İslamoğlu'nun Abese Mealini Kendisi Tekzip Etti

Yetim

Kısıtlı Erişim
Kur'an: Kelamullah'tır... O'nda şek ve şüphe yoktur...
Bir soru sordum sadece, çıplak bir soru, lehine ya da aleyhine yorum yapmadım, nereden çıkardın, zikrettiklerini inkar ettiğimi,
Kur'an mahluktur da demedim,
Cebrail'e de, Peygamberimiz'e de iman ediyoruz, öyle bir kelam ediyorsun ki, okuyan da sanacak ki sadece sen iman ediyorsun... ---)))
Elbet Sahabi'leri de, Tabii'ni de, Tabeü't Taibini de hayr'la yad ederiz... Ve O'nlardan sonra gelen bütün alimleri de, müslümanları hayr'la yad ederiz...
Sen de bir müslümansın, elbet seni de İslam ahlakı ekseninde yad edeceğiz... Sakin ol... Selamlar...

Öyle ise Vesile ve sebebler aracılar mirascılar silsilesi seceresi ve isnadları ile Nakledilenlerle ve nasihatlerle karanıklardan aydınlığa çıkmak yoldur...

Böyle ise O zaman Mezhep imamlarının yaktıkları ışığı tutmalıyız kendi ışığımızla değil...

Din Emirdir .
Din Nakildir.
Din Nasihattir.

Sakinim

Ahter

Kıdemli Üye

Cübbeli hoca asıl tenkid edilcek taraftan tenkid etmediğini, Muhterem Ebubekir sifil hocadan naklederken görmüştük..Ne yazıkki, Cübbeli hoca yüzeysel araştırmaya sahib biri, belkide çok konuşmadan zaman bulamıyordur..Görüldüğü gibi Mustafa islamoğlu bu çürük tenkidden, zeytinyağının su üzerine çıkması gibi gayet kolay sıyrılmıştır..

hirahos

Kıdemli Üye
Bugün gündüz, İslamoğlu'nun abese cinayeti ile ilgili yorumlara baktım.

İslamoğlu, Yayın Yılı 2005 olan Üç Muha... kitabında ikrar ettiğini, 2008'de yazdığı, nihayet 2014'te yeni baskısını yaptığı mealle inkar etmiş bulunuyor. Görüş değiştirmiş diyenler olabilir.

"KİBİRLİ ADAM" derken Rasulullah efendimizi kastetmedim, Mekke müşriklerini kastettim diyen, kasıtlı veya kasıtsız Ayet-i Kerimeyi çarpıtmış bulunan İslamoğlu, sadece Abese mealiyle değil, yüzlerce konuda cemaate muhalefet etmeyi marifet bilen bir kişilik. Burası kesindir.

Üzücü olan da şu: İslamoğlu kendisini "alim" olarak yutturduğu bir kalabalığı da başına toplamış. Bunlar İslamoğlu'nu adeta Şeyh edinmişler. Toz kondurmuyorlar.

Onlara bir müjdem var: Bu tertemiz, Paygamber aşığı, hakiki dini ortaya çıkarıp herkesi hurafelerden kurtaran, hatta kadercilik gibi boynumuza geçmiş bir halkayı söküp atan kahraman "aliminizle" beraber muamele göreceksiniz. Başınızda o, arkasında siz...

2008 baskısına bakmak lazım, parantez içindeki (KİBİRLİ ADAM) ilk baskıda yazıyor mu?

Yazıyor... Baktım.

Kitaplarına yeniden bakıyorum İslamoğlu'nun.. Henüz bitiremedim. Gündemdeki konu nedeniyle, yeniden bakıyor olmak bendenize ağırlık veriyor. Sabırla inceliyorum.

Söylemek istediğim şu:

Ayet-i Kerime yeni inmediğine göre 2005'den bugüne ne değişti de İslamoğlu fikir değiştirdi?!

İslamoğlu'na Sebeb-i Nüzul, Hükm-i Nüzul bilgileri mi iniyor? Yoksa birilerinden fikirler mi alıyor? Neden, cemaatten ayrılmışların fikirlerini benimsiyor öyleyse?

