Oktar'dan Cüppeli Hakkında Şok İddia!

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
Kanun önünde ne yaptı nerden bilebilirim ki , sonuçta sadece bir kişiyim ben,hocanın sohbetlerine iştirak eden bir kişi...
Sohbet farklı bir şey, yazı farklı bir şey ama :)

Rabbim günahlarımızı bağışlasın...Allah cümlemizden razı olsun...

GENCAKINCI

Profesör

Birilerini oynatip nasil cekilsinki?

Cübbeli hocanin ikizi olup oynatilsa bile

belli olur. Benim düsünceme göre birileri

Cübbeli Hocayi oyuna getirdiler.

Hocanın bire bir benzerini bulmak mümkün değil. Fakat az çok benzeyen birini bulabilirler.Çekim yaparkende, yandan arkadan çekim yapabilirler.

Benim aklıma sahte tarikat Aczmendi şeyhi Müslüm Gündüz ile Fadime Şahin olayı aklıma geldi. Ordada bir komplo vardı.
Bu komployu tezgahı hazırlayanlarda derin devletin yani Ergenekoncular'ın olduğu söylendi.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hocanın bire bir benzerini bulmak mümkün değil. Fakat az çok benzeyen birini bulabilirler.Çekim yaparkende, yandan arkadan çekim yapabilirler.

Benim aklıma sahte tarikat Aczmendi şeyhi Müslüm Gündüz ile Fadime Şahin olayı aklıma geldi. Ordada bir komplo vardı.
Bu komployu tezgahı hazırlayanlarda derin devletin yani Ergenekoncular'ın olduğu söylendi.

Cübbeli Hocanin temize cikmasi icin tek yol vardir.

Oda yetkili makamlardan foto motaj diye belge almasidir.

GENCAKINCI

Profesör
Cübbeli Hocanin temize cikmasi icin tek yol vardir.

Oda yetkili makamlardan foto motaj diye belge almasidir.

Arkadaş yukarda ne yazmıştım.Sen yanlış anladın.Eğer az çok benzeyen birini buldularsa, bu kaset montaj değildir,gerçektir.

agbi

Yasaklı
Cübbeli Hoca varsayalım bunu yaptı İMAM NİKAHINI İSLAM a göre yaptı ise BİZE BİR ŞEY SÖYLEMEK DÜŞMEZ .

Yalnız.

Nasıl bize birşey söylemek düşmesse Bazı konularda C.Ahmet hocanında fikir yürütmeside Ahmet Hoca ya düşmez.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Cübbeli Hoca varsayalım bunu yaptı İMAM NİKAHINI İSLAM a göre yaptı ise BİZE BİR ŞEY SÖYLEMEK DÜŞMEZ .

Yalnız.

Ben zina yapmadim dediginden bunlar anlasiliyor.

Veya cariyeleride olabilir.

Son flash tv konusmasinda cariyelerden de bahsetmisti.

Cariyelere nikah yapmakta gerekmiyormus.

Cariyeler adamin karilarindan daha degerli oluyormus.

Adam cariyelerini mali gibi kullana bilirmis.

Tabii biz gercekleri bilmiyoruz.

Gecekleri bir Allah birde Cübbeli hoca kendisi biliyor.

Cübbeli hoca gercekleri anlatsada bizde rahatlasak.

Hikem

Kıdemli Üye
Dedikoduvari şeyler, müslümanlara yakışmaz...Arkadaş diyorki, cübbeli gerçekleri anlatsada, biz de rahatlasak...Cübbeli anlattı anlatmasınada, bu sözü söyleyen arkadaş rahatlamadığına göre, kendisi aksini düşünüyor demektir...Hoca diyorki, benim böyle bir fiilim yok! Aksini söyleyen yani ''Müddei iddiasını ispatlamakla mükelleftir'' diye hukukta bir kaziyye vardır.Vardır diyen , hukuka göre iddiasını ispatlasın, değilse sussun!!!

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Kaset gercek diyen Adnan hocadir.

Biz Adnan hocanin söylediklerinden yorum yapiyoruz.

serkan..

Profesör
:yn:
seviyesiz mesajlar yazmaktan kaçınınız.

sevimli

Üye
ya ne oluyosunuz anlamadım ki cübbeli hoca ne yaparsa yapsınlar hep kötü hep kötü !!!! sadece şunu diyroum hocama dil uzatanların dillerini bir günn bağlatır ALLAH !!!!!

GENCAKINCI

Profesör
Ben zina yapmadim dediginden bunlar anlasiliyor.

Veya cariyeleride olabilir.

Son flash tv konusmasinda cariyelerden de bahsetmisti.

Cariyelere nikah yapmakta gerekmiyormus.

Cariyeler adamin karilarindan daha degerli oluyormus.

