Secim.. Oy Vermek Küfür Mü?

spesifik

آزادی قید و بند
değinmek istediğim noktayı fark etmediniz galiba

oy vermek küfür değil fakat oy 'un ortaya çıkardığı sonuca bakılır.

şimdi siz kalksanız namaz kılan oruç tutan hac eden kurban kesen birine müşrik derseniz olur mu?

olur gibi bir mana çıkardım ben işte yanlış mı anladım

adams77

Kanalizasyoncu
klavyeni seveyim beynimi zorlama bana lazım
malum hatun beyni kıtlardan , o hadis sahih miydi acaba ?

Hadis değil ayetlere bakmak gerekiyor.

İstersen bunu daha sonra konuşalım olur mu? bu gün günlerden c.tesi ve iş yerindeyim(aslında olmamam gerek) daha henüz kahvaltı yapmadım müsade var mı?

spesifik

آزادی قید و بند

Çok derine dalıyoruz kabul karıştırıyorum artık :)
dün hadiste sened metin tenkidini okudum
beş çocukla okumak çok zor ya
hele eymen bey çok hareketli her gün vukuatı var :(
ilitamı bitirince kendime madalya takacam vesselam :))

kilicarslan

Kıdemli Üye
diyelimki oy vermedik, hemde bütün mütedeyyinler, sandığa komunistler, liberaller, kemalistler, gayri müslimler gitti.
O zaman başa kim gececek dersiniz? islami değerlere itibar edenler temsil edilmeyecek, söz sahibi olmayacak. Bunun sonuclerının sorumluluğu ne olacak? Allah' ın kanunlarıyla yönetilmek istıyorsunuz, ancak takındığınız tavır bunun tersi bir etki yapmayacak mı? islamdan uzaklaşma daha yoğun yaşanmayacak mı?

Oy vermeyin diyenlerden, alternativ göstermelerini beklemek herhalde anormal bir şey değildir. Oy vermeyip koy verince , durum dahada vahim olmayacak mı? bu şekilde nasıl Allahın kanunlarını hakim kılacaksınız?

Kaptan

Mecra Yazarı
soz verdim @Yahayy 'a son diye
sözümden dönemem

kilicarslan

Kıdemli Üye
bir zahmet soruma cevap rica edeyim.
%90 oy kullanmasa secim gecerli olurmu sorusu güzel soru. Bildigim kadariyla , bu yönde belli bir alt sinir yok. Varsa bizide bilgilendirin.

ikinci noktada, % 90 oy kullanmama durumunun söz konusu olacagini saniyormusunuz gercekten ?
% 90 ´in icinde liberaller var, müslüman oldugunu söyleyen kemalistler var. % 20- 25 ancak 5 vakit namaza devam ediyor bu ülkede. Bu sekilde bi cagri islami hassasiyetlere deger veren partiyi ancak iktidardan eder. Ondan sonra basa kim gecer söylememe gerek yok.

forumdayim

Profesör
su secimlere islami mi degilmimi bakmaniz cok acayip bir sey önce islamda secim nasil olurdu ona bakmaliyiz... yönetici secilirken ehil olanlar arasindan yine secmeye ehil olmasida gerekli degilmi, sadece yas yeterli olurmu... onun icin tartismayi oturturken saglam temel üzerine oturtmanizi tavsiye ederim... yani islam perspektivinden cikarip da demokrasi ve yasam standdarlarinin yükseltilmesi perspektivinden yaklasalim derim...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
dostum ya mekkeli müşriklerde namaz kılar hac eder kurban keser vs vs şimdi sen adamları niye müşrik olarak tanımlıyorsun ki? Tevhid tevhid diyorsun dışındaki sisteme destek olorsun böyle olor mu? Güzel abim tevhidi tehdit eden boz değiştiren her türlü sisteme karşı olacan İBRAHİM olacan bu kadar basit oy vermeyip koy vermeyeceksin İBRAHİM 'i ayağa kaldırıp zulüm sisteminin putlarını yıkacan da oy verip sonra koy vermektense neyse nmesele oy değil meselenin son noktası tevhid tani senin oyun oraya ulaşıyor.

selam et
Ben senin dininden değilim! Anladın sen onu!!!

