Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
Anakart'ın nedir İLENEY?
Ya kardeş ben şu an Yeni bilgisayar aldım Vista kullanıyorum,eskisi Win98 idi onu da arkadaşıma verdim kullanması için (Onun olsun diye aslında) Bir format lazımdı ona Şehre götürdük,Format attırdık adam tamam oldu dedi ne bilelim biz ses cd'sini yüklemediğini.Sinirim çok bozuldu Mahcup oldum arkadaşıma üstelik.Umudum şimdi internette Şehre gidince adama sorucam o ayrıda ne zaman artık.....

Anakart nedir bilmiyorum valla,Nerde yazıyor o.

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
Anakart Cd'si varsa eski pc lerde ses kartını yükleyebilirsin..

cd yi cd sürücüsüne koy..

bilgisayarım'a sağ tıkla.. özellikler.

Donanım.. oradan aygıt yöneticisine gir.. bilinmeyen aygıtların üstünde sağ tıkla özellikle de.. gelen gerde sürücüyü güncelleştir yada sürücüyü bul gibi bişey yazar..

onu tıklayıp açılan sayfada listeden seçerek güncelleştiri tıkla..

seçenekler bölümünü ana kartın takılı olduğu cd sürücüsü olarak seç..

sonra bulmasını bekle.. büyük bi ihtimalle bulacaktır..

tabi bu dediğim eğer ses kartınız ayrıca yoksa olacaktır.. eğer ses kartınız varsa onun markası lazım crakleri bulabilmek için..

Umarım yardımcı olabilmişimdir..

kolay gelsin...

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org

SeNoL

MUEYABYA
Monitörsüz mü aldın listede monitör modeli belirilmemiş de

exe

KimsesiZ
Ya birde Ben programı buldum diyelim Cd'ye nasıl atacağım.

Eger cd yani ses kartının sürücüsü vista için değilse sanırım sorun yasarsın..
Çünkü benim aldıgım laptopta vista yukluydu vista surekli gereksiz hatalar vermeye baslayınca kaldırdım ve bana verilen sürücüler vista ya aitti xp yukledim internetten xp uyumlu suruculerini de indirmek zorunda kaldım daha dogrusu insanları zorunlu bıraktım :eek:leyo:

Vistayı kullanmak akıl işi değil ya zaten anlam veremiyorum daha dogru düzgün çalışmayan bi işletim sistemini insanlar ne cesaretle piyasaya sürer..

Bircok arkadasımda dahil vista dan memnun değiliz :mad:Bence vistayla ugrasma değmiyor..

Bu arada 1300 e masaustu alacagına bir 300 daha ekleyip çift cekirdek bir asus alman daha mantıklı çünkü 1300 az para değil şu an piyasalar ölü çünkü :dancing:Bence rakam biraz fazla senin bilgisayarının özelliklerinde bi bilgisayar kasasını hatta daha ii özellikleri olan bi bilgisayar kasası için benden 500 ytl istediler(6 ay önce su an hersey daha ucuz tabi;)).Sıfır. tabi monitör klavye hopörlör yok ama zaten bunlar da para tutan seyler değil zaten lcd ler artık baya düştü yani ;)

exe

KimsesiZ
Örnek 1:

http://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=14081

Ürün Özellikleri

INTEL E2180 2.00GHz, 800 MHz,1 MB, LGA775 DualCore işlemci
G.BYTE 945GCMX-S2 DDR2 SATA 7.1 SES+ETH. M.B.
160 GB S.ATA2 SAMSUNG/SEAGATE NCQ 8MB HARDDISK
1 GB DDR2 533MHZ RAM
512 MB ASUS ATI RADEON X550HM 128BIT DDR2 TV/O.VGA
10/100/1000 ETHERNET KARTI
AOPEN ES50E ATX 400W SİYAH KASA
18X NEC SİYAH DUAL DVDWRITER
HIGH DEFINITION 7.1 SES KARTI ,AVERMEDIA TV GO 007 MPEG2/4 TV+FM KARTI
17" LG L1752S TFT LCD SİYAH MONİTÖR
A4 TECH ANTI RSI MULTIMEDIA KLAVYE
A4 TECH OPTICAL MOUSE
1200W 2+1 HOME THEATRE SPEAKER

KDV Dahil Fiyat :897,28 YTL

Örnek2:

https://www.esabilgisayar.com.tr/site/page.asp?dsy_id=18434

Bu Monitörsüz belirteyim ;)

Ürün Özellikleri

Ürün Marka Model HP PAVILION RJ132AA T3635 P4 3.4 DUALC 1GB 250GB
İşlemci Intel® Pentium® D İşlemci 945 2 x 3,40 GHz 2 x 2 MB ön bellek 800 MHz FSB Veri yolu hızı
Chipset ATI RADEON® XPRESS 200
Sistem belleği 1 GB DDR2 (Maks. 4096 MB - 667Mhz)
Ekran Kartı NVIDIA® GeForce™ 7500 LE TurboCache PureVideo teknolojili (VGA bağlantı noktası, TV çıkışı, VGA/DVI bağlantı noktası) Maks. 512 MB
Ses Kartı High Definition Audio 7.1
Modem 56 K
Network 10 / 100 Ethernet
Sabit disk kapasitesi 250GB 7200 rpm SATA
Optik Sürücü DVD Yazıcı DL Light Scribe
USB Port 7
PCI Slot 3 x PCI , 1 x PCI Express 16x
3.5" sürücü yuvası 1
5.25" sürücü yuvası 2
Klavye HP Klavye
Mouse HP mouse
İşletim sistemi Update Rollup 2 içeren orijinal Windows XP Media Center Edition 2005
Boyutlar 182 x 434 x 381 mm / 14 kg
Diğer 9 - 1 Bellek Kart Okuyucu

