Kitap Tavsiyeleriniz

HalidMesal

Paylaşımcı
4zxz5w0.jpg

Davetçiyiz Yargılayıcı Değil/ İslam Dünyasında İnanç Sorunları
Hasan el-Hudaybi
İNKILAB YAYINLARI

Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed (s.a.v.)'in Allah'ın rasullü olduğuna şehadet etmek.
İlah Rab, İbadet ve Din kelimeleri manalarını bilmediği halde Şehadet kelimesini söylemenin müslüman olmadığının söylemenin yanlışlığı.. Ameli şart görmenin yanlaşlığı
Büyük günhlar ve küfür cuhud, küfür, şirk, riddet ve nifak hakimiyet
"Hüküm Ancak Allah'ındır"
Emir ve yasakları bilmeyenin hükmü, görevi, toplumun ona karşı görevi.
Daha birçok imanla ilgili tereddütlü konulara burada cevap bulabilirsiniz.Bizzat okudum ve tüm kardeşlerimin mutlaka okumasını tavsiye ederim. Gerçekten çok faydalı bir eser...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Yanık Yürekler

getimageV2.asp

Osman Şimşek

UFUK KİTAPLARI

Çöle dökülen o suyla dünyanın dört bir yanındaki küskün çöller Cennete döndü..
Sibirya'da kardelenler, Vietnam'da ıhlamurlar çiçek açtı.
Kara kıtanın yanık çölleri suya kavuştu.
Önden giden atlılar, kırık testiyle giderdiler susuzluğunu.
Kırık testiyle aştılar ıssız çölleri.
Yanık bir yürekten çağlar kırık testinin suyu.
Nice yiğitler yanan çöllerde içenlerin canına can katan o suyla serinlediler.
Nice kahraman bacılar Sibirya'nın soğuklarında o yanık yürekten gelen sıcak esintilerle ısındılar.
Gurbetin dayanılmaz sancılarına şifa oldu, kırık testinin suyu

HalidMesal

Paylaşımcı
Tevhid Daveti
getimageV2.asp

Prof. Dr. Seyyid Kutup
RAVZA YAYINLARI

Peygamberlerin ilki Hz. Âdem (a.s.)dan Hz. Muhammed (sav) e kadar gelen bütün peygamberlerin getirdikleri mesajın özü sürekli olarak aynıydı. Bütün peygamberler değişmez tek bir davadan bahsettiler ve davetleri hep bu değişmez dava için oldu.
Bu kitapta şehit Seyyid Kutup'un kaleminden bu değişmez İslâm davetinin temel ilkelerini okuyacaksınız.

^diyar^

susss gönlüm!!!
653932hk5.jpg

Ben Rüzgarım Sen Ateş
Prof. Dr. Annemarie Schimmel

Prof. Dr. Annemarie Schimmel
ÖTÜKEN NEŞRİYAT

Gençlik yıllarında Mevlana'yı tanıyan Annemarie Schimmel, hayatını, kendi ifadesiyle, sadece İslam tasavvufunun değil, genel olarak mistisizmin de bu en büyük şairine hasretmiştir adamıştır. Bugün ise ilmi ve şahsiyeti Mevlana'nın yörüngesinde kemal derecesine ulaşmış bu büyük alim, Avrupa'da ve hayatta bütün dünyada Mevlana'yı en iyi bilenlerden biri, belki de birincisidir. Tercümesini sunduğumuz bu eser, hem Mevlana'nın dehasını göstermesi bakımından hem de bizim fikir ve ruh iklimimizde kıvamını bulan büyük bir Avrupalı alimin derinliğini göstermesi açısından fevkalade önemlidir.

Elinizdeki eserde Schimmel, Mevlana'nın sembollar dünyasında seyahat ederek onun dünya görüşünü, aşk anlayışını, şiire bakışını ve dua hakkındaki ince fikirlerini kendi şairane üslubuyla sunmaktadır. Kitap baştan sona Mevlana'nın kullandığı sayısız mecaz ve espirilerle adeta bir dantel gibi dukunmuştur. Mevlana hakkında yazılan her kitap şüphesiz kazançtır.

