Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

Geçen gün pc'den birşeyler sildiğinizi söylemiştiniz ondan önce de var mıydı bu söyledikleriniz yoksa ondan sonra mı oldu?
Hayır bu sorun format attırdıktan sonra misafir gelmişti ve onların çocukları oyun oynamışlardı ondan sonra oluştu ( çocuklar bilgisayardan anlamayan ilkokul çocuklarıydı evsahibi olarak mecburen ses çıkaramadım tabikii de:() yani gecen sorun var dediğim de bu yazılar çıkıyordu yani benim sildiğim programlardan sonra olmadı.
Uzun zamandır var tahmini 1 ayı geçti ve şu sıralarda da bilgisayarda fazla gürültülü çalışmaya başladı

cahid

Kıdemli Üye
Sana yazdığım msconfig'i çalıştırınca gelen başlatma ekranında neler yazıyor keylog v.b. birşey var mı oraya bir bakar mısın? Büyük ihtimalle pc'nize deneme versiyonu bir program yüklenmiş. Sonrada tam olarak kaldırılmamış onun artıkları sistem başlatmada tanımlı olduğu için çalışıyor. Virüsle % 80 ihtimalle alakası yok...

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
Yok kardeş siyah ekran yok normal ekranda çıkıyor
Bu yazılar tek tek çıkıyor ve ben onların bitmesini bekliyorum hepsine tek tek tamam diye basıyorum sonrada alt sag köşede bilgisayarınız risk altında olabilir diye bir yazı çıkıyor o yazı çıktıktan sonra msn açılıyor ve ben tüm bunları beklemek zorun da kalıyorum malesef çünkü tüm bunlar olmadan nete giremiyorum.

Büyük ihtimal virüs bulaşmıştır. Aynı sorunu bende yaşamıştım... İyi bi antivirüsle tarama yapmanız gerek. Lakin kesinlikle güvenli modda temizlik yapın yoksa gerekli dosyaları da silebilirsiniz.

Büyük ihtimal virüs bulaşmıştır. Aynı sorunu bende yaşamıştım... İyi bi antivirüsle tarama yapmanız gerek. Lakin kesinlikle güvenli modda temizlik yapın yoksa gerekli dosyaları da silebilirsiniz.
Denedim olmadı kardeş :(
Güvenli modu cahid kardeş tarif etti yaptım ama olmadı hata devam ediyor galiba bizim bilgisayara yine format yolu gözüktü :p

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
Yok kardeş siyah ekran yok normal ekranda çıkıyor
Bu yazılar tek tek çıkıyor ve ben onların bitmesini bekliyorum hepsine tek tek tamam diye basıyorum sonrada alt sag köşede bilgisayarınız risk altında olabilir diye bir yazı çıkıyor o yazı çıktıktan sonra msn açılıyor ve ben tüm bunları beklemek zorun da kalıyorum malesef çünkü tüm bunlar olmadan nete giremiyorum.

Denedim olmadı kardeş :(
Güvenli modu cahid kardeş tarif etti yaptım ama olmadı hata devam ediyor galiba bizim bilgisayara yine format yolu gözüktü :p

Her format bilgisayarın ömrünü kısaltıyormuş. Tabi son ve kesin çözüm format :)

Erkam.

Kıdemli Üye

Ben XP'de iken bilgisayar yavaşladı mı bir format atardım. Neden ömrü kısalsın ki, kim demiş. Ben sürekli prizden kapatırdım pcyi, sadece anakartımı yaktım, =) 400 küsür liraya mâl oldu. =)
Ezrak kardeş yok öyle bir şey.. Format bilgisayarın ömrünü kısaltmaz.
Katılıyorum. .

