Oktar'dan Cüppeli Hakkında Şok İddia!

agbi

Yasaklı
MONTAJ veya GERÇEK

Ne olursa olsun.

Bu şskilde bu tür görüntülere karşıyım.

YAPMIŞSA yapmışdır YAPMAMIŞSA yapmamıştır.

Bu konuda FİKİR yürütmem benim için ABES le iştigaldir.

En doğrusunu ALLAH bilir.

Ayrıca Bir Müslümanın Diğer Bir Müslümanın bu şekilde teşhir etmesi İSLAM düşmanlarına saldırmak için verilen bir koz dur.

Serdar55

Asistan
Dediğimizi tekrar diyelim.Adnan'ın dediğine bakın ''Siz inanırmıydınız bu adamın böyle bir şey yapcağına'' bir kaç dakka geçiyor ''Belli değil miydi oolacağı''.Al işte bu adam on dakkalık videoda böyle tenakuz içinde.Full izlemiş durmuş bir de anlatıyor birde teknoloji aşığı montaj olamaycağı hakkında ahkam kesiyor.Neymiş Ahmet Hocanın kendisi bir yana gölgeside uyuşuyormuş.Akıl var mantık var adamın biri bırakır sakalı geçer kameranın karşına ne yapcaksa işini yapar, montajını yapar bir bakarsın gölgeside uyar.3 tane kaarı kızı karşısına alıp ahkam kesmeyi, pisi pisi yapmayı bilir kendisi, birde Mahmut Efendi hz. ks. alet eder.Önüne gelene mavi boncuk dağıtır.Neymiş efendim Timurtaş hoca bunun hakkında Dailymotion - Timurtaş Hoca'nın Sn.Adnan Oktar'a Olan Sevgisi - Nachrichten & Politik Kanalı Adnan'da şaşırıyor.

Muhal farz böyle bir şey var diyelim.Cübbeli Ahmet Hoca neden bu kadar koştursun medya aracılığıyla bu videoyu koyanlar hakkında bilgisi olupda paylaşmayanda bedduamızı alacaktır edebiyatına kalkışsın.Karokollarda neden bu hasta haliyle işin çözümü için koşturmaya kalksın.Gerçekse montajdır der, üzerine düşmez beddualarada kimseyi dahil etmez.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
velev ki gerçekten yapmış olsam ve görmüş olsalar, o günahımı izhar etmek de haramdır. Hadi ben haram işliyorum, sen ne diye haram işleyip aşikar ediyorsun?

Peki Hocam (Cübbel hocam) sen neden Mustafa İslamoğlu hakkında bu dediğini yapmadın. Neden onun kusurunu örtmedin.

O zaman başkasının günahını aşikar etmek haram değil miyid?

Sen neden başkalarının günahını aşikar ediyorsun?

Hocanın yapıp yapmadığını Allah bilir. Hoca masum değildir. Allah nefse bırakmasın, o da biz de hepimiz de günaha düşebiliriz. Allah korusun.

Tamamen katılıyorum

Hoca olsun, başkası olsun. Hiçbirimiz günahkar değiliz

Allah CC cümlemizi affeylesin. Nefsimize bırakmasın

Biz günahın aşikar edilmesine karşıyız. Ayıptır, o da yasaktır.

Fakat, Ahmed hoca, zinayı över ya da haram olan başka bir cinsi işi reklam eder; tamam insanlar korunsun diye onu aşikar edersiniz. Hep beraber, aşikar edip nasihat edelim. Ama etti ettmedi yaptığı fiili ortalığa çıkarmak yakışık almıyor. Bel altına vurmak dediklerinden...

Güzel kardeşim

Neden hocanız başkasının günahını ortaya dökerken bunları demediniz?

Adamına göre muamele mi oluyor yoksa?

Serdar55

Asistan
Peki Hocam (Cübbel hocam) sen neden Mustafa İslamoğlu hakkında bu dediğini yapmadın. Neden onun kusurunu örtmedin.

