İslamoğlu'nun Abese Mealini Kendisi Tekzip Etti

spesifik

آزادی قید و بند
İslamoğlu İslam'ın beleş bir din olmadığını iddia ediyor ve delilleriyle bunu ispatlıyor...
Ama müslümanlar senelerce atalar dinine mensup oldukları için doğru söylüyor diyemiyorlar...

Hadis red ettiğini söyleyenler eserlerini iyi okusun...
Cennette cehennemde kademe kademe bizler yedinciye talibiz belki adamlar ilkine talip dolayısıyla
anlama ve yaşama farkı var....

Yetim

Kısıtlı Erişim
Ama müslümanlar senelerce atalar dinine mensup oldukları için doğru söylüyor diyemiyorlar.....

Sen Atalar dini dersin bende sana İslamoğlu DİNİ derim islaoğlundan başka görmüyorsun derim.

Aynı f.g cilerin f.g den başkası yok diyip hatta kuran sünnet yerine sırf r.nur okuyorlar sizde i.oğlundan başka okumuyorsuuz derim vs ...

Atalarımız sahabeyi kirama r.a ecmain hazretleri ve tabiin tebe-i tabiin NE SAKINCASI VAR ?

spesifik

آزادی قید و بند
Sen Atalar dini dersin bende sana İslamoğlu DİNİ derim islaoğlundan başka görmüyorsun derim.

Aynı f.g cilerin f.g den başkası yok diyip hatta kuran sünnet yerine sırf r.nur okuyorlar sizde i.oğlundan başka okumuyorsuuz derim vs ...

Atalarımız sahabeyi kirama r.a ecmain hazretleri ve tabiin tebe-i tabiin NE SAKINCASI VAR ?

Kuran Sünnet haricinde kendi ifadelerini benimsetmeye çalışsa haklısın derim
verdiğin örneklemeler yanlış... Şahsi kitaplarını ister okuyun ister okumayın ben tefsirden bahsediyorum...

Sayenizde mealini okumadım ama okumaya karar verdim ...

Yetim

Kısıtlı Erişim

Kuran Sünnet haricinde kendi ifadelerini benimsetmeye çalışsa haklısın derim
verdiğin örneklemeler yanlış... Şahsi kitaplarını ister okuyun ister okumayın ben tefsirden bahsediyorum...

Sayenizde mealini okumadım ama okumaya karar verdim ...

Su akar yolunu bulur...

Nurcularda öyle diyor r.nurun içi kuran sünnette dayalı diyor başka başka tefsirler okuyup kıyaslamak yok ...

Kıyas fukaha icmaai ümmet nerede ?

Ahter

Kıdemli Üye
Yazıyor... Baktım.

Cübbeli hoca cidden uyardı, son konuşması:

Tefsirlerde, zamirler Velid b. Müğireye gittiini söyleyen yokdiyor, Cübbeli Hoca.Galiba Ebubekir Sifil hocanın bu konuda söylediklerini dinlememiş.Mustafa İslamoğlu, bu şaz görüşü tabiiki muteber tefsirlerden almamış..Alsaydı sende görürdün.İslamoğlu şia tefsirlerinden yararlanarak, mealine almış..Üç Muhammed eserindeki ilmi hataları zaten Ebubekir Sifil göstermişti.Cübbeli hoca meal üzerinden yaptığı yanlış değerlendirmeyi, İslamoğlunun üç Muhammed kitabındaki sözleriyle kurtarmaya çalışıyor..Ama yanlıştan doğru çıkmayacağını da bilmesi gerekir.

spesifik

آزادی قید و بند
Su akar yolunu bulur...

Nurcularda öyle diyor r.nurun içi kuran sünnette dayalı diyor başka başka tefsirler okuyup kıyaslamak yok ...

Kıyas fukaha icmaai ümmet nerede ?

İslamoğlunu mutlak müçtehid mi görüyorsunuz ki o kadar eleştiriyorsunuz?
İmam Azama da Hadisleri inkar ediyor demişler...
Ki islamoğlu oy kullanmaya cevaz verdi biz kullanmıyoruz bunu forumda defaatle söyledim
Velakin aşağılamak doğru değil, atalar dininden kastım küçültmek değil okumadan, bakmadan direk inanılıp yaşamak... yani babadan görme bir namaz , anneden görme bir başörtü... içini doldurmak lazım...

Yetim

Kısıtlı Erişim

İslamoğlunu mutlak müçtehid mi görüyorsunuz ki o kadar eleştiriyorsunuz?...

i.oğlu kim müctehidlik kim Bi insanın müçtehid olabilmesi için En az 300.000 hadisi şerifi ezbere bilip yaşaması lazım

İmam Azama da Hadisleri inkar ediyor demişler...
Buna Kim inanmış ?

Ki islamoğlu oy kullanmaya cevaz verdi biz kullanmıyoruz bunu forumda defaatle söyledim

Bu şekilde sen Putlaştırmamış olabilirsin lakin bu yeterli değil üstelik siz yazarsınız çok geniş açıdan bakmanız lazım en azından kuran sünnet kıyas fukaha icmaai ümmet hatta imam rabbani hazretlerinin mektubatından imam gazali k.s vs çok geniş açıdab bakmanız lazım

Velakin aşağılamak doğru değil, atalar dininden kastım küçültmek değil okumadan, bakmadan direk inanılıp yaşamak... yani babadan görme bir namaz , anneden görme bir başörtü... içini doldurmak lazım...

Atalar dinine karşlık söylediğim sözde sizi aşağılamak için söylediğimi nereden çıkardınız ?

bilip bilmeden kişi i.oğlunu putlaştırırcasna tabi oluyor vs

sonada kalkıyor sona atalar dini vs diye konuşuyor.

