İftiraya cevaptır...

hirahos

Kıdemli Üye

Demek ki istiharelerinden başka, naklettiğin hiç bir eseri incelemedin. Böyle yazıyor dediler sen de inandın. Tam inanç. :) Bu sana yetebilir ama ümmetin karşısına bu teçhizat ile çıkmamalısın. Senin istiharen başkasına delil olmaz.

Sual şu: Ya istiharelerinde yanılmışsan?!

Ya naklettiğiniz eserlerde gerçekten öyle yazmıyorsa, bu ahvalin altından sırf inançla kalkabilecek misin?

hirahos

Kıdemli Üye

Okuyamıyorum.Fakat bu kitabın internetten diğer baskıları veya Arapça yazıları daha düzgün şekilde olanı varsa bakacağım.Varsa haber veririm.

Allah razı olsun abi. Hakkını helal et, seni yoruyoruz.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Demek ki istiharelerinden başka, najlettiğin hiç bir eseri incelemedin. Tam inanç. Bu sana yetebilir ama ümmetin karşısına bu teçhizat ile çıkmamalısın. Senin istiharen başkasına delil olmaz.

Sual şu: Ya istiharelerinde yanılmışsan?!

Ya naklettiğiniz eserlerde gerçekten öyle yazmıyorsa, bu ahvalin altından sırf inançla kalkabilecek misin?

Tamam getir diyorum tüm alimlerinizi çapıtma varsa çıkarın hadi.Bizim gördümüz yalanlarınıza,iftiralarınıza cevap verildiğidir.Ayrıca hakaretlerde ettiniz.İstihare namazıyla bile dalga geçtiniz.

hirahos

Kıdemli Üye
Tamam getir diyorum tüm alimlerinizi çapıtma varsa çıkarın hadi.Bizim gördümüz yalanlarınıza,iftiralarınıza cevap verildiğidir. Ayrıca hakaretlerde ettiniz. İstihare namazıyla bile dalga geçtiniz.

Senin zararın bizi mutlu etmez. Senin kârın bizi sevindirir. Bir de bu açıdan düşünerek yaptığımızı değerlendir.

Keşke zamanım ve imkanım olsa da bütün naklettiğiniz eserlere bakabilsem. Maalesef. Naklettiğiniz gibiyse ne ala.. Değilse işte bunda uyarmak benim de, sizin de, hepimizin vazifesi. Bu mesailer, harcanan bu vakitler bunun için. Mesela bendeniz bir eseri yanlış aktarsam, siz de fark etseniz susacak mısınız?

Onlarca kişiden sizin (Öngüt cemaatinin) kaynakları yanlış aktardığınıza, alimlerin söylemediklerini naklettiğinize dair bilgiler gelmekte... 4-5 misalini yazdım, sen de okudun. Bizim nazarımızda bu kadar insan hazımsız, iftiracı olamaz. Siz her ne kadar öyle niteleseniz de. Elbette araştırmadan, soruşturmadan; balıklama atlayıp biz de sizin gibi inanacak değiliz.

Haaa... Misallerini görürüz, öyle olmadığını anlarız, en başta sizi bendeniz savunacağım. Evet, kaynaklarda aynen bu nakledilenler var deriz. (Yazılanların hepsi doğru da olsa hatemül evliyanın Öngüt olduğuna dair ariflerin şahitliği var mı ona bakarız. Bu ayrı bir fasıl.)

İstihare ile dalga geçmedim. Sana Hadis gösterecektim amma diretince sen Hadis'i boş ver, istiharen demek daha önemli manasında bir sitemdi. Aynısını şimdi de diyorum; kaynakların çarpıtıldığını anlasanız, edille-i şeriyye ile yanlış yaptığınız ortaya çıksa, arifler aleyhinize şahitlik etse bile; herhalde sen istiharene güvenmeye devam edeceksin. Başka ne diyeyim?!

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Bir çapıtma var diyorlar herşeyi bizden bekliyorlar.
Ben bunlara büyüteçte verdim @Kurtubi 21. sayfayı çökertmiş.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/buyutec.exe

Tam emin değilim ama bu kurt26 olsun, alitufan olsun, bunlar hep aynı kişi. Akıllarınca öngütü destekleyenler çookmuş gibi gösteriyorlar.