İslamoğlu'nun "Kibirli Adam" yazarken kasıtlı olmadığına İNANANLAR, bu soruları kendilerine sorsunlar.

Muteber tefsirlerin ittifakını dipnotta vurgulayan İslamoğlu, kendi eklemesinin yanlış anlaşılabileceğini de tahmin etmeliydi. Şöyle yapabilirdi: (KİBİRLİ ADAM) yerine yine parantez açıp (Mekke müşrikleri) yazabilirdi. Ya da (Velid b. Muğire ve/veya Ubey b. Ka'b) diyebilirdi.

O vakit kimse kendisini Peygamberimize kibirli diyor diye suçlamazdı. Sadece şunu derlerdi: Arkadaş, madem ilk 2 Ayet-i Kerimenin muhatabı hakkında ittifak olduğunu biliyorsun, neden muhalefet edip başka bir meal veriyorsun?

"Bu ayetlerin öznesinin Hz. Peygamber olduğunu ittifakla söyleyen klasik tefsirin tercihinde..." diye belirttiğin bir konuda muhatabı meçhul bırakarak, üstüne BÜYÜK HARFLERLE parantez açarsan kasıtlı olduğuna dair kanaat güçlenir ki dikkat et seni tanıyanlar bunu kasıtsız yapmayacağına bir türlü inanamıyorlar! Daha önce karıştırdığın işleri bildikleri için...

Cübbeli hoca cidden uyardı, son konuşması:

hirahos

Kıdemli Üye
Cübbeli hoca asıl tenkid edilcek taraftan tenkid etmediğini, Muhterem Ebubekir sifil hocadan naklederken görmüştük..Ne yazıkki, Cübbeli hoca yüzeysel araştırmaya sahib biri, belkide çok konuşmadan zaman bulamıyordur..Görüldüğü gibi Mustafa islamoğlu bu çürük tenkidden, zeytinyağının su üzerine çıkması gibi gayet kolay sıyrılmıştır..

Ahter kardeşim, senden ricam bu konuda İslamoğlu'na bir reddiye de sen yazıp burdan yayınlar mısın? Maksadımız Hak neyse o yayılsın, batılın ateşi sönsün.

Dua edesin. Fi emanillah.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Öyle ise Vesile ve sebebler aracılar mirascılar silsilesi seceresi ve isnadları ile Nakledilenlerle ve nasihatlerle karanıklardan aydınlığa çıkmak yoldur...

Böyle ise O zaman Mezhep imamlarının yaktıkları ışığı tutmalıyız kendi ışığımızla değil...

Din Emirdir .
Din Nakildir.
Din Nasihattir.

Sakinim

Bak arkadaşım, İSLAMOĞLU'nun çalışma odasına bir gidiver, BAYINDIR'ın olsun vs. bir gidiver, kütübhanelerinde sadece Kur'an mı göreceksiniz..? Devasa kütübhanelerine şahit olacaksınız. Dolayısıyla, fiilen eda edilen mes'elelerde zaten, öteden beri gelen "bilgi"ye muhaliflik pek olmaz zaten.

Burayı bir anlayın ondan sonra karar verin.

Mesela, namaz kılmak... Oruç tutmak... Zekat vermek... Hac etmek... İslam hukukunu ikame etmek (Şer'i Hukuk), cezalar ve bunlara benzeyen ameliyeler, ibadetler, onlar tarafından da, Kur'an ve Bilgi Merkezli (Sünnet, Sahabe görüşleri, alimlerin bilgileri vs..) ikame edilir.

Lakin, fiile ve pratiğe yansımayan hususlarda da bilgi gündemdedir. Kabul edin ya da etmeyin, onlar da bir delil etrafında bazı mes'elelere farklı bakabiliyor. Baksınlar dünya kopmuyor ya.

Bunlar istediği kadar bir şeyler söyleyiversin almazsın, duymazsın vs...

Mesela Hz İsa gelecek mi gelmeyecek mi..? Bendeniz, geçmişten bu yana bu konuda inanış olarak bir meylim olsa da, bu inanış benim hayatımın hep merkezinde olmadı.

