OECD, İsrail'i üyeliğe kabul etti

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Sercan kardeşin her ne kadar uslubu biraz benden sert olsa da canı gönülden alkışlıyorum.

Maaşallah. Barekallah.

Muhabbetle

_sercan_

Doçent
oysa biz Türkiye olarak onlara ne büyük iyilik yapmıştık! onların bize verdikleri teşekkürlü cevap bu gece yaptıkları ş....sizlik olmalı..

bakış

Kıdemli Üye
israili daha 5,10 gün önce paklamıştık.Bu yahudilerede hiç güvenilmiyor.
Ya kahhar israil

_sercan_

Doçent
israili daha 5,10 gün önce paklamıştık.Bu yahudilerede hiç güvenilmiyor.
Ya kahhar israil

buradan şu sonuç çıkıyorki israili istediğin kadar akla pakla yine siyonist yine siyonist...! artık bunu birilerinin anlama zamanı gelmiştir..

ibrahimi

Has Uşak
buradan şu sonuç çıkıyorki israili istediğin kadar akla pakla yine siyonist yine siyonist...! artık bunu birilerinin anlama zamanı gelmiştir..

Bu söylediğin büyük bir iftiradır,büyük bir haktır.Bu söylediklerinden üzüntü duydum gerçekten,kim İsraili temizlemeye çalışmış paklamış,bunu hangi müslümanım diyen insan yapabilir,akıl bu durumu alabilir mi?

Orada İsrail kıyım yapıyor burada sen bunun üzerinden siyaset yapıyorsun.Siyaset yapacaksan da bırak üstünden zaman geçsin sercan.Şuan değil en azından.
Şimdi birlik olma zamanıyken sen birilerine giydirmenin peşindesin,hak mı bu sence?

lütfen..

_sercan_

Doçent
erdem en baştaki köşe yazarlarının yazılarını bir zahmet okur isen görürsün nasıl paklandığını israilin...

ayrıca birilerinin hoşuna gidecek yazı yazacak değilim,sen daha bir kaç gün önce israili şartlarından birisi olan insan hakları ihlali yapmamış olmak olan bir birliğe alacaksın...sonrada bu olaylar olunca ahlayıp vahlayacaksın..

manifesto

Yasaklı
sen daha bir kaç gün önce israili şartlarından birisi olan insan hakları ihlali yapmamış olmak olan bir birliğe alacaksın...sonrada bu olaylar olunca ahlayıp vahlayacaksın

Ne yani israilin OECD üyeliğini veto etmedi diye hükümet bu saldırıyı katliamı kalleşliği eleştirmeyecek mi?
OECD ile Bu olayın ne ilgisi var
Belki VETO hakkını kullanabilirdi
Orası tartışılır
Ama çıkıpda bu olay üzerinden Hükümeti eleştirme çabası acizliktir
Sinir bozmaktan başka bir işe yaramaz

_sercan_

Doçent
Erdem ilk askeri anlaşmayı kim imzaladı,biliyorsan bir zahmet belgesi ile koyda bizde senden öğrenelim..

manifesto hükümet tabiki bugünki saldırıyı eleştirecek ve daha fazlasını yapacak,yapmasınada engel olan yok..
ama madem bu israil katildi,bebekleri öldürüyordu şartlarından biriside 'insan hakkı ihlali yapmamak' olan OCED ye üye olması neden veto edilmedi..işte fırsat düşmüştü eline neden kullanmadı diye yöneticileri eleştirmek hakkımız olsa gerekir..eğer bu acizlikse siz bugün tam bir acizlik içindesiniz o zaman..

manifesto

Yasaklı
ama madem bu israil katildi,bebekleri öldürüyordu şartlarından biriside 'insan hakkı ihlali yapmamak' olan OCED ye üye olması neden veto edilmedi..

Türkiye orada erdemli davranmıştır
Orada Dünyaya verdiği mesaj önemlidir
SALT bir israil düşmanlığı veya karşıtlığının olmadığını göstermiştir
İran ile Türkiyenin İsrail yaklaşımının aynı olmadığını da göstermiştir
Ben OECD ye üye olmasını engellememelerini normal görüyorum

Türkiye olaylara hep insanı boyutuyla sivil bakış ile baktı ve dünyada da ciddi bir kamuoyu topladı
Böyle de devam edecek

Türkiye bu olayı israilin yanına kar bırakır mı bırakmaz mı göreceğiz

ibrahimi

Has Uşak
geçmiş sayfalara bak koyduk belgesini.

sercan bugün bunları duymam gerçekten beni hayretler içerisinde bıraktı.vahdet vahdet diyen sizler bunun üzerinden siyaset yapıyorsanız,sizin vahdet gibi bir derdiniz olmadığını gösterir.gözleri israili aklamak paklamak niyetleri diyebilecek kadar kararmış birileri var karşımda.

davan particilik değil,davan İslam olsun.
yoksa biz ebedi bir araya gelemeyiz.o hep söylediğiniz vahdeti de gerçekleştiremeyiz.

