Teknik yardım PC ile ilgili Sorunlarınız

Ebhar

Üye
bilgisayarın sürücülerini format cdsinden yükleyemezsiniz.bilgisayarla birlikte verilen bir cd bu.bilgisayara ait sürücüleri ordan yüklenemiz gerekir.

Onları zaten cd den yüklemeye çalıştım ama format anında birşeyler eksik kopyalandığı için yüklenemiyor driverlar. Bundan önce çok kez format çektim ama bu kez bu cd ile olmadı :) Acaba başka bir xp mi indirsem? Ya da eğer cd okuyucum bozulduysa flash diskten format çekme imkanım var mıdır? :)

cahid

Kıdemli Üye
Format atarken dosya kopyalama aşamasında hatalar veriyor ve hataya rağmen formatı bitiriyorsunuz herhalde. O zaman üstüne bir sp2 ya da sp3 atın.. Ondan sonra driverları (sürücüleri) yükleyin..

cahid

Kıdemli Üye
Onları zaten cd den yüklemeye çalıştım ama format anında birşeyler eksik kopyalandığı için yüklenemiyor driverlar. Bundan önce çok kez format çektim ama bu kez bu cd ile olmadı :) Acaba başka bir xp mi indirsem? Ya da eğer cd okuyucum bozulduysa flash diskten format çekme imkanım var mıdır? :)

Bios'ta usb'den boot etme seçeneği varsa flash diskten de format atılabilir..

AynAlı

Kıdemli Üye
sürücüleri yükleyemediğiniz için internete girmiyordur zaten.buda format cdsinden eksik yükleme yaptığı için olabilir haklısınız.bencede başka bir format cdsini deneyin.internetten indirilen xp sürümlerine ben güvenmiyorum.size kalmış..

Ebhar

Üye
Cahid ve KaWa teşekkür ederim.
Flash diskten deneyeyim olmadı başka xp bulacağım artık :)

ismail

Yeni
1.kopyala yapıştır yapamıyorum
kes yapıştır yapıyorum (sorun bu gün başladı)
araştırdım ama sorunu çözecek bir şey bulamadım

2.İnternette birkaç sayfayı aynı anda açtığımda sorun oluştu kapatılması gerekiyor uyarısı çıkıyor.
son günlerde internet yavaşlamıştı özellikle forumda çok sıkıntı oluyor yavaş açıyor sayfayı
Tarattım Esetle ama bir şey bulamadı.
İşte hastanın şikayetleri bunlar doktor,yaşayacak mı acaba doğruyu söyle ?:(
O virüsü bir bulursam ne yapacağımı biliyorum ben:boxing:

cahid

Kıdemli Üye
Adaware gibi bir spyware silici programla taratın isterseniz.. Regedit'te probleminiz var muhtemelen :)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Eveet bu sorunun cevabını bilene 10 puan verecem haberiniz olsun.
Şimdi sorun şu bir kız öğrenci yurdunda yaklaşık 12 tane pc var. ve bunlar bir ana makinaya bağlı. Makineleri açtığınızda 5 dakika sorunsuz çalışıyor ama sonra net gidiyor ama msn çalışıyor. Ana makinada problem olabilir diye dışardan makina getirdik onu bağladık sorun değişmedi.
Modemin adaptöründen kaynaklanıyor olabilir dedik oda değilmiş.Başka modem denedik gene olmadı. Acaba bu konuda başka fikri olan varmı.

SeNoL

MUEYABYA
Eveet bu sorunun cevabını bilene 10 puan verecem haberiniz olsun.
Şimdi sorun şu bir kız öğrenci yurdunda yaklaşık 12 tane pc var. ve bunlar bir ana makinaya bağlı. Makineleri açtığınızda 5 dakika sorunsuz çalışıyor ama sonra net gidiyor ama msn çalışıyor. Ana makinada problem olabilir diye dışardan makina getirdik onu bağladık sorun değişmedi.
Modemin adaptöründen kaynaklanıyor olabilir dedik oda değilmiş.Başka modem denedik gene olmadı. Acaba bu konuda başka fikri olan varmı.

Bilgisyarlarınızdan birinse virüs var :)

Tüm pclerin ağ bağlantılarını iptal edin. Daha sonra güncellenmiş bir virüs programı tüm pc'leri temzileyip ağ bağlantılarını tekrar aktif edin.

Tüm pcleri temzilemeden ağ bağlantılarını aktif etmeyin..
10 puanımı alayım :)

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
üzgünüm şenol ama 10 puan yok sana
modemi sadece laptopa bağladığımız halde gene aynı sorun var.
Hadi ihvanlar bu sorunu çözmemiz lazım. Fikirlerinizi bekliyorum.

cahid

Kıdemli Üye
Makinelere dağıtımı mecburen switch'le yapıyorsunuzdur herhalde değil mi? Laptopa bağladığınızda da arada switch bağlı mıydı peki? Kesin bir cevap için ağ yapılanmanızı kısaca anlatmanız gerekli.. Büyük ihtimalle switch kullanıyorsunuz ve o problemli. Pc ayarından kaynaklı olsa her pc'de yapmaz.. Arızanın buradan donanımsal olduğunu anlayabiliriz.. Ya da server tarzı bir yapılanmanız varsa ve güvenlik için ayrı bir pc kullanıyorsanız (i-bekçi gibi) güvenlik için kullandığınız pc'de problem vardır..

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
sorun modemdeymiş cahid kardeş. Airties 206 yazılım güncellemesi yapılması gerekiyormuş. Sitesinden program indirip sonra modemin içine girip ordan güncellemeler deyip dosyayı gösteriyorsunuz bu kadar.

cahid

Kıdemli Üye
sorun modemdeymiş cahid kardeş. Airties 206 yazılım güncellemesi yapılması gerekiyormuş. Sitesinden program indirip sonra modemin içine girip ordan güncellemeler deyip dosyayı gösteriyorsunuz bu kadar.

Demek ki değiştirdiğiniz modem de aynı modelmiş...

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
evet oda airties di. Neyse öğrenmiş olduk.

polatini

Kıdemli Üye
bilgisayar açılırken şifre koymak istiyorum... nasıl yapılıyor acaba....

ibrahimi

Has Uşak
nasıl anlatsam bios xpsiz bilgisayardır.
açılışta siyah bi ekran gelir yazılar yazar ya orasıdır.oraya şifre koyarsan kimse işletim sistemine ulaşamaz.

diğer türlü açma imkanı olabilir,püf noktalarını bilen yapabilir ama pek bilen çıkmaz.
xpye şifre koymak için denetim masası>kullanıcı hesapları>hangi hesaba şifre koymak istiyorsan onu seç>parola oluştur
bu kadar ;)

polatini

Kıdemli Üye
yaptım ama hiç tınlamadı pc beni... pat diye açıldı....