Çünkü Hz İsa gelse de gelmese de, ben hayatımla, yaşamımla, kulluğumla Allah'a hesap vereceğim... Başkası da yoktur...

Hz İsa gelirse ölmeden evvel, yapacak da bir şey yok O'na da itaat edeceğim... Amanne... Hz İsa gelirse cidden İSLAMOĞLU'nun da yapacak bir şeyi yoktur. O da itaat edecek ve O'na iman edecek...

Ama şu anda onlar, ayette geçen "müteveffa" teriminden yola çıkarak Allahü Teala'nın O'nu öldürdüğünü ifade ediyorlar...

Geçmişteki bunun hilafına yapılan yorumları sağlıklı bulmuyorlar...

Hepsi budur...

Diyeceksiniz ki, hatalılar.. Tamam sen de hatalı olmayana yanaşırsın...

Ama sadece bu bilgi ve düşüncelerinden dolayı, onları Allah adına cezalandırmak da düşündürücü bir durumdur...

Netice:

İSLAMOĞLU, İSLAMOĞLU olmuşsa, alimlerin bilgisiyle, ilmiyle, ictihad ve düşünceleriyle olmuştur... Sünnet olmadan, Sahabe olmadan, alim olmadan "bilgili" olmak mümkün değildir...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ebubekir SİFİL'in kader mevzuunda İSLAMOĞLU'na yaptığı eleştiriden bir şey anlayan var mı..? Varsa yazsın ben de anlayayım..?

İSLAMOĞLU'nun kader anlayışı nedir, SİFİL'in nedir ya da "kader" nedir onu bize birisi anlatıversin..???

Havas

Kısıtlı Erişim

senin reklam şirketin var galiba..iddialara cevabını göremiyoruz.davanı savunduğun yok .cubbeli taifesini desdeksiz reklam edip duruyorsun.
sex davasında görüntülerin montaj olduğunu bile iddia ettin.
bilimyorum sana kaç lira reklam parası veriyorlarda,insan otururda savunma yazar.
savunma yok ..kabul var..

bu videoda yanlış bir eleştri varmı?

ubeyd_el_turki

Doçent
Ebubekir SİFİL'in kader mevzuunda İSLAMOĞLU'na yaptığı eleştiriden bir şey anlayan var mı..? Varsa yazsın ben de anlayayım..?

İSLAMOĞLU'nun kader anlayışı nedir, SİFİL'in nedir ya da "kader" nedir onu bize birisi anlatıversin..???

Gayet açık değil mi ?
Önce ne olduğun söyle ! Ehl-i sünnet değilsen değilim de, ne yolda isen onu söyle ona göre cevap verelim! Ehl-i sünnetim diye ortaya çıkma...Ehl-i sünnet kaynaklarını kullanarak öyleymiş gibi görünüp , ehl-i sünnet'e mugayir sözler fikirler söyleme...

Biraz öfkelenmeden,sinirlenmeden yumuşak sözlerle söyleyince anlamıyoruz...

Böyle istiyoruz ki bodozlama girsin :)

kilicarslan

Kıdemli Üye
islamsızoğlunu savunacağım diye kendini yakma.... Peygambere karizma katmak için hadis uydurdular diye, sahabeye ve Müçtehidlere iftira atan, bu Peygamber düşmanına savunmak, sana hayır getirmez....İslam alimi olan Babası bile onu kovmuşken...

savundugumuz sey dogru olandir. Ne dedigini, ne yazdigini cok iyi biliyoruz,
cübbeliye mi inanancaz , kendi okudumuz duydugumuzami.

Ikinci noktaya gelince, mevzu(uydurma) hadislerin oldugunu kimse inkar edemez. Cübbeli bile..

"Rasulullah (sav)`e atfedilen her rivayet agzindan cikmistir , sahihtir " diyen bir alim bugüne kadar cikmis degil.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Gayet açık değil mi ?
Önce ne olduğun söyle ! Ehl-i sünnet değilsen değilim de, ne yolda isen onu söyle ona göre cevap verelim! Ehl-i sünnetim diye ortaya çıkma...Ehl-i sünnet kaynaklarını kullanarak öyleymiş gibi görünüp , ehl-i sünnet'e mugayir sözler fikirler söyleme...

