OECD, İsrail'i üyeliğe kabul etti

manifesto

Yasaklı
hükümetin israili veto etmemesi one minute den geri dönüş olarak yorumlanmış
Hükümetin israil yada filistin yada gazze sorunlarına bakışı mı değişmiş
Politikalarından mı çarketmişler
OECD üyeliğine veto verebilirlerdi
Ama veto etmemeleri filistin politikalarının değiştiği anlamına gelmiyor
gerisi boş tartışma

girdap

Ordinaryus
Türkiye bunun karşılığında bir taviz almış mı İsrail'den, ona bakmak lazım bence. Eğer böyle bir durum yoksa ve kamuoyuna açıklanmayan bir durum da yaşanmadıysa, hükümetin bu tutumu yanlıştır denilebilir gocunmadan. Ama önce açıklamaları bekleyelim, sabredelim. Bağcıyı dövmek niyetinde olan AGDliler gibi saldırı hazırlıklarına başlamayalım.

Ayrıca, konudaki birçok mesajda Erbakan'ın icraatleri de gündem olmuş.. Milli Görüşçüler artık bu "kıvırma" çabalarından vazgeçsinler lütfen.. Vakitleri Erbakan'ın ne yaptığını değil, ne yapmadığını anlatmakla geçiyor.. Şuna bakın: "Erbakan 28 Şubat kararlarını imzalamadı, imzalar gibi yaptı", "İsraille anlaşmaları Erbakan imzalamadı, ona dayatıldı, başka çaresi yoktu".. Tevilden geçilmiyor ortalık, komik oluyor.

agbi

Yasaklı
İSLAM A BAKIŞ AÇISI BELLİ OLAN ZİHNİYETİN PARTİSİ SİSTEMİN SİYASAL GÜCÜ

CHP

İç yapı olarak birbirine düşmüş bunu pasifize etmek için de etrafa NİFAK Tohumları atıyorlar.Bizler de buna SAZAN lar gibi atlıyor.

BİRBİRİMİZİ YİYİYORUZ O şunu demiş Bu Şunu demiş

Başta Ben

YAZIKLAR OLSUN BİZLERE.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Türkiye bunun karşılığında bir taviz almış mı İsrail'den, ona bakmak lazım bence. Eğer böyle bir durum yoksa ve kamuoyuna açıklanmayan bir durum da yaşanmadıysa, hükümetin bu tutumu yanlıştır denilebilir gocunmadan. Ama önce açıklamaları bekleyelim, sabredelim. Bağcıyı dövmek niyetinde olan AGDliler gibi saldırı hazırlıklarına başlamayalım.

Ayrıca, konudaki birçok mesajda Erbakan'ın icraatleri de gündem olmuş.. Milli Görüşçüler artık bu "kıvırma" çabalarından vazgeçsinler lütfen.. Vakitleri Erbakan'ın ne yaptığını değil, ne yapmadığını anlatmakla geçiyor.. Şuna bakın: "Erbakan 28 Şubat kararlarını imzalamadı, imzalar gibi yaptı", "İsraille anlaşmaları Erbakan imzalamadı, ona dayatıldı, başka çaresi yoktu".. Tevilden geçilmiyor ortalık, komik oluyor.

israil bize güç ,para ,taviz vs. versin bizde karşılığında kardeşliğimizi satalım öylemi... inanın artık kullancak kelime bulmıyorum...evet
senelerdir hocamızın üzerinden oynanan bu pis oyunları bozmak için uğraşıyoruz...çamur at izi kalsın...

senin taviz vererek anlatığın israil bugün senin ülkenden filistine giden yardım gemisine savaş için hazırlarnıyor???

girdap

Ordinaryus
israil bize güç ,para ,taviz vs. versin bizde karşılığında kardeşliğimizi satalım öylemi... inanın artık kullancak kelime bulmıyorum...evet
senelerdir hocamızın üzerinden oynanan bu pis oyunları bozmak için uğraşıyoruz...çamur at izi kalsın...

senin taviz vererek anlatığın israil bugün senin ülkenden filistine giden yardım gemisine savaş için hazırlarnıyor???