Site yönetiminden rica ediyorum,
Benim ve kurt26'nın aynı kişi olduğunu iddia etmiş bu lafonten...
Bunu tespit etmek çok kolay...
Yollarını benim söylememe gerek yok...
Bunu hemen teyit edip açıklar mısınız?
Ki her konuda iftirayı (iftira ve yalan'ın kimlerin hasleti olduğu mukaddes kitabımız ve peygamber efendimizce bizlere bildirilmiştir) alışkanlık haline getiren bu kişiyi teşhir edelim...

Bunlar hep zannına göre konuşuyor.Yalan,iftira,hakaret bunlardan başka birşey görmedik.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Sizlerin yalanlarını ortaya dökmekten ben bıktım...
Ama siz iftira, karalama ve yalandan bıkmadınız!!!
Ben samimi olarak bir daha hatırlatıyorum,
Bu özellikler ve tavır müslümana yakışmaz, bu hasletlerin kimlere ait olduğunu her mü'min bilir...
Eğer biraz izan kırıntısı kaldı ise artık iftiradan vazgeç...
Ama ben yine sabırla tüm forum huzurunda iftiranı belge ile kanıtlayacam..

Ne demiştin sen?

Ben de cevaben ;

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1538096&viewfull=1#post1538096

Sen de bu cevaba dedin ki,

Az biraz ilminiz olsa ;
Şeyhü'l-ekber Muhyiddîn İbnü'l-Arâbî -kuddise sırruh- Hazretleri'nin eseri "Fusûsu'l-Hikem"
Seyyîd Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretlerinin eseri ise "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem"
buradaki sırrı yakalardın!!!

Lafontene
Sadır ilmini öğrettik, sana da bu hususu öğretelim..
Asıl ismi Ali bin Şehâbeddîn bin Muhammed olan Seyyid Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri, Horasan da yetişen mutasavvıfların önde gelenlerindendir. Şeyhü'l-ekber Muhyiddîn İbnü'l-Arâbî -kuddise sırruh- Hazretleri'ne ve eserlerine karşı büyük bir alâka duyan Seyyîd Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri, Hazret'in "Hâtemü'l-velâye" ile ilgili hem en mühim, hem de çözümü en müşkil sırlarını içeren "Fusûsu'l-Hikem" adlı eserini şerhetmiş; eserde zikri geçen gizli ve kapalı noktaları, kendisine has muhteşem üslûbuyla açık bir biçimde ifşâ etmiştir.

Şimdi en can alıcı noktaya gelelim!!!
İftiranın ortaya döküleceği belgeye:

Seyyid Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri'nin "Hâtemü'l-velâye" hakkında son derece mühim ifşaatlarda bulunduğu "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem" adlı eserinden iki yaprak. Süleymâniye Ktp. Şehid Ali Paşa, nr.: 2794/37, vr. 533[SUP]b[/SUP]-534[SUP]a[/SUP]

[SUP]Şimdi biz tecrüme edersek yanlı olur!!!
Sen tercüme et tüm forumun huzurunda...
Hep birlikte öğrenelim
[/SUP][SUP] ...

[/SUP]
@lafons7275
@ihvanistanbul
@@abdullah birisi @levent48, @Hattabi @ukubat @Son.Fedai @Dut_agaci @zulk@rneyn@LuckyStrike @talib @ummuhan @hirahos

Orjinal sayfası ekleniyor hiç mi arapça bilen yok çevrenizde.Yaptınız ayıptır.Geçenki iftiraya 2 hafta uğraştı orjinalini bulmaya. Siz 1 saatinizi ayırmıyorsunuz.Üstelik çarpıtma var diyen sizsiniz .

Büyüteç internetdede bulabilirsin programı var ben ekledim buraya.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/buyutec.exe

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
6697149_orig.jpg

7083409_orig.jpg

Bunu okuyabiliyormusunuz?
602300_orig.jpg

Büyüteç internetdede bulabilirsiniz programı var ben ekledim buraya.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/...82/buyutec.exe

fakiri

Kıdemli Üye
İftira atmaktan helak oldular heralde.Ses seda yok.
Bunlarda sadece baş gözü ve kulağı vardır! Hakikatları duyabilecek bir hassaları yoktur çünkü, hasımlıkları ilim ve bilgi yoluyla değil, nefis ve heva yoluyladır. Biz her zaman söyledik yine söylüyoruz: Bunların ne şeriattan ve ne de tarikattan hiç nasipleri yoktur !

fakiri

Kıdemli Üye
Bunlarda sadece baş gözü ve kulağı vardır! Hakikatları duyabilecek bir hassaları yoktur çünkü, hasımlıkları ilim ve bilgi yoluyla değil, nefis ve heva yoluyladır. Biz her zaman söyledik yine söylüyoruz: Bunların ne şeriattan ve ne de tarikattan hiç nasipleri yoktur !

