OECD, İsrail'i üyeliğe kabul etti

agbi

Yasaklı
Değerli kardeşim burda mevzu OECD değil. AKP'nin OECD üyeliğini kabul etmesinin manası konuşuluyor.

Mana ortada.

İsrail Zalim değil denmiş oldu

İsrail basınından müthiş itiraf!

İsrail basını, İran'ın uranyumunu Türkiye'de takas etmesini öngören anlaşmayla ilgili olarak, anlaşmayla Tahran'a karşı yaptırımların bir kez daha erteleneceği yorumunu yaptı.

Haaretz gazetesinde Zvi Bar'el imzasıyla yayımlanan yazıda “Türkiye ile İran'ın anlaşmanın başarısını paylaştığı, Brezilya'nın İran'la ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkaracak anlaşmalar yaptığı” kaydedildi.

“Yine de anlaşmadan en kazançlı çıkan Türkiye” ifadesine yer verilen yazıda, Türkiye ile İran arasındaki 10 milyar dolara ulaşan ticaret hacmine işaret edilerek, “İran'a yaptırımlar uygulanmış olsaydı bu Türk ekonomisi için olumsuz sonuçlar doğurabilir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisi siyasi olarak sıkıntılarla karşı karşıya kalabilirdi” görüşü savunuldu.

AA

Beyler nemiş oced ocde mi anlaşmasını yapmış ERDOĞAN İSLAM dünyasına Türkiyeye İslam a İHANET etmiş.

Bırakın bu martavallar.

ERDOĞAN ın dediği gibi 3,5 Koyunu birlikte idare edemeyen Bir Apt nda bile yöneticilik yapamayanlar KONUŞMASIN.

İşte HARİKA BİR STAREJİ

ERDOĞAN yaptığı bu hamle ile İSRAİL in İRAN a yaptıracağı kısıtlamalara engel OLDU oyununu bozdu.

Daha ne konuşuyoırsunuz
.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
O zaman DAvosta da holiganlık yapmayacaksın.

İran Meselesine gelirsek. Tebrik ediyoruz ve alkışlıyoruz. Memnun ve ümitliyiz

Ama her zaman ki gibi zafer çığlığını erken atmayınız. Sonu Davos gibi olmasın.

Biz yapılan ve söylenene değil sonuca bakıyoruz. Bakalım sonuç ne olacak?

Anlayamıyorsun hala.

Burada mesle particilik değil.

Mesele, sizin partizanlığınız.

AKP iyi bir şey yapıyorsa alkışlayacağız.
Kötü bir şey yapıyorsa sorgulayacağız. Soracağız.

AKP iyi bir şey yapınca kahraman.
Kötü bir şey yapınca, takiyye, siyasi kaide, konjektür demeyiniz.

AKP iyi bir şey yapınca diyoruz:

Vazifeni yaptın aferin.
Kötü bir şey yapınca diyoruz: "ey hizmetkar niye böyle vazifen dışı iş yaptın, bu işini beğenmiyoruz"

Eğer AKP- İsrail işbirliği bir takiyye ve siyasi hamle ise şu yazdıklarımızla ona hizmet ediyoruz. Takiyye ve siyasi hamle olduğu gizlenmiş oluyor. Ama siz taraf olarak öyle diyerek takiyye ve siyasi hamleyi açığa çıkarıyorsunuz.

Her hal ü karda biz doğrusunu yapıyoruz.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
İran ile anlaşmaya gelirsek. Şahsi düşüncem:

İsrail söz haricinde fiili hiç bir tavır koyamamış ve koyamayan AKP'nin İsrail ve ABD'ye kılıç çekerek böyle bir antlaşma yaptığını düşünmek hayalperestliktir.

İşte bu noktada diyoruz: Hikmet-i hükümeti bilmiyoruz. Sükut ediyoruz.Zahirini destekliyoruz. Bakalım ne olacak?

Unutmayın başörtüsü meselesinde de böyle zafer çığlıkları atmıştınız. Biz girişimi desteklemiş, sonucu beklemiştik.

Madem şu siyasetin içindesiniz bari kaidelerine uyunuz.

AKP referandumu 120 günden 45 güne indirdi. Lakin, yapılan değişikliklerin 1 sene sonra yürülüğe girmesini emreden yasayı değiştirmedi.

