Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
anakartınızın marka modelini bilmeden yardımcı olmamız çok zor...

ama bize marka ve modelini verebilrseniz yardımcı olmaya çalışalım inşallah...

Ebhar

Üye
intel FW82801FB SL8BZ
bu konularda pek bilgim yok ama ana kartın üzerinde sadece bunlar yazıyor :)

AynAlı

Kıdemli Üye
s.a.

ben bi dosyayı gizledim sonra geri bakmak için denetim masasındaki klasör seçeneklerinden gizli dosyaları gösteri tıklamak istedim...ana oda ne bi baktımki klasör seçenekleri yok...ne yapmam lazım,geri yükleme yapamam çünkü herşey mahvolabilir...başka bir giriş açtım klasör seçenekleri vardı,,gizli dosyaları gördüm fakat sadece görünüyor..hiçbişi yapamıyorum silinmiyorda sadece yer kaplıyor..yardım ederseniz memnun olurum...Allah razı olsun...

Hasan

Kardeşiniz
250 ml soğuk şaşal su iyi gelir.:DMervan kardeş sen iyisimi kasayı koltuk altı yap dooru bir tamirciye yoksa kurcalarken iyice karışacak burdan tarif ile olacak gibiye benzemiyor.;)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim sebebi ne olabilir...
evdeki bilgisayarımda bilgisayarda işim bittikten sonra bilgisayarı kapat, kapat gelince kapat'a basıyorum ama bilgisayar kapanmıyor aynı sayfa yeni şekilde bilgisayar açılmış gibi duruyor nedeni ne olabilir...:confused1::confused1:

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim sebebi ne olabilir...
evdeki bilgisayarımda bilgisayarda işim bittikten sonra bilgisayarı kapat, kapat gelince kapat'a basıyorum ama bilgisayar kapanmıyor aynı sayfa yeni şekilde bilgisayar açılmış gibi duruyor nedeni ne olabilir...:confused1::confused1:
arka planda çalışan program / virüs / trovan vs. engelliyor olabilir.

ctrl + Alt + delete tuşuna bas.

görev yöneticisi açılacak. üst sekmelerden işlemler sekmesine geç ve çalışan tanımadığın programları kapat öyle dene ;)

mj_pelit

Üye
2 hafta önce bilgisayarıma yüklediğim bir oyunda sistem gereksinimlerini yazıyor ve işlemci HIZIMI kırmızı yazıyla 1.4 ghz olarak gösteriyordu.sonra bilgisayarımın üzerine sağ tıkladığımda sistem özelliklerindede aynı yazdığını ffark ettim.bi takım programlarla incelediğimde boştayken 1.2ghz bişeylerle uğraşıncada max 1.4 ghz e yükselebildiğini gördüm.bilgisayarı aldığım henüz 3 ay oldu.bu durumu pc yi aldığımız yere söyledim ve bana bios güncellemeyi önerdiler.forumlarda ki insanlar bios güncellemeyle sorunu düzeltemiyeceğimizi söylüyorlar.aldığım yer ise tam tersi işin aslı gerçek bir uzmana sormak istedim lütfen bu konuyu gerçek bir uzman cevaplasın diğer yerlerde her kafadan bir ses çıktı ve şu an kafam çok karışık ne yapacağımı bilemiyorum.lütfen bana yardımcı olun.ACABA BİOS GÜNCELLEMEYLE İŞLEMCİ HIZIM GERÇEK DEĞERİNE ÇIKARMI?ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

SeNoL

MUEYABYA
Ben usta değilim ama kardeş şöyle birşey olabilir..Eğer daha önceden biosta işlemci ayarların ile oynanmış ise bilgisayarı almış olduğun kişi haklı olabilir. Ama eğer orada herhangi bir değişiklik yapılmadı ise biosu güncellemen işlemcinin hızına etki etmez. Overlock denilen bilgisayar parçalarının hızlarını yükseltmek için yapılan birşey var ama bunda da profosyonel olmak lazım aksi halde parça yanabilir..
Sana tavsiyem kendin emin olmak için ve bilgisayarı aldığın ( bios güncelle diyen ) kişiye götür bilgisayarı kendi güncellesin bakalım işlemci hızı artıyormuymuş..Daha önceden ayarlarla oynamamışsa değişme olmaz..