Tamamen katılıyorum

Hoca olsun, başkası olsun. Hiçbirimiz günahkar değiliz

Güzel kardeşim

İslamoğlu'nun hangi günahını ortaya dökmüş.İtikadı bozuk bir adamın binlerce kişinin Hoca diye izlediği adamın itikadının bozuk olduğu, ehli sünnet dışında kaldığını söyledi.Şahsi günahı hakkında, başkasına zararı dokunmaya günahı ve günahları hakkında kameranınn karşısına geçip bir şey mi dillendirmiş; ama milletin itikadını bozma işini geldiği zaman Ahmet Hoca orda dur demiştir.

hirahos

Kıdemli Üye

Tamamen katılıyorum

Hoca olsun, başkası olsun. Hiç birimiz günahsız değiliz

Güzel kardeşim

a) İnsanlar taklid edip berbat olmasın diye bir kimsenin, bir meşhurun, bir sözü dinlenenin İTİKADİ yanlışlarını açmak, ortaya sermek ve reddetmek gerekir.

b) Fakat, şahsi kusurlarını ve günahlarını yaymak doğru değildir. Haramdır.

Ahmed Hocanın yaptığı a'dır. Ahmed hocaya yapılan ise b'dir.

Eğer, Ahmed hoca da b'yi yapıyor diyorsanız, bunu burdan gösteriniz de sizinle beraber, Ahmed hocayı reddedelim inşallah. Ki şimdiye kadar kimsenin böyle bir yanlışına hoş gözle bakmamışızdır. Allah'ın lutf u keremiyle... Kusur dökme işinin sadece Cübbeli'den çıkmış olması da önemli değildir.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Serdar55 ve Hirahos kardeşlerime;

Cübbeli Ahmed Hoca değil miydi Mustafa İSlamoğlu'nun 1980 lerde yaptığı fiili ortaya döken ...

Bunun itikadı reddetme ile ne alakası var?

Buyrın yazı linki:

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=389141

diyor ki
... Geçen ay da Fatih'te Cübbeli'nin vaazından sonra cemaate belge dağıtıldı. Belge, İslamoğlu'nun ......

Bunun neresi itikadı reddetme ya HU???

Birebir aynı olay değil mi?

hirahos

Kıdemli Üye

Cübbeli Ahmed Hoca değil miydi Mustafa İSlamoğlu'nun 1980 lerde yaptığı fiili ortaya döken ...

Buyrın yazı linki:

diyor ki
... Geçen ay da Fatih'te Cübbeli'nin vaazından sonra cemaate belge dağıtıldı. Belge, İslamoğlu'nun ......

"Geçen ay da Fatih'te Cübbeli'nin vaazından sonra cemaate belge dağıtıldı. Belge, İslamoğlu'nun bir çocuğa fiili livata suçu işleyip hapis yattığı iddia ediliyordu...."

Bu ispat değildir. Gazetenin kendi sözüdür (iddiasıdır), ayrıyeten ispata muhtaçtır. Biz Cübbeliden böyle bir günah açma işini duymadık. Şahid olmadık.

Cübbelinin kendi videosu, ses kaydı, kendi dergisinde yazısı varsa onları getiriniz.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Bu ispat değildir. Gazetenin kendi sözüdür (iddiasıdır), ayrıyeten ispata muhtaçtır. Biz Cübbeliden böyle bir günah açma işini duymadık. Şahid olmadık.

Yani böyle bir belge dağıtılmadı ve bu olay bu cemaat veya cübbeli hoca tarafından açığa çıkarılmadı öyle mi?

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İslamoğlu'nun hangi günahını ortaya dökmüş.İtikadı bozuk bir adamın binlerce kişinin Hoca diye izlediği adamın itikadının bozuk olduğu, ehli sünnet dışında kaldığını söyledi.Şahsi günahı hakkında, başkasına zararı dokunmaya günahı ve günahları hakkında kameranınn karşısına geçip bir şey mi dillendirmiş; ama milletin itikadını bozma işini geldiği zaman Ahmet Hoca orda dur demiştir.