Çarpıtmayalım lütfen.
Taviz derken, paradan, güçten falan değil, Filistin zulmü konusunda bir tavizden bahsediyorum.
İsrail'in OECD üyeliğini kabul etmenin kardeşliği satmakla ne alakası var? Filistin konusunda geri adım mı attı hükümet? Hayır. Elinden geldiğince bu sorunu çözmek için uğraşacaktır, bunu görmeye devam edeceksiniz. Tabiki yine görmemiş gibi davranacak, hükümetin ve başbakanın üzerine çullanacağınız bir hata beklemeye başlayacaksınız, kendinizce. Buna eminim.

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Çarpıtmayalım lütfen.
Taviz derken, paradan, güçten falan değil, Filistin zulmü konusunda bir tavizden bahsediyorum.
İsrail'in OECD üyeliğini kabul etmenin kardeşliği satmakla ne alakası var? Filistin konusunda geri adım mı attı hükümet? Hayır. Elinden geldiğince bu sorunu çözmek için uğraşacaktır, bunu görmeye devam edeceksiniz. Tabiki yine görmemiş gibi davranacak, hükümetin ve başbakanın üzerine çullanacağınız bir hata beklemeye başlayacaksınız, kendinizce. Buna eminim.

bak güzel kardeşim, davos meselesinde başbakanı ilk tebrik edenlerden birisi genel başkanımız Numan Kurtulmuştur...one minute güzel bir duruştu evyallah...peki ya gerisi ?

Filistin ile ilgili ne yaptı hükümet? sessiz sakin bir şekilde oecd ya israile kabul oyu verdi... şuan açık açık tehdit ediyor israil,ya konvoyları durdurursunuz , ya....
nasıl olurdu benim ülkemden giden yardıma israil müdahele edebilir ,açık açık tehdit edebilir? bu ne küstahlık ? diyomuyormu bu hükümet?

söylemler ve eylemler birbirini tutmuyor..ee biz filistine destek veriyoruz..ee hani icraatt ?? yookk...sadece lafta kalıyor..

girdap

Ordinaryus
Size, benim değil, Heniyye'nin cümleleriyle cevap veriyorum:

Heniyye: Tayyib Erdoğan ile Gurur Duyuyoruz

Heniyye açıklamasında “Biz, Türkiye Hükümeti’nin Filistin ve Arapların ulusal sorunlarına karşı dönüşümünü memnuniyetle karşılıyoruz. Biz, Türkiye’nin Filsitin davasına karşı aldığı kararlardaki stratejik dönüşüme büyük önem veriyoruz. Biz, Filistin sorununa, Gazze’deki savaşa ve ambargoya karşı başta Güvenlik Konseyi olmak üzere tüm uluslar arası oturumlarda tavır alan ve ambargonun sona ermesi gerektiğini vurgulayan Türkiye Başbakanı Recep Tayyiğ Erdoğan’la gurur duyduğumuzu dile getirdik” diye konuştu.

Tarih : 08.05.2010
Kaynak

Tayyip Erdoğan'ın Filistin konusundaki hassasiyetini İsmail Heniyye'den daha iyi biliyorsanız, diyecek lafım yok zaten.

bakış

Kıdemli Üye
Biz, Filistin sorununa, Gazze’deki savaşa ve ambargoya karşı başta Güvenlik Konseyi olmak üzere tüm uluslar arası oturumlarda tavır alan ve ambargonun sona ermesi gerektiğini vurgulayan Türkiye Başbakanı Recep Tayyiğ Erdoğan’la gurur duyduğumuzu dile getirdik”
oturumlarda tavır alan başbakan,ambargonun sona ermesini vurgulayan başbakan.Aslında heniye tayyip erdoğandan bu sözleriyle daha çok şey beklemiş,ama bu sözleri tarafgirlik size böyle yansıtmış.

cak-cekle işler olmaz.eğer hükümetsen el ile iş yapman lazım,ağız ile değil.
İzzet şahin bile israilin OECD üyeliğine kabul edildikten sonra serbest kalıyor.
Birkere hükümet filistin için birşey yapıyorsa zoraki yapıyordur.İHH ve Sp olmasa,TC hükümetine bu konularda iğneleyici açıklamalarda bulunmasa siz görürdünüz hükümetin filistin tavrını.

