İslamoğlu'nun Abese Mealini Kendisi Tekzip Etti

hirahos

Kıdemli Üye
İlgili konuyu tıklayıp açamıyorum. Nedenini de çözemedim. Ekleyeceklerimizi müstakilen bir konuyla iletelim.

İslamoğlu, Üç Muha... kitabında kendini tekzip ediyor; orda Abese Suresinin Peygamber efendimiz hakkında indiğini yazmış. Verdiği mealde, "Kibirli Adam Surat Astı" dediği yerde, o kibirli başkasıydı diye kıvırmaya çalıştığı anlaşıldı.

10478642_973765619317571_7960177130532280477_n.png

İslamoğlu'nun meali şöyle:

10380438_973426696018130_8166800197890122323_o.png

Bu da Cübbelinin konu hakkındaki konuşması:

abdullah birisi

Kıdemli Üye
bu nasipsiz, kendisine reddiye gelmeyeceğini sandı, Ali Eren Hocadan Allah razı olsun, bunun ne sapık olduğunu delilleriyle ortaya koydu....bir çok arkadaş bu nasipsizin sohbetinden ayrıldı...şuraya bak yahu, Alemlerin efendisi hakkında, tövbe Yarabbi,,konuştukça günaha gireceğim şimdi...Peygamber düşmanı bunlar.... Efkan alada bunun talebesi olsa gerek...ikiside aynı zehri sunuyor, aynı aşağılık işleri yapıyorlar....

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kim haklı kim haksız üzerinde durmayacağım, lakin neticede karşımızda bir "insan" var ise,

Onun hata, yanlış ya da kusur işlemesi kadar normal ve tabii bir şey yoktur...

Hatası büyük de olur küçük de...

Bunlar olağan şeylerdir...

Ben her daim şundan korkarım,

Bir kimse, "ilmi" ve bilgi"yi Allah rızasına matuf değil de, kasten ve teammüden, insanları aldatmaya yönelik kullanandan ve de bu ahlakıyla İslam düşmanlarını sevindirenlerden korkarım...

İSLAMOĞLU böyle biri midir..?

"Evet öyle biridir" diyemem... Bundan - şimdilik - korkarım...

Diyeceksiniz "büyük hata" yapmış, normal, insan çünkü Melek değil...

İSLAMOĞLU'nu "masum" kılan var mı..?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
bu nasipsiz, kendisine reddiye gelmeyeceğini sandı, Ali Eren Hocadan Allah razı olsun, bunun ne sapık olduğunu delilleriyle ortaya koydu....bir çok arkadaş bu nasipsizin sohbetinden ayrıldı...şuraya bak yahu, Alemlerin efendisi hakkında, tövbe Yarabbi,,konuştukça günaha gireceğim şimdi...Peygamber düşmanı bunlar.... Efkan alada bunun talebesi olsa gerek...ikiside aynı zehri sunuyor, aynı aşağılık işleri yapıyorlar....

EREN Hoca ondan berbattır...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Kim haklı kim haksız üzerinde durmayacağım, lakin neticede karşımızda bir "insan" var ise,

Onun hata, yanlış ya da kusur işlemesi kadar normal ve tabii bir şey yoktur...

Hatası büyük de olur küçük de...

Bunlar olağan şeylerdir...

Ben her daim şundan korkarım,

Bir kimse, "ilmi" ve bilgi"yi Allah rızasına matuf değil de, kasten ve teammüden, insanları aldatmaya yönelik kullanandan ve de bu ahlakıyla İslam düşmanlarını sevindirenlerden korkarım...

İSLAMOĞLU böyle biri midir..?

"Evet öyle biridir" diyemem... Bundan - şimdilik - korkarım...

Diyeceksiniz "büyük hata" yapmış, normal, insan çünkü Melek değil...

İSLAMOĞLU'nu "masum" kılan var mı..?

Böyle hata olmaz.... bu hata değildir.....İslamsızoğlu. üstlendiği görev gereği bunu yapıyor...oda Peygember düşmanlığı....

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
“Allah’a andolsun ki benim bayrağım Muhammed (S.A.V)’in bayrağından daha büyüktür! Benim bayrağım nurdur. Altında bütün insanlar ve cinler ve peygamberlerden olanlar bulunuyor.”

Şu yukarıdaki sözde hata var mıdır..?

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Böyle hata olmaz.... bu hata değildir.....İslamsızoğlu. üstlendiği görev gereği bunu yapıyor...oda Peygember düşmanlığı....

Ben zaten buraya alıntılanan şeyler üzerinden yorum paylaşmadım, buraya iktibas edilenler doğru da olur yalan da, yanlış da...

Genel anlamda, "insan" hata da işler, yanlış da yapar hatta günah da işleyebilir...

İSLAMOĞLU'nu "masum" sanıyormuşsunuz gibi bir haliniz var ona şaşıyorum...

Öyle kükrüyorsunuz ki sanki karşınızda melek var...

Sakin olur, biz insan'ız ararsanız yanlışımızı bulursunuz, biz ararsak sizin de bulunur, bunlar doğaldır...

İSLAMOĞLU bilerek ve teammüden Peygamber düşmanlığı yapıyorsa, ki sen öyle söylüyorsun, böyle biri 100'de 100 kafirdir...

İmzanı atıyor musun altına...???

Buyur...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ben zaten buraya alıntılanan şeyler üzerinden yorum paylaşmadım, buraya iktibas edilenler doğru da olur yalan da, yanlış da...

Genel anlamda, "insan" hata da işler, yanlış da yapar hatta günah da işleyebilir...