Ehli sünnet disi ne demek? Günahkarmi demek? Yoksa Kafirmi demek?

Okyanus

Profesör
Allahım sen bizi affet.
Tek kelime ile tiksinti.Yahu kardeşim zaaflarınız varsa insanların önüne önder diye çıkmayın.Önder olacak kapasiteniz yoksa Allahtan korkunuzda mı yok.Bu toplumda birileri sizi örnek alıyor.İnsaf yahu.

Serdar55

Asistan

Buyrın yazı linki:

diyor ki

Hirahos'un dediği gibi biz kendi ağzından öyle bir şey duymadık verilen liktede Ahmet Hoca'nın değil başkalarının böyle belgeler dağıttığını söylüyor.Haberin ta kendinde ise Ahmet Hocanın nelere karşı olduğunu itikadının yanlış olduğuna dair sözleri var.

Serdar55

Asistan
Adnan Mehdilik hakkında hadisleri çıkarlarına uygun bir şekilde yorumluyor.

veri

Yasaklı
hocanın dediğini yap
yaptığını yapma diye
halk arasında deyim vardır
boşuna tartışıyoruz
sonuçta yine aynı hocalara muhtaç kalıcaz
kaç hoca kaldı ki

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Hirahos'un dediği gibi biz kendi ağzından öyle bir şey duymadık verilen liktede Ahmet Hoca'nın değil başkalarının böyle belgeler dağıttığını söylüyor.Haberin ta kendinde ise Ahmet Hocanın nelere karşı olduğunu itikadının yanlış olduğuna dair sözleri var.

Linkten alıntıda diyor ki:

İslami kesimdeki ağır suçlamalarla dolu tartışmayı, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü başlattı. İsmailağa tarikatının desteğini alan Cübbeli, Mustafa İslamoğlu'nu "tekfir" (küfür) içinde bulunmakla suçlayıp "reddiye" kampanyası başlattı. Geçen ay da Fatih'te Cübbeli'nin vaazından sonra cemaate belge dağıtıldı. Belge, İslamoğlu'nun bir çocuğa fiili livata suçu işleyip hapis yattığı iddia ediliyordu. O da Hilal TV'den, "Rabbimizi üzenlerin başına geçmişte ne geldiyse gelecekte de o gelir" dedi.

Mustafa İslamoğlunu pek sevmem, hoşlanmam. Ama

1. Tasavvuf eğitimi almış birisi, kendini izleyenler, yolundan gidenler olan birisi neden tartışma/polemik başlatır.

2. Alnı secde görmüş hatta sadece "ben müslümanım" diyen birine kafir denilmez. Ben asla böyle bişey demem denmesine de karşıyım.

3. Fatihte, cübbeli hocanın vaazından sonra, cübbeli hocanın bağlı olduğu cemaate belgeyi cemaatten, hatta vaaz veren hocadan başka kim dağıttırabilir?

O da tam tartıştığı kişi hakkında ve tam da tartışma zamanında ve de tartışılan kişiyi zorda bırakacak bir belge.

De ki X kişi, grup, cemaat geldi dağıttı. Boy boy gazetelerde haber çıktı. Anlatılan Olay her yerde tartışıldı.

Madem cübbeli veya taraftarları belge dağıtmadı o zaman neden Belgenin dağıtılmasına karşı çıkılmadı, neden bizim bunla ilişiğimiz yok denmedi.

Serdar55

Asistan
Linkten alıntıda diyor ki:

İslami kesimdeki ağır suçlamalarla dolu tartışmayı, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü başlattı. İsmailağa tarikatının desteğini alan Cübbeli, Mustafa İslamoğlu'nu "tekfir" (küfür) içinde bulunmakla suçlayıp "reddiye" kampanyası başlattı. Geçen ay da Fatih'te Cübbeli'nin vaazından sonra cemaate belge dağıtıldı. Belge, İslamoğlu'nun bir çocuğa fiili livata suçu işleyip hapis yattığı iddia ediliyordu. O da Hilal TV'den, "Rabbimizi üzenlerin başına geçmişte ne geldiyse gelecekte de o gelir" dedi.