KDV Dahil Fiyat :814,44 YTL

Boyle yani arastırılırsa daha ii fiyatlar bulunur tabi çok da fazla fiyat farkı yok Hayırlı olsun ;)

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Ben de soru soracağımdırrr...:eek:leyo:

Birkaç gündür site ile ilgili sorun yaşıyorum... Yani herkeste normalken görüntü, bende siteye girdikten bir süre sonra yazılar küçülüyor... Mesela şu anda normal büyüklükteler... Biraz yazı yazayım, zaman geçsin bakıyorum çözünürlükmü nedir artık bu, o küçülüyor ve yazılar ufacık kalıyor, okumakta zorlanıyorum yani... Ne yapmak lazım bu konuda:(???

MiHRiMaH

:blink::confused1:Yok mu bir bilen??? Bir bilen yok mu???? Bakın gene küçüldü:crying:... Bilerek mi yapıyorsunuz yoksaaa...

SeNoL

MUEYABYA
Yazılar mı küçülüyor yoksa bütün ekran mı küçülüyor ?

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
MihrimaN bu senin tarayıcından kaynaklanan bir sorun..

Görünüm metin boyutundan düzelte bilirsin :eek:leyo:

mozilla yada opera falan kullanıyorsan sil tekrar yükle.. valla aklıma başka bişey gelmiyor..

MiHRiMaH

Ya diğer sitelerin büyüklükleri normal... Buna ne oluyorsa yazısı, şekli, şemali hepsi ufalıyor... Kontrol panelime baktım bi ayar bozukluğu yoktu... Şimdi tekrar bir çıkış yapıp geleyim bakalım büyükkenki ayarlara...

Sinmez! Ben o dediklerini kullanmıyorum ki... Açıyorum explorer ı kullanıyorum... Biz godzilla modzilla bilmezük:eek:leyo:

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
bilmez isen böyle yakınır durursun :eek:leyo:

Ayrıca orada kocaman bi tiyo verdim sana Görünüm'den metin boyutunu ayarla dur her küçüldüğü zaman :eek:leyo: :O

Oldu mu MihrimaN

MiHRiMaH

Ya şenol abi dalga geçiyo bu benle ya... :crying:

Sinmez... Görünümden ayarlamalara baktım... Ordan yazı boyutu küçülüyor... Bendeki sorunda senin resminde küçülüyor, bütün ihvan küçülüyor... Ve fakat diğer siteler olduğu gibi duruyor... Neden?!?!?!?:(...

SeNoL

MUEYABYA
Sinner yapmaz öyle şeyler dimi sinner ;)

Sorunu anladım da çözüm olarak net birşey gelmiyor aklıma.

Kullanım esnasında biraz daha dikkatli davranarak bu küçülme belli bir işlemin sonrasında mı oluyor bunu tesbit etmeye çalışın.

Sadece ihvan forumda böyle bir küçülme oluyor ise muhtemelen forumda bulunan bir kod yada eklenti yüzünden böyle birşey oluyor olabilir. bunun için de Windows güncelleştirmesi yapın. Bunun için Araçlar\windows Uptade adımlarını ve sonraki yönergeleri izleyin.

Şimdilik bunları bir deneyin bakalım ne olacak.

Leyl...

Profesör
hehe
apla yaw dün bende ne oldu biliyomusun?
bu konuyla pek alakali degil ama
yazi yaziyordum _ yapmak icin ok tusuna basacaktim
yalnislikla Ctrl tusuna basmisim Ctrl ve - tusuna basinca ekran birden kücülmeye basladi:blink:
acaip korktum dedim Allah Allah noluyo bidaha bastim minicik oldu :O sonra ciktim tekrar baslattim sayfayi normale döndü:eek:fftp:
biraz konu disi oldu ama anlatmak istedim:O

MiHRiMaH

Saygıdeğer yöneticim bu dediklerinizi uygulayacağım, teşekkür ederim, sorunumun çözülmesini temenni ediyorum:(...

Leyl... Canım ben birşeye basmıyorum... Ama yorum falan yazdıktan sonra oluyor ise o tuşları kullanıyor da olabilirim:confused1:... Yorum yazarken ctrl kullanacak bir durumum da yok ama bilemiyorum... Bir bakmam lazım... Kaç gündür de bakıyorum zaten... Göremiyorum:eek:leyo:... Ama sağol... Şimdi bu yorumu yazdıktan sonra da küçülürse demek ki bana uyarı geliyor, "birşey yazma" diye:blink:...