Ne demiştik Bunlarda sadece baş gözü ve baş kulağı bulunur ! Yani, hakikatları görecek veya
duyacak bir hassaya sahip değildirler ! Onca hakikat gözleri önlerine serildi, cevap veremediler!
Bizzat "Arapaça Hocası"olarak kabul ettikeri , Hadis Munlkrielrine dahi "kardeşim" diyen
"Kurtubi" Nick'li şaşkın dahi Arapça aslından çeviriyi "İsa Aleyhisselâm Hatem-i Veliden sonra
zuhur edecektir." şeklinde tercüme ettiği hâlde bunlar halâ İsa Aleyhisselâmın Hatem-i Veli olduğunu
iddia edecek kadar bu konudan habersizdirler ! Gelmişler butrya şimdi de Sadreddin Konevî Hz.lerinin
bir şerh kitabı olan Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs adlı kitapta “Hâtem’ül-evliyâ, Hâtem’ür-rüsul’ün şeriatına tâbi olduğu için şeriatı zâhirde ondan alır.
Bâtında ise vahiy meleğinin Hâtem’ür-Rüsul’e onu aksettirdiği yerde, aynı kaynaktan alarak, şeriat hususunda Hâtem’ür-Rüsul ile denkleşir.” ibaresinin geçmediğini söylüyorlar !
Nerden biliyorsun geçmediğini a cahiliyye kalıntısı ?..
İz Yayınlarının neşriyatından çıkan bu kitabın Orjinali "Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs" adlı kitabın, bire-bir hiç bir metin-satır atlanmadan tercüme edildiğini nerden biliyorsunuz ?
Sizde bu kitabın orjinali var mı? Yani, bu kitabın orjinalini kontrol edip-balkma-karşılaştırma şansınız-ameliyeniz oldu mu? İz Yayınları neşriyatında çıkan nüshaların eksik olamdığını nerden biliyorsunuz ve bu yayınları yüzde-yüz doğru olduğuna nasıl karar verebiliyorsunuz ?
Ya, bu yayını yapan şahıs eksik terceme veya yanlış yapmış ise !.. Yani, kimin doğru olduğu, sizin doğru kabul ettiklerinizce mi anlaşılacak ? Aynı naneyi, E.Sifil'in Mürsel Hadisi, "Hadis
değil, Kâb'ul-AHBÂR'ın sözüdür !" yaftasına sarılarak da yemiştiniz ! Oysa, "Mehdinin çıkış alâmetlerinden birisi de başlarında Kinde Kabilesinden sakat bir adamın... " diye başlayan hadis-i şerifin bir defa gayb bilgisi içerdiğinden Tabiinden herhangi birinin sözü olamayacağını çocuklar bile çıkarabilirdi...

ummuhan

Kıdemli Üye
Yazdıklarınız kendi kendinizi tanımlamanız da olabilir bir de bu zaviyeden bakıverseniz :)

fakiri

Kıdemli Üye
Yaw sende itikad mı kaldı ve var ki, onun korunmasına dua ediyon ?
Müflis !

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Sizlerin yalanlarını ortaya dökmekten ben bıktım...
Ama siz iftira, karalama ve yalandan bıkmadınız!!!
Ben samimi olarak bir daha hatırlatıyorum,
Bu özellikler ve tavır müslümana yakışmaz, bu hasletlerin kimlere ait olduğunu her mü'min bilir...
Eğer biraz izan kırıntısı kaldı ise artık iftiradan vazgeç...
Ama ben yine sabırla tüm forum huzurunda iftiranı belge ile kanıtlayacam..

Ne demiştin sen?

Ben de cevaben ;

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1538096&viewfull=1#post1538096

Sen de bu cevaba dedin ki,

Az biraz ilminiz olsa ;
Şeyhü'l-ekber Muhyiddîn İbnü'l-Arâbî -kuddise sırruh- Hazretleri'nin eseri "Fusûsu'l-Hikem"
Seyyîd Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretlerinin eseri ise "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem"
buradaki sırrı yakalardın!!!