Yusuf Bahar

Profesör
Web sitesi
www.yusufbahar.org
Ben usta değilim ama kardeş şöyle birşey olabilir..Eğer daha önceden biosta işlemci ayarların ile oynanmış ise bilgisayarı almış olduğun kişi haklı olabilir. Ama eğer orada herhangi bir değişiklik yapılmadı ise biosu güncellemen işlemcinin hızına etki etmez. Overlock denilen bilgisayar parçalarının hızlarını yükseltmek için yapılan birşey var ama bunda da profosyonel olmak lazım aksi halde parça yanabilir..
Sana tavsiyem kendin emin olmak için ve bilgisayarı aldığın ( bios güncelle diyen ) kişiye götür bilgisayarı kendi güncellesin bakalım işlemci hızı artıyormuymuş..Daha önceden ayarlarla oynamamışsa değişme olmaz..
katılıyorum. eğer sistem işlemcinin gerçek hızını göstermiyorsa anakart işlemci hızını desteklemiyor olabilir overlock işlemini sizin yapmanızı tavsiye etmem şenol abinin dediği gibi işlemciyi yakabilrsiniz.

EGELI EFE

Doçent
bilgisayarı aldığım henüz 3 ay oldu.bu durumu pc yi aldığımız yere söyledim ve bana bios güncellemeyi önerdiler

Şu durum her zaman tuhafıma gitmiştir..Bu işin uzmanı sensin, bilgisayarı satan sensin ve garantisi sensin, kişi sana güvenerek alıyor bu bilgisayarı, sen ona nasıl olurda bios güncelleme önerirsin ki..Bunu satıcının kendisinin yapması gerekir..Malı sattıktan sonra hiçbirşey bilmeyen adama şunu şunu yap derler, sonra arıza çıkınca kullanıcı hatası, garanti dışı derler..Çok tuhaf ya..

sword

flawless Victory
Programlar işlemcinin bir miktarını kullandığı için muhtemelen işlemci hızını tam olarak göstermemektedir. Eğer ki sistem özelliklerinde işlemci hızını olması gibi gösteriyorsa bunu sorun etmeyin. Dediğim gibi çalışmakta olan programlar işlemci de yer kapladığı için sistem özelliklerini ölçen bazı programlar eksik gösterebilir.

Bilgisayarınız markalı değil ise (vestel, beko, dell...) bu sorun anakarttan kaynaklanıyor olabilir. Anakartın işlemcinizi tam olarak destekleyip desteklemediği araştırın. Ama bios güncellemesi yapacaksınız ilerde başınızın ağrımaması için satın aldığınız kişilere yaptırın. .

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
Müzik dosyası (Winamp media file) bilgisayarımda bu şekilde görünüyor.
untitled2qg2.png

sağ tıklayıp Özelliklerden , birlikte aç dediğimde de alttaki yazı çıkıyor.
untitled23pi1.png

ne yapmalıyım?

benim önceki winamp yorulmuş, :Oonu kaldırıp yeniden yükledim sorun çözüldü.
bilginiz olsun istedim.
bu arada exe verdiğin bilgiler için sağol. :)

hutej

Üye
vindovs vista ya vir antivürüs program bulaştı kendi sitesine kredi kartı ile satış yapmak için yönlendiriyor nod 32 taramada algılamıyor .defender ise algılyor ama silemiyor vista sürekli ikaz verip komle ekranı siliyor ekranda da herhangi bir program açılmıyor vista ikazla hemen engelliyor ne yapabilirim

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
vindovs vista ya vir antivürüs program bulaştı kendi sitesine kredi kartı ile satış yapmak için yönlendiriyor nod 32 taramada algılamıyor .defender ise algılyor ama silemiyor vista sürekli ikaz verip komle ekranı siliyor ekranda da herhangi bir program açılmıyor vista ikazla hemen engelliyor ne yapabilirim

Tahminimce win32 bulaşmış pc'ye..

mcafee yükleyin.. programlarınızı silecektir. ama temizler virusleri.. yada en temizi format ;)