Ancak Schimmel'in bu kitabı, Mevlana'nın bildiğimiz veya bildiğimizi zannettiğimiz fikirlerini yeni mana boyutlarıyla önümüze açmaktadır. O bakımdan bu eser, Mevlana'yı anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir klavuzdur.

(Arka Kapak)

okudukça sürükleneceksiniz!...

^diyar^

susss gönlüm!!!
jouq0.png

Önsöz'den

Gönül, Allahın gözle görülmeyen bahr-ı ahadiyet âlemidir ve nasıl
Allah bir ise gönül de birdir.
Allah, evvelce anlatılanlardan da bildiğimiz gibi, önce tohum Olarak insanı yaratmış, bu insan tohumunu kâinat olarak geliştirmiş,
o kâinat ağacından da yine insan tohumu meydana getirmiştir.
İnsan kendi kalp aynasına dikkatle nazar ettiğinde kendini görür ama kalp gaflet örtüsüyle örtülü olursa o zaman hiçbir şey görülemez.
İnsan, Allahı kalbinde bulabilirse miraç etmiş olur.
Bir damla denizin terkibi aynı olsa da damlaya deniz demek Mümkün değildir. Damla, denize düşerse Ôdeniz adını alır.
Ama o zaman da damlalığından eser kalmaz.

Noktanın Sonsuzluğu, tasavvufun temel kavramlarını
Derinlemesine açıklayan bir kaynak kitaptır.
Lütfi Filizin yıllar süren sohbetleri, konuşmadaki akıcı üslup korunarak
derlenmiş ve dilin anlaşılır olmasına özen gösterilmiştir.

Dört cillten oluşan bu kitabın ikinci cildinde İnsan Bedeni,
Ruh ve Bedenle İlişkisi, Akıl, Nefs, Huy-Ahlak-Karakter,
Aşk-Sevgi, Gönül, İnsanın Yaratılışı, İnsan Hayatı, İnsanın Dünyevi Hayatı,
Uhrevî Hayat ve İnsan Terbiyesi konuları yer almaktadır.

Kitaptan bir bölüm

Bu âlemdeki değişim haşır neşir suretinde olmaktadır.
İnsanın hayatını devam ettiren solunumu bile, nefes almak (haşır) ve bir nefes vermekten (neşirden) ibrettir. İlimde de durum böyledir.
Bu âlemde dünya ilmini haşrediyoruz. Orada bunu neşredeceğiz.

Allah da hibetullah olan bedenimizi burada haşretmiş, orada neşredecektir. Ruhumuzun kıyamı ise orada olacaktır. Bu kıyam bu âlemdeyken neşrettiğimiz güzelliklerden (tatlı dil, güler yüz, yardımsverlik, yapılan iyilikler vb.) oluşan ve hulle (cennet elbisesi) adı verilen elbise ile olacaktır. Yani dağıttıklarımız yine bizde toplanacaktır ki buna da hemze (manevi elif) denir.

İşte elif ve hemzenin anlamı budur. Bunun elifini Allah yaratmış ve bize beden olarak bağışlamıştır. Hemzesini, yani içini ise biz yapıyoruz.
Yaptığımız hemze güzel olursa adına hulle deniyor ve bizim ahiret elbisemizi oluşturuyor.

Dünya hayatının engebeli oluş nedeni, zaman zaman Allahın Kullarını imtihan etmesidir. İnsan her şeyin Hakktan geldiğini bilirse, geleni kabullenir ve ondan rahatsız olmaz. En büyük doktor zamandır.

sufi7007

Profesör
Su üstüne Yazi Yazmak

SU ÜSTÜNE YAZI YAZMAK
suustu.jpg
"Su Üstüne Yazı Yazmak " İnsan Yayınları arasında yayınlanan otobiyografik bir roman... Romanın yazarı Muhyiddin Şekûr hakkında geçtiğimiz yıllarda İstanbul'a bir konferansa katılmak üzere geldi.

Roman bir Amerikalı'nın - siyah ve psikoloji ile uzmanlık düzeyinde ilgili- önce İslam dini ve sonrasında tasavvuf ile tanışmasını kahramanının kaleminden anlatıyor.