_sercan_

Doçent
Erdem belge koyduğun sayfanın linkini ver bakalım kim yapmış israil ile ilk anlaşmayı...

evet biz vahdet diyoruz ve demeyede devam edeceğiz,sizde öyle vahdet için çalışacaksınız bizde ama yapılan yanlışları tabiki söyleyeceğiz,tabiki eleştireceğiz...
konunun en başındaki üç yazarın yazısınıda okursanız onların eleştirileri daha ağırdır daha fazladır..

agbi

Yasaklı
sercan

kALBİMİZ BİR YERE DEĞİL BUGÜN iKİ YERE AĞLIYOR.

ALLAHIM şehitler üzerine gazze yardım üzerine SİYASET YAPANLARIN SİYASET NEFİSLERİNE GEM VUR.AMİN

manifesto

Yasaklı
ALLAHIM şehitler üzerine gazze yardım üzerine SİYASET YAPANLARIN SİYASET NEFİSLERİNE GEM VUR.AMİN

MHP li zevatlar şehit cenazeleri üzerinden siyaset yapıyorken

Şimdi de bu elemanlar çıktı

Türkiye 50-60 yıllık israil tarihi boyunca ilk kez israilin kulu köpeği olmayan bir iktidar ile sevkolonuyorken
İsrail kapıuşağı sandığı Türkiye ile yolları ve köprüleri atma noktasına gelmiş olmasına rağmen
Türk hükümeti 50 60 yıl sonra ilk kez İsraile karşı MİLLİ BİR politika sergilerken
Birileri hala israil üzerinden hükümeti eleştirmeye devam etmiyor mı
İnsanın ciddi manada canını sıkmaktan başka hiçbir işe yaramıyorlar

hamza-t

Üye
Türkiye orada erdemli davranmıştır
Orada Dünyaya verdiği mesaj önemlidir
SALT bir israil düşmanlığı veya karşıtlığının olmadığını göstermiştir
İran ile Türkiyenin İsrail yaklaşımının aynı olmadığını da göstermiştir
Ben OECD ye üye olmasını engellememelerini normal görüyorum

Türkiye olaylara hep insanı boyutuyla sivil bakış ile baktı ve dünyada da ciddi bir kamuoyu topladı
Böyle de devam edecek

Türkiye bu olayı israilin yanına kar bırakır mı bırakmaz mı göreceğiz

Maşallah İsraile de toz kondurmuyorsunuz.

Türkiye dış dünyada İsrail düşmanı olarak tanınsaydı ne kaybederdi Allah aşkına söyler misin ? Ya da ABD AB ve İsrail dostu oldu da ne kazandı ? Filistindeki soykırım mı sona erdi ? Yahu adamlar artık Türk katlediyor siz hala birilerini aklama derdindesiniz.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
@Manifiesto
@Agbi

Haklısınız siyaset zamanı değil.

Ama söylenen şudur:

AKP İsrailin Filistine vurduğu dönemde DAvosta Filsitin kanı üzerinden tiyatrolu siyaset yapmasını alkışlayıp Davos Fatihi ilan etmenizi hatırlatıyoruz.

Filistin kanı üzerinden siyaset yapıp yerel seçimde hezimetten kurtulanların, bugün "Filisitin kanı üzerinden siyaset yapmayın" nasihat ve ikazını hak namına kabul ediyoruz. Ama yüzlerine vurmadan da edemiyoruz.

Evet, ne kadar hata varsa hükümetin malıdır. Ne kadar iyilik var, Allah'tandır.
Sizler her iyiliği AKP'ye verip, musibetlerde Allah'a sığınıyorsunuz.

İstiyorsunuz ki, sizler gibi yapalım.

Bırakın Allah aşkına. Asıl siyaseti "bugün siyaset zamanı değil" diyerek siz yapıyorsunuz.

manifesto

Yasaklı
Sizler her iyiliği AKP'ye verip, musibetlerde Allah'a sığınıyorsunuz.

