"Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." (fethullah gülen)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bizim Allah (cc) ımıza mı iman ediyorsunuz, yoksa onların tanrısına mı? siz karar verin. bunun ortası yok.

Bu sözler yalnızca AKLIN da sorun olanların düşüncelerinin açıklanmasıdır.

SİZİN AKLINIZ dan sorunuzmu var Ben veya Bizlerin ALLAH a iman etmeyişimizi SORGULUYORSUN.KİMSİN SEN BE

ŞURAYA BAK YAAA

Çokmu eminsiniz bu söylediklerinizden EMİNSEN durma beyan et AGBİ ve AGBİ gibi düşünenler F.Gülen ve ona inanlar KAFİR dir MÜNAFIKTIR de HADİ.DESENE Diyomuyorsan SUS

Sen kimsin BENİ VE BİZLERİ F.Gülen ve ona gönül verenleri bu şekilde İTHAM ediyorsun.

Bugüne kadar BÜYÜK Harf veya Büyültülmüş harfleri yalnızca DİKKAT OLARAK NİTELENDİRMEK İÇİNDİ VURGU İÇİNDİ AMA AŞAĞIDAKİ Yüksek ses

SUS

ben Allah (cc) ye mi inanıyorsun, yoksa tanrıya mı inanıyorsun diyorum.... sözümü çarpıtma! (GERÇİ, GEÇMİŞ TEBRÜBELERLE SABİT Kİ, SENİN EN İYİ YAPTIĞIN ŞEY SÖZLERİ ÇARPITMAKTIR. BU FORUMUN MÜDAVİMLERİ BENİ ÇOK İYİ ANLAYACAKTIR.)

şu soruma cevap ver.... sen hz isa yı biliyorumve dizinin dibinde oturuyorum diyebiliyormusun. cesursan buyur.

sana ve senin gibilere ne diyorum, o zaman görürsün.

buyur bekliyorum..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hz isa yı biliyorumve dizinin dibinde oturuyorum diyebiliyormusun efendi.

cesursan buyur.

yoksa senin dediğini sana söylüyorum;

"SUS"

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bizim inandığımız Allah (cc) ile, onların inandığı tanrı aynı şey değil.

kelime oyunu yaparak insanları kandırmayın.

agbi

Yasaklı
hz isa yı biliyorumve dizinin dibinde oturuyorum diyebiliyormusun efendi.

cesursan buyur.

"SUS"

Bana

bizim Allah (cc) ımıza mı iman ediyorsunuz, yoksa onların tanrısına mı? siz karar verin.

DEMİŞSİNİZ bana açarmısınız bu sorunuzla ne demek istiyorsunuz

KİMSİN yaaa sen BUNU SORMAYA sorma yetkisi veya değerlendirme yetkisini KİM VERDİ.

Daga evvelki mesajlarında O biadat bu Bidat diye İnsanların aklını karıştırıyorsun.

O KADAR TAKVALI isen sanal Forum da ne işin var ?

bizim inandığımız Allah (cc) ile, onların inandığı tanrı aynı şey değil.

kelime oyunu yaparak insanları kandırmayın.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bana

bizim Allah (cc) ımıza mı iman ediyorsunuz, yoksa onların tanrısına mı? siz karar verin.

DEMİŞSİNİZ bana açarmısınız bu sorunuzla ne demek istiyorsunuz

KİMSİN yaaa sen BUNU SORMAYA sorma yetkisi veya değerlendirme yetkisini KİM VERDİ.

Daga evvelki mesajlarında O biadat bu Bidat diye İnsanların aklını karıştırıyorsun.

O KADAR TAKVALI isen sanal Forum da ne işin var ?

o zaman sana soruyorum.

Allah (cc) a mı inanıyorsun? tanrıya mı?

not: bu arada "tanrı" kelimesi, Allah (cc) nin isimlerinden biri değildir. yani Allah=tanrı değildir.

açıklayıcı cevabınızı bekliyorum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
4. ve siz ibadet ediciler d eğilsiniz o mabuda ki ben ibadet ederim. Yani benim ibadet edip durduğum mabudum Allah'a ibadet şanından olanlardan değilsiniz. Siz ona tapmıyorsunuz da, tapmazsınız da. Zira bundan önceki sûrelerden anlaşıldığı üzere ibadetin şartı ihlastır. Alla h 'ın birliğine iman etmeyince ona ibadet edilmez. Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Allah'a başkalarını ortak koşarak veya Allah'tan başkasını Allah diye hayal ederek tapmak Allah'a ibadet değil, onu tanımamaktır. Onun için müşrikler Allah'a k u lluk ediyoruz zannetseler bile, kulluk etmiş olmazlar, kendi hayal ve hevalarına taparlar. Bundan dolayı "De ki: "Allah'tan başkasına kulluk etmemi mi bana emrediyorsunuz ey cahiller." (Zümer, 39/64) buyurulmuştu.

@rabbinsadikkulu

ELMALI tefsirinden Kafirun Suresi Tefsiri bir bölüm ALLAH tan başka TANRI yok diyerek HAŞA ELMALI günahamı girmiştir.

