İslamoğlu'nun Abese Mealini Kendisi Tekzip Etti

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Sanada iyi geceler

Sabah görüşürüz.

İyide bir karar ver. Sürekli aynı şey kaçak dövüşüyorsun.

Yer yere kafi gelen ilmine göre kuran hadise muhtaç mı?

Kaçak dövüşmüyorum, Allah'ın Kelamı'nda bir "nakıs"lık yok. Nakıslık bende...

Selamlar...

fakiri

Kıdemli Üye

Reğaib gecesi ve Cuma gecesi namaz kılabilirsin.Ama Reğaib diye özel bir namaz uydurup bunu da Peygamberimize izafen söylüyorsan ahirette edineceğin müfterilik sıfatının sorumluluğunu göze alacak cesarete sahip olduğunu zannettiğinin göstergesidir.

Ulema Reğaib diye özel bir namaz yoktur demişlerdir.O gün nafile namaz kılarsın.Kaza kılarsın.Kuran okursun.

O senin ulema diye ifade ettiklerin “Regaib gecesi namazı yok!” diyorlarsa, mutasavvıfların büyükleri abide zatlar da “var” diyor beyim ! Biz mutasavvıfların beyanını esas alıyoruz. Ve şunu da küçük kafanın bir köşesine iyice kazı ki, uydurma veya mevzu hadisleri bilmede, anlamada ve keşfetmede tasavvuf büyükleri senin ulema dediklerini 70 kez suya götürür ve geri getirir !

fakiri

Kıdemli Üye
fakiri gelmez.ismailağaya düşman zaten :)
Sen gelio musun buluşalım mı?

İşte halâ anlamıyorsunuz ve ne yazık ki, anlamadınız ! Biz İsmail Ağa’ya düşman değiliz…Ama, İsmail Ağadaki cahelet ve cahillik sergileyenlerin echelliklerine düşmanız ! Bu sebeple elbeteki fakiri asla gelmez ...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İşte halâ anlamıyorsunuz ve ne yazık ki, anlamadınız ! Biz İsmail Ağa’ya düşman değiliz…Ama, İsmail Ağadaki cahelet ve cahillik sergileyenlerin echelliklerine düşmanız ! Bu sebeple elbeteki fakiri asla gelmez ...

İsmailağa'ya ilim satmaya gitmeyecen Fakiri... Zaten satmaya da kalkarsan mollalar enerjini alır da namaz da kılamazsın...

Biz o camiye bir vakit gideceğiz, namazımızı cemeatle kılacağız, imamın aşı şerifini dinleyeceğiz arkasından sohbetini, el fatihah dedikten sonra da camiden ayrılacağız...

Yani namaz kılacağız...

Bunun cehaletle, paçavrayla, ilimsizlikle ne alakası var...

Fakiri sen cidden normal misin...???

Bi Nörolağa görünsene...

fakiri

Kıdemli Üye
İsmailağa'ya ilim satmaya gitmeyecen Fakiri... Zaten satmaya da kalkarsan mollalar enerjini alır da namaz da kılamazsın...
Biz o camiye bir vakit gideceğiz, namazımızı cemeatle kılacağız, imamın aşı şerifini dinleyeceğiz arkasından sohbetini, el fatihah dedikten sonra da camiden ayrılacağız...

Yani namaz kılacağız...

Bi Nörolağa görünsene...

Oraya gittiğinde Fahrüddin-i Râzi Hz.lerine attığın iftirayı da gündeme getir cesaretin ve yiğitliğin varsa !.. Ama,sende o cesaret ne gezer ! Sen ancak böyle sanal alemde iftiralar atar, mezhebler yoktur dersin de reel alemde süt dökmüş kedi gibi gezersin ! Bunu biliyoruz.

Ha, bu arada sen de bir baytara görünsen çok iyi olur diye düşünüyorum !

İlim Talebesi

Yasaklı

Yani namaz kılacağız...

Bi Nörolağa görünsene...

Abi geliosa gelsin gelmiosa gelmesin kimseyi zorla getirmioz.Güzelce çağırıoruz.

Fakiri gelmese bile sen gelio musun?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Gel sen sana göstereyim... Benim derdim o da değil, benim derdim "insan" ise biri hata yapabilir bu normaldir...

Ebu Hanife'yi en ağır bir şekilde eleştirenlerden birisi de odur,

Bir de tefsiri çok tutulmamış, tenkit de edilmiştir...

Bunları yazdım diye Allame Razi'yi haşa basite almıyoruz, yani o da bir insandır neden bunları masum görüyorsun...