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
anlamadım ben onu daha net daha açık yazarmısın?

kaç tane din var ki sen başka bir dindesin ?
Hakkını helal et adams la yanlış alıntı yapmışım yahu :D

Dostum, umarım ciddiye almazsın. Allah şaşırtmasın..

adams77

Kanalizasyoncu
Hakkını helal et adams la yanlış alıntı yapmışım yahu :D

Dostum, umarım ciddiye almazsın. Allah şaşırtmasın..

yahu sen ciddiye alınmayacak bir adam olsan ciddiye almazdım da bir kere almış bulundun hani neyse aldığım yere bırakayım diyorsun olor tabi

selam et

Kaptan

Mecra Yazarı
Bilgisayarınızı üretici firmanın kullanım kılavuzunda yazdığı şekilde kullanırsanız, bilgisayarınızda
aksaklık olmaz, içerisindeki diğer parçalar ile uyumlu ve düzenli çalışır... Parçalar birbirlerine maddeten
"zarar" vermez, yani "manevi" karşılığı "huzurlu" olur.

Aynı şekilde; Yoktan var eden Allah'ın insanların fıtratını esas alarak belirlediği kanunlar ile
insanları yönetirseniz, onun hayatı da düzenli olur, kimseye zarar vermez. Diğer insanların hakkına
gasp etmediği ve onlarla uyumlu olduğundan dolayı toplumda da huzur ve sükunet hakim olur.
Allah Kelam'ı Kur'an söz sahibi olmadıkça da huzur dahakim olmaz.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Elbet siyasi bir arena olmasın, müslümanlar birlik içersinde olsun ve Laik rejimden tamamen ayrılmış bir şekilde ayrı bir topluluk, ayrı bir cemeat olsun, ayrı bir geçici bir yönetim oluştursunlar, İslam Fıkhı'nın istediği de budur,

Eğer böyle bir birlik oluşturamıyorsanız, "Oy verilir mi verilmez mi?" sorusu ya da konusu "GEYİK"ten öteye ya da "MARTAVAL"dan öteye hiçbir anlam taşımaz...

Bu konu da geyiğin bir ifadesidir... Etliye de dokunuyoruz sütlüye de, dokunmayanların kim olduğunu da bilmekteyiz...

Mugalata

Kıdemli Üye
Elbet siyasi bir arena olmasın, müslümanlar birlik içersinde olsun ve Laik rejimden tamamen ayrılmış bir şekilde ayrı bir topluluk, ayrı bir cemeat olsun, ayrı bir geçici bir yönetim oluştursunlar, İslam Fıkhı'nın istediği de budur,

Eğer böyle bir birlik oluşturamıyorsanız, "Oy verilir mi verilmez mi?" sorusu ya da konusu "GEYİK"ten öteye ya da "MARTAVAL"dan öteye hiçbir anlam taşımaz...

Bu konu da geyiğin bir ifadesidir... Etliye de dokunuyoruz sütlüye de, dokunmayanların kim olduğunu da bilmekteyiz...

oldu! lider de sen ol. kuralları da sen belirle. çarşaf giymeyenleri kırbaçla. topuklu ayakkabı giyenlerin de topuklarını kır.

kafana göre takıl işte. geyikten öteye, martavaldan beriye...

sen kuralları kur, ümmetin de uysun. öyle bir düzen kur ki, ümmetine günah işlemeye fırsat kalmasın. islam toplumu giderek sekülerleşiyor ama sen laikliği islam toplumuna çok gör. dünyanın en çelişkili, en çeşitlilik içindeki, en farklılıkların bir arada olduğu toplumlarından birinin bugünki bir arada yaşama deneyimine ve kültürüne karşı çok bilmiş bir saldırganlıkla saldırıya geç.

ama tabii sadece klavye başındayken... :)