Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
evet geIiyor :)
hatta prtsc sysrq dan hani resmnii çekiyorsun ya :) ondan çekip foruma ekIesem herşey normaI gözüyküyor :)
sorun kasayIa aIakaIı değiI ekranIa aIakaIı:)
bazı pcIede sadece renkIer pembeye dönerken bazısında siyah oIuyor bizimkisi ağır hasta eyIüIIe :D

bazeen normaIe dönüyor ama bazen insanı çıIdırtıyor okuyamıyorsun yazıIarı biIe
bazen ama öyIe saniyeIerce sürüyor öyIe 10 dk faIan kararma oImuyor :)

kararıp geri düzeIiyor (:) çarpıImış gibi :D

---

açınca bende hasan abinin dediğini bi deneyeyim bari :)
daha önce pc yi eski bir tarihe aIdım bozuImadan önceki faIan ama kar etmedi :)
bide onu denerim açınca :)

K

Kaçak

Guest
Yakında salamura yapmanızı isteyebilirler ...
Relax olup olayı ecinnilere yormak daha iyi sanırım ...

cahid

Kıdemli Üye
Pikselden değildir o büyük ihtimalle fanlı bir ekran kartına sahipsiniz fanı iflas etmek üzere.. O nedenle ısındığı zamanlar kararıyordur.. Kasanın içinin açıp kontrol edilmesi gerek.. En kötü ihtimalle tahminimce ekran kartını değiştirerek sorunu giderirler.. Dürri can sizin pc'yi hemen çöpe atmış :))

Erkam.

Kıdemli Üye
Ekran menüsünde yani ekranın üzerinden menü ye girin ce ekran ı şoklamak için bir seçenek var,şoklamayı dene ozaman sanırım toparlar kendini.

Abi lcd ekranlarda değil de o şoklama diye tabir ettiğiniz işlem ctr monitörlerde gerçekleşiyor. Eğer sorun monitörün ayarlarında ise dediğiniz gibi monitörün menüsünden resetleme yapabilirsiniz.

Pikselden değildir o büyük ihtimalle fanlı bir ekran kartına sahipsiniz fanı iflas etmek üzere.. O nedenle ısındığı zamanlar kararıyordur.. Kasanın içinin açıp kontrol edilmesi gerek.. En kötü ihtimalle tahminimce ekran kartını değiştirerek sorunu giderirler.. Dürri can sizin pc'yi hemen çöpe atmış :))

Benim daha önceki kasadaki ekran kartım fanlı nvidia marka bi ekran kartı idi. Fanını temizlediğim zaman bir süre rahatlamıştı fakat sonra sorun devam edince + ben bilgisayarın anakartını yakınca =) değiştirdim kasayı tamamen. Sizin sorununuzda ekran kartından %80.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye

hehehe (:) napiyiim banada böyIe söyIediIer :)
aynı sorun eniştemdede vardı :)

tmm sustum:) işi biIenIere bırakıyorum (:) takipteyim :) bende denerim en azından :)
eyIüI sen dene bi sonuç aIırsan bende denerim :)
eyIüI yazmıyor acaba camdan aşağı mı attı pc yi ((:)

Hasan

Kardeşiniz
Hee bizim lcd miz olmadığı için :p

O zaman kesin ekran kartından.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
dediğinizin çoğunu anIamasamda (:) ban ekran kartından değiI demişti eniştem :)
ama benimkisi Iaptop bir değişikIir arzedermi biIemem :)

oda teknikten baya anIarda ondan şaşırıyorum kimse inansam :D
oda hocaIık yaptı biIgisayar dersinde bide ((:)

Hasan

Kardeşiniz
Lap top un olayı farklı lcd monitör ün olay farklı.Ama böle durumlarda arıza yapan alet önüne konmadan bi fikir yürütmek sağlıklı olmuyo.Hatta arada çıkıp efsunlu muhabbete kayanlar bile olabiliyo yukarda görüldüğü üzre.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
Lap top un olayı farklı lcd monitör ün olay farklı.Ama böle durumlarda arıza yapan alet önüne konmadan bi fikir yürütmek sağlıklı olmuyo.Hatta arada çıkıp efsunlu muhabbete kayanlar bile olabiliyo yukarda görüldüğü üzre.

hıhım :)
benim Iaptop :) beIki dediğiniz gibi ondandır farkIıIık :)
neyse umarım eyIüIünki bari kurtuIur (:)

K

Kaçak

Guest
ecinni=internet cinleri=sizde virüs denmesi lazım ...
Efsun degil Hakikat ...