Sen gel İsmailağaya namazdan sonra sana bedava ders veririm para almam... ---)))

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Oraya gittiğinde Fahrüddin-i Râzi Hz.lerine attığın iftirayı da gündeme getir cesaretin ve yiğitliğin varsa !.. Ama,sende o cesaret ne gezer ! Sen ancak böyle sanal alemde iftiralar atar, mezhebler yoktur dersin de reel alemde süt dökmüş kedi gibi gezersin ! Bunu biliyoruz.

Ha, bu arada sen de bir baytara görünsen çok iyi olur diye düşünüyorum !

Ben 1000, 1500 kişiye konuştuğum olur açık açık söyledim de,

İnsanlar bilmediklerini bilenlere sorarlar, kimi Ebu Hanife'ye sorar kimi de Şafii'ye...

Reelde tam tersiyim burada süt dökmüş kediyim,

Sen beni de zor dinlersin camiyi polis falan basacak diye namaz kılmadan da kaçarsın sana da söyliyeyim,

Kendini mi adamdan sayıyorsun sadece...

fakiri

Kıdemli Üye
Ben 1000, 1500 kişiye konuştuğum olur açık açık söyledim de,
İnsanlar bilmediklerini bilenlere sorarlar, kimi Ebu Hanife'ye sorar kimi de Şafii'ye...
Reelde tam tersiyim burada süt dökmüş kediyim,
Sen beni de zor dinlersin camiyi polis falan basacak diye namaz kılmadan da kaçarsın sana da söyliyeyim,
Kendini mi adamdan sayıyorsun sadece...

He he ! İnandık ! Sen bir başkasın başka! Senin gibi 100 kişi olsa dünya abad olurdu ! Klavyeden atılan palavralar isbat istemiyor nasılsa !

Halâ tepsi kelimesinin nerde geçtiğini bekliyoruz !

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İslamoğlunun derdi, şii propagandacılığıdır...Derdi Peygamberlik makamını sıradanlaştırmaktır....islamsızoğlunun, ehli sünnet alimlerinden faydalandığı bir eser varmıdır.... bunun hocası, Abduh, efgani gibi sapkın taifedir... yumuşak dilinin altında zehir olan biridir.... Cübbeli Ahmet Hoca, kimi eleştirmişte, o kişide yanılmış... @hirahos kardeşimin bahsetmiş olduğu, ve edebinden adını tam yazmadığı o rezil kitapta, Ahmet Hocayı eleştirenler, evvela ne yazmış olduğuna baksınlar...nasıl bir kin kustuğuna şahit olsunlar..... Cübbeli Ahmet Hoca az bile demiş....

hirahos

Kıdemli Üye
İslamoğlunun derdi, şii propagandacılığıdır...Derdi Peygamberlik makamını sıradanlaştırmaktır....islamsızoğlunun, ehli sünnet alimlerinden faydalandığı bir eser varmıdır.... bunun hocası, Abduh, efgani gibi sapkın taifedir... yumuşak dilinin altında zehir olan biridir.... Cübbeli Ahmet Hoca, kimi eleştirmişte, o kişide yanılmış... @hirahos kardeşimin bahsetmiş olduğu, ve edebinden adını tam yazmadığı o rezil kitapta, Ahmet Hocayı eleştirenler, evvela ne yazmış olduğuna baksınlar...nasıl bir kin kustuğuna şahit olsunlar..... Cübbeli Ahmet Hoca az bile demiş....

İslamoğlu, "Onu tenkid edenler, Afganinin TUVALET BEZİ bile olamazlar" diyerek hakaret etmiş, Peygamber efendimizi yücelikten indirdiğini sanarken Afgani gibi "Bu dinin (İslamın) kellesini kendi kılıcıyla keseceğim" diyen mason bir ŞİİYİ yüceltmeye çalışmıştı...

Beşer hafızası, nisyanla malüldür.

Hatırlatalım.

Eğer ayrıntıya girsek, İslamoğlu'nun kırdığı cevizleri günlerce yazmak durumunda kalırız. Yüzlerce meselede ayrılık (tefrika) çıkarmıştır deyip kısa kesiyoruz. Allah ve Rasulü, tefrikayı kesin olarak yasaklamıştır. Tefrika ehline daha dünyadayken azap çektireceğini vaad buyurmuştur. Ahıret azapları tahayyüle gelmez.

hirahos

Kıdemli Üye
Evet, İslamoğlu, "alim" görünerek ümmetin bazısını ifsad eden Afgani'yi övmekte haklı. Her kuş kendi cinsiyle uçar. Talebesi, hocasını izliyor.

Yetim

Kısıtlı Erişim

Bir soru sordum sadece, çıplak bir soru, lehine ya da aleyhine yorum yapmadım, ...

Usulen böyle bir soru gelişi olmaz...

Sorduğuğun soruya Lehte veya Aleyhte cevapları düşünücek olursak yazdığım şeyler hepsine cevab olur diye yazdım .