Lafontene
Sadır ilmini öğrettik, sana da bu hususu öğretelim..
Asıl ismi Ali bin Şehâbeddîn bin Muhammed olan Seyyid Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri, Horasan da yetişen mutasavvıfların önde gelenlerindendir. Şeyhü'l-ekber Muhyiddîn İbnü'l-Arâbî -kuddise sırruh- Hazretleri'ne ve eserlerine karşı büyük bir alâka duyan Seyyîd Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri, Hazret'in "Hâtemü'l-velâye" ile ilgili hem en mühim, hem de çözümü en müşkil sırlarını içeren "Fusûsu'l-Hikem" adlı eserini şerhetmiş; eserde zikri geçen gizli ve kapalı noktaları, kendisine has muhteşem üslûbuyla açık bir biçimde ifşâ etmiştir.

Seyyid Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri'nin "Hâtemü'l-velâye" hakkında son derece mühim ifşaatlarda bulunduğu "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem" adlı eserinden iki yaprak. Süleymâniye Ktp. Şehid Ali Paşa, nr.: 2794/37, vr. 533[SUP]b[/SUP]-534[SUP]a[/SUP]

[SUP]Şimdi biz tecrüme edersek yanlı olur!!!
Hep birlikte öğrenelim
[/SUP][SUP] ...

[/SUP]
@lafons7275
@ihvanistanbul
@@abdullah birisi @levent48, @Hattabi @ukubat @Son.Fedai @Dut_agaci @zulk@rneyn@LuckyStrike @talib @ummuhan @hirahos

Resmi büyüttük buyrun hala görünmüyor bahanesi olucak mı?
2973263_orig.jpg

Hala görünmüyorsa 14mb'lık resim olarak ekliyorum.Yakınlaştırmada oluyor.

https://onedrive.live.com/redir?res...04&authkey=!AAUb-15XI0ieFzc&ithint=folder,jpg

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Resmi büyüttük buyrun hala görünmüyor bahanesi olucak mı?
2973263_orig.jpg

Hala görünmüyorsa 14mb'lık resim olarak ekliyorum.Yakınlaştırmada oluyor.

https://onedrive.live.com/redir?res...04&authkey=!AAUb-15XI0ieFzc&ithint=folder,jpg

[SUP]"Şimdi biz tecrüme edersek yanlış olur!!!
Hep birlikte öğrenelim
[/SUP][SUP] ..."

[/SUP]
@lafons7275
@ihvanistanbul

Bekliyoruz hala...

hirahos

Kıdemli Üye
O vakit insaflı davrandık. Bu mevzuyu daha net bilgi ve belgeler üzerinde konuşmaya devam etmek için burda bırakalım dedik ama Öngütçüler güya burdan bize diş geçirmişler gibi mevzuyu sündürerek itibar bulmak isterler. Halbuki mesele öyle bir yere gelmişti ki bizi doğrulamış, bu şahısları yalanlamıştı. Yine de geldiğimiz noktaya itibar etmeyelim başka deliller arayalım diye bırakmıştık.

Neyse.

Bu konuya ilişkin yeni açıklamalarımız oldu. Onların linkini verelim:

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1591695&viewfull=1#post1591695

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1591703&viewfull=1#post1591703

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1591704&viewfull=1#post1591704

http://www.ihvanforum.org/showthrea...li-Üç-Öncüsü&p=1591710&viewfull=1#post1591710

Lütfen bu mesajlara bakınız.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

Seyyid Ali el-Hemedânî -kuddise sırruh- Hazretleri'nin "Hâtemü'l-velâye" hakkında son derece mühim ifşaatlarda bulunduğu "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem" adlı eserinden iki yaprak. Süleymâniye Ktp. Şehid Ali Paşa, nr.: 2794/37, vr. 533[SUP]b[/SUP]-534[SUP]a

[/SUP]
[SUP]Resmi büyüttük buyrun hala görünmüyor bahanesi olucak mı? [/SUP][SUP]
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1590930&viewfull=1#post1590930

[/SUP]
[SUP]Şimdi biz tecrüme edersek yanlış olur!!!
Hep birlikte öğrenelim
[/SUP][SUP] ...

ARTIK NİYE KAÇIYORSUN İFTİRALARIN ORTAYA ÇIKACAK DİYE Mİ?
ORJİNAL ESERİ EKLEDİK.SİZ ZANNIZA UYMAYA VE KENDİ DEDİKLERİNİZİ DOĞRU KABUL ETMEYE DEVAM EDİN...

[/SUP]