Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bîdâr

Aktifleşmemiş

Bulunduğu konulara girilmez ve üstü kapalı laf atılır... Bunlar gerçekten farkedilmiyor sanmasın kimse... Ve bunlar zavallıların işi kardeşlerim... . Bir Müslüman hakkında, bir Müslüman'ın kötü şeyler düşünmesi ya da tavır alması cehaletten başka birşey değildir... Görünen o kadar çok şey var ki...
...

Yüreğine sağlık..son Noktayı Koymuşsun..Allah razı olsun..

Enes

İhvan Forum Üye
Konuyu bir kez daha hatırlatmakta fayda var...

okumayanların bir kez daha okumalarını istirham ediyorum...

suayb

Paylaşımcı
:yn:

çok uzun yazıların tamamını alıntı yapmayınız...

Kardeşim ben daha yeni üyeyim.İnternette chat yapmayı sevmiyorum.Sizin forumda dini bilgiler alış verişlerinde bulunalım diye düşünürken, bugün bir yazı dikkatimi çekip okumaya başladım.Fakat o kadar
seviyesiz yazılarla karşılaştımki çok üzüldüm.Arkadaşa cevap yazıp gönderene kadar konuyu kapatmışsınız.Sizlere teşekkür ederim.Bu tür konuları fazla uzatmadan hemen kapatınız.Nifak tohumlarından uzak durmalıyız.İZMİR'den suayb

İbrahim Tevhidi

Profesör
Web sitesi
www.rebeze.com
MaşAllah!

O zaman soru şudur, bu saydığınız alimlerin dışındakilere bişeyler itham edilebilir, kötülenebilirmi.

Eğer böylseyse rabbimize havale, böyle değilse yeri gelince bizde yöneticilere gerekli mesajı iletip gereğini gözleyebiliriz.

İnşAllah...

Enes

İhvan Forum Üye
O isimlerin devamını okuyunuz...

ne deniyor?

"Şuan ismi akla gelmeyen herhangi bir islam alimi..."

herkese eşit mesafedeyiz... ve herkesin saygınlığını koruma derdindeyiz...

P

perisa

Guest
kimse kusura kalmasın amahernedense islşami sitelerde aşırı bir yasaklama alışkanlığı var ve bunu bir müslüman olarak kınıyorum .,, ve benim bildiğim anca AHLAKSIZLIK yasaklanmalı .. kendilerine güvenenlerin yasakçılığa ihtiyaçları yoktur.. demekki bu sitenin yöneticilerinin kendilerine ve inançlarına güvenleri yok .. bakın ben buraya katılıyorsam burayı beyendiğimden değil başka bulamadığımdan yoksa katılmam .. bir zamanlar ,, Fec.gen tr .. adlı bir site vardı ona katılıyuordum ama oda yenileşmwe adına erişilmezliğe bürününce ayrıldım yoksa bu adını verdiğim site gerçek anlamı ile ADAM gibi siteydi ve yapımcılarıda islamı gerçekten mükemmel temsil ediyorlardı ... hadi şimdi benide YASAKLAYIN

agbi

Yasaklı
Ali babanın çiftliği ?????????????

Nerede ???????????????????

Sen gel benim mensubum olduğum değerlere sayısız konu aç veya tenkit et ama ben senin mensubun olduklarınla ilgili bir kaç cümle kurayım.

O ZAMAN BURASI ALİ BABA nın çiftliğimi deeeee

Bu kadar Çifte Standart olmaz.

Düşünceler hürdür yalnızca saygı temelli olursa.

Enes

İhvan Forum Üye
kimse kusura kalmasın amahernedense islşami sitelerde aşırı bir yasaklama alışkanlığı var ve bunu bir müslüman olarak kınıyorum .,, ve benim bildiğim anca AHLAKSIZLIK yasaklanmalı .. kendilerine güvenenlerin yasakçılığa ihtiyaçları yoktur.. demekki bu sitenin yöneticilerinin kendilerine ve inançlarına güvenleri yok .. bakın ben buraya katılıyorsam burayı beyendiğimden değil başka bulamadığımdan yoksa katılmam .. bir zamanlar ,, Fec.gen tr .. adlı bir site vardı ona katılıyuordum ama oda yenileşmwe adına erişilmezliğe bürününce ayrıldım yoksa bu adını verdiğim site gerçek anlamı ile ADAM gibi siteydi ve yapımcılarıda islamı gerçekten mükemmel temsil ediyorlardı ... hadi şimdi benide YASAKLAYIN

Sevgili perisa,

Yönetim'in tüzel kişiliğine karşı söylediklerinize saygı duyuyor ve cevaplamıyorum

ancak!

sizin de belirttiğiniz gibi "Ahlaksızlık" olan yerde "Ahlak" sadece aranılan olur!