İstiyorsunuz ki, sizler gibi yapalım.

Bırakın Allah aşkına. Asıl siyaseti "bugün siyaset zamanı değil" diyerek siz yapıyorsunuz

Davos olayı GAZZE saldırıları akabinde gerçekleşti ve Türkiyenin vicdanı olarak orada o konuşmayı yaptı
Bunu oy devşirme uğruna yaptıysa lanet olsun o insana

Bugünkü hükümet unutmayın ki TÜRKİYE-İSARAİL siyasi ve diplomatik tarihinde ilklere imza atan bir hükümet
Geçmiş 50-60 yıllık siyasi iktidarlara bakın
Koşulsuz kayıtsız israil dostluğu görürsünüz

Hal böyle iken Türk hükümetini hala israil politikalarından dolayı eleştirmek vicdansızlık ve haksızlık
Ne yapsın hükümet
İskenderun limanında ki gemiler ile gidip telaviv'i mi bombalasın
Saçmalamanın da bir sınırı var

Hamza demiş ki israile toz kondurmuyorsunuz
Halt etmiş

Türkiye İRAN gibi SALT bir düşmanlık ve husumet içinde değil
Bu yüzden sözleri tesirli oluyor

İsrail bu politikaları sürdürdüğü sürece karşısında Türk hükümetini bulmaya devam edecektir.
Şimdi neler yapılabileceğini yapılması gerektiğini göreceğiz zaten

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Manifesto kardeşim, istediğim yere geldiniz.

Başbakan Davosta rol yapmadıysa bile, Kur'an kaidesince sözüne değil, işine bakmak lazımdı. Kur'an dünya işlerinde böyle emretmiyor mu*

Birileri İslam namına işe değil, söze baktı. AKP İsraile 50-60 ihale verdi. Ses çıkmadı. Bir söz ile başbakan kahraman ilan edildi. Bu mu Kur'ana tabi olmak?

Demirel, Özal, Çiller, Ecevit, Erbakan her biri İsrail ile işbirliği yapmış olabilir. O zamanlar o kişilerin taraftarları suküt etmiş olabilir.

Ancak, o sukütu edenlerden biri ben de olabilirdim. Ama değilim. O zamana yetşimedim.
Ama bu zaman yetiştim.

Eskiden yapılan hatalar artık yapılmasın. Hükümetlerin güzel sözleri rağmına kötü fiileri örtbas ettirilmesin. Güzel bir fiili ile köyü fiili kamufle edilmesin.

Her şey konuşulsun.

Sanki sizin hükümetleriniz bir şey yapabildi, denmesin.

Eğer o zaman ki hükümetler bir şey yapmadı ise halkın susukunluğundandır. Halkın istemeyi bilmemesindendir.

Evet, artık bilinçliyiz. Boş ve süslü laflara karnımız tok. İcraat istiyoruz.

Ya icraat, ya yeni iktidar. Arası yok.

Birileri diyor, söz olsun, icraat mühim değil. Partim iktidar olsun, muktedir olmasa da zarar yok.

hamza-t

Üye
Teröist yahudiler Türk vatandaşlarını istediği gibi kurşuna dizsin sonra siz istediğiniz kadar tepinin vurdum yanıma da kar kaldı desin biz de 300 yıllık bekle gör politikasına devam edelim öyle mi ?

Koyunluk bunun gibi birşey mi ?

Ebu'l-Feth

Doçent
Kıymetli ihvanlarım, kim ne konuşursa konuşsun şu gerçekler ortada ki birincisi türkiye tarihinde ilk kez bir hükümetin israile bu kadar sert tepki verdiğini ve dünyayı dahi yanına almayı başarabildiğini görüyorum, ikinci olarak başbakanın bu konudaki hassasiyetini görmemek için ancak kör almak lazım buradada görmeyen arkadaşların kendi siyasi partilerinin bayraklarıyla gözlerini kapatıp baktıklarını görüyorum.. Ve üçüncü olarak türkiyeyi ilk kez bu kadar etkili ve aktif görüyorum... bu da bu hükümetin sayesindedir desem sp arkadaşlar bana kızacaktır ama evet öyle!

Bu arada kimsenin yaptığı zulüm yanına kar kalmaz... elbette israilin de bir sınırı var ve diğer katillerinde... Rabbim(C.C) bizleri uyandırsın ve birleştirsin inşaAllah... çünkü israil belası bu yüzden olsa gerek bu ümmete... Vesselam