AYRICA kafirun Suresi KİMLER İÇİN İNMİŞTİR.

bakın yukarıdaki cümleleri siz kurdunuz. yaptığınız alıntıdan da sorumlusunuz. bu cümle bana ait değildi de sizi kurtarmaz diye düşünüyorum. bakalım ne demişsiniz.

"...Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Allah'a başkalarını ortak koşarak veya Allah'tan başkasını Allah diye hayal ederek tapmak Allah'a ibadet değil, onu tanımamaktır. Onun için müşrikler Allah'a k u lluk ediyoruz zannetseler bile, kulluk etmiş olmazlar, kendi hayal ve hevalarına taparlar...."

yaptığınız alıntılarla sanki Allah (cc) bir diğer adının da tanrı olduğu sonucu çıkıyor. bu bana ait değil. ben şurdan alıntı yaptıp sözü de sizi kurtarmayabilir. siz önce bunun hesabını verin. tekrar ediyorum. Allah (cc) tanrı değildir. tanrı kelimesi hiçbir şekilde Allah (cc) nin yerine kullanlılamaz.

bu nedenle diyalog kapsamında yapılan "tek tanrıya müzik" fitnesi de çok tehlikelidir. onların inandığı tanrı ile bizim inandığımız Allah (cc) aynı şey değildir.

bir de utanmadan benimle ahirette hesaplaşacağınızı söylemişsiniz. sözümüzün hangisi yanlış... utanın! edep yahu!

Allah (cc) tanrı değildir. Allah (cc) Allahtır.

Cevabını AHİRETTE vericem size

BEN UNUTMUCAM bu sorunuzu

SİZİ ALLAH a havale ediyorum

ben de sizi Allah (cc) havale ettim.

agbi

Yasaklı

bakın yukarıdaki cümleleri siz kurdunuz. yaptığınız alıntıdan da sorumlusunuz. bu cümle bana ait değildi de sizi kurtarmaz diye düşünüyorum. bakalım ne demişsiniz.

"...Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Allah'a başkalarını ortak koşarak veya Allah'tan başkasını Allah diye hayal ederek tapmak Allah'a ibadet değil, onu tanımamaktır. Onun için müşrikler Allah'a k u lluk ediyoruz zannetseler bile, kulluk etmiş olmazlar, kendi hayal ve hevalarına taparlar...."

yaptığınız alıntılarla sanki Allah (cc) bir diğer adının da tanrı olduğu sonucu çıkıyor. bu bana ait değil. ben şurdan alıntı yaptıp sözü de sizi kurtarmayabilir. siz önce bunun hesabını verin. tekrar ediyorum. Allah (cc) tanrı değildir. tanrı kelimesi hiçbir şekilde Allah (cc) nin yerine kullanlılamaz.

bu nedenle diyalog kapsamında yapılan "tek tanrıya müzik" fitnesi de çok tehlikelidir. onların inandığı tanrı ile bizim inandığımız Allah (cc) aynı şey değildir.

bir de utanmadan benimle ahirette hesaplaşacağınızı söylemişsiniz. sözümüzün hangisi yanlış... utanın! edep yahu!

ELMALI nın tefsirini iyi okuyun.

Ayet in inme nedenedini araştırın.

PUTLAR a tapmak değilmi

PUT a tapan kim ?

AYRICA

Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz cÜMLESİNİ İYİ YORUMLAYIN.

agbi

Yasaklı
ELMALI nın tefsirini iyi okuyun.

Ayet in inme nedenedini araştırın.

PUTLAR a tapmak değilmi

PUT a tapan kim ?

AYRICA

Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz cÜMLESİNİ İYİ YORUMLAYIN.

tanrı kelimesi hiçbir şekilde Allah (cc) nin yerine kullanlılamaz.

KULLANAN KAFİR mi oluyor.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bakın şimdi idda ediyorum elmalılı hamdi yazır da "Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz" cümlesi ile (cümlenin aslı bu şekilde ise, malum sadeleştirme çallışmaları kapsamında yazılan eserler tahrif ediliyor, elmalılı hamdi yazırın ın eseri de tahrif edilmiş olabilir) haddi aşmıştır.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
"De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana." (kafirun suresi)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
tanrı kelimesi hiçbir şekilde Allah (cc) nin yerine kullanlılamaz.

KULLANAN KAFİR mi oluyor.

bakın ben elmalılı hamdi yazır ın tefsirine bakıyorum. sizin alıntıladığınız ifade yok. siz de bakabilirsiniz. google taratarak değil. orjinal kitaba bakarak.

esasen bu konu sadeleştirmenin ne kadar dehşet bir iş olduğunu ifade için çok da güzel bir örnek. birileri kendi kafasına göre cümleleri değiştirmiş.

lütfen siz de tövbe edin.

yanlış hatırlamıyorsam siz risalelerin sadeleştirmesinin iyi olacağını söyleyenlerdendiniz. ayrıca bir tövbe de risalelerin sadeleştirmesi konusunda edin. bakın sadleştirme tahrifmiş değil mi

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

agbi

Yasaklı
"De ki: Ey kafirler, ben sizin tapmakta olduğunuz putlara tapmam. Siz de benim mâ'buduma tapanlardan değilsiniz. Ve ben sizin taptıklarınıza asla tapıcı olmadım. Siz de benim mâ'buduma tapıcılardan değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim bana." (kafirun suresi)

F.Gülen in açıklaması var tevhid e peygamberimiz sav katmayan lara ŞEVKATLE bakmak gerek ve bunu yapmayanların CENNETE gideceği diye ASLA BİR DÜŞÜNCESİNİ yazıya veya sözlerine almamıştır.