----------

Sorunuma gelince benim donanımsal bir sorunum var. Hoparlörüm bazen cıızzztt diye bir ses veriyor. Kısa süreli. Ama sistemden gelmiyor hoparlörden geliyor. Sesini sonuna kadar kıstığım halde hala ses veriyor çok az da olsa. Ayrıca arka jak girişine giden kabloyu kontrol ettim bir sorun gözükmüyor. Hoparlörüm bir yıldır masaüstünde duruyor düşme sarsılma vs olmadı benim bildiğim kadar. Çözümü nedir acaba?

cahid

Kıdemli Üye

Belli aralıklarla formatlanması faydalı. 1-2 ay gibi aralıklarla formatlamak en uygun olanı. Uzun süre formatlanmayan pc'nin harddiskinde bad sektörler artar ve pc'nin yavaşlamasına sebep olur.. Bununla birlikte artık sistem dosyaları arttıkça pc ağırlaşır.. Çok aşırıya kaçmadığı sürece formatın bir zararı olmaz..

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Selamun aleyküm
Arkadaşlar bana acil yardım lazım::
kalvyeme birşeyler oldu: caps lock tuşu büyük yazacağı yerde küçük yazıyor; küçük yazacağı yerde büyük yazıyor; noktalama işaretleri shift tuşuna basılı gibi çıkıyor şu an olduğu gibi;
Birde hangi linke tıklasam yeni bir pencere açılıyor; mausede aşağı yukarı yaptığımda bir önceki sayfalara dönüyor:::
ilk defa böyle bişeyle karşılaştım
:(

eylül

Veled-i kalbî
Bilgisayarın sadece ekranı kararıyor. Sebep ne olabilir? Her şey çalışır durumda ama görüntü yok :(
Ekran kartında mı sorun olabilir? Bilgisayarcıya gitmeli miyim?

Erkam.

Kıdemli Üye
Bilgisayarın sadece ekranı kararıyor. Sebep ne olabilir? Her şey çalışır durumda ama görüntü yok :(
Ekran kartında mı sorun olabilir? Bilgisayarcıya gitmeli miyim?

1- Ekran durduk yere işlem yaparken mi kararıyor yoksa oyun oynarken felan m kararıyor??
2- Monitörünüz lcd mi ctr mi?
3- Bir de ekran kartını harici ise söküp takmayı denediniz mi?
4- Hangi sıklıklarla oluyor.
5- Mouseu oynatınca görüntü geliyor mu?

Bunların cevaplarını alabilir miyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. =)

eylül

Veled-i kalbî
Eeee mesajı nasıl okuyorsunuz ?

yani sizden de başka bir şey beklenemezdi herhalde. Olay gerçekleştiği dakikalarda ekran kararıyor. Şu an okuyabiliyorum çünkü olay henüz gerçekleşmiyor. Üstelik okumakla da kalmayıp cevaplıyorum :)

1- Ekran durduk yere işlem yaparken mi kararıyor yoksa oyun oynarken felan m kararıyor?? yok olağan halinde iken kararma oluyor?
2- Monitörünüz lcd mi ctr mi?lcd
3- Bir de ekran kartını harici ise söküp takmayı denediniz mi? hayır denemedim, zira ekran kartının tam olarak hangisi olduğunu bilmiyorum :) sanırım harici değil :)
4- Hangi sıklıklarla oluyor. yaklaşık yarım saat önce her bir kaç dakikada bir gidip geliyordu. gelişide gidişide oldukça kısaydı. şu an ilk defa bu kadar rahat yazıyorum. sorunu bugün yaşadım.
5- Mouseu oynatınca görüntü geliyor mu? hayır gelmiyor

Bunların cevaplarını alabilir miyim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. =)

estağfirullah. ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Umarım bilgisizce verdiğim cevaplar sizide benide tatmin eder.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
ekran pikseIIeri bozuImuş canım...:)
benim diğer Iaptop öyIe :)
pikseI böyIemi yazıIıyor biImiyorum ama :D yazışını uydurdum :D
kötü haber düzeImicek bir sorun bu :)
boşuna tamire götürme (;

arada düzeIir akIına eserse bazen abartırr hiç göremezsin ekranı idare ediceksin artık :)
iyi geçinmeye bak :)

''den den'' ((:)

Erkam.

Kıdemli Üye
Peki, ekran reset atınca mı geri geliyor?

Hasan

Kardeşiniz
Ekran menüsünde yani ekranın üzerinden menü ye girin ce ekran ı şoklamak için bir seçenek var,şoklamayı dene ozaman sanırım toparlar kendini.