Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

RAMX

Üye
ses kartının driver'nı yüklersen sanırım sorun çözölür

şehidan

Asistan
bu ses kartını driverı yani internetten yükleyebilir miyim acaba...

Gülçehre

Asistan
selamun aleyküm,benim bilgisayar yaklaşık 2 3 haftadır bir garipleşleştiistek öneri kısmına bi konu açmıştım imzamın boyutunu rengini değişemiyorum diye zannettimki site ile alakalı fakat bir başka siteye daha girdim ondada boyutu değişemedim..sorun sitelerde değil benim bilgisayarda düzeltmek için ne yapabilirim?yardımcı olabilir misiniz?

dua ile

hayırlı günler acaba benim bilgisayardaki sorun halledilmiyecek türden bir sorun mu?

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
Valla ben ilk kez böyle bişeyi sizden duydum.. :thinking:

hiçbir fikrim yok:(

Gülçehre

Asistan
malesef ki bende ilk kez karşılaşıyorum...Çok kötü bir vaziyet;ne imzanı ayarlayabiliyorsun,ne renklerde değişim yapabiliyorsun çok kötü çok...:(

exe

KimsesiZ

bu ses kartını driverı yani internetten yükleyebilir miyim acaba...

Tabiki bulabilirsin hatta sen bile bulmazsın o internetten bulur... :eek:leyo: Şöyle ki

77871876ed9.jpg

22218083td7.jpg

12035494ue4.jpg

23487888hk1.jpg

Mesela benim bilgisayarımda en son fotografta yanında ünlem işareti olan donanım tanıtılmamış yani çoklu ortam denetleyicisi...Ben kulllanmadıgım için tanıtmadım... Ama senin bilgisayarında ses kartının yan tarafında bunun gb bi işaret olacak ve bizim onun sürücü sünü tanıtmamız lazım alttaki resimlerde tanıtıyım

O tanıtacagımız aygıtın üzerine cift tıklarsan asagıdaki resim çıkacak

93406216og5.jpg

exe

KimsesiZ
Sonra sürücüyü yeniden yükleye tıklarsan su ekran karsına cıkacak

12571036yb3.jpg

39575570vg9.jpg

İleri

38557542pw0.jpg

Sonra gene ileri de

33273928qm6.jpg

Buraya bakabilirsin sürücün için

http://www.surucubul.com/turkce/ses-karti/ses-karti.php

Ve bu adreste de baya bi marka var

http://www.karpuz.com/donanimlar/sound.htm

Burda da var

http://www.tamindir.com/category/161/Ses_Karti.htm

Burda da baya farklı marka mevcut

http://www.indiriver.com/alt_kat.asp?kat=8&alt_kat=60

Bu kadar bunlar işe yaramazsa ses kartının markasını söyle internetten bulalım

arkadaslar internet sayfam bir türlü deişmiyo seceneklerden düzeltemiyom lütfen yardım adin......

exe

KimsesiZ
arkadaslar internet sayfam bir türlü deişmiyo seceneklerden düzeltemiyom lütfen yardım adin

Ana sayfan mı kitlendi cevabın evetse yolu :

Başlat>Çalıştır de ve regedit yaz enter a bas.

-Çıkan ekranda HKEY_Current_User seç altında Software onun altında Microsoft onun altında Internet Explorer onunda altında Main ' e bas.

-Sağ tarafta intenet explorer ayarlarını göreceksin oradaki start page yazsına çift tıkla ve çıkan kutucuğa istediğin değeri yaz ve enter a bas sonra regedit i kapat.

int1.jpg
int2.jpg

int3.jpg
int4.jpg

int5.jpg

int6.jpg

int7.jpg

int8.jpg

int9.jpg

DİĞER YÖNTEMLER

explorer001.jpg

DAHA BAŞKA ÇÖZÜMLER
1.Yol kesinlikle önerilir...

Yapmanız gerekenler aşağıdaki zipli dosyayı indirin ve zipten çıkartıp dosyayı tıklatın sadece bukadar sonrasında internet explorerinizi açın herşey eski haline dönmüş olacak...

İndirmek İçin Burayı Tıklatın
http://www.computerperformance.co.uk/Registry/HomePageUnLockFree.zip

2.Yol

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

Ya da

HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE Policies Microsoft Internet Explorer Control Panel

Dizinini takip ederek git. Yan Tarafta Bulunan Homepage’e sağ tıklayıp Değiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

3.Yol

Başlat / çalıştır
gpedit.msc
kullanıcı yapılandırması
Windows ayarları
internet Explorer bakımı
url ler
önemli url ler
burada 1. seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz url yi yazıyorsunuz arkadaşlar.

SENA-94

Paylaşımcı
ya şey,bilgisayarıma format attım ama sonradan (windows resim ve faks görüntüliyecisi)programından herhangi bir resim açtığımda kare olarak gösteriyor.(kafalar faln dik gözüküyor.)
eskiden dikdörtgen biçimnde tam ekran gösteriyodu.

pek anlatamadım ama yardım ederseniz çok sevinirim..
şimdiden allah razı olsun...

exe

KimsesiZ
ya şey,bilgisayarıma format attım ama sonradan (windows resim ve faks görüntüliyecisi)programından herhangi bir resim açtığımda kare olarak gösteriyor.(kafalar faln dik gözüküyor.)
eskiden dikdörtgen biçimnde tam ekran gösteriyodu.

pek anlatamadım ama yardım ederseniz çok sevinirim..
şimdiden allah razı olsun...

Evet maalesef anlamadım birazdaha acıklar mısın resim felan koysan mesela ;)

s.a kardeşler...ben spywere in trial versiyonunu kullanıyorum...ve benim pc ye virüs bulaştı...bu virüsü pogram trial olduğu için silmiyor...bulduğu şeyler(windows/internet log ve bak sana Paris Hilton ne hale gelmis hapiste) diye iki dosyada ve birde keylogger buldu...banada bu virüsler sağolsun salak bir arkadaşım sayesinde bulaştı.((msn şakası yapacak sözde))neyse bunları trial versiyon olduğu için silmedi...silebileceğim bir program söyleyin lütfen!!!!normal shift delete ile silmeye kalktığımda silmedi...ccleanerdan denedim yine olmadı...birde clean setup die bir program yükledim oda silmedi....lütfen yardım edin!!!!

exe

KimsesiZ
s.a kardeşler...ben spywere in trial versiyonunu kullanıyorum...ve benim pc ye virüs bulaştı...bu virüsü pogram trial olduğu için silmiyor...bulduğu şeyler(windows/internet log ve bak sana Paris Hilton ne hale gelmis hapiste) diye iki dosyada ve birde keylogger buldu...banada bu virüsler sağolsun salak bir arkadaşım sayesinde bulaştı.((msn şakası yapacak sözde))neyse bunları trial versiyon olduğu için silmedi...silebileceğim bir program söyleyin lütfen!!!!normal shift delete ile silmeye kalktığımda silmedi...ccleanerdan denedim yine olmadı...birde clean setup die bir program yükledim oda silmedi....lütfen yardım edin!!!!

Bi de bunları dene ;)

Spy Emergency 2007 v4.0.225.0(FULL)

spyemergencypm8.jpg

Spy Emergency hızlı tarama yapısı ve güvenli kaldırmasıyla diğer anti-casus yazılımlarından ayrılır ve bilgisayarınızı en iyi derecede korur. Spy Emergency'in bulacağı tehditler:
. Casus yazılım(spyware)
. Reklam yazılımı(adware)
. Malware
. Giriş Sayfasını Değiştiriciler
. Uzaktan Yönetim Araçları
. Çeviriciler(dialer)
. Basılan Klavye Düğmelerini Algılayan Yazılımları(Keylogger)
. Trojanlar
. Araç Çubukları
. Veri Çalan Yazılımlar
. ActiveX Birleşenleri
. Scumware
. Takip Çerezleri
ve diğer tehlikeli Internet parazitleri.
Direk | Direct Link:

http://www.spy-emergency.com/download/se-setup_en1.exe

İlaç:

http://rapidshare.com/files/43939312/SER__304_AL.rar
AVG Anti-Spyware Plus 7.5.1.36(FULL)