F.gülen asla değiştirilmiş İncil veya tevrat için pozitiv konuşması veya yazısı yok.

Ayrıca

Kafirun suresi PUT ları örnek göstermiştir.

F.Gülen değiştirilmeyen HAK OLAN ALLAH cc tarafından tebliğ edilen kitaplardaki yaratıcı islam dilinde ALLAH ı işaret etmektedir.

HİÇ BİR MÜSLÜMAN KAFİR e KAFİR deme görevi verilmemiştir verilen GÖREV İslam ı tebliğ etmektir.

BUGÜNKÜ Konuştuğumuz dilde TANRI sıfatını kullanan da ruhu ile ALLAH cc inanıyorsa bundan dolayı bana göre CEHENNEME GİTMEZ İMAN ı gitmez.

TÜRK çe ile ARAP ça arasındaki HİTAP farkları bana göre İMAN ı zedelemez ÖNEMLİ OLAN RUHUN inanmasıdır.

agbi

Yasaklı

Binlerce mesajım var devamlı kullandığım gerçek yaşamım dahil ALLAH cc dür AKSİNİ GÖRDÜNLİ bana bu nasihatı veriyorsun O ZAMAN AKSİNİ GÖSTEREN bir mesajımı veya konumu göster.

TEECÜT TEN SONRAKİ dersim de belirli sayıda ALLAH cc zikrederim.

ÖNCE KARŞINDAKİNİ TANI SONRA NASİHAT ver.

Forumda BİLGİÇLİK taslamak bu konularda ÇOK HATALIDIR

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
F.Gülen in açıklaması var tevhid e peygamberimiz sav katmayan lara ŞEVKATLE bakmak gerek ve bunu yapmayanların CENNETE gideceği diye ASLA BİR DÜŞÜNCESİNİ yazıya veya sözlerine almamıştır.

F.gülen asla değiştirilmiş İncil veya tevrat için pozitiv konuşması veya yazısı yok.

Ayrıca

Kafirun suresi PUT ları örnek göstermiştir.

F.Gülen değiştirilmeyen HAK OLAN ALLAH cc tarafından tebliğ edilen kitaplardaki yaratıcı islam dilinde ALLAH ı işaret etmektedir.

HİÇ BİR MÜSLÜMAN KAFİR e KAFİR deme görevi verilmemiştir verilen GÖREV İslam ı tebliğ etmektir.

BUGÜNKÜ Konuştuğumuz dilde TANRI sıfatını kullanan da ruhu ile ALLAH cc inanıyorsa bundan dolayı bana göre CEHENNEME GİTMEZ İMAN ı gitmez.

TÜRK çe ile ARAP ça arasındaki HİTAP farkları bana göre İMAN ı zedelemez ÖNEMLİ OLAN RUHUN inanmasıdır.

tane tane gidelim.

hamdi yazırın tefisirinde " "Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz" ifadesi varmı yok mu?

agbi

Yasaklı

tane tane gidelim.

hamdi yazırın tefisirinde " "Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz" ifadesi varmı yok mu?

tane tane gidelim öneriniz i kabul ettim yalnız ELAMLININ tefsirine gelmeden önceki gelişmeleri tane tane irdeleyelimki Elmalının tefsirine gelince konu istişare anlaşılsın.

agbi

Yasaklı

tane tane gidelim.

tane tane gidelim öneriniz i kabul ettim yalnız ELAMLININ tefsirine gelmeden önceki gelişmeleri tane tane irdeleyelimki Elmalının tefsirine gelince konu istişare anlaşılsın.

EVET TANE TANE gidelim

Konuya isim veren ( kaynak hala belli değil konuyu açan MİLLİYET ten alıntı yapmış hala kitabı soruyor )

"Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır.

VARSAYALIM F.Gülen bunu söyledi

Size göre islam danmı çıktı

İmanımı zedelendi

İslam a ihanet mi etti

Siz bu cümleden ne anlıyorsunuz.

NOT : Merak etmeyin Elmalının tefsirine geleceğiz konuyu değiştirmiyorum ama madem TANE TANE İSTİŞARE edecez önceden başlıyalımki gelişmeler DAHA NET olsun.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
var mı yok mu? zor bir soru değil. aslında cevabını ben araştırdım öğrendim. sanırım siz de araştırdınız aynı cevabı biliyoruz.

var mı yok mu?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
samimi cevap verecekseniz (siyaset veya taqiyye yapmayacaksanız) buyrun