Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Morad Moradi

Paylaşımcı
@zülkarneyn.
hadis ilmi ile ilgili soru sormamıştım. "Yamaani" ile ilgili ne düşündüğünü sormuştum.

Sanırım yamaani ile ilgili araştırmalarınız var. Bizimle paylaşır mısınız?

Hz Mehdi adına para toplayan bir şebeke ortaya çıktı.ve bunu güya Hz Mehdi nin sancaktarı (yamani)adına topluyorlar. Bu çete anladığım kadarıyla uluslar arası bir çete. Ve sizin iddia ettiğiniz gibi Hz Mehdi ile görüştüklerini iddia edip bu işi yapıyorlar. Size mi inanmalıyız yoksa onlara mı inanmalıyız? Yada Hz Mehdi yi toptan red mi etmliyiz?

Sulandırma Organize Şebekeye bakın. Önceden hazırlanan bir senaryo...
Amaçları belli zaten..O mübarek insanlar hakkında manüpüle haber yapmak sizin için haz veren şeyler..

Devam edin..Karşınızda saf insanlar varmış gibi davranın..Gerçi kimler saf belli oluyor

Zülkarneyn-23

Doçent
Hz. Muhammed'in bildirdiği "Mehdi'nin boynuzlu atı vardır" hadisini Mehdi as ile konuştum. Nedir boynuzlu at dedim. O da motorsiklet dedi. Ben bir aralar Motorsiklet de kullandım dedi. Tabi vakti zamanında Cebrail as, Hz. Muhammed'e gelecekteki olayı göstererek tarif etmiş. Halkın anlaması için de, Hz. Muhammed boynuzlu at demiş.

Zülkarneyn-23

Doçent
Hz. Muhammed demişti ki:
"Deccalin eşeğinin/bineğinin kulakları 40 arşın olacak" Bu hadisi Mehdi as'a sormuştum. O da deccalin bindiği uçağın kanat açıklığı mesafesi demişti.

zebih

Kıdemli Üye
Rasulu Muhterem aleyhisselam'ı Hz. Muhammed, Rasulullah'ın da adının geçtiği cümlede Mehdi'yi ise aleyhisselam ile yad eden bir Mehdi muhibbanının görüştüğü Mehdi onun kulağını çekmiyor ise, papucumun mehdisidir.

Zülkarneyn-23

Doçent
Peygamber misin be adam

Daha önce kim olduğumu tanımlamıştım. Tekrar hatırlatmakta fayda var. Kehf suresi 110. ayet en sevdiğim ayetlerden. Kim olduğumu vurgulayarak belirttim.

Kehf 110:Ben de ancak sizin gibi bir insanım. (Ne var ki) bana, ‘Sizin ilâh’ınız ancak bir tek ilâhtır” diye vahyolunuyor. Kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa yararlı bir iş yapsın ve Rabbine ibadette kimseyi ortak koşmasın.”

alı

Yeni
Ali bey aslinda birazcik düşünse arastirsa sorgulayip kendine yardimci olabilir daha önceki mesajimda da demiştim böyle kisiler var hepsi genelde ayni seyleri söylüyorlar hangisine inanalim değil mi ? Aynen hizir ile konuştuğunu veya Fatih Sultan Mehmet ile savastigini konustugunu hatta kendini bir takım padişahlar sananlar da var..ama kolay kolay bu durumu kabul etmezler o yüzden burada ona yazilanlar onun düşünce ve yasadiklarini degistirmeyecektir. Sizler ne söylerseniz söyleyin onun var olduğunu sandigi mehdi belki de sizi deccalin askerleri olarak :) bildirecek velhasil boşa zaman harcamaktan başka birşey değil. .

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Selamün aleyküm
Doğru tespit Elif hanım. İyi niyetli dahi olsa bir inanç sömürüsü söz konusu ve konunun değerini düşürmekten başka hiç bir şeye yaramıyor. Arkadaşımız temiz niyetle bunları söylüyor olabilir ama fayda sağlayacağı yerde az da olsa bu inanca sahip insanları bu inançtan soğuttuğunun farkında değil.