8699100397600yu4.jpg

http://rapidshare.com/files/36200392/AVG.Anti.Spyware.Plus.7.5.1.36.rar

Trojan Remover v6.6.0(FULL)

middle_screen2_gif4.gif

Trojan Remover aids in the removal of Malware - Trojan Horses, Worms, Adware, Spyware - when standard anti-virus software either fails to detect them or fails to effectively eliminate them. Standard antivirus programs are good at detecting this Malware, but not always so good at effectively removing it.

Trojan Remover is designed to work on Windows 98/ME/2000/XP. The latest information on compatibility with Windows Vista is here. The program is not, at present, compatible with any 64bit version of Windows.

Download

BulletProofSoft BPS Spyware Adware remover v9.4.0.1(FULL)

spyremover.gif

Spyware Remover is a multi Adware, SpyVare, Trackware, Thiefware, Big Brotherware, Key loggers, Trojans, Viruses, Browser Hijackers, Dialers, Malware removal utility with multi-language support. It scans your Memory (for active memory ad components), Registry and Drives for known SpyWare components and lets you remove them safely even ad component DLLs. Also features SpyWatch, a real-time SpyWare monitor watching your memory and registry for SpyWare that tries to install or change your system. Also removes spyware from Kazaa, AudioGalaxy, Grokster, LimeWire, iMesh, Gnutella, and more.

http://rapidshare.com/files/29204710/r94.rar

Not: Serialleri ve crackleri yani ilaçlarını uygularken internet baglantınızı keserseniz saglıklı sonuclar elde dersiniz....

SENA-94

Paylaşımcı
ya çok şey isticem galiba ama..:)
format attım demiştim.windows media player 11 ve microsoft word office(yani içinde word belgesi faln wardı) programları hakkında birşeyler yapabilir misiniz..

şimdiden çok teşekkür ederim...

exe

KimsesiZ
ya çok şey isticem galiba ama..:)
format attım demiştim.windows media player 11 ve microsoft word office(yani içinde word belgesi faln wardı) programları hakkında birşeyler yapabilir misiniz..

şimdiden çok teşekkür ederim...

Office 2003 ü Burdan indirebilirsiniz..

Windows media player 11 tr i da Burdan indirebilirsiniz...

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Dosyanın bilgisayarınıza tam indiğinden eminmisiniz yani indirme işlemi yapılırken bi hata sonucu eksik inmiş olma ihtimali yok mu?? :confused1: Bide ad değiştir den dosyanın uzantısını .mp3 olarak değiştirin bakalım nolcak :blink:

dosya indirmeyle ilgili değil söylediğim.
bilgisayarımdaki bütün müzik dosyaları bu şekilde görünüyor.
birlikte aç la değiştiremiyorum.

exe

KimsesiZ
dosya indirmeyle ilgili değil söylediğim.
bilgisayarımdaki bütün müzik dosyaları bu şekilde görünüyor.
birlikte aç la değiştiremiyorum.

Normal şartlarda mesela benim bilgisayarımda müzik dosyaları bilgisayarımdaki VLC plyer simgesinde gözükür ama bunu asagıdaki yolla windows media plyer halinde gostermek mümkün...

73558311rr7.jpg

12959988xa3.jpg

51855580zr8.jpg

69226785im4.jpg

20032641hd4.jpg

Bide böyle denermisiniz... ;)Olmazsa dosyayı buraya ekleme sansınız var mı merak ettim cidden...:blink: :confused1:

Ebhar

Üye
PC ye format çektim ama internete bağlanamıyorum :S
anakartın driverini yüklemem gerekiyomuş..
ama bir türlü nette bulamadım yardımcı olurmusnuz ?