K

Kaçak

Guest
Vicdan sahiplerine bir sorum var ...
OECD yi daha önce duymuşmuydunuz ?
Ne işe yarar bu topluluk ?
1961 den beri üyeymişiz ..
Ne faydasını görmüşüz veya çıkarsak ne zararını görecekmişiz ?
Veya İsrail bu gruba dahil olmasaydı güç ve prestij kaybınamı ugrayacaktı ..
En etkin dünya kuruluşu ! olan BM kararlarını dahi ciddiye almayan İsrail OECD kararlarınımı ciddiye alacak veya burdan kendine güç alacak ?
Birileri gündemimize attı bunu bizde öyle hesap kitap yapıyoruz ...
Şahsım adına bu olaydan önce böyle bir kuruluşa üye oldugumuzu dahi bilmiyordum ..

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
OECD'ye üye olacak ülkelerde aranılacak şartlar
1)Demokrat olması
2)İnsan haklarını kabul etmesi ve ihlal etmemesi gerekmektedir
3)OECD temsilciliği başbakanlık içinde yer alır.

Türkiye demiş oldu ki

İsrail demokrattır.
İnsan haklarını ihlal etmez
OECD'ye bağlı İsrail temsilcisi -işi yok ya- gün boyu Başbakanlık içinde "WC" ne tarafta diye sorup, çay içecek(!)

Aha da Valla yerini buldum :)

OECD'ye üye veya bu örgüte üyelik talebinde bulunan ülkeler, sosyo-politik ve ekonomik yaşamda, demokrasi, İnsan haklarına ve yurttaş özgürlüğüne bağlılık ile açık pazar ekonomisi çerçevesinde istikrarlı gelişimi vazgeçilmez değerler olarak benimsemişlerdir.

http://www.deik.org.tr/pages/TR/DEIK_CokTarafliKuruluslar.aspx?ctID=4&IKID=10

Dikkat edilsin, Üyelik talebinde bulunan ülkeler demokrat olacak ve insan haklarına saygılı ve kendi halkının özgürlüğüne bağlı olacak diyor.

Madem İsrail OECD'ye kabul edildi bu demektir ki, demokrattır. Halkına veya başka bir zulm etmiyor.

İşte AKP İsraili sözde zulm etmek ile itham ediyor. Ama fiile gleince apaçık diyor: "Ey İsrail, demokratsız, özgürlükçüsün, zalim değilsin haklısın"

Evet, sembolik ve ancak tavsiye kararı alan ve AKPlilerce ısrarla dile getirilen "etkinliği yok sözlerinin aslında ne kadar siyasi ve köşeye sıkışmılık veya kandırılma içerdiği gözüktü. OECD'nin manasına baktığımızda yapılan işin hiç de masum olmadığını görüyoruz.

Hakan Albayrak daha istihza etsin bakalım.

K

Kaçak

Guest
Türkiyede bunu 1961 de demiş :)
Yani ne diyelim ikna oldunuz ise ...
Gönül sizin ...
Ve İsrail temsilcisi başbakanlığın içinde degilmi şimdi yani ?
Gene ikna oldunuz ise hiç sözüm yok ...
Konuda baştan sona haklısınızıdr ...

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Kaçak kardeş, Türkiye İsraili OECD'ye kabul ederek demiş oldu ki

Siz demokratsınız

İnsan haklarını ihlal etmiyorsunuz.

Halkınızın tüm kesimlerine özgürlük tanıyorsunuz.

Zalim değilsiniz,
Katliam yapmadınız.

Anlatabildim mi?

Yani, OECD'ye kabul edişin manası bu

çünkü, demokrat olmayan, insan haklarını ihlal eden, halkı özgür olmayan, zalim olan üleker OECD'ye kural gereği giremiyor.

Madem İsrail kabul edildi. Demek zalim değil.