Ayrıntılı tanıtım için tıklayın:

http://www.ihvan-forum.com/showthread.php?t=39567

B.ü.S.r.A

Doçent
Gözgü-Iskender Pala

Cok severek okudugum bir kitap, okumanizi
tavsiye ederim...

hasret-yolcusu

Asistan
eskiden çalıştığım bir huzur evinde nedenini bilmediğim bir sıkıntı vardı içimde
90 yaşını geçmiş bir tezenin dikkatini çekmiş bu halim yanın açağırdı beni
nedir sıkıntın diye sordu bilmediğimi söyledim sadece boğazımda birşeylerin düğümlendiğini söylemiştim kendisine,beni odasına götürdü
sonra bir kitap çıkarttı rafından bana uzattı ne zaman ruhum sıkılsa içimde bişeyler kopsa rastgele bir sayfa açarım okurum sanki beni anlatır satırlar ve ne yapmam gerektiğini öğütler dedi...

AbdülKadirGeylani: Fütuhul Gayb (gizliden sesler)

3 yıl geçti o günlerin ardından ne zaman içim sıkılsa ne zaman ruhum daralsa
rastgele bir sayfa açıyorum ve kendimi buluyorum satırlarda

okumamış olan arkadaşlarıma tavsiyemdir...

Subhanallah...
Bir cok kimse sizin dediginizi söylemekte... bende onlardan biriyim:)

Bende hep öyle yaparim 3ihlas 1Fatiha önce Efendimiz . sonra Abdulkadir Geylani hz ruhuna... sonra rast gele acarim ve dediginiz gibi her defasinda halime hitap eden bir sohbeti ile karsilasirim Gavsul Azam hazretlerinin...

Bende bu kitabi herkese tavsiye ederim...

Du bi dk... ben kitap ismini yanlis okumusum siz Futuhul Gayb yazmissiniz :) (o kitap bende de var)

Bense ABDULKADIR GEYLANIZ HZ : FETHU´ R RABBANI (ILAHI ARMAGAN) isimli eserinden bahsediyordum:)
neyse nasip...

Eger bu kitabi almak isterseniz BEDIR YAY. dan almanizi tavsiye ederim...

Bir de cok sevdigim ve en fazla istifade ettigim eserlerden bir kacini paylasayim inseAllah....

-ALTINOLUK SOHBETLERI / Sadik DANA (ERKAM YAY.)

-HAZRET-I MUHAMMED MUSTAFA . / OSMAN NURI TOPBAS (ERKAM YAY.)

-NEBILER SILSILESI / OSMAN NURI TOPBAS (ERKAM YAY.)

-Imandan ihsana TASAVVUF / OSMAN NURI TOPBAS (ERKAM YAY.)

Allah a emanet olunuz...

ümare

Paylaşımcı
iskender pala:aşkname

başka diyarlara götürüyor insanı...

Ümmî Ebiha

KuzeyiN Kızı
"Allah Rasulü ve Arkadaşlarıyla Yola Çıkmak"
Zehra KORKMAZ....(Semerkand Yayınları)

Yolu Bulmanın Zor Olduğu Günlerdeyiz. Önümüze Pek Çok Yolun Serildiği, Yollarda Kaybolurken Yoldan Olma Tehlikesinin Arttığı Günlerde...

Ebu Cehillerin Öfkesinin, Kininin, Nefretinin Daha Bir Arttığı... Sanki Bedir Hezimetini Dün Yaşamışlardır. Bugün İntikam Yeminleri Etmektedirler.

Ebu Bekirlerin Sevgisine Muhtacız. Adımları Ve Kendimizi Unutarak Yoldan Öte Yol Olmaya... Allah Rasulü Ve Arkadaşlarıyla Yola Çıkmaya Muhtacız. Yoksa Kaybolacağız. O Sevgilere Tutunmazsak Düşeceğiz.

Kim, Hangi İnsan, Allah Rasulü'nden Daha Çok Sevildi?

Bugün Ona Duyulan Öfke Bu Kadar Güçlü Ve Canlıysa, O Hala Aramızda. O, Hala Candan Öte Sevilen.

Öyle Sevmeliyiz Ki, Öfkeleri Sevgimizde Erimeli, Yok Olmalı.