Şimdi, güya YSK siyasi bir karar almış gibi ya ehliyetsizliğini veya oyununu gizliyor.

İşte AKP bu konularda o kadar sabıkalı ki İran meselesinde temkinli hareketten kendimizi alamıyoruz.

agbi

Yasaklı
Duha

Yeniasya cemeati saygı duyduğum bir cemeattir.

Beni tahrik etmeyin.

Her toplum hata yapar veya stereji gereği bazı mevzileri geri verir.

EĞER SİZ GERÇEKTEN İSLAM ANLAYIŞINA VE SİZLER YAŞIYORSANIZ YALNIZ CA TENKİT ETMEKLE KALMAYIN DOĞRULARI DA DİLE GETİRMEKTEN KAÇINMAYIN.

Ben bu Forumda HEP % 90 SUÇLAMALARA CEVAP VERDİM Nefsimi tutamadığım zamanlarda TENKİT konuları açtım.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Sümme haşa ben burada ne Yeni Asya ne Nurcular ne Risale-i Nur hesabına yazmıyorum. Kendi namıma yazıyorum.

Bazı boksörler vardır. Sıkıştığı zaman arkaya dolanır. Aynen öyle yapıyorsunuz. Rica ederim, kaidelere uygun münazara yapınız.

Tahrik yalandır veya yanlışı doğru gösteremek veya doğruyu yanlış göstermek arzusudur.
Bu noktada tüm yazılanlar incelensin. Tahrik eden gözükecektir.

agbi

Yasaklı
Sümme haşa ben burada ne Yeni Asya ne Nurcular ne Risale-i Nur hesabına yazmıyorum. Kendi namıma yazıyorum.

Bazı boksörler vardır. Sıkıştığı zaman arkaya dolanır. Aynen öyle yapıyorsunuz. Rica ederim, kaidelere uygun münazara yapınız.

Tahrik yalandır veya yanlışı doğru gösteremek veya doğruyu yanlış göstermek arzusudur.
Bu noktada tüm yazılanlar incelensin. Tahrik eden gözükecektir.

Yapmayın şimdi Benmi sıkıştım neden sıkışacağım ki.

Siz olmayasınız Boksör gibi arkadan dolanıp vurmak isteyen çünkü devaml DEMİREL i desteklediniz ÇOK AÇIK olarak şimdi KENDİ DÜŞÜNCELERİMİ yazıyorum diye DEMİREL in hiç sevmediği hatta düşünce DÜŞMANI olan AK Partiye saldırmayasanız.

İyi gerçekten YENİ ASYA FARKI diye yazın sonra da biraz konulara girince "Kendi namıma yazıyorum." deyin.Olmaz Duha

Madem kendi düşünlerinizle yazıyorsunuz DEMİRELİ anlatın bana vede Geçmişte DEMİRELİ destekleme konusunda düşüncelerinizi anlatın birde siz sormuştum başka nicle bu Forum da varmıydınız ?

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Ah be Abicim!

Biliyorum ki Mü'min aldanır, aldatmaz.

Sen bir Mü'minsin aldatmazsın.
Ama sen beni aldatmak ile itham etmek ile "Mü'min değil" demiş oldun.

Teessüf ederim.

Ha ben Seha2 'yim. Göstereceğin ne ise göster!

bakış

Kıdemli Üye
yıl 2004 ankara kızılayda havai fişekli gösteriler yapıldı.Sadece AB yetkililerinin "tamam sizi alabiliriz"demeleriyle ortalık cümbüşe çevrildi.
Sosyal yapımız ab'ye benzedi ekonomimiz ise zambiaya.
Bitarafta tayyip erdoğanın sözleri,diğer tarafta kan varsa.Demekki söylenen sözler akan kanı durdurmuyor demektir.

agbi

Yasaklı
yıl 2004 ankara kızılayda havai fişekli gösteriler yapıldı.Sadece AB yetkililerinin "tamam sizi alabiliriz"demeleriyle ortalık cümbüşe çevrildi.
Sosyal yapımız ab'ye benzedi ekonomimiz ise zambiaya.
Bitarafta tayyip erdoğanın sözleri,diğer tarafta kan varsa.Demekki söylenen sözler akan kanı durdurmuyor demektir.

Demek Zambiaya benzemiş ekonomimiz öylemi.

Lütfen bu teşhisi nerden neye dayanarak yaptınız.