Not; beğen tuşu ve bildirimleriniz tabletimde görünmüyor.

Zülkarneyn-23

Doçent
Güzel kardeşim. Amacın bu olmayabilir. ama bu( Hz mehdi) durumu kullananlardan hiç bir farkın yok.
Hz Mehdi(haşa) aciz mi ki aracılar vasıtasıyla insanları Hakka çağırma ihtiyacı duysun?

Ric at( zuhur)inancını farkında olmadan zedeldiğinin farkında değilmisin?

İnsanları Hak'ka apaçık çağıran Kur'an-ı Kerim'dir. Biz ancak Kuran'ı vurgulamak için bazı şeyleri açıklarız; çünkü apaçık uyarıcıyız.

alı

Yeni
Sulandırma Organize Şebekeye bakın. Önceden hazırlanan bir senaryo...
Amaçları belli zaten..O mübarek insanlar hakkında manüpüle haber yapmak sizin için haz veren şeyler..

Devam edin..Karşınızda saf insanlar varmış gibi davranın..Gerçi kimler saf belli oluyor

Selamün aleyküm
1) hakkımda suizanda bulundunuz. Ben size hakkımı helal etmiyorum.
2)niye size dokundu bu olay. Yamani cemaatinden misiniz yoksa?

zebih

Kıdemli Üye
'Bu müslümanlar ne kadar gerzekleşebiliyor' deneyini icra için foruma geldi iseniz, biliniz ki burada tanrılık iddia etseniz, onu dahi bir kılıfa sokabilecek meşrepsel derinliklerimiz vardır, merak buyurmayınız; keyfinize bakınız.

Zülkarneyn-23

Doçent
'Bu müslümanlar ne kadar gerzekleşebiliyor' deneyini icra için foruma geldi iseniz, biliniz ki burada tanrılık iddia etseniz, onu dahi bir kılıfa sokabilecek meşrepsel derinliklerimiz vardır, merak buyurmayınız; keyfinize bakınız.

Kimse kimseyi kandıramaz, herkesin aklı var. Allah, insanları kandıranların hepsinin müstahakını versin.
Dolandırıcı kişi, ancak kendini dolandırır. Sahtekar, insanı dolandırsa bile Allah'ı dolandıramaz; olsa olsa Allah'ın gazabı onların ayaklarına dolanır.

Morad Moradi

Paylaşımcı
Selamün aleyküm
1) hakkımda suizanda bulundunuz. Ben size hakkımı helal etmiyorum.
2)niye size dokundu bu olay. Yamani cemaatinden misiniz yoksa?

Suizan demek kolaydır.
Bir de dışardan birinin penceresinden oku yazılanları...
Benim gibi düşünecekmisin?

Açılan konu nereden nereye geldi....
Hasta bir adamın Mehdiden tutunda Peygamber efendimize, Hz.Hızıra,Hz Nuha kadar dolu dolu iftiralarına şahit olduk...

Ama nedense tarafınızdan ses seda yok...

Ben de bir müslüman olarak bu adamın itiraflarını dikkate alan size hakkımı helal etmem.

alı

Yeni
İnsanları Hak'ka apaçık çağıran Kur'an-ı Kerim'dir. Biz ancak Kuran'ı vurgulamak için bazı şeyleri açıklarız; çünkü apaçık uyarıcıyız.

Kardeşim ortalama konuşma. Her müslüman Kur an ı kerim in açıklayıcı olduğunu kabul eder. Kur an i kerim dn vurgu yapmıyorsun ayrıca. Hz Mehdi hakkında ifşaat yapma yetkisini kimden aldın?Hz Mehdi(hşa) aciz mi ki sen onun temsilcisi ve sözcüsü gibi konuşuyorsun?

