Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

yaban_gülü

~N€ST€R€N~
evdeki bilgisayarım açılmıyor..Windovs yazısı geliyo ekrana ama sonra tekrar kararıp tekrar başlıyor..açılamıyor bi türlü..nesi olabilir bilgisayarımın ya :( ne yapmam gerek..yardım lütfenn..

evdeki bilgisayarım açılmıyor..Windovs yazısı geliyo ekrana ama sonra tekrar kararıp tekrar başlıyor..açılamıyor bi türlü..nesi olabilir bilgisayarımın ya :( ne yapmam gerek..yardım lütfenn..

bana kalırsa bir format çek gitsin en iyiside bu

SeNoL

MUEYABYA

Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli basarak güvenli modda bilgisayarınızı açın. Daha sonra Başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme seçeneğinden bilgisayarınızı geçmiş bir tarihe yükleyin

Bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna sürekli basarak güvenli modda bilgisayarınızı açın. Daha sonra Başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/sistem geri yükleme seçeneğinden bilgisayarınızı geçmiş bir tarihe yükleyin

o arkadaşımız epeydir format çekmiyordur bu vesile ile birde format atar tamamdır:)

yaban_gülü

~N€ST€R€N~
format atalı 2 ay olmuştur... sağol Şenol kardeş... eve gidince deniyicem...İnşallah açılır..

Her sorunda format çekecek olursak o HDD`nin hali nice olur kardeşim :) Önce sorunları kolay yoldan çözmek lazım ;)

ben demiyorum ki her sorunda format çek yaban gülü arkadaşımızın pc si böyle bir arza veriyorsa uzun aradan beri format çekmiyor diyerekten format çek dedim yoksam hdd her gün sil yaz sil yaz demedim yanlış anlamayın kolay yoldan tabiki çözmek şart ama birde konuyu sağlılklı bir yoldan çözmek ve randıman almak daha da iyi olacaktır

: E n E S :

Asistan
bilgiyasarımın sürücüleri paylaşıma açılmış nasıl kapatacağımı bulamadım yardım ederseniz sevinirim .... aşağıya resmini koyuyorum görüldüğü gibi.

EGELI EFE

Doçent
C sürücünün üzerinde sağ tıklayın,

Paylaşım ve güvenliği seçin..

"Bu klasörü paylaşıma aç" bölümünün işaretini kaldırın..

ibrahimi

Has Uşak
Bilgisayarın arka planını sağ tıklayıp özelliklerden değiştiremiyorum.
Nasıl düzeltebilirim?

SeNoL

MUEYABYA
Bilgisayarın arka planını sağ tıklayıp özelliklerden değiştiremiyorum.
Nasıl düzeltebilirim?
Sağ tıklayıp özellikler dediğinde özellikler penceresi açılmıyor mu ?? oksa açılıyorda arka planı mı değiştiremiyorsun..Biraz daha açıklasan...

Sen denemişsindir mutlaka ama yine de hatırlatayım..Denetim masası/görüntü buradan dene birde...

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
denetim masasından ağbağlantılarım'a girin.

ordan etkin olan bağlantıya sağ tıklayıp özellikler deyin..

ordaki listeden microsoft ağları için dosya ve yazıcı paylaşımı satırının işaretini kaldırın. bu kadar.

printscreen017cp9.jpg

ibrahimi

Has Uşak
Sağ tıklayıp özellikler dediğinde özellikler penceresi açılmıyor mu ?? oksa açılıyorda arka planı mı değiştiremiyorsun..Biraz daha açıklasan...

Sen denemişsindir mutlaka ama yine de hatırlatayım..Denetim masası/görüntü buradan dene birde...

abi özellikler açılıyor.fakat ordaki resimlerden resim seçemiyorum aktif değil.

SeNoL

MUEYABYA
abi özellikler açılıyor.fakat ordaki resimlerden resim seçemiyorum aktif değil.

ilginç :) daha önce hiç böyle birşey görmedim duymadım amma şunları deneyebilirsin..
- güncellenmiş bir program ile trojen taraması yap.. ( güvenli modda yaparsan daha iyi sonuç alırsın )
- Kullanıcı ayarlarını kontrol et..
şimdilik aklıma bunlar geliyor..

Nikbin

Tevekkeltü Allah
Web sitesi
muvahhide.blogspot.com
yaaa arkadaşlar silinen dosyaları geri alabilme şansımız varmı:confused1:
lüten olsun yaa:( buna çok ihtiyacım var çünkümm

Dj_Bet10

Üye
arkadaşlar benim linksys modemim var galiba wireless tan biri giriyo kotam sürekli cok yüksek...

şifre koyma yolunu anlatırmısınız bana şimdiden tşkrler=)

exe

KimsesiZ
arkadaşlar benim linksys modemim var galiba wireless tan biri giriyo kotam sürekli cok yüksek...

şifre koyma yolunu anlatırmısınız bana şimdiden tşkrler=)

1 ) http://192.168.1.1/ modem konsoluna giriyoruz

2 ) Sol sütundaki menülerden "Wireless Settings" e tıklıyoruz
- Enable Wireless Networking - Enable seçili olcak
- Sol sütun alt menüsünden "Configuration" tıkla, channel(değiştirebilirsin) SSID(istediğini yaz) SSID Broadcast(enable) Wireless Mode(Mixed)

3 ) Sol menüden "Encryption" tıkla
- WPA (WPA - PSK no server) seç
- Encryption technique - TKIP
- Pre-shared Key (PSK) - 8 ile 63 karakter içeren wireless erişim şifreni buraya gir.
* * * * * * * * * * *
Apply butonuna bas bekle , modem kendini kapatıp açar. Yeni ayarların tamamdır. Artık wireless'in şifreli...

reis

Kıdemli Üye
Üstad;
Gerek Popup olsun gerekse herhangi bir Eksplorer sayfası olsun istediğimiz boyutlarda açılmasını nasıl sağlayabiliriz.

Mesela Popuplar bende hep tam ekran açılıyor. Böyle olunca açık olan diğer sayfalar arkada kalıyor.

Sanırım anlatabilmişizdir...

O

OverdosE

Guest
Üstad;
Gerek Popup olsun gerekse herhangi bir Eksplorer sayfası olsun istediğimiz boyutlarda açılmasını nasıl sağlayabiliriz.

Mesela Popuplar bende hep tam ekran açılıyor. Böyle olunca açık olan diğer sayfalar arkada kalıyor.

Sanırım anlatabilmişizdir...
opera 9.5 sürümünü yükle hiç açılmasın.bu sefer çok sağlam yapmışlar opera yı.firefox tanda hızlı bu sürümü.yeni bi teknoloji denemişler ve olmuş gerçekten..ahanda buda linki..
http://www.dosyasepeti.com/download.php?pid=6855&program=Opera