Bir Din büyüğüne dil uzatmak ahlaktan mıdır?

yoksa belli bir gurubun liderine sövüp ksıır çekişme çıkarmak mı ahlaklılıktır?

ya da tanımdan bilmeden sadece kulaktan dolma bilgilerle bir insanı "tekzip" ve "tekfir" etmek mi ahlaktan sayılıyor?

ya da sırf etnik kimliğine dayanarak kurşundan konular açan kişiler mi ahlaka düşkün insanlar mıdır?

ya da siz bu konuyu iyice okumadınız...

ayrıca başka kardeşlerimizin sitesinin ismini vererek adeta "rekabet" ya da "kıyaslama" hissi doğurmaya çalışmanız doğru değildir...

Allah rızası için hizmet eden herkes bizim kardeşimizdir...

Samimi olan herkes bizim için kardeştir!

Bu tarz sitelerin çoğunlukta olması bizim için ancak sevinç kaynağı olabilir...

Biz büyük bir ülkenin bir kasabası gibiyiz... biz kasabalığımızı biliriz başka kardeşlerimizin ilçe hatta il olması bizim için kıskançlık vesilesi değildir...

Yazılan kurallara uygusnsuz hareket edecekseni tabii ki banlanırsınız yani özellikle belirtmenize gerek yok...

Selam ve dua ile...

zebih

Kıdemli Üye
'mevzu sabote dersleri pratiklikleri' en çok forumlarda pekişiyor...

'yazılanları okumak yerine, okunabilecek yazmaya çalışma alışkanlığı' neticede fikir sahibi olmadan kanaat bildirme türü yepisyeni bir keyfiyete imkan veriyor.

küfretme, aşağılama, dalga geçme

yapılmış da ben görmemişsem haber ver, gereğini yapmazsam o zaman usuluyle -kurallarınca- sor

denmiş yukarda...

ben toparlak bunu anladım.

P

perisa

Guest
,, ama bu sitede ben hiç ahlaksız kimse görmedim ama YASAKÇILARIN çok var olduğunu biliyorum ve inanıyorum ..BENCE BU kendilerine İSLAMİ diye konumlandıran SİTELERİN HASTALIĞI...... KORKUYORUM BENİDE YASAKLIYACAKLAR diye ...

Allah Resulü (sav)alimler peygamberlerin mirasçılarıdır diye buyurmaktadır.

Bütüm alimlerimiz bizim, herbiri yolumuzu aydınlatan bir fener, bir nur yumaklarıdır.
Elbetteki saygıda kusur etmemek müslümanım diyen her insana katıksız bir vazifedir.
Fakat son zamanlarda sitede Erbakan Hocamıza karşı amansız ve hoş olmayan sözler sarf edilmektedir.
Hocamız siyasetle uğraşması sebebi ile İslami yönü pek ortaya çıkmasada Allah dostlarının tamamını arkasına almış ve Hakkın hakimiyeti noktasında yıllarını harcamış bir insandır.
Evet kişi veya kişileri sevmeyebiliriz.
Fakat bu sevmediğimiz kişilere hakaret edebiliriz manasına gelmez.
Eleştiri yapıyorum diyerek hiç bir insana iftira atılmaz.
Ve sırf bu gerekçe ile millet nezlinde küçük düşürülmeye çalışılmaz.(Nitekim kim ne kadar çabalasada Allah dostlarının şerefine ne şeref katabilirler, neden o şerften bir zerre götürebilirler)
Bu sebeple Aynı hassasiyetin Hocamız içinde gösterilmesi sizlerden ricamızdır.
Dikkate alırsanız memnun oluruz inşallah.