Zülkarneyn-23

Doçent
Kardeşim ortalama konuşma. Her müslüman Kur an ı kerim in açıklayıcı olduğunu kabul eder. Kur an i kerim dn vurgu yapmıyorsun ayrıca. Hz Mehdi hakkında ifşaat yapma yetkisini kimden aldın?Hz Mehdi(hşa) aciz mi ki sen onun temsilcisi ve sözcüsü gibi konuşuyorsun?

Ben sözcü değilim. Mehdi as; icraatlarını, bilgi aktarımını çok önemli oranda fizik ötesi alemde ve fizik ötesi alem varlıklarını kullanarak yapar. Ben sadece kendilerini tanıdığım için, sohbet etmişliğim olduğu için; onun hakkında sizleri bilgilendiriyorum Allah'ın izniyle.

Zülkarneyn-23

Doçent
Hz. Muhammed'in başka hadisi:

"Mehdi'nin atının/bineğinin gözleri çok parlaktır, ışık saçar" Bu hadisi Mehdi as'a somuştum. O da kullandığı arabanın farları olduğunu söyledi. Cebrail as, Hz. Muhammed'e arabayı çok iyi tarif etmesine rağmen; halkın anlaması için Hz. Muhammed, "at" tabirini kullanmıştır.

alı

Yeni
Suizan demek kolaydır.
Bir de dışardan birinin penceresinden oku yazılanları...
Benim gibi düşünecekmisin?

Açılan konu nereden nereye geldi....
Hasta bir adamın Mehdiden tutunda Peygamber efendimize, Hz.Hızıra,Hz Nuha kadar dolu dolu iftiralarına şahit olduk...

Ama nedense tarafınızdan ses seda yok...

Ben de bir müslüman olarak bu adamın itiraflarını dikkate alan size hakkımı helal etmem.
Kardeşim konuya ne zaman mesaj attığımı araştırır isen 59. Sayfa ya kadar mesaj yazmadığımı yorum yapmadığımı göreceksin.O zamana kadar konu ilgi mi çekmemişti ve yorumları da okumamıştım. Ama yazılanları okuyunca dehşete kapıldım kimseden alıntı yapmadan sadece konunun muhattabı ve ilginç fikirler iddia eden arkadaşa uyarı niteliğinde bir mesaj yazdım.
algıladığın gibi bir komplo teorisi yok ortada anlayacağın. Ve İmam Mehdi nin zuhuruna inanan biri olarak şu uyarıyı da yapmıştım.Bu gibi iddiaların İmam Mehdi konusunun ehemmiyetini azalttığı kanısındayım

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hz. Muhammed'in başka hadisi:

"Mehdi'nin atının/bineğinin gözleri çok parlaktır, ışık saçar" Bu hadisi Mehdi as'a somuştum. O da kullandığı arabanın farları olduğunu söyledi. Cebrail as, Hz. Muhammed'e arabayı çok iyi tarif etmesine rağmen; halkın anlaması için Hz. Muhammed, "at" tabirini kullanmıştır.

Hz. Muhammed Hz. Ayseye atilan iftirayi bilemedi Allah dan ayet gelmesini bekledi

mehdi hakkinda gelecekleri nasil bilmis ?

Zülkarneyn-23

Doçent
İnsanlar çoktan zuhur etmiş olan ve görevlerinin önemli bölümünü tamamlamış olan Mehdi as'ı beklemeleri; dizi, magazinle çok vakit harcadığı anlamına gelir. Kıyamet alametleri bu ay sonundaki güneşin batıdan doğuşu hariç bitti, geçmiş olsun. Bu ay sonuna kadar iman etmemiş olanların imanı kabul edilmeyecek.

Arap baharı, Irak işgali derken milyonlarca müslüman şehit edildi de zerre tepkiniz olmadı. Bundan büyük kıyamet alameti mi olur? Siz hala bekliyorsunuz ama kıyamet de adım adım geliyor; cehennem de bekliyor.