Bugün İNGİLTERE & İSPANYA & PORTEKİZ iflasın eşiğinde iken.

Daha Dün hatta Erbakan ın zamanında Milli Geliri bizden 10 kat büyük olan Yunanistan İFLAS etti yoksa SİZ BİLMİYORMUSUNUZ ?

defacto

Paylaşımcı
Davostaki one minute karşılığı sevgi gösterileri yapan Filistinliler bu haberi duymamışlardır umuyorum.
Arap liderlerden farklı gördükleri Erdoğanın diğerlerinden hiçbir farkı olmadığını görmek morallerini bozar.

agbi

Yasaklı
FİLİSTİN

Allah yukarıda Kardeşlerimiz onlar zulum gördükçe içimiz sızlar kahroluruz.

Fakat FİLİSTİN halkı böylemi düşündü geçmişte

HAYIR

Onlar geçmişte bunları yaptılar diye bizdemi yapmalıyız HAYIR bu bizlere yakışmaz.

FAKAT

Siyasi TARAFGİRLİK için her konuda FİLİSTİN i kullanmakta bizlere YAKIŞMAZ.

Hadi diyelim

SP Partisi tulum çıkarsın NE YAPABİLİR FİLİSTİN için ?

_sercan_

Doçent
ergenekoncu dedikleri chp ve mhp de olsa idi belkide terör devleti israilin OECD üyeliğine onay vereceklerdi..! ve akp de aynısını yaptı! buradan şu sonuç çıkıyorki ergenekon denilen örgütte akp zihniyetide aynı kovaya su dolduruyor...! o kova amerika ve israilin kovasıdır...

_sercan_

Doçent
ergenekoncu dedikleri chp ve mhp de olsa idi belkide terör devleti israilin OECD üyeliğine onay vereceklerdi..! ve akp de aynısını yaptı! buradan şu sonuç çıkıyorki ergenekon denilen örgütte akp zihniyetide aynı kovaya su dolduruyor...! o kova amerika ve israilin kovasıdır...

ve buna ek olarak mecliste chp,mhp ve dtp ile beraber katil israil c. başkanını ayakta alkışlayanlar akp li vekiller ve başbakandır...! kalkıpta israil karşıtı olan bir hareketin partisini chp ve mhp ile aynı kulvarda göstermek isteyenler bu tablolardan ders almalıdır..! iş israil e gelince nasılda chp,mhp ve dtp ile beraber hareket ettiklerini görmeliler...

agbi

Yasaklı
Sercan a bir soru

Bir mezara gittiğinde

Milletvekili yemini ettiğinde

vb.vb.

lerinde

Alkış tan ne farkı var ?

bana anlatabilirmisin ?

_sercan_

Doçent
''zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem'' biz bu anlayışla büyüdük...

başkalarına chp ile beraber oluyorsunuz suçlaması yapanlar! chp ile beraber neden siyonist katilleri alkışladığını açıklamak zorunda...

agbi

Yasaklı
O zaman bana CHP lilerle birlikte edilen yemini anlatsanıza.

Holigancılık iyi ama akıl temelinden noksan.

Şimdi alkışlamakla İSRAİL i taktir mi ediyoruz ?

Bırakın yaaa siz daha ORKESTRA ŞEFİNE BİLE CEVAP VEREMEZKEN ERDOĞAN ALLAH razı olsun Dünyanın gözü önünde KATİL siniz dedi.VARMI ÖTESİ

Bak İran la yapılan anlaşma eğer o alkışlarda samimiyet olsa idi İRAN LA ANLAŞMA YAPILMAZDI.

Ben Forum dan çıkıyorum.

Hata bende akıl tabanı olmayan SİYASİ BAZLI SÖZDE MİLLİ GÖRÜŞÇÜ ye cevap veriyorum.

Ne Erbakanı tanırlar ne Kurtulmuşu

Sercan daha önce ILGAZ için yazdıklarıma karşı gelmişti diğer forumdaki SP liler gibi.

ILGAZ ı MİLLİ GAZETEDEN KİM KOVDU ? Onu bilin de ona göre yazın.

_sercan_

Doçent
insan bir zalimi neden mecliste konuşturup chp ve dtp ile beraber ayakta alkışlar?

_sercan_

Doçent
okuması gerekenler ve ders alması gerekenlerde okumalı! biz okuduk sağ olun..