Mustafa İslamoğlunu pek sevmem, hoşlanmam. Ama

1. Tasavvuf eğitimi almış birisi, kendini izleyenler, yolundan gidenler olan birisi neden tartışma/polemik başlatır.

2. Alnı secde görmüş hatta sadece "ben müslümanım" diyen birine kafir denilmez. Ben asla böyle bişey demem denmesine de karşıyım.

3. Fatihte, cübbeli hocanın vaazından sonra, cübbeli hocanın bağlı olduğu cemaate belgeyi cemaatten, hatta vaaz veren hocadan başka kim dağıttırabilir?

O da tam tartıştığı kişi hakkında ve tam da tartışma zamanında ve de tartışılan kişiyi zorda bırakacak bir belge.

De ki X kişi, grup, cemaat geldi dağıttı. Boy boy gazetelerde haber çıktı. Anlatılan Olay her yerde tartışıldı.

Madem cübbeli veya taraftarları belge dağıtmadı o zaman neden Belgenin dağıtılmasına karşı çıkılmadı, neden bizim bunla ilişiğimiz yok denmedi.

Abi sen ihtimaller üzerine konuşuyorsun.Ahmet Hocanın şu ana kadar belaltı vurduğunu duymadım, belaltı videoları çıkanları arayıp geçmiş olsun dediğinide duymadım.Böyle bir şeyi Ahmet Hocadan beklemiyorum ancak sevenleri nette dolaşan böyle vesikaları dağıtmış olabilirler.Buda Ahmet Hocayı bağlamaz.

Harun Yahya gibi sakat bir adamın sözleri kaale alınmaz.Önceden bir tartşma olmuştu, şeriat hakkında sözlerini duyunca şaşırıp kaldım ''İslam en güzel laiklikle yaşanır. En mükemmel laiklikle yaşanır. Laiklik kalktı mı münafıklık devreye girer. Adam Müslüman olmadığı halde Müslümanım demeye başlar o zaman. Zor girer artık, zora dayalı bir din anlayışı girer. Yani diyorlar ya sokak baskısı falan denilen bir şey var. Onun gibi bir şey olur o zaman. Laiklik kalktı mı onun anlamı budur. Laiklikte ne olur...''http://us2.harunyahya.com/Detail/T/7EZU2FZ0164/productId/15714/LAIKLIK_MUNAFIKLIGI_ORTADAN_KALDIRAN_BIR_SISTEMDIR

Böyle bir adamı kale almayın, boşverin gitsin.Bir ehlisünnet alimi böyle konuşur mu?Ehli sünnet bir yana bu adam alim filanda değildir.Sansürsüz programına çıktığı zaman ortada apışıp kaldı ''Ben gidiyorum, ben kaçıyorum, işim var'' edebiyatı yaparak stüdyoyu terkedip sözü talebelerine bıraktı.Niye?Çünkü Yiğit Bulut e-postaları okuyor, buda apışıp kalıyor.

Spiker :Mehdi misiniz?

Adnan: Değilim ama Mehdi de ben zaten mehdiyim demiyecek:)

Ahmet Hoca :Tam fıkralık ya :)

hirahos

Kıdemli Üye
Yani böyle bir belge dağıtılmadı ve bu olay bu cemaat veya cübbeli hoca tarafından açığa çıkarılmadı öyle mi?

Muhterem, vaaz meclisinde sapkınlık mahkumiyeti belgesi dağıtan, vaazında belgenin içeriğinden hiç konuşmaz mı? Gazetenin kışkırtmasını gerçek gibi algılayıp, aslı var mı tam öğrenmeden hocaya olan kızgınlığınıza alet etmeniz yanlıştır. Kendinize zarar verirsiniz. Adaletten ayrılmayınız.