bay_hic_

Üye
bence herkes kendi görüşünü rahatça söyleyebilmeli,ama kimseye hakaret etmeden,kırmadan ,dökmeden söylemeli düşüncesini.Karşıdaki arkadaşta aynı hoşgörü ile dinlemeli ve oda fikrini söylemeli.Değişik fikirler olmadan olmaz,herkes aynı düşünemez.Herkesin bir düşünme şekli vardır,karekteri vardır.Kendine uygun düşünceyi sonuçta arar bulur.Hele samimi ise sonuçta gerçek yolu bulur.Bulamayanada ne söylesen boştur.
kardese katılıyorum ve ustadın su sozu aklıma geldı
Fikrin olduğu her yerde her şiddet, operatörün neşteri gibi bir nimet; olmadığı yerde de kaatilin bıçağı şeklinde bir afettir..NFk
kesınlıkle tekfırcılıge karsıyım su kafır su munafık su bole bu bole demeye
sonuc ıtıbarı ıle adam bır sey yazmıssa abıcım adamın fıkrını curutun burdakı kardeslerın cogu hakaret edılemez dedıgınız cemmat uyesı vs vs dır
hakaret dogrudur demıyorum ama yasakcılıgı bunun uzerınde dogru bulmuyorum kesınlıkle ısteyen her ınsan cemmat vs bu sıteye rahatca uye olup fıkırlerını rahat bır sekılde ıfade etme ozgurlugune sahıp olmalıdır
kaynak kuran ve sunnettır dıyor butun cemaatler ama dunyada bır cok ıslam alımı var bunların goruslerınıde okumak degerlendırmek lazım sonucta demek ıstedıgım sey yasakcılıga karsıyım her kez kaynaklarını dokerek dusuncelerını karsıdakı adamın su konuda bu konuda yanlıs oldugunu dusundugu seyı belırtmelı dıger kısıde kaynakları ıle bunu curutmeye calısmalı konu uzadıgında ahlaksızlık oldugunda yonetıcıler devreye gırmelı sonuc ıtıbarı ıle ıslam alemınde yolunda gıtmeyen bır seyler oldugu ıcın (bu asıkar dır) ALLAH cc bızlere zafer nasıp etmıyor demekkı yanlıslarımız cok hemde cok buyuk yanlıslarımız varkı muslumanların bu gun kafası kesılıyor kızlarına tecavuz edılıyor vs vs cemmatler arasında bır cok ıhtılaflı konu vardır bır sekılde bunları gıdermemız ve bırlık olmamız lazımdır yoksa bolunursek saden oleyız zafere yaklasamayız bunun ıcınde cok calısmalıyız ALLAH cc dogru yolda gıdene zaferı nasıp edecekdırr ...
ALLAH cc bızlerı lutfuna mahsar ettıgı kulları ıle beraber olmayı nasıp etsın
amın

Enes

İhvan Forum Üye
:ih: Bu konu kısır çekişmelere dikkat amacı ile açılmıştır... kısır çekişmeler yaşansın diye değil...

:ltf: usluplarınıza ve kavgacı tutumlarınıza dikkat ediniz... bu tarz mesajlar silinmiştir

Hasan

Kardeşiniz
Forum kuralları içersinde kanaat önderleri ve cemaat liderleri hakkında aşşağılayıcı ve hakaret içeren yazılar yazılamaz kuralı var.Burası ali babanın çiftiği değilse bunu göstermeniz gerekir.

agbi

Yasaklı
Forum kuralları içersinde kanaat önderleri ve cemaat liderleri hakkında aşşağılayıcı ve hakaret içeren yazılar yazılamaz kuralı var.Burası ali babanın çiftiği değilse bunu göstermeniz gerekir.

Çifte standart mı uygulanıyor.

Ben aynı konuları açtığımdan dolayı ki değil ceza aldım.

Yönetim e sorarım DİYALOG ile ilgili

F.Gülen i ve Cemeati tenkit etmekle ilgili kaç konu açıldı ?

Enes

İhvan Forum Üye
Yönetici uyarmanın çok daha sevimli ve yapıcı yolları vardır...

Yapıcı olmayı beceremeyen insanların yıkıcı olanları şikayet etmeleri çok gülünç duruma düşüyor...

Demem o ki sevgili arkadaşlar uslubunuza lütfen biraz dikkat ediniz... karşınızda robot değil kalbi ve hisleri olan insanlar var...

Hasan

Kardeşiniz
Yönetici uyarmanın çok daha sevimli ve yapıcı yolları vardır...

Yapıcı olmayı beceremeyen insanların yıkıcı olanları şikayet etmeleri çok gülünç duruma düşüyor...

Demem o ki sevgili arkadaşlar uslubunuza lütfen biraz dikkat ediniz... karşınızda robot değil kalbi ve hisleri olan insanlar var...

Bu durumu konu hakkındaki hassasiyetimize bağlayınız,ve ayrıca buraya yazmadan önce raporlarda 3 ayrı şahsa ait en az 5 rapor göreceksiniz.Sadece hızlandırmaya yönelik bir uyarı,yoksa bizde bu işi yaptık maksadımız rencide etmek değildir.

manifesto

Yasaklı
Boşverin arkadaşlar
Gülen Türkiyede hatta dünyada tartışılan bir isim
Gülen sadece misal daha bir çok zat şahsiyet..
bunların ihvanda da tartışılması eleştirilmesi desteklenmesi kadar doğal bir şey yok
el-muhasibi gibi bir zatı dahi çağdaşı imam hambeli tarafından dahi eleştirilmiş..
forumlarda yazılanlara iftira değil iddia diye bakmalıyız,zaten gereken bilgiler belgeleri ile konuyor ortaya sorun yok yani.Kişi yalanı ile suçüstü olmuş oluyor.
Şeriat isterük demek için çok acele etmeyelim yani
prensipler ANA hatları ile zaten çok detaya inmenin mıncık atmanın kimseye faydası yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...