Peki bu halde Başbakanın One Minutu ne oldu, ne manaya geldi? Sözle "zalimsin" demek, ama fiille "yok canım, zalim değilsin" demek şeçmeninin gazını almaktan başka bir manaya geliyorsa buyurun bizi ikna ediniz.

agbi

Yasaklı
oturumlarda tavır alan başbakan,ambargonun sona ermesini vurgulayan başbakan.Aslında heniye tayyip erdoğandan bu sözleriyle daha çok şey beklemiş,ama bu sözleri tarafgirlik size böyle yansıtmış.

cak-cekle işler olmaz.eğer hükümetsen el ile iş yapman lazım,ağız ile değil.
İzzet şahin bile israilin OECD üyeliğine kabul edildikten sonra serbest kalıyor.
Birkere hükümet filistin için birşey yapıyorsa zoraki yapıyordur.İHH ve Sp olmasa,TC hükümetine bu konularda iğneleyici açıklamalarda bulunmasa siz görürdünüz hükümetin filistin tavrını.

Erbakan a gönül verenlere sorduğunuz zaman " PEKİ SİZ NE YAPTINIZ İSRAİL e yaptırım olarak " cevap hep aynı iki çeşit

TEK BAŞIMIZA İKTİDAR DEĞİLDİK

veya

FAZLA HÜKÜMETTE KALAMADIK ki kısa süreli hükümet olduk

PEKİ SORMAZLARMI adama Bu iki sebeb ağızlarınızda sakız peki neden İKTİDAR OLAMADINIZ ?

Cevap Hazır MİLLET BİZİM DEĞERİMİZİ bilemedi

O zaman da sorarlar adama

MADEM MİLLET HALK SİZİN DEĞERİNİZİ BİLEMEDİ Niye hala MİLLET ten HALK tan OY İSTİYORSUNUZ.

SİZ KENDİ VATANINIZDA & KENDİ ÜLKENİZDE BİR ORKESTRA ŞEFİNE BİLE VEYA ATANMIŞA BİLE CEVAP VEREMEZKEN acı ama Gerçek Dünyevi Dünyanın en etkin olan oluşumu SİYONİZM e İSRAİL e nasıl cevap verebileceksiniz Nasıl mücadele edeceksiniz.[/U]

K

Kaçak

Guest
Ben Erdoganı savunmuyorum ...
Redetselerdi keşke ...
Ama rededip etmemek arasında çokda fark oldugunada inanmıyorum..
Anlatmak istedigim bu ...
OECD varmış yokmuş bilmem ne ...

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Buyurun AKP'nin İsrail ile işbirliğini görün. Ne gözlerinize ne kulaklarınıza inanamayacaksınız.

1)İsrail’le ilk kez geniş ekonomik ve ticari anlaşmalar imzalandı. (15 Temmuz 2004)
Kapsamı
a)sulama
b) tarım
c) hayvancılık
d) tohumculuk
e) kimya
f) enerji
g) telekomünikasyon
e) turizm
h) güvenlik
j) çevre teknolojileri
k)danışmanlık
(Bu kapsamdaki maddelerin her birisi Türkiyenin İsrailden aldığı ürünleri gösteriyor. Türkiyenin israile sattıklarını değil)

2)İlk kez İsrail’le Karadeniz’i Kızıldeniz’e bağlayan petrol ve doğalgaz borusu ile İsrail’e elektrik ve su taşıyacak boru hattı inşası anlaşmaları imzalandı. Türkiye, ABD’den sonra bölgede adeta İsrail’le “stratejik ortak” edildi…

3) Askeri savunma sanayii anlaşmaları ve ihaleleri tam gaz devam ediyor

4)Yine ilk kez İsrail’in Türkiye Büyükelçisine yönelik “alçak koltuk krizi”nin peşinden başta insansız casus uçakları Heronlar olmak üzere silah alımı ihalelerine devam edildi. Bizzat Milli Savunma Bakanı’nın ifadesiyle İsrail’le anlaşmaların sayısı 60’a kadar vardırıldı…

Özetle bu süreçte İsrail Savunma Bakanı Barak’ın ifadesiyle, İsrail ile Türkiye’nin iktisadi-askeri işbirliği “en üst nokta”ya taşındı.

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
Ben Erdoganı savunmuyorum ...
Redetselerdi keşke ...
Ama rededip etmemek arasında çokda fark oldugunada inanmıyorum..
Anlatmak istedigim bu ...
OECD varmış yokmuş bilmem ne ...

Değerli kardeşim burda mevzu OECD değil. AKP'nin OECD üyeliğini kabul etmesinin manası konuşuluyor.

Mana ortada.