Adam cariyelerini mali gibi kullana bilirmis.

Tabii biz gercekleri bilmiyoruz.

Gecekleri bir Allah birde Cübbeli hoca kendisi biliyor.

Cübbeli hoca gercekleri anlatsada bizde rahatlasak.

Arkadaş cariye nedir?Biliyormusun. Bu zamanda cariyemi olur.

Cariye savaş esiri kadınlara denir. Peygamberimizden(s.a.v)önce ve sonrada köleler(savaş esiri erkek) ve cariyeler vardı. Peygamberimiz köleleri azad ederdi.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Arkadaş cariye nedir?Biliyormusun. Bu zamanda cariyemi olur.

Cariye savaş esiri kadınlara denir. Peygamberimizden(s.a.v)önce ve sonrada köleler(savaş esiri erkek) ve cariyeler vardı. Peygamberimiz köleleri azad ederdi.

Bu zamanda cariye neden olmasinki?

Bu zamanda Savas olmuyormu?

Cübbeli Hoca son Flash tv konusmasinda

Osmanli devletinde cariyeler vardi dedi.

Cübbeli Hoca Islam Dininde cariye yok

diyen Kafir olur dedi.

ummuhan

Kıdemli Üye
Herkesi ucundan kıyısından günaha sokan bu başlığın kaldırılmasını talep ediyorum yönetimden...

Nedir nasıldır mesajlara şöyle bir bakan görür....

La havleee

K

Kaçak

Guest
Portakalı soydum başucuma koydum ...
Duma duma dum ..
Kırmızı mum ...

Selamlar ...

sufi7007

Profesör

Cübbeli Hoca son Flash tv konusmasinda "Osmanli devletinde cariyeler vardi" dedi.

Cübbeli Hoca "Islam Dininde cariye yok diyen Kafir olur" dedi.

Bu "cariye" mevzuuna en sonunda Cübbeli Hoca da karıştı.

Flash TV'deki son programında (7 Ocak 2011)...... "Muhteşem Yüzyıl" dizisinde Kanuni Sultan Süleyman-Hürrem ekseninde konu CARİYE hukukuna; cariyenin nikahına vs. geldi.

Cariyelerin durumu konusunda bir TV'de konuşan Ali Rıza Demircan'ı dinlemedim; sadece onun TVdeki sözlerine istinaden "zina" ekseninde yazılmış bir haberi okudum.

Müslümanların "TAKVA SAHİBİ*** alimleri" bu konuyu ele alıp netleştirmezse göreceksiniz yakında nasıl da laiklerin ağzında sakız edileceğini...

(Bu arada hiç kimse bu zamanda İslam dünyasında CARİYELİK olmadığını söylemesin. Söylemeye niyeti olan varsa Suud memleketinde evlerde boğaz tokluğuna istihdam -ve rivayetlere göre istimal- edilen Filipinli, Malezyalı genç kadınların hangi hukuka tabi oldugunu araştırıversin)

*** FETVA uydurulmasını istemem. TAKVA makamında olması gereken tasavvuf ehline çağrıda bulunuyorum; hele de çok övünülen ilme sahip bazı isimlerden...

Hikem

Kıdemli Üye

Bu zamanda Savas olmuyormu?

Cübbeli Hoca son Flash tv konusmasinda

Osmanli devletinde cariyeler vardi dedi.

Cübbeli Hoca Islam Dininde cariye yok

diyen Kafir olur dedi.

İslam Dini ,Hazreti Muhammed aleyhisselam'dan kıyamete kadar hükmü geçerli bir Din'dir.Köle hukukunun geçerli olduğu bir dönemde, müslümanların hayır ben bu cari olan bu kurumu tanımıyorum deme durumu olamazdı.Zira o dönemde bütün dünyada fiili olarak uygulanıyordu.İslam devleti, dünyada tek

başına bir devlet değildi, etrafında ilişki içinde olduğu devletler tarafından uygulanan bu sisteme, islam yeni bir muhteva getirdi,

tedrici bir sistemle bu kurum, sistem tabir caizse rehabilite edildi..batılıların anladığı anlamdan uzaklaştırıldı..Teferruatını fıkıh kitablarına havale edelim..

Daha sonra tamamen kalktı..Şimdi niye olmasın diyen arkadaş, galiba ''fantazi'' den hoşlanıyor, fakat İslam fantazileri esas almıyor..Belli bir dönem uygulanmış bu

sistemi, şimdi hukuken ortadan kalksa bile , uygulandığı ve ayetle de sabit olduğu için, mutlak anlamda ''ben bunu tanımıyorum'' diyen birisi, ayetleri inkar ettiğinden kafir

olur.Cübbeli hoca bunu kasdetmiştir...Cübbeli hocayı eleştiren arkadaşların, hiç olmazsa onun okuduğu kitabları mütala etmeleri gerekmiyor mu?Biz İslamı kendi anlayışımızla değil, sahabenin, tabiinin ve onlara tabi olanların anlayışıyla anlamaya çalışmalıyız...