Yetim

Kısıtlı Erişim

Bu cümleden sonra ben konuşmam...

Senin şahsına söylemediğim gayet açıkken üzerinze alınıyorsunuz kişi diyorum genel bir ifade seni Şahsına söyleseydim sen diye ifade ederdim

Ayrıca i siz atalar dini diyerek karşınızdakine söz söyleyince normal oluyorda i.oğlunu bayındırı vs putlaştımadan bahsedilince niçin ağırınıza gidiyor ?

Atalar dini ne anlam ifade ediyor sizce ? sümme haşa atalar diye bir dinmi var ?

Lütfen biraz adil olun ...

Ahter

Kıdemli Üye

Hirahos nerde islamoğlu tenkidi varsa bulmuşsun!:) Bu videodaki adamı tanımıyorsun belli.! Selefi geçinen ama seleften olmayanlardan.Bu adamlar selefin iki büyük mezhebini yani Eş'ari ve maturidileri takmazlar..Onların imamları başkadır..İbnu teymiyenin şaz görüşlerini kabul ederler ama, asıl selefin görüşlerini kabul etmezler, ..Muhammed Salih hocanında dediği gibi İbnu teymiye selefe ait olmayan kimi görüşleri, selefin görüşü diye anlatır.Bunlarda balıklama dalarlar..Bu Ubeydullah Aslan kendini alim zannederek, geçen asrın allamesi muhammed zahid el-Kevseriyi tenkid etmeye kalkıyor.zavallı!

spesifik

آزادی قید و بند
Nedenki siz atalar dini diyerek karşınızdakine söz söyleyince normal oluyorda i.oğlunu bayındırı vs putlaştımadan bahsedilince niçin ağırınıza gidiyor ?

atalar dini ne anlam ifade ediyor sizce ?

Yukarıda izah etmiştim.. Putta müşriklik söz konusu...
Atalar dini , babadan anadan direk görerek araştırmadan kabullenilen olgu...
Namaz kılıyordur baba çocuğuda görmüş kılıyordur aynı onun gibi, Rasulün nasıl kıldığını öğrenmeden...
Burada şirk var mı ? Yok ...
Kastım araştırmadan taklitçi oluşumuzdu ve ben buna kendimi de dahil ettim... neyse ya ...
Ben konuşmak istemiyorum...Ağırıma falan gitmedi, kafam da başka bir şey var uzatmak yersiz şimdilik...

Yetim

Kısıtlı Erişim

Yukarıda izah etmiştim.. Putta müşriklik söz konusu...
Atalar dini , babadan anadan direk görerek araştırmadan kabullenilen olgu...
Namaz kılıyordur baba çocuğuda görmüş kılıyordur aynı onun gibi, Rasulün nasıl kıldığını öğrenmeden...
Burada şirk var mı ? Yok ...
Kastım araştırmadan taklitçi oluşumuzdu ve ben buna kendimi de dahil ettim... neyse ya ...
Ben konuşmak istemiyorum...Ağırıma falan gitmedi, kafam da başka bir şey var uzatmak yersiz şimdilik...

O zaman başka bir ifade bulun mesela kulaktan dolma dini yaşama gibi vs söyleyeyim bir Müslümana atalar dini vs derseniz ağrına gider ...

Üstelik o sözleri şahsınıza değildi Kişi dedim genel bir ifade eğer size deseydim sen derdim..ne ise kusura bakmayın maksadım sizi kırmak değil bazı ifadelerin ağır olduğunu anımsatmaktı vs.

Yetim

Kısıtlı Erişim
Yukarıda izah etmiştim.. Putta müşriklik söz konusu

Şuda bir gerçektir Kelimeyi tevhidi kalb ile tasdik dil ile ikrar eden küfürle şirkle itham edilmez yalnız gizli şirk var Allah cemi cümle ümmeti muhammed i küfre ve şirke düşmekten muhafaza buyursun @büşra Betül hakkını helal et...

spesifik

آزادی قید و بند
Şuda bir gerçektir Kelimeyi tevhidi kalb ile tasdik dil ile ikrar eden küfürle şirkle itham edilmez yalnız gizli şirk var Allah cemi cümle ümmeti muhammed i küfre ve şirke düşmekten muhafaza buyursun @büşra Betül hakkını helal et...

Helal olsun est..
Siz de helal edin...

hirahos

Kıdemli Üye
Denize düşmedik ki, yılana sarılalım. Eğer düşersek de, bizim sağlam emniyet simitlerimiz var. :Cool:

Ubeydullah Arslan'ın M. İslamoğlu hakkındaki tenkidlerinin ekserisi doğru olmakla beraber, "zındıkoğlu" ve "zındık oğlu zındık" ifadeleri çirkindir. Babasının zındık olduğunu nereden çıkarmış? "Ben babasını kasdetmedim"derse, "öyleyse sadece zındık de" deriz. Babasını niye karıştırıyor?

Bu arada -eğer doğruysa- M. İslamoğlu'nun bir hezeyanını daha duymuş olduk. "...Bunlar ...Allah'a meydan dayağı atarlar..." demiş. Bu nasıl sapık bir ifadedir?

Ubeydullah Arslan'a ise başka bir konuyla ilgili şurada cevap verdim:

http://muratyazici.blogspot.com.tr/2013/11/ebubekir-sifile-veryansn-eden-saskn.html

Haşa "bu meydan dayağı" konusunu unutmuştum. Bu şahsı dinleyince hatırladım. Videoyu da hatırlansın diye getirdim. Ubeydullah Arslan'ı tanımıyorum.

2007'de bir forumcu kardeş Hilal Tv'de İslamoğlu'nun şu sözü dediğini nakletmişti:

"Buda, bir peygamberdi. Fakat sonradan sapıttı"

Bendeniz nakledenin yalancısıyım.