Biraz öfkelenmeden,sinirlenmeden yumuşak sözlerle söyleyince anlamıyoruz...

Böyle istiyoruz ki bodozlama girsin :)

Ehl-i sünne senin babandan sana tevarüs eden malın mı, sen satacaksın ben satamayacağım...

Hihihihih....

Ayyy koptummm....

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Biz burada hayr işlemiyoruz gibi... Ya ne Cübbeli masum ne İSLAMOĞLU ne de SİFİL Efendi...

Bizimkisi tartışma falan değil, ben şöyle düşünüyorum şöyle düşünenleri karalamak...

Neyse ben bu sahifeden bir daha gelmemesine kaçıyorum...

İyi günler...

Murat Yazıcı

Ordinaryus

Denize düşmedik ki, yılana sarılalım. Eğer düşersek de, bizim sağlam emniyet simitlerimiz var. :Cool:

Ubeydullah Arslan'ın M. İslamoğlu hakkındaki tenkidlerinin ekserisi doğru olmakla beraber, "zındıkoğlu" ve "zındık oğlu zındık" ifadeleri çirkindir. Babasının zındık olduğunu nereden çıkarmış? "Ben babasını kasdetmedim"derse, "öyleyse sadece zındık de" deriz. Babasını niye karıştırıyor?

Bu arada -eğer doğruysa- M. İslamoğlu'nun bir hezeyanını daha duymuş olduk. "...Bunlar ...Allah'a meydan dayağı atarlar..." demiş. Bu nasıl sapık bir ifadedir?

Ubeydullah Arslan'a ise başka bir konuyla ilgili şurada cevap verdim:

http://muratyazici.blogspot.com.tr/2013/11/ebubekir-sifile-veryansn-eden-saskn.html

fakiri

Kıdemli Üye
Ubeydullah Arslan denilen selefinin maalesef ağzının şirazesi olmayan birisidir ! Bunun vidolarında ehl-i sünnet akidesine muhalif onlarca sapkın görüş vardır. Dolayısıyla hiç bir Müslüman doğru söylemiş de olsa bu kişinin videolarını kullanmaması lazımdır-gerekir. Ama, görüldüğü gibi İsmailağa Çiftliği sakinlerinin böyle bir dertleri ve tasaları asla olmuyor ve yoktur !

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bak arkadaşım, İSLAMOĞLU'nun çalışma odasına bir gidiver, BAYINDIR'ın olsun vs. bir gidiver, kütübhanelerinde sadece Kur'an mı göreceksiniz..? Devasa kütübhanelerine şahit olacaksınız. Dolayısıyla, fiilen eda edilen mes'elelerde zaten, öteden beri gelen "bilgi"ye muhaliflik pek olmaz zaten. ...

Mevzuu salt bilmekse ŞEYTANIN İLMİ bunlardan daha fazla üstelik şeytan doğruyu biliyor bunlar doğruyuda Bilmeyip kabul etmeyen kalitesiz kişiliksiz kişiler ....

.
Hz İsa gelirse cidden İSLAMOĞLU'nun da yapacak bir şeyi yoktur. O da itaat edecek ve O'na iman edecek...

Nereden biliyorsun ? ŞEYTAN HZ ADEM A.S NİN PEYGAMBER OLDUĞUNU BİLE BİLE İTAAT ETMEDİ... İSLAMOĞLU ve BAYINDIR gibileri şeytanın Maskaraları .

Ama şu anda onlar, ayette geçen "müteveffa" teriminden yola çıkarak Allahü Teala'nın O'nu öldürdüğünü ifade ediyorlar...

Mütevveffa kelamından dolayı diğer bir ayeti kerime İNKAR edilemez ....(bak edilmez demiyorum edilemez diyorum eğer usulleri biliyorsan ne manaya çıkacağını anlarsın )

Diyeceksiniz ki, hatalılar.. Tamam sen de hatalı olmayana yanaşırsın...

Mezuu Hata değil usulde hata doğrular içerisnde oluşur burada doğrular dışında doğrular içerisini kurcalama İNKAR veya KAFALARINA göre İnancda Sapkınlığa sürükleme var...