Saniyen bir arkadaşta şunları söylemiş:'

'(Bu arada hiç kimse bu zamanda İslam dünyasında CARİYELİK olmadığını söylemesin. Söylemeye niyeti olan varsa Suud memleketinde evlerde boğaz tokluğuna istihdam -ve rivayetlere göre istimal- edilen Filipinli, Malezyalı genç kadınların hangi hukuka tabi oldugunu araştırıversin)

Galiba arkadaş, vahşi kapitalizmin '' ucuz işçilik'' sendromunu cariye hukukuyla karıştırmış..Suudların örnek verilmesi uygun olmamıştır.Zira bu devlet, şeriatı 'Ehli Sünnet'' anlayışıyla mı uyguluyor?!.Mesela dış politikada, öncelikler, İslama göremi, yoksa ''Beyaz saraya'' göre mi şekilleniyor?! Hukukta bir kaziye i muhkem olmuş şu sözü hatırlatalım: Sui Misal Misal olmaz''..

Serare

Profesör
Dili insanın hakikatinin aynasıdır.

Konuya yorumum olmayacak da bir şeye dikkat çekmek istedim; Harun Yahya ismi dikkatinizi çekti mi hiç?

Neden Harun Yahya da başka bir isim değil?

Sevgiler.

Bir zamanlar bu forumda oktarcının biri Harun Yahya As. diye oktarı kastederek bir başlık açmıştı ve epey tartışılmıştı. Mehdi As.'a da Peygambelere edilen dua ifadesi kullanılıyor dikkat ederseniz. Mehdi As'a işareten öyle bir mahlas alınmış olabilir.

Bir yerden okumuştum, ne derece doğru bilmiyorum. Oktar da müthiş bir Yahudi sevgisi var ve onlarla kardeş olduğunu ilan etti. Harun As. ve Yahya As. ikisi de İsrailoğullarına gönderilen Peygamberlerden. Böyle bir alaka kuran da oldu.

Allah bilir, neden bu ismi rumuz olarak seçtiğini tabii ki...
İsimler önemlidir. Hele de bu kişiler sıradan kimseler değiller bir dava, bir amaç güdüyor, onun için çalışıyorlarsa.
Onun için seçilmişlerse.

Harun Yahya ismi ilk nitelikte bizden gibi görünse, bizim isimlerimizden olsa da Tevrat'ın ilk ve son mübelliği olan Peygamberlerin isimleridir.
İlk ve son.

Bu önemli. Tesadüfen seçilmiş olması mümkün değil ki neden yalnızca Tevrat'ın peygamberleri; ilki ve sonu.
Tevrat'ta bizim, yalnız onlar için daha sonrası yok.

Bu kişiyi finanse eden Yahudilerdir.

Dili insanın hakikatinin aynasıdır.
Ne sizlerin, ne bizlerin, kimsenin, bu kimselerden, ne ondan ne diğerinden öğreneceği bir şey yok. Bizlerin inancı onlara bakarak tertemiz ve masum.

Onlar bu inançları kullanan dolandırıcılar.

Sevgiler.

sufi7007

Profesör
ittiba kardaş; iyiniyet ile yazmış... Fakat biraz "kara kitaptan fetva bulup nefsani hazlar; şeytani tuzaklar"ın ardından koşanların sadece Suud 'da değil bu memlekette dahi varlığını bilenler biliyor.

Çok somut ve yaşanmış bir örnek: (isimler .... olarak konuldu; isteyen doldursun)

Bir .... ülkede dini bütün hacıemmiler; müslümanlar bir yıllık gazete abonesi yapılarak .... isimli bir kanal kurulmuş.
Bu kanal 1-2 sene hadis-tefsir-evliya anlatıları ile götürülmüş.

Sonra nasıl olmuş ise TAKVA ile kadın spiker bile istihdam edilmeyen bu "dini bütün" ve herşeyin fetva ile yürütüldüğü .... kanalına ...... ve .... gibi bazı artistler istihdam edilip acayip programalara başlanmış.

Bu durum cemaatin basın-yayın grubunda henüz hazım sistemi genişlememiş bazı müslümanlarda sıkıntıya yol açmış; elhamdulillah..

.... Holding basın yayın grubunun istişare toplantısında .... gazetesinin ...... isimli .... müdürü ...Holding Genel Kordinatörü "PATRON" ..... ...'e "Efendim; .... TV kanalımız müslümanların abonelik paraları ile kuruldu. Bu ..... ve ..... artistleri Tv'mizde gören "hacıemmiler", bileziklerini veren ağzı dualı teyzeler size, bize, hepimize beddua ediyorlar deyince çok sinirlenen ....... ......; kayınpederi .... ..... ...... tarafından yazıldığı iddia edilen ".... ......" adlı ilmihal kitabını masaya fırlatmış ve ne demiş bilin bakalım?

