Tek Delil Kur´an Diyen Kac Alim Var?

çelebiler

Kıdemli Üye
Yorumsuz...

çelebiler Nickli Üyeden Alıntı

kuran söz ile ulaşmadı, bizlere yazı ile ulaştı.Kuran Peygamber döneminde iner inmez yazılıp kitap haline getirildi. Allah'ın Kuran'da bahsettiği koruma da budur.

lafons7275 Nickli Üyeden Alıntı Peygamberimizin sav. yaşarken kitap haline getirilen o nusha nerde?

Hadisleri uyduranlar tarafından yok edildi.

kuran söz ile ulaşmadı, bizlere yazı ile ulaştı. Allah'ın Kuran'da bahsettiği koruma da budur.

lafons7275 Nickli Üyeden Alıntı Peygamberimizin sav. yaşarken kitap haline getirilen o nusha nerde?

Hadisleri uyduranlar tarafından yok edildi.

kuran söz ile ulaşmadı, bizlere yazı ile ulaştı. Allah'ın Kuran'da bahsettiği koruma da budur.
Türkçe konuşuyoruz anlamıyorsun.

Allah'ın arapça konuşan halka "bu Kuran'ı Arapça indirdik" demesi gibi aynı dili de konuşsak anlamıyorsun.

Bu anlamak istememenden kaynaklanıyor.

ALI25

Kıdemli Üye
çelebiler Nickli Üyeden Alıntı Hadisleri uyduranlar tarafından yok edildi.

"Hic süphe yok ki, Kur´an-i biz indirdik, biz! Ve muhakkak onu biz koruyacagiz!. (Hicr Suresi: 9).

ALI25

Kıdemli Üye
Ortada böyle bir ayet-i kerime var ve buna da ne dersin sen de öyle birsey kesin olarak varsa bunun hükmü ne olur?.

lafons7275

Kıdemli Üye
Türkçe konuşuyoruz anlamıyorsun.

Allah'ın arapça konuşan halka "bu Kuran'ı Arapça indirdik" demesi gibi aynı dili de konuşsak anlamıyorsun.

Bu anlamak istememenden kaynaklanıyor.

Çok çelişkili adamsın çelebi kusura bakma.

Allahın koruması yazı ile oldu diyorsun sonra nerde bu yazı diyorum, hadis uyduranlar tarafından yok edildi diyorsun.

O vakit Allahın koruması yazı ile değilmiş.

Bu çocukluğu bırak artık.

çelebiler

Kıdemli Üye
Çok çelişkili adamsın çelebi kusura bakma.

Allahın koruması yazı ile oldu diyorsun sonra nerde bu yazı diyorum, hadis uyduranlar tarafından yok edildi diyorsun.

O vakit Allahın koruması yazı ile değilmiş.

Bu çocukluğu bırak artık.
Komiksin ilk nüshayı soruyorsun.

Allah'tan gelen vahyi yazmak için başka kağıt kalem mi yoktu?

İlk nüsha yoksa başka nüsha mı yoktu?

çelebiler

Kıdemli Üye
çelebiler Nickli Üyeden Alıntı Hadisleri uyduranlar tarafından yok edildi.

"Hic süphe yok ki, Kur´an-i biz indirdik, biz! Ve muhakkak onu biz koruyacagiz!. (Hicr Suresi: 9).

Ben de onu diyorum ya.Kim ne yaparsa yapsın Kuran'ın yanına hadiste uydursalar Kuran'ın korunması Allah'a aittir.

çelebiler

Kıdemli Üye
Sen Kuranın peyder pey indiğini söyledin peki bu ayeti nasıl anlıyorsun?

Doğrusu biz onu Kadir gecesinde indirdik.Kadir 1
Kuran'ın indiği her gece kadirdir.
Sen nasıl bir gece bekliyorsun.

Hava gözlem ve tahmin raporlarıyla mı kadir gecesini belirliyorsun?

adams77

Kanalizasyoncu
Bakara - 185 ?

23 sene ?

vs vs

çelebiler

Kıdemli Üye
Biz hakkı ortaya koyalım, dileyen batılı dileyen hakkı alsın:

Hadi şöyle söyliyim o zaman.Adam melekleri yunan mitolojisindeki gibi tarif ediyor farkında değil misin?
Sen buzağı yapmadığını sanmaya devam et desem gene ağlamaya başlayacaksın.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Şimdi emin Kuran'dan ve imandan haberin yok. :)

