Plajdaki kadınlara 'kapanın' broşürü...

lafons7275

Kıdemli Üye
Bu cevabın dünyalık hacı bir soğuk kola yada yayık aranı kadar serinlik verir sonra biter...

Ibrahim diyeceğini düşündüm sen yazmadan önce!! Eyleme geç anlamadığını ibrahim olmaya devam....
Sago :)

(31-32) Allah’a yönelmiş kimseler olarak yüzünüzü hak dine çevirin, O’na karşı gelmekten sakının, namazı dosdoğru kılın ve müşriklerden; dinlerini darmadağınık edip grup grup olan kimselerden olmayın. (Ki onlardan) her bir grup kendi katındaki (dinî anlayış) ile sevinip böbürlenmektedir.

lafons7275

Kıdemli Üye

Lafons böyle bir Allah olamaz demi?

Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size?

Allah'a ve O'nun Resûl'üne îmân edersiniz ve Allah'ın yolunda canlarınızla ve mallarınızla cihad edersiniz. İşte bu, sizin için hayırdır. Keşke bilseniz.

Sizin günahlarınızı mağfiret eder. Ve sizi altından nehirler akan cennetlere koyar. Ve sizi adn cennetlerinde güzel meskenlere yerleştirir. İşte bu, fevz-ül azîmdir (büyük kurtuluştur).

adams77

Kanalizasyoncu
birileri ısrar ile chata devam ediyor....

adams77

Kanalizasyoncu
Bunu diyeceğini düşünmüştüm......

Sen ibrahim olamamış sın henüz direk muhammed ile doğmuşsun!

Ibrahim olsa idin kendine yeni bir bina yapardın anlatılanlar üzerine hayat kurmazdı. Rabbini tanır test eder ona göre sıra alırdın!

Baba 'dan zengin diye buna denir....

modest

Paylaşımcı
(31-32) Allah’a yönelmiş kimseler olarak yüzünüzü hak dine çevirin, O’na karşı gelmekten sakının, namazı dosdoğru kılın ve müşriklerden; dinlerini darmadağınık edip grup grup olan kimselerden olmayın. (Ki onlardan) her bir grup kendi katındaki (dinî anlayış) ile sevinip böbürlenmektedir.

iyi, senin yöneldiğini allah ile benim yöneldiğim allah aynı değil.

Benim için din inanış yada allah için yaşanılan,dayatılan birşey değil.

Din bir yaşam biçimidir!

Namazı çok dosdoğru kıldım. Ayak aralığına,saf tutuşuna,kılık,kıyafete,vakte,surelere,sesime,kırata vs vs allahın rehber,yol gösterici olarak yolladığı!!! Ayetleri usule uygun geri okudum. Kendime çok faydası var mutlu,huzur idim ama allahın yarattığı canlılara kıldığım namazın hiçbir faydası yok. Böyle bir namaz nasıl direk,temel olur. Bunu işleyenler nasıl dosdoğru yol üzerinde olduklarını düşünerekten şov yapar anlamış degulum!

lafons7275

Kıdemli Üye
iyi, senin yöneldiğini allah ile benim yöneldiğim allah aynı değil.

Benim için din inanış yada allah için yaşanılan,dayatılan birşey değil.

Din bir yaşam biçimidir!

Namazı çok dosdoğru kıldım. Ayak aralığına,saf tutuşuna,kılık,kıyafete,vakte,surelere,sesime,kırata vs vs allahın rehber,yol gösterici olarak yolladığı!!! Ayetleri usule uygun geri okudum. Kendime çok faydası var mutlu,huzur idim

Sen milletin namazına bakarak kendi namazını niye bırakıyorsun?

adams77

Kanalizasyoncu
@modest hacı gerçekten sen niye millete bakıp hareket ediyorsun... taklit et gitsin :)

adams77

Kanalizasyoncu
Senin fabrika ayarların çooook bozulmuş. Format bile seni kurtarmaz. Senin sonun bir mucize gerçekleşmezse çok kötü.

Kusura bakma acı da olsa doğruyu söylerim.

evet dost acı söyler

söyle oradan bana bir adana bol acılı olsun yanında da ayrannnn dostum benim

modest

Paylaşımcı
Sen milletin namazına bakarak kendi namazını niye bırakıyorsun?

Kendi namazımı bırakmadım devam ediyorum. Ben atalarımın anlattığı,uyguladığı namazı tek ettim. Ben rabbim herşeye gücü yeten,eksiği olmayan iken ben anlatılan namaza neden devam ediyim. Her saniye kalbimden,aklımdan çıkmaz ken. Her yerde onun imzasını görken!!

Namaz iyiliğe,doğruluğa,paylaşıma,birliktekige iter. Kim kılarsa hayatını cennete çevirir.