Mekke Medine Arasında Hala Uzuyor Yol. Uzadıkça Kervan Büyüyor, Çile Büyüyor, Zevk Artıyor.

Bir Adım Sabır, Diğer Adım Zikir,
Bir Adım Biat, Diğer Adım Cihad,
Sevgiyle, Merhametle Uzuyor.

Bazı Hadiselere Tekrak Tekrar Uğruyoruz. Çünkü, Sabırsız Cihad Olmaz. Çünkü Sevgisiz Zikir Olmaz. Merhametsiz Kardeşlik Olmaz. Bereket, Şükürsüz Olmaz.

Bazı Hadiselere Tekrar Tekrar Dönüyoruz. Pek Çok Gözle Görülebilir Çünkü Bir Hadise.

Size Bir Yolculuğumuzu Takdim Ediyoruz. Sürekli Devam Edecek Bir Yolculuğumuzu. Yol Bitse, Tükense, Gidecek Ve Dönecek Bir Yer Kalmasa Da Devam Edecek Bir Yolculuğu.

Zehra Korkmaz

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Ramazan Kayan Hocamın son kitabı; Kimlik İnşaası!..

getimage.asp

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Yselim abi kitabı alabildin mi ? Gerçi ben aldım ama okuyamadım,benden önce başkaları okumak istedi saolsunlar.Buradada hocamın kitaplarının okunmasına sevindim.

Savm

Profesör
Tarihte Kadın ve Cilbap ...
Fatma Temir ...
Okunmasını tavsiye ederim ...

Selam ve Dua ile...

^diyar^

susss gönlüm!!!
Ramazan Kayan Hocamın son kitabı; Kimlik İnşaası!..

getimage.asp

çok güzel bir tavsiye :good:

bu da benden tavsiye;

adszjo5.png

İhsan Oktay Anar
İLETİŞİM YAYINLARI

Eflâtun rengi hayaller kuran bir “suskun”un sözleridir, bu roman.
İşittiğini gören, gördüğünü dinleyen, dinlediğini sessizliğin büyüsüyle sırlayan ve tüm bunların görkemini hikâye eden bir adamın alçakgönüllü dünyasına misafir olacaksınız, satırlar akıp giderken.

O ise, muzip bir tebessümle size eşlik edecek, sessizce... Sayfaları birer birer tüketirken, benzersiz erguvanî düşlerin “gerçekliği”nde semâ edeceksiniz ve bu düşlerden âdeta başınız dönecek. Hayat kadar gerçek, düş kadar inanılmaz bu dünyanın tüm kahramanlarının seslerini duyacak, nefeslerini hissedeceksiniz.
Çünkü Suskunlar, sessizliğin olduğu kadar, seslerin ve sözlerin, yani musikînin romanıdır.

Sonsuzluğun derin sessizliğinin “nefesini üfleyen” ve ona “can veren” bir adamın hayallerinin ete kemiğe bürünmüş kahramanları, en az sizler kadar gerçektir; ya da siz, en az onlar kadar bir düş ürünü... Bağdasar, Kirkor, Dâvut, Kalın Musa, İbrahim Dede Efendi, Rafael, Tağut, Veysel Bey ve diğerleri...

Onlar, sessizliğin evreninden İhsan Oktay Anar’ın düş dünyasına duhûl ederek suskunluklarını bozmuşlardır. Bir meczûp aşkı tattı, bir âşıksa aşkına şarkılar yazıp ruhunu maviyle bezedi; diğeri, kaybolduğu dünyada bir sesin peşine düşerek kendini buldu.

Nevâ, belki de, herkesin âşık olduğu bir kadının pür hayâliydi. Hayâlet avcısı, kendi ruhunu yakalamaya çalıştı. Zâhir ve Bâtın ise, zıtlıkların muhteşem birliğinde denge bulan iki ayrı gücün cisimleşmiş hâliydi. Suskunlar’ı okuduktan sonra aynaya bakmak, yansıyan aksinizde gerçeği görmek, gördüğünüzü işitmek ve duyduklarınızla sağırlaşıp susmak isteyeceksiniz.
Sayfalar tükenip bittiğinde, kim bilir, belki de “suskunlar”dan biri olacaksınız…