Benim Kur'an'dan haberim var ama senin yoktur... Eğer sizin Kur'an'dan haberiniz olsaydı, arkadaşlarınızın, yandaşlarınızın ortaya "Neden Kur'an anlamında" güzel birikimler koyardınız, yok ki siz de afedersiniz bir şey, arkadaşlarınızda da yok, yandaşlarınızda ve dostlarınızda da yok, slagon ve kuru mantık, Allah'a ayet öğrteten, Kur'an'a Kur'an öğreten düzenbazlıklar, afedersiniz hiç bir ilmi yelpazeniz yok, sadece o pis ağzınızla o alime bu alime çamur atmak, attınız da ne oldu, İmam Azam Ebu hanife'nin ölümü ne zaman, hicri 150, halan bu insan anılıyorsa, ortaya koyduğu refarans aldığı Kur'an ilmidir... Neyiniz var siz pisliğinizden ve rezilliğinizden başka var mı bir birikiminiz, sokaktaki serseri soytarılardan bire farkınız var mı sizin..? Yok değil mi..? Haliniz ortada...
Zaten, rezilliğiniz ve pis iftiranız da meydanda,
Beğenmediğin bu müslümanlar "KULLUK" olarak zaten Kur'an'ın emrettiği şeyleri hayata geçiriyorlar, o kadar gözün dönmüş ki bunu dahi farkedemiyorsun...
İşte ilmi sokak serseriliği sananların hali böyledir... Sen buna cuk diye oturuyorsun...

çelebiler

Kıdemli Üye
Yahu mesele ne sanıp sanmama değil, forumda kurallar var, karşımdaki kıpkızıl kafir bile olsa sen kafirsin diyemiyorsun.
He ben sana kafir demedim ki.
Demem de bunu da söylemiştim.Öyle bir düşünce bile geçmez aklımdan diye de söylemiştim.

Her zaman put yapma riski vardır insanın bunu fark et istedim.

Putlarını yapanların örneklerini görmüyor musun?Hepsi Allah'ın yolunda olduğunu zannediyor fakat Allah ile aralarına koyduklarını putları haline geldiğini görmüyor.

çelebiler

Kıdemli Üye
Benim Kur'an'dan haberim var ama senin yoktur... Eğer sizin Kur'an'dan haberiniz olsaydı, arkadaşlarınızın, yandaşlarınızın ortaya "Neden Kur'an anlamında" güzel birikimler koyardınız, yok ki siz de afedersiniz bir şey, arkadaşlarınızda da yok, yandaşlarınızda ve dostlarınızda da yok, slagon ve kuru mantık, Allah'a ayet öğrteten, Kur'an'a Kur'an öğreten düzenbazlıklar, afedersiniz hiç bir ilmi yelpazeniz yok, sadece o pis ağzınızla o alime bu alime çamur atmak, attınız da ne oldu, İmam Azam Ebu hanife'nin ölümü ne zaman, hicri 150, halan bu insan anılıyorsa, ortaya koyduğu refarans aldığı Kur'an ilmidir... Neyiniz var siz pisliğinizden ve rezilliğinizden başka var mı bir birikiminiz, sokaktaki serseri soytarılardan bire farkınız var mı sizin..? Yok değil mi..? Haliniz ortada...
Zaten, rezilliğiniz ve pis iftiranız da meydanda,
Beğenmediğin bu müslümanlar "KULLUK" olarak zaten Kur'an'ın emrettiği şeyleri hayata geçiriyorlar, o kadar gözün dönmüş ki bunu dahi farkedemiyorsun...
İşte ilmi sokak serseriliği sananların hali böyledir... Sen buna cuk diye oturuyorsun...
Bir ipini koparan daha coşmuş.

Hep siz laf söyleyeceksiniz değil mi?

Sen söylerken iyi,hep haklısın sana söylenince ipi kopar.

Oldu mu şimdi?Söyliyim de zincirle bağlasınlar seni bu defa.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bir ipini koparan daha coşmuş.

Hep siz laf söyleyeceksiniz değil mi?

Sen söylerken iyi,hep haklısın sana söylenince ipi kopar.

Oldu mu şimdi?Söyliyim de zincirle bağlasınlar seni bu defa.

Ben haklı değilim Kur'an haklı...

O bana yolunu göstermiş... Buradaki bir çok arkadaş da O'nun gösterdiği şekliyle kulluğunda yol alıyor ve O'nun tavsiyesini dinliyor, işte sen de tam burada kırmızı görmüş boğaları andırıyorsun, sen de bir problem vardır,

Kur'an'ı dinleyen ve O'nun tavsiyesine uyana serseri mayın gibi saldırman garaip.... Benim sıkıntım buraya... Kur'an'ın tavsiyesini dinleyenden neden rahatsızsın zaten Kur'an'dan rahatsızsın da bunu çaktırmamaya mı getiriyorsun..? Çok uyanıksın...