İsrail Zalim değil denmiş oldu

Duha

Profesör
Web sitesi
www.risaletalim.com
SİZ KENDİ VATANINIZDA & KENDİ ÜLKENİZDE BİR ORKESTRA ŞEFİNE BİLE VEYA ATANMIŞA BİLE CEVAP VEREMEZKEN acı ama Gerçek Dünyevi Dünyanın en etkin olan oluşumu SİYONİZM e İSRAİL e nasıl cevap verebileceksiniz Nasıl mücadele edeceksiniz.[/U]

Özür dilerim Abicim ama demogoji yapıyorsun.

Erbakan neden kaybetti? Açık sözülğünden. çünkü, her doğruyu söylemek hakkın yok, kaidesini çiğnedi. Çok söylediği vardı, doğru idi, muarızları kafir iken münafık etti.

Neyse, demogojin şudur:

Erdoğan DAvosta İsraile meydan okudu mu, Davos fatihi ilan ettik mi? Bu söylemini ısrar ile sürdürdü mü? Evet.

Pekala, destek verdim-k, alkışladım-k.

Peki fiilde ne oldu.

Tamamen İsraile teslim oldu. Hiç bir hükümetin yapmadığını yaptı.

İsraile hakaret üstüne hakaret savurdu.
İsraile ihale üstüne ihale verildi.

İşte burda sözü uzatmak lazım değil.

İsrail Erdoğanın hakaretlerine izin verdi. Bir taraftan pek çok ihale kaptı. İhya edildi.

Soruyoruz, burada halkı kandırmaca var mı yok mu? AKP seçmenini gazını almış mıdır almamış mıdır?

Eğer Erdoğan Davosta öyle yapmasa isi bu kadar işbirliğine bu kadar sessiz kalabilecek miydin?

Şunu unutma İsraili halk yenecek. AKP değil.

Eğer biz Davostan sonra İsraile ihale verlince susmasa idik, kıyameti koparsa idik, İsrail mağlup olacaktı.

İşte 15 milyonluk israil, 1,5 milyar Müslümanı senin zihniyetinle esir almış. Evet, çoğunluk senin zihniyetinde.

Elbette yöneticiler İsrailden güçlü değil.

Ama halk güçlü.

Bizler siyasetçilerin "eh ne yapalım bekara karı boşamak kolay" safsatalarını yüzlerine çarpıp "hayır, İsrail ile ne pahasına olursa olsun işbirliği yapma" diyebilse idik, İsrail ile işbirliği yapan, siyasi manevra altında İsraile her istediğini veren siyasetçilere haddini bildirse idik 15 milyonluk israil ne kurulacaktı ne dünyaya hakim olacaktı

Bunu görün artık.

Kurtuluş hükümetlerde değil halkta. Bizde

agbi

Yasaklı
Ne demegolojisi yapıyorum yaa lütfen.

İşte İRAN ile imzalanan NÜKLEER ENERJİ ANTLAŞMASI ve Breziilya ile

SİYONİZMİN KIŞKIRTMASI İLE TÜM DÜNYA ÜLKELERİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ.

Bu açıkça DÜNYAYA diğer anlamla İSRAİL E SİYONİZME MEYDAN OKUMADIR.

Sen kendi ordunun İsraille yaptığı anlaşmaya İTİRAZ bile edemezken kalk bu anlaşmayı tenkit et

Budamı demogoloji.

agbi

Yasaklı
Ne demegolojisi yapıyorum yaa lütfen.

İşte İRAN ile imzalanan NÜKLEER ENERJİ ANTLAŞMASI ve Breziilya ile

SİYONİZMİN KIŞKIRTMASI İLE TÜM DÜNYA ÜLKELERİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ.

Bu açıkça DÜNYAYA diğer anlamla İSRAİL E SİYONİZME MEYDAN OKUMADIR.

Sen kendi ordunun İsraille yaptığı anlaşmaya İTİRAZ bile edemezken kalk bu anlaşmayı tenkit et

Budamı demogoloji.

Sen ZALİM desen ne yazar demesen ne yazar.

HOLİGANLIK DEVRİ GEÇTİ HOLİGANLIK akıllı insanların işi değildir.AKILLI İNSAN HOLİGANLIK terine zamanla alttan boru döşererek HEDEFİNE VARIR.