İSLAMOĞLU'nu "masum" sanıyormuşsunuz gibi bir haliniz var ona şaşıyorum...

Öyle kükrüyorsunuz ki sanki karşınızda melek var...

Sakin olur, biz insan'ız ararsanız yanlışımızı bulursunuz, biz ararsak sizin de bulunur, bunlar doğaldır...

İSLAMOĞLU bilerek ve teammüden Peygamber düşmanlığı yapıyorsa, ki sen öyle söylüyorsun, böyle biri 100'de 100 kafirdir...

İmzanı atıyor musun altına...???

Buyur...

Ben bir insan kafir demem, amma şu şu sözleri söyleyen kafir olur derim,,,, İslamoğlununda bu tür sözleri oldukça boldur...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ben bir insan kafir demem, amma şu şu sözleri söyleyen kafir olur derim,,,, İslamoğlununda bu tür sözleri oldukça boldur...

Sen dedin İslamoğlu bilerek Peygamber düşmanlığı yapıyor çünkü o verilen görevi yapıyor dedin,

Bu çok daha da tehlikelidir...

Peygamber'i ilahlaştıranların yanında (siz ve tasavvufçuların tamamı, neredeyse) İslamoğlu bin kez daha zemzemle yıkanmıştır...

Etki tepki meselesi...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Sen dedin İslamoğlu bilerek Peygamber düşmanlığı yapıyor çünkü o verilen görevi yapıyor dedin,

Bu çok daha da tehlikelidir...

Peygamber'i ilahlaştıranların yanında (siz ve tasavvufçuların tamamı, neredeyse) İslamoğlu bin kez daha zemzemle yıkanmıştır...

Etki tepki meselesi...

evet, bilerek düşmanlık yapıyor,,,, İslam tarihinin hiç bir evresiinde Efendimiz aleyhisselam haşa ilahlaştırılmamıştır...lakin sıradanlaştırmak isteyen Peygamber düşmanları olmuştur...islamsızoğluda onlardan biridir....

Forumda bir çok kişi şunun cevabını veremedi....

Yaratılmışlar içerisinde Efendimiz aleyhisselamdan daha üstün bir varlık varmıdır....

dostluk

Kıdemli Üye
Peygamberler bilmeden hata yapabilir buna zelle derler ama hatalarından hemen uyarılır hemde Allah tarafından ..ama biz ümmet bir peygambere kibirli cimri ve daha kötü huylu kelimeler kullanamayız ..

yaww islaoğlunu savunduğunuz kadar peygambere değer vermiyormusunuz..islamoğlu kibrinden peygamberimize bile kibirli demiş görmüyormusunuz kibrini..

bazılarıda efkan alayla İslamoğlunun hatasını bir tutuyor biri âlim hoca geçinen ilim sahibi biri diğeri ise bir siyasetçi avam..yanlış nir bilgi yanlış bir kitap yanlış nir insan bu bilgiyi belleğine kazımış olabilir..Rabbim doğrusunu bildirsin bildirsin inşallah..

dostluk

Kıdemli Üye
..

Forumda bir çok

Yaratılmışlar içerisinde Efendimiz aleyhisselamdan daha üstün bir varlık varmıdır....

yoktur..

(Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.) [Enbiya 107]

(Senin için bitmeyen, sonsuz mükafat vardır. Elbette sen en büyük ahlak üzeresin.) [Kalem 2-4]

(Biz seni bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bunu bilmez.) [Sebe 28]

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ciddi diyorum sizin ve avanenizin yanında İslamoğlu tertemizdir...

Byeeee

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kur'an'da Hz Muhammed (SAV) nasıl tanımlanmış ise ve Allah'ın Rasülü kendisini nasıl tarif etmiş ise,

Bize de ancak bunlara ram olmak düşer...

Amanne ve saddakne...

Daha ne diyecektik..???

Biz müslümanlar, Allahü Teala'nın tanımladığı vechile Allah'ın Rasülü'nü severiz,

Lisanen sevmek de yetmez,

O Kur'an'ı nasıl yaşamış, nasıl hayatına tatbik etmiş ise aynen O'nun gibi yaşamaya da gayret ederiz...

"Şüphesiz ki O, bütün alemlere rahmettir..."

Amanne...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye

yoktur..

(Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.) [Enbiya 107]

(Senin için bitmeyen, sonsuz mükafat vardır. Elbette sen en büyük ahlak üzeresin.) [Kalem 2-4]

(Biz seni bütün insanlara müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bunu bilmez.) [Sebe 28]

Bu ayetlere hangi müslüman iman etmemiş..??? Onu anlamadım..???

Bu ayetlerin hangsinde:

"Sen insanların en üstünüsün" geçiyor...

Yani, insanların en üstünü olarak Peygamberimiz'i kabul ediyoruz...

Lakin bu ayetlerde açık açık:

"Sen bütün insanların en üstünüsün" şaklinde açık bir cümle geçmiyor...

Geçmediği halde geçiyor demek de Allah'a iftiradır...

Durumunuz ne olacak şimdi???

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Bu ayetlere hangi müslüman iman etmemiş..??? Onu anlamadım..???

Bu ayetlerin hangsinde:

"Sen insanların en üstünüsün" geçiyor...

Yani, insanların en üstünü olarak Peygamberimiz'i kabul ediyoruz...

Lakin bu ayetlerde açık açık:

"Sen bütün insanların en üstünüsün" şaklinde açık bir cümle geçmiyor...

Geçmediği halde geçiyor demek de Allah'a iftiradır...

Durumunuz ne olacak şimdi???

sen iyice zıvanadan çıkmışsın....şu yazdıklarına bak yahu.....