Sizi yormayayım; dediği şu: "Ben o programa karımı, kızımı, oğlum ....'in karısını, yani gelinimi mi çıkartıyorum? Veriyorum iki saatlik parasını oynatıyorum ..... ..... adlı "cariye"yi... İstersem 2 saatlik değil 24 saatlik ücretini verir bütün gün raksettiririm; hatta...."

Şimdi bugün o kanal yahudi sermayesine satılmış olarak faaliyette hala...

O "cariye"ye de geçen geçen Çarşamba günü öğle saatinde rastgele denk gelerek TV'de rastladım; bir başka kanalda "Kur'an mucizeleri" konusunda bir TV'de kadın programı yaparaktan cebini dolduruyordu...

(Bu anlatılanların tamamı gerçektir. "Patron"un "cariye"ye TV'de neler yaptırmağa cevaz aldığını "açık seçik" anlattığı galiz ifadelerini sansürlemek zorunda kaldım. "Patron"un sözlerini nakleden görgü tanığı o grubun gaztesinin sorumlu müdürlerinden (şimdi emekli) olan bir kardeşimizdir.)

İbret alınası bir hal.. de ibret alan var mı?

Arayıcı

Asistan
ittiba kardaş; iyiniyet ile yazmış... Fakat biraz "kara kitaptan fetva bulup nefsani hazlar; şeytani tuzaklar"ın ardından koşanların sadece Suud 'da değil bu memlekette dahi varlığını bilenler biliyor.

Çok somut ve yaşanmış bir örnek: (isimler .... olarak konuldu; isteyen doldursun)

Bir .... ülkede dini bütün hacıemmiler; müslümanlar bir yıllık gazete abonesi yapılarak .... isimli bir kanal kurulmuş.
Bu kanal 1-2 sene hadis-tefsir-evliya anlatıları ile götürülmüş.

Sonra nasıl olmuş ise TAKVA ile kadın spiker bile istihdam edilmeyen bu "dini bütün" ve herşeyin fetva ile yürütüldüğü .... kanalına ...... ve .... gibi bazı artistler istihdam edilip acayip programalara başlanmış.

Bu durum cemaatin basın-yayın grubunda henüz hazım sistemi genişlememiş bazı müslümanlarda sıkıntıya yol açmış; elhamdulillah..

.... Holding basın yayın grubunun istişare toplantısında .... gazetesinin ...... isimli .... müdürü ...Holding Genel Kordinatörü ..... ...'e "Efendim; .... müslümanların abonelik paraalrı ile kuruldu. Bu ..... ve ..... artistleri Tv'mizde gören hacıemmiler beddua ediyorlar deyince çok sinirlenen ....... ......; kayınpederi .... ..... ...... tarafından yazıldığı iddia edilen ".... ......" adlı ilmihal kitabını masaya fırlatmış ve ne demiş bilin bakalım?

Sizi yormayayım; dediği şu: "Ben o programa karımı, kızımı, oğlum ....'in karısını, yani gelinimi mi çıkartıyorum? Veriyorum iki saatlik parasını oynatıyorum ..... ..... adlı "cariye"yi... İstersem 2 saatlik değil 24 saatlik ücretini verir bütün gün raksettiririm; hatta...."

Şimdi bugün o kanal yahudi sermayesine satılmış olarak faaliyette hala...

O "cariye"ye de geçen geçen Çarşamba günü öğle saatinde rastgele denk gelerek TV'de rastladım; bir başka kanalda "Kur'an mucizeleri" konusunda bir TV'de kadın programı yaparaktan cebini dolduruyordu...

(Bu anlatılanların tamamı gerçektir. "Patron"un "cariye"ye TV'de neler yaptırmağa cevaz aldığını "açık seçik" anlattığı galiz ifadelerini sansürlemek zorunda kaldım. Nakleden gördü tanığı o grubun gaztesinin sorumlu müdürlerinden (şimdi emekli) olan bir kardeşimizdir.)

İbret alınası bir hal.. de ibaret alan var mı?
Neler oluyor memlekette.

sufi7007

Profesör
.... VE ..... isimli "CARİYE"ler ile "PATRON"un isimlerini lütfen özel mesaj ile sormayın.

(bu konularda (İslami kavramların kötüye kullanılması) çok dikkatli olması gereken bayan üyeler için sanıyorum ummuhan babialide hemen herkesin bildiği bu konuda "bilirkişilik yapabilecek durumda" bir üyedir sanırım.)