"Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." (fethullah gülen)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bak bu da kafirlerin videosu. (şimdi sen kafir dememe de kızarsın ama) alternatif bir pencere açıyor, sapıklıklarını ortaya koyuyoruz. onlar da "tanrıya Allah denmez" diyor. ne kadar ilginç değil mi. +18

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
YETTİ ARTIK BEEEE

BU SAATE KADAR SİZİN NEFSİNİZİ YÜZÜNÜZE VURMAK İÇİN HARCADAĞIM ZAMAN SİZE HARAM OLSUN.

KAYNAK

Azim dağıtım

Dr Hüseyin AKKAYA

Dr Muhammed GÜR

AZİM DAĞITIM

Fatih istanbul

TEL 525 95 95

ŞİMDİ SAHİFESİ

10 NCU CİLD

14 SAHİFE

109 KÂFİRÜN SÜRESİ 1-4 CÜZ 30

ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz

Alttan üste doğru 12 nci SATIR

E EEEE şimdi ne olacak.

DEDİM ya SİZE HARCADIĞIM ZAMAN SİZİN İÇİN HARAM olsun takip edenlere helal olsun SİZİN BİR NEFİS ÜRÜNÜNÜZÜ GÖRDÜLER.

1- bakın ben kaynağımı taratıp sitede yayınladım. sizden de bunu rica ediyorum. bekliyorum.
2- eğer gerçekten de "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz" ifadesi varsa, elmalılı bu ifadesi ile haddi aşmıştır. yada sadeleştirenler haddi aşmıştır. bu konuyu ayrı bir başlık olarak açabilirsiniz. tartışırız.
3- bendeki tefsirde "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz" ifadesi yok ve sizdeki tefsirde varsa (ki bu tefsirler sadeleştirilmiş tefsirlerdir) bu sadeleştirmenin ne kadar büyük bir faciaya neden olacağını gösteriyor. tekrar ediyorum. siz risalelerin sadeleştirmenein faydalı olacağını söylüyordunuz. belki Allah (cc) bu nedenle bu konuyu tartışmamaızı istedi. sizden ricam bu konunun vahametini görün. bakın yarın 5-6 yayınevi, risaleleri (aynı şimdi olduğu gibi) kendilerine göre sadeleştirirlerse sonuç ne olur bir düşününün. konuyu okuyacak değerli kardeşlerimin de dikkatine sunmak istiyorum.
4- ben ümmiyim.
5- edepsizlik etme.

agbi

Yasaklı
bu da kapak olsun

@rabbinsadikkulu

GERÇEKTEN halk deyimi ile su koyan bir münazara edebin var.

Örnekler getirmişsin topluma DEMEDİĞİMİ DEDİ diye enpoze etmek için

SANAL dada olsa münarazada DÜRÜSTLÜK gerek.

Hadi göster bana benim mesajlarımda TANRI nın haşa ALLAH yerine kullandığımı SOSYAL TANIMLAMADIR diyoruz TEBLİĞ ederken Örnek Hiristiya veya Yahudilere kullanma nedeni ALLAH ın Hiçbirdilde karşılığı yoktur TÜRK çedede karşılığı yoktur.

BİR KELİME yüzünden kişileri oluşumları İMAN yönünden yargılama siz ve sizin gibilerin ZAYIFLIĞINI gösterir MÜNAZARAZAYIFLIĞINI.

Hadi bana B,r Aman a Bir ingiliz e Bir Fransız a Bir Rus a ALLAH ı nasıl anlatırsın hadi bir örnek ver.Ona ALLAH ı nasıl anlatırsın ona ALLAH ı nasıl ytanımlarsın.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
@rabbinsadikkulu

GERÇEKTEN halk deyimi ile su koyan bir münazara edebin var.

Örnekler getirmişsin topluma DEMEDİĞİMİ DEDİ diye enpoze etmek için

SANAL dada olsa münarazada DÜRÜSTLÜK gerek.

Hadi göster bana benim mesajlarımda TANRI nın haşa ALLAH yerine kullandığımı SOSYAL TANIMLAMADIR diyoruz TEBLİĞ ederken Örnek Hiristiya veya Yahudilere kullanma nedeni ALLAH ın Hiçbirdilde karşılığı yoktur TÜRK çedede karşılığı yoktur.

BİR KELİME yüzünden kişileri oluşumları İMAN yönünden yargılama siz ve sizin gibilerin ZAYIFLIĞINI gösterir MÜNAZARAZAYIFLIĞINI.

Hadi bana B,r Aman a Bir ingiliz e Bir Fransız a Bir Rus a ALLAH ı nasıl anlatırsın hadi bir örnek ver.Ona ALLAH ı nasıl anlatırsın ona ALLAH ı nasıl ytanımlarsın.

1- bakın ben kaynağımı taratıp sitede yayınladım. sizden de bunu rica ediyorum. bekliyorum.
2- eğer gerçekten de "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz" ifadesi varsa, elmalılı bu ifadesi ile haddi aşmıştır. yada sadeleştirenler haddi aşmıştır. bu konuyu ayrı bir başlık olarak açabilirsiniz. tartışırız.
3- bendeki tefsirde "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz" ifadesi yok ve sizdeki tefsirde varsa (ki bu tefsirler sadeleştirilmiş tefsirlerdir) bu sadeleştirmenin ne kadar büyük bir faciaya neden olacağını gösteriyor. tekrar ediyorum. siz risalelerin sadeleştirmenein faydalı olacağını söylüyordunuz. belki Allah (cc) bu nedenle bu konuyu tartışmamaızı istedi. sizden ricam bu konunun vahametini görün. bakın yarın 5-6 yayınevi, risaleleri (aynı şimdi olduğu gibi) kendilerine göre sadeleştirirlerse sonuç ne olur bir düşününün. konuyu okuyacak değerli kardeşlerimin de dikkatine sunmak istiyorum.
4- ben ümmiyim.
5- edepsizlik etme.

agbi

Yasaklı

4- ben ümmiyim.
5- edepsizlik etme.

1 CEVAP
Sizin de kaynağınız benim de kaynağım SADELEŞTİRİLMİŞ veya Bugünkü türkçeye çevrilmiş eser.Kısacası aynı mihval mi derler ya o.Taramaya gelirsen benim yaşım 60 yakın bunu yapamam bundan dlolayı Kitabın satır sırasına kadar hepsini bildirdim.

2 CEVAP ÇOK İDDİA EDİYORSAN YOK DİYE BUL ELMALI nın ORJİNAL kitabını.

ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARA VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum.

Dilim derken parmaklarım klavyede dolaşırken RUHUM DERKİ Benim İnandığım beni yaratan ALLAH sizin dilinizde ALLAH cc karşılığı yok sizin dilinizdeki karşılık TANRI ( Türkçedede yok ) Ben ALLAH a inanırken HİÇ BİR TANRIYI TANIMAM ve Hz isa da Musa nında tanrısı benim inandığım ALLAH tır.

HADİ ŞİMDİ BEN Haşa CEHENNEMLİK mi oldum ?

3 CEVAP KELİME LERİN ARKASINDA Müslümanlık taslama bana

ORJİNALİ olmayıp yazılan kitap tan dolayı HAVALARA girip benden ÖZÜR BEKLEME.

4 CEVAP YAZDIKLARIN la bu beyanın uyuşmuyor ümmiyim diyorsun boyundan büyük yazıyırsun madem ümmisin.

5 CEVAP Edepsizlik ettiğimi sanmıyorum

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

1 CEVAP
Sizin de kaynağınız benim de kaynağım SADELEŞTİRİLMİŞ veya Bugünkü türkçeye çevrilmiş eser.Kısacası aynı mihval mi derler ya o.Taramaya gelirsen benim yaşım 60 yakın bunu yapamam bundan dlolayı Kitabın satır sırasına kadar hepsini bildirdim.

2 CEVAP ÇOK İDDİA EDİYORSAN YOK DİYE BUL ELMALI nın ORJİNAL kitabını.

ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARA VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum.

Dilim derken parmaklarım klavyede dolaşırken RUHUM DERKİ Benim İnandığım beni yaratan ALLAH sizin dilinizde ALLAH cc karşılığı yok sizin dilinizdeki karşılık TANRI ( Türkçedede yok ) Ben ALLAH a inanırken HİÇ BİR TANRIYI TANIMAM ve Hz isa da Musa nında tanrısı benim inandığım ALLAH tır.

HADİ ŞİMDİ BEN Haşa CEHENNEMLİK mi oldum ?

3 CEVAP KELİME LERİN ARKASINDA Müslümanlık taslama bana

ORJİNALİ olmayıp yazılan kitap tan dolayı HAVALARA girip benden ÖZÜR BEKLEME.

4 CEVAP YAZDIKLARIN la bu beyanın uyuşmuyor ümmiyim diyorsun boyundan büyük yazıyırsun madem ümmisin.

5 CEVAP Edepsizlik ettiğimi sanmıyorum

soru: agbi rumuzlu üye siz "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARA VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum." demişsiniz.

yani siz Allah (cc), bir tanrıdır, mı diyorsunuz?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
lütfen sulandırmadan kısa ve öz cevap veriniz.

agbi

Yasaklı

soru: agbi rumuzlu üye siz "ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARA VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum." demişsiniz.

Bakın tüm parafrafı görmeniz için büyülterek tekrar yazıyorum CINBIZ la bir cümleyi almayın.

ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARAR VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum.

agbi

Yasaklı
lütfen sulandırmadan kısa ve öz cevap veriniz.

Neyi sulandırcam MÜNAZARADA bir cümleyi alıp hile peşinde koşan üye bak bültmşüm O PARAFRAFA BAKIP ta görmüyonmu ?

Dilim derken parmaklarım klavyede dolaşırken RUHUM DERKİ Benim İnandığım beni yaratan ALLAH sizin dilinizde ALLAH cc karşılığı yok sizin dilinizdeki karşılık TANRI ( Türkçedede yok ) Ben ALLAH a inanırken HİÇ BİR TANRIYI TANIMAM ve Hz isa da Musa nında tanrısı benim inandığım ALLAH tır.[/SIZE][/QUOTE]

Bakın tüm parafrafı görmeniz için büyülterek tekrar yazıyorum CINBIZ la bir cümleyi almayın.

ALLAH a ibadet eden ondan başka tanrı tanımaz Bunu bende diyorum hadi hakkımda KARAR VER Haşa CEHENNEMLİK miyim CEHENNEMLİK mi oldum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
yahu burda türkçe bilmeyenlere tebliğ yapmıyorsun. soruma cevap versene.

yani sen Allah (cc), bir tanrıdır, mı diyorsun?

agbi

Yasaklı
yahu burda türkçe bilmeyenlere tebliğ yapmıyorsun. soruma cevap versene.

Dilim derken parmaklarım klavyede dolaşırken RUHUM DERKİ Benim İnandığım beni yaratan ALLAH sizin dilinizde ALLAH cc karşılığı yok sizin dilinizdeki karşılık TANRI ( Türkçedede yok ) Ben ALLAH a inanırken HİÇ BİR TANRIYI TANIMAM ve Hz isa da Musa nında tanrısı benim inandığım ALLAH tır.[/SIZE][/QUOTE]

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
kaçak güreşme... cevap ver. evet/hayır

yani sen Allah (cc), bir tanrıdır, mı diyorsun?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bakalım fethullah efendi bu konuda ne demiş. (@agbi rumuzlu üye, esasen sizin kaynağınız da bu sanıırım)

“lafz-ı celale cenabı hakkın zatının ismidir. onun için onun yerini hiçbirşey tutmaz. Allah’ın zatının ismidir. türkler, eski türkler, göktürkler, tenkri demişler. dilimize gelince bu yumuşamış, incelmiş tanrı olmuş. ve biz ezanlarımıza da bunu, birazda daha umuma mal ettik; tanrı uludur! tanrı uludur! tanrıdan başka yoktur tapacak! dedik. Allah’ın karşısında kullandık. tanrının zatı uluhiyet adına, bir isim olarak, bir sıfat olarak, kullanılmasına bir şey demem ben. bunu bu mevzuda hassas hattat çelebi de kullanıyor….”

ne dehşet ifade bakarmısınzı. ne diyor fethullah efendi; "tanrının zatı uluhiyet adına, bir isim olarak, bir sıfat olarak, kullanılmasına bir şey demem ben. " bunun türkçesi nedir biliyormuzunuz. bir kişi Allah'ı kastederek tanrı derse buna birşey denmemelidir. Allah (cc) nin kuranda bildirdiği 99 esması yetmiyor veya yeni bir isim uyduruluyor ve bir alim kişi kullanılabilir diyor..

e şimdi bir diyalog kapsamında "tek tanrıya müzik" fitnesini de mi bu pencereden bakarak değerlendireceğiz.

ya da ne bileyim, diyalog kapsamında "'Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve islah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümüne, yani 'Muhammed Allah'ın Resulüdür' kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselere de merhamet nazarıyla bakılmalıdır...' " cümlesini de mi bu pencereden değerlendirmeliyiz.

Allah'ım sen bizi koru.... Amin

Allah (cc) tanrı değildir. Allah (cc) Allahtıır.

benim inandığım Allah (cc) ile kafirlerin inandığı tanrı aynı şey değildir.

Allah (cc) a tanrı denemez.
.

Hikem

Kıdemli Üye
Allah lafzı, ezeli, ebedi, kemal sıfatlarını kuşatıcı hak Ma'budun, özel ismidir.Bu lafz ,sadece vacibulVucud olan Zata mahsustur.Ma'bud kelimesi çalab, tanrı, huda , yezdan gibi kelimelerle tecüme edilebilir.Bu keimelerden birisi özel isim olarak (yani Allah hakkında) kullanılmış olursa , ''Tanrı Teala'' gibi tenzihle yahud ''Rabbul-âlemin'' gibi izafeyele tazimi ifade eden herhangi bir kelimeyle kullanılması gerekir..(Bak. Ehli sünnetin Nazarı, İttiba' Ehli Sünnetedir)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bakalım fethullah efendi bu konuda ne demiş. (@agbi rumuzlu üye, esasen sizin kaynağınız da bu sanıırım)

“lafz-ı celale cenabı hakkın zatının ismidir. onun için onun yerini hiçbirşey tutmaz. Allah’ın zatının ismidir. türkler, eski türkler, göktürkler, tenkri demişler. dilimize gelince bu yumuşamış, incelmiş tanrı olmuş. ve biz ezanlarımıza da bunu, birazda daha umuma mal ettik; tanrı uludur! tanrı uludur! tanrıdan başka yoktur tapacak! dedik. Allah’ın karşısında kullandık. tanrının zatı uluhiyet adına, bir isim olarak, bir sıfat olarak, kullanılmasına bir şey demem ben. bunu bu mevzuda hassas hattat çelebi de kullanıyor….”

ne dehşet ifade bakarmısınzı. ne diyor fethullah efendi; "tanrının zatı uluhiyet adına, bir isim olarak, bir sıfat olarak, kullanılmasına bir şey demem ben. " bunun türkçesi nedir biliyormuzunuz. bir kişi Allah'ı kastederek tanrı derse buna birşey denmemelidir. Allah (cc) nin kuranda bildirdiği 99 esması yetmiyor veya yeni bir isim uyduruluyor ve bir alim kişi kullanılabilir diyor..

e şimdi bir diyalog kapsamında "tek tanrıya müzik" fitnesini de mi bu pencereden bakarak değerlendireceğiz.

ya da ne bileyim, diyalog kapsamında "'Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve islah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümüne, yani 'Muhammed Allah'ın Resulüdür' kısmını söylemeksizin ikrar eden kimselere de merhamet nazarıyla bakılmalıdır...' " cümlesini de mi bu pencereden değerlendirmeliyiz.

Allah'ım sen bizi koru.... Amin

Allah (cc) tanrı değildir. Allah (cc) Allahtıır.

benim inandığım Allah (cc) ile kafirlerin inandığı tanrı aynı şey değildir.

Allah (cc) a tanrı denemez.
.

FETÖ nün ne olduğu ortaya çıktığına göre, bunları hatırlamakta fayda var.. unutmamak lazım. zamanında biz fetöyü eleştiriken, fetöyü savunanları da unutmamak lazım!!!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
"... Gülen, ikindi vaktinden sonra zaman zaman gelen birkaç misafiriyle sohbet ediyor. Bu sohbetlerin birisinde söylediği şu cümle bana çok anlamlı geldi: "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." Gülen, o ikindi sohbetlerinde ölümden, ahrette büyük buluşmadan, şuurlu kul olmaktan, kul hakkından, hayatın manasından, insanın derinliğinden, İslamı iyi temsil etmekten ve elbette Türkiye'den çok bahsediyor. Ölüm vurgusu, onda büyük bir özlem olarak karşılık buluyor. Ölümü böylesine arzulayan bir başka insan hiç görmedim. Korkup kaçma değil, koşup kavuşma gibi algılıyor Gülen ölümü. Ölümü anlatırken elini şakağına dayadı ve "Akif'in ölümünden kısa bir süre önce böyle bir fotoğrafı var" demişti ki, Arda Yavuz bu fırsatı kaçırmadı..."

http://www.milliyet.com.tr/content/fethullah/html/fet08.html

"Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." ifadesi fethullah gülene izafe ediliyor. değişik sitelerde bu ifadenin savunması var. burada açılan konu nedendir bilinmez kaldırılmış. birilerini rahatsız etti belli ki.

ilgili kitabın, "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." ifadesinin geçtiği yerin önü ve arkası nedir bilen var mı? çok önemli. ben kitabı bulamadım. kitabı olan varsa scanner da taratıp koyabilir mi? şimdiden teşekkürler.

not: sayın site yöneticisi lütfen bu konuyu da kapatmayın.

kitap adı: Fethullah Gülen'le 11 Gün
kitap yazarı: Mehmet Gündem
sayfa: 87

fetö zamanında "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." demiş. hatırlayalım...

peki fetö nün ne dediği mi önemli, Allah (cc) ın ne dediği mi? tabi ki Allah (cc) ın dediği önemli... o halde Alllah (cc) bize kafire kafir demeyin mi diyor? lütfen düşünün...