları elde etmektedirler. Bu noktada, artık idealler kaybolur.

Teröristler için, insan öldürmek kendileri için bir "yaşam biçimi" haline gelir. Masum insanlara hiç acımaksızın kurşun sıkabilir, küçük çocukların üzerine bomba atabilirler. Kan dökmek onlar için bir zevk ve amaç haline gelir. İnsanlıktan çıkıp, gözü dönmüş birer vahşi hayvana dönüşürler. Aralarında en ufak bir merhamet hissi gösteren olsa, onu hemen korkak veya hain olarak ilan edip safdışı ederler. Zaten çoğu zaman birbirlerine karşı da silaha sarılır, kendi içlerindeki fraksiyonlara karşı kanlı tasfiyeler gerçekleştirirler.

Masum ve savunmasız insanları acımasızca öldürmek Kuran ahlakına göre çok büyük bir zalimliktir. Allah terörü ve her türlü bozgunculuk hareketini yasaklamakta ve böyle bir eylem içinde olanları ise lanetlemektedir.

Görüldüğü gibi terörizm, tamamen şeytani bir "kan dökme kuyusu"ndan başka bir şey değildir. Her kim bu vahşet çarkına destek olursa, şeytani bir sisteme destek olmuş olur. Bir teröristin dini kavramları kullanması, dini sembollerle hareket etmesi kimseyi yanıltmamalıdır. Bu şekilde sahte bir dini kisveye bürünen teröristler, hem kan döktükleri hem de bunu din adına gibi göstererek din aleyhinde propaganda yaptıkları için, iki kere suçludurlar.

Terör ile din, taban tabana zıttır. Terörizm saldırgan olmayı, öldürmeyi, savaşmayı, acı çektirmeyi, zulmetmeyi yol olarak benimsemiştir. Ancak tüm bunlar Kuran'a göre zalimliktir. Allah barışı, uzlaşmayı, iyilikte bulunmayı ve insanların arasını düzeltmeyi emreder. Terörü ve her türlü bozgunculuk hareketini yasaklar ve bu tür bir eylem içinde olanları lanetlediğini bildirir:

"Allah'a verdikleri sözü, onu kesin olarak onayladıktan sonra bozanlar, Allah'ın ulaştırılmasını emrettiği şeyi kesip-koparanlar ve yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlar; işte onlar, lanet onlar içindir ve yurdun kötü olanı da onlar içindir." (Rad Suresi, 25)

Terörün içinde olan, bir şekilde bu zulme bulaşmış insanların temel özellikleri, Allah korkusundan ve sevgisinden tamamen uzak, kalpleri katılaşmış, hastalıklı bir ruh haline sahip olmalarıdır. Allah Kuran'da bu karakterdeki insanlardan şöyle bahsetmiştir:

Şunların hiçbirine itaat etme: Yemin edip duran, aşağılık, Alabildiğine ayıplayıp kötüleyen, söz getirip götüren (gizlilik içinde söz ve haber taşıyan), Hayrı engelleyip sürdüren, saldırgan, olabildiğince günahkar, Zorba-saygısız, sonra da kulağı kesik; (Kalem Suresi, 10-13)

Haksız yere isyan etmek ve saldırmak da Allah'ın haram kıldığı bir harekettir. İslam'da günümüzde "terör" veya "anarşi" olarak nitelendirdiğimiz bu eylemler yasaklanmıştır:

De ki: "Rabbim yalnızca çirkin-hayasızlıkları -onlardan açıkta olanlarını ve gizli olanlarını,- günah işlemeyi, haklı nedeni olmayan 'isyan ve saldırıyı' kendisi hakkında ispatlayıcı bir delil indirmediği şeyi Allah'a şirk koşmanızı ve Allah'a karşı bilmediğiniz şeyleri söylemenizi haram kılmıştır." (Araf Suresi, 33)

... Allah'tan korkup-sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.
(Maide Suresi,

AynAlı

Kıdemli Üye
Abla sen ülkücü kürtmüşsün:yahoo::yahoo::yahoo:
Böyle birşeyin olma ihtimali sıfırdır.o ya kendini kaybetmiştir yada biryerlere yaranmaya çalışmıştır,kendisini inkar etmiştir.kardeşim,babam çıksa ben ülkücüyüm derse tanımam.kendime ihanet edemem,halkıma ihanet edemem..

vakiTamam

Doçent
kürtlerin ülkücü olmak gıbı bır zorunlukları yok tamamen psıkolojık baskıdan kurtulmak ıcın soylenmıs bır soz olabılır ben türküm ve ülkücü degılım kendimi milletimi seven birisi olarak adlandırıyorum ülkücülük nedir tam anlamıyla kavramamız gerekıyor galıba!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...