Hasan

Kardeşiniz
Ozaman yazılımlar da muska oluyor bi nevii.:confused1:

Hasan

Kardeşiniz
çarpılma işi nasıl oluyo dierk elektrik mi yoksa fatura filan mı çarpıyo.:D

KFK

İhvan Forum Üye
Sorun yalnızca ekran kartında olmayabilir.Bütün parçalar birbirinin eline bakıyor malumunuz.

Monitör,ekran kartı,monitör güç kablosu,ekran kartı güç kablosu,Anakart... Bütün bu seçenekleri elemek için test etmen lazım.Bu yüzden ikinci bir bilgisayar kasası,monitör,monitör güç kablosu,ekran kartı güç kablosuna ihtiyacın var.Sırasıyla test etmelisin bunları.Kesin cevabı olan bir sorun değil seninkisi...

Erkam.

Kıdemli Üye
Sorun yalnızca ekran kartında olmayabilir.Bütün parçalar birbirinin eline bakıyor malumunuz.

Monitör,ekran kartı,monitör güç kablosu,ekran kartı güç kablosu,Anakart... Bütün bu seçenekleri elemek için test etmen lazım.Bu yüzden ikinci bir bilgisayar kasası,monitör,monitör güç kablosu,ekran kartı güç kablosuna ihtiyacın var.Sırasıyla test etmelisin bunları.Kesin cevabı olan bir sorun değil seninkisi...

Donanımsal olduğu kesin ama demi?

Hasan

Kardeşiniz

AKLIMA GELDİ ACABA POVER YADA RAM I DA KURCALASA ONLARDAN OLABİLİR BENDE BÖLE BİŞİ OLMUŞTU SANIRIM VAKTİ ZAMANINDA.Bi ram ı çıkarıp taksa.

cahid

Kıdemli Üye
Kasayı açın monitörden gelen kablonun doğrultusunda takılı olan kartın bir yüzünde fan vardır elinizi değdirin (Tabii elektrik kablosu takılı olmasın) Elinizi yakıyorsa kesin fan gümlemiştir. Bunun haricin tek bir ihtimal var monitörde problem vardır ki % 99 ekran kartıdır kasayı açınca anlarsınız demek istediğimi kablolardan olsa kararma değil ekran git gel yapar en fazla yani kapanıp açılma gibi.. Ekran kartı üzerine yoğunlaşın.. Gerisi hikaye..

K

Kaçak

Guest
çarpılma işi nasıl oluyo dierk elektrik mi yoksa fatura filan mı çarpıyo.:D
Yok sizi çarpmazlar onlar PC yi çarpar ...
Mesela arkadaşı çarpmışlar sizde öyle orasını burasını kurcalıyorsunuz , magdurun sadece bir kullanıcı oldugunu unutuyorsunuz
Benide çok sık çarparlar ...
Bende Hocaya ( sizin dilinizde bilgisayarcı) götürürüm ...
Tövbe ettirir ( sizde Format ) düzelir ...
Lakin gene çarpılır gene çarpılır ...
Acaba diyorum abdest tazeletsemmi ...
Onu nasıl yapıcam bulamadım işte ...

Hasan

Kardeşiniz
Yok sizi çarpmazlar onlar PC yi çarpar ...
Mesela arkadaşı çarpmışlar sizde öyle orasını burasını kurcalıyorsunuz , magdurun sadece bir kullanıcı oldugunu unutuyorsunuz
Benide çok sık çarparlar ...
Bende Hocaya ( sizin dilinizde bilgisayarcı) götürürüm ...
Tövbe ettirir ( sizde Format ) düzelir ...
Lakin gene çarpılır gene çarpılır ...
Acaba diyorum abdest tazeletsemmi ...
Onu nasıl yapıcam bulamadım işte ...

Teyemmüm ettir.:eek:leyo: