"Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." (fethullah gülen)

Enfüsî

Asistan
muhakkak ki o şu bu değil! muhakkak ki insan ancak munafıklık fıtratıyla değil zayıflığıyla (veya özelliğiyle)beraber yaratılmıştır!

uğraşa uğraşa herşeyi bileceklerini mi sanıyorlar! yoksa Onlar yer ve göklerin sahibi Allahu tealanın bildiklerini bilmekle kendilerini onunla kıyas etmiş gibi mi oluyorlar? veya onu hiç mi bilmiyorlar da böyle oluyor?

yani insan ile müslüman kelimelerini aynı mı sanmak istiyorlar? yoksa onlar insan değiller mi?

yoksa "kafire kafir" denir diyerek, aynı kelimeyi paganlar ve putperestler gibi, tekrar tekrar düşünmeden söyleyip mi duruyorlar? bunlar hiç düşünmez mi? yoksa örtbas şeklinde küfür mü ediyorlar, ede geliyorlar; herhangi birmeseledeki bir gerçekçiği!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
muhakkak ki o şu bu değil! muhakkak ki insan ancak munafıklık fıtratıyla değil zayıflığıyla (veya özelliğiyle)beraber yaratılmıştır!

uğraşa uğraşa herşeyi bileceklerini mi sanıyorlar! yoksa Onlar yer ve göklerin sahibi Allahu tealanın bildiklerini bilmekle kendilerini onunla kıyas etmiş gibi mi oluyorlar? veya onu hiç mi bilmiyorlar da böyle oluyor?

yani insan ile müslüman kelimelerini aynı mı sanmak istiyorlar? yoksa onlar insan değiller mi?

yoksa "kafire kafir" denir diyerek, aynı kelimeyi paganlar ve putperestler gibi, tekrar tekrar düşünmeden söyleyip mi duruyorlar? bunlar hiç düşünmez mi? yoksa örtbas şeklinde küfür mü ediyorlar, ede geliyorlar; herhangi birmeseledeki bir gerçekçiği!

" paganlar ve putperestler gibi," ifadeni sana iade ediyorum. haddini bil! edepsizlik etme.

bir müslümana " paganlar ve putperestler gibi," diyemezsin. Allah (cc) nin verdiği ruhsatı, sen hangi hakla kullanmaktan men edersin.

delil getireceksen buyur. yoksa sus bi zahmet. zırvalamaya başladın.

veri

Yasaklı
6666 kardeş yazılanı oku
müslümana pagan demiyor:)

Enfüsî

Asistan
kafir olduğuna hiç bir delili olmayana kafir deyip duranlar için durum geçerlidir. AYNEN paganlık ve putperestişite ile ilgilidir.

hedefimizdeki böyle bir kişiliğe yöneliktir.

size ait söylenmiş değildir, muhatabı tamamen "kafir olduğu zannıyla birine kafir diyecek olan insan türüne"dir (hala insan ise; hayvandan aşağılıklaşmamamış ise).

Sizin birine kafir dediğinizi bilmiyorum. sizin dedikleriniz hakkındaki düşüncemiz "sadece teorik laf salatası"

şu durumda siznle veya hiç bir kimseyle ilgili bir şey söylemediğimizi artık anlayınız! eğer anlamadıysanız bari farzediniz!!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
kafir olduğuna hiç bir delili olmayana kafir deyip duranlar için durum geçerlidir. AYNEN paganlık ve putperestişite ile ilgilidir.

hedefimizdeki böyle bir kişiliğe yöneliktir.

size ait söylenmiş değildir, muhatabı tamamen "kafir olduğu zannıyla birine kafir diyecek olan insan türüne"dir (hala insan ise; hayvandan aşağılıklaşmamamış ise).

Sizin birine kafir dediğinizi bilmiyorum. sizin dedikleriniz hakkındaki düşüncemiz "sadece teorik laf salatası"

şu durumda siznle veya hiç bir kimseyle ilgili bir şey söylemediğimizi artık anlayınız! eğer anlamadıysanız bari farzediniz!!

kafir olduğuna delili olmayana, kafir denir mi? bunu diyen var mı..

burada sözkonusu olan veya tartışılan, kafir olduğu açık bir şekilde belli olan kişiye, kafir denip denmeyeceğidir.

bu minvalde biz fethullah efendinin "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil. Kafir demek insanın insanlığına saygısızlıktır." sözünü tartışıyoruz.

kafire kafir denir arkadaş.

bir de müminin vazifesi değil demiş. peki kimin vazifesi? birilerine şirin gözükmek için islamiyete yaptığı tecavüze bak yahu...

agbi

Yasaklı
ALLAH cc

Bizleri

Kafir e Kafir demekle mi görecvlendirmiştir ?

YOKSA

Kafir e Kendisini Peygamberlerini ve İslam ı TEBLİĞ etmekle mi görevlendirmiştir.

KAYNAĞI tam olarak ispatlanmış varsayım üzerine bir düşünce açıklaması CÜMLE üzerine HAKAM kuranlar bilhassa NEGATİC olarak yorumlayanlar bence DÜŞÜNMELİ

Ne dersin @deniz baker ne dersin @rabbinsadikkulu

ALLAH cc bizleri ne ile görevlendirmiştir ASLİ HİZMETİMİZ NEDİR Tebliğ etmek mi TENKİT etmek mi ?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ALLAH cc

Bizleri

Kafir e Kafir demekle mi görecvlendirmiştir ?

YOKSA

Kafir e Kendisini Peygamberlerini ve İslam ı TEBLİĞ etmekle mi görevlendirmiştir.

KAYNAĞI tam olarak ispatlanmış varsayım üzerine bir düşünce açıklaması CÜMLE üzerine HAKAM kuranlar bilhassa NEGATİC olarak yorumlayanlar bence DÜŞÜNMELİ

Ne dersin @deniz baker ne dersin @rabbinsadikkulu

ALLAH cc bizleri ne ile görevlendirmiştir ASLİ HİZMETİMİZ NEDİR Tebliğ etmek mi TENKİT etmek mi ?

Allah (cc) bizi görevlendirmiştir demedim. ancak Allah (cc) nin verdiği ruhsatı hiçbir fani elimizden alamaz dedim. kimin ne haddine. kafire "kafir" deriz demeyiz ayrı mevzu. ama kimse "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil...." diyemez. kimse birilerine şirin gözükmek için islama zarar veremez.

tekrar ediyorum. kafire "kafir" deriz, demeyiz ayrı mevzu. bu benim ruhsatım. kullanırım kullanmam benim meselem. ama kimse bize, "Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil...." diyemez.

not: müstear adımı değiştirdim.

agbi

Yasaklı
Kâfire kâfir demek müminin vazifesi değil....

@rabbinsadikkulu

Evet çok doğru

KAFİR e KAFİR demek Müminin vazifesi değildir KAFİR e İslam ı tebliğ etmek vazifesidir.

Cuma vakti ,st,şareyi Cuma dan sonra ya bıralalım.

saliha kalem

Profesör
Kur'an'da "Kafirun" diye bir sure var ve bu sure; "De ki, ey kafirler" diye başlıyor yav...
Madem kafire kafir denilmeyecekti bu kavram niye var öyleyse. Kullanılmayacak olan bir şeyin var olması, abes değil mi?

Uzatmayalım...
Birilerine şirin görüneceğim diye fırıldak olmaya gerek yok. Kafir kafirdir, Mü'min de Mü'min.
Üstelik küfrü aşikar olana kafir dememenin imana etkisi bile söz konusudur bilesiniz.

sizi tebrik ederim gayet şuurlu bir yorum

agbi

Yasaklı
4. ve siz ibadet ediciler d eğilsiniz o mabuda ki ben ibadet ederim. Yani benim ibadet edip durduğum mabudum Allah'a ibadet şanından olanlardan değilsiniz. Siz ona tapmıyorsunuz da, tapmazsınız da. Zira bundan önceki sûrelerden anlaşıldığı üzere ibadetin şartı ihlastır. Alla h 'ın birliğine iman etmeyince ona ibadet edilmez. Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Allah'a başkalarını ortak koşarak veya Allah'tan başkasını Allah diye hayal ederek tapmak Allah'a ibadet değil, onu tanımamaktır. Onun için müşrikler Allah'a k u lluk ediyoruz zannetseler bile, kulluk etmiş olmazlar, kendi hayal ve hevalarına taparlar. Bundan dolayı "De ki: "Allah'tan başkasına kulluk etmemi mi bana emrediyorsunuz ey cahiller." (Zümer, 39/64) buyurulmuştu.

@rabbinsadikkulu

ELMALI tefsirinden Kafirun Suresi Tefsiri bir bölüm ALLAH tan başka TANRI yok diyerek HAŞA ELMALI günahamı girmiştir.

AYRICA kafirun Suresi KİMLER İÇİN İNMİŞTİR.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
4. ve siz ibadet ediciler d eğilsiniz o mabuda ki ben ibadet ederim. Yani benim ibadet edip durduğum mabudum Allah'a ibadet şanından olanlardan değilsiniz. Siz ona tapmıyorsunuz da, tapmazsınız da. Zira bundan önceki sûrelerden anlaşıldığı üzere ibadetin şartı ihlastır. Alla h 'ın birliğine iman etmeyince ona ibadet edilmez. Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Allah'a başkalarını ortak koşarak veya Allah'tan başkasını Allah diye hayal ederek tapmak Allah'a ibadet değil, onu tanımamaktır. Onun için müşrikler Allah'a k u lluk ediyoruz zannetseler bile, kulluk etmiş olmazlar, kendi hayal ve hevalarına taparlar. Bundan dolayı "De ki: "Allah'tan başkasına kulluk etmemi mi bana emrediyorsunuz ey cahiller." (Zümer, 39/64) buyurulmuştu.

@rabbinsadikkulu

ELMALI tefsirinden Kafirun Suresi Tefsiri bir bölüm ALLAH tan başka TANRI yok diyerek HAŞA ELMALI günahamı girmiştir.

AYRICA kafirun Suresi KİMLER İÇİN İNMİŞTİR.

tanrı: tapılacak herhangi bir şey anlamına gelir. put da olabilir, elmada, armutta, inekte, güneşte, vs vs... "Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz" cümlesi de bu minvalde değerlendirilmelidir. bu cümleden Allah (cc) ye tanrı denir anlamı çıkmıyor. tam tersi çeşitli tanrılara tapan sapkınların; Allah (cc) yi bulduklarında kurtuluşa ereceklerini anlatıyor. lütfen burda kelime oyunu yapmayın. rica ediyorum.

bahse konu tanrı kavramı hiçbir şekilde Allah (cc) için kullanılamaz. bu çok nazik bir konu.

ki Allah kelimesi varken başka kelime aramak ahmaklıktır.

agbi

Yasaklı
tanrı: tapılacak herhangi bir şey anlamına gelir. put da olabilir, elmada, armutta, inekte, güneşte, vs vs... "Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz" cümlesi de bu minvalde değerlendirilmelidir. bu cümleden Allah (cc) ye tanrı denir anlamı çıkmıyor. tam tersi çeşitli tanrılara tapan sapkınların; Allah (cc) yi bulduklarında kurtuluşa ereceklerini anlatıyor. lütfen burda kelime oyunu yapmayın. rica ediyorum.

bahse konu tanrı kavramı hiçbir şekilde Allah (cc) için kullanılamaz. bu çok nazik bir konu.

ki Allah kelimesi varken başka kelime aramak ahmaklıktır.

bEN KELİME OYUNU YAPMIYORUM

Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Elmalının deyimi.

DUR şu biat dediklerinizede sıra gelecek.

KENDİNİZİ ÇOK TAKVALI GÖRÜYORSUNUZ da O ZAMAN FORUM larda ne işiniz var

İNSANLARIN akıllarına vesvese sokmayın.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bEN KELİME OYUNU YAPMIYORUM

Allah'a ibadet eden ondan başka Tanrı tanımaz. Elmalının deyimi.

DUR şu biat dediklerinizede sıra gelecek.

KENDİNİZİ ÇOK TAKVALI GÖRÜYORSUNUZ da O ZAMAN FORUM larda ne işiniz var

İNSANLARIN akıllarına vesvese sokmayın.

cahile verilecek en güzel cevap susmaktır. ben de susuyorum.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Benmi Cahilim

Doğru Cahilim BİLMEDİĞİM her konu benim için Cahilliktir susarum

ESAS CAHİLLER BİLMEDİĞİ KONULARDA AHKÂM kesenlerdir

kime ve neye hizmet ettiğinize bir bakın lütfen

bizim Allah (cc) ımıza mı iman ediyorsunuz, yoksa onların tanrısına mı? siz karar verin. bunun ortası yok.

lütfen uyanın! Allah (cc) size de bize de uyanmayı nasip etsin. bu uyku ölüm uykusu. vaktin sahibini bekliyoruz.

not: ne düşündüğünüz kişi hz.mehdidir. ne de dizinin dibinde oturduğunuz kişi hz. isadir.

lütfen uyanın. nefsinize değil aklınıza sorun.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
dinler arası diyalog fitnesine dur demek lazım.

ey ilim sahipleri, niye susuyorsunuz. menfaatinizin gitmesinde mi, yoksa ölmekten mi?

şimdi konuşmayacaksınız da ne zaman konuşacaksınız.

vah size, yazık size...

bir ümmi olarak, ilmi ile konuşmayan ilim sahiplerine, hakkımı helal etmiyorum.

agbi

Yasaklı

kime ve neye hizmet ettiğinize bir bakın lütfen

bizim Allah (cc) ımıza mı iman ediyorsunuz, yoksa onların tanrısına mı? siz karar verin. bunun ortası yok.

lütfen uyanın! Allah (cc) size de bize de uyanmayı nasip etsin. bu uyku ölüm uykusu. vaktin sahibini bekliyoruz.

not: ne düşündüğünüz kişi hz.mehdidir. ne de dizinin dibinde oturduğunuz kişi hz. isadir.

lütfen uyanın. nefsinize değil aklınıza sorun.

Bu sözler yalnızca AKLIN da sorun olanların düşüncelerinin açıklanmasıdır.

SİZİN AKLINIZ dan sorunuzmu var Ben veya Bizlerin ALLAH a iman etmeyişimizi SORGULUYORSUN.KİMSİN SEN BE

ŞURAYA BAK YAAA

Çokmu eminsiniz bu söylediklerinizden EMİNSEN durma beyan et AGBİ ve AGBİ gibi düşünenler F.Gülen ve ona inanlar KAFİR dir MÜNAFIKTIR de HADİ.DESENE Diyomuyorsan SUS

Sen kimsin BENİ VE BİZLERİ F.Gülen ve ona gönül verenleri bu şekilde İTHAM ediyorsun.

Bugüne kadar BÜYÜK Harf veya Büyültülmüş harfleri yalnızca DİKKAT OLARAK NİTELENDİRMEK İÇİNDİ VURGU İÇİNDİ AMA AŞAĞIDAKİ Yüksek ses

SUS