Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Güneş kendi etrafında doğudan batıya doğru döner. ison ise tam tersi yönde yani güneşin etrafından batıdan doğuya doğru dönecek. Bu işaret, yani gizli manada güneşin batıdan doğuşuna karşılık geliyor.
Hadiste diyor ki "Güneş Batıdan doğacak"

Ne diyor GÜNEŞ diyor, ISON demiyor

Yani milyarlarca yıldır güneş diye bilinen şey hadislere göre ison olacak öyle mi?

Zülkarneyn-23

Doçent
Hadiste diyor ki "Güneş Batıdan doğacak"

Ne diyor GÜNEŞ diyor, ISON demiyor

Yani milyarlarca yıldır güneş diye bilinen şey hadislere göre ison olacak öyle mi?

Dediğim gibi bu bir olayın habercisi. Yani olayın kendisinden ziyade olayın habercisi, bir işaret. ison, güneşin etrafını batıdan doğuya doğru geçecek. Bu olaydan ziyade, bu olayın işaret ettiği şeye bakınız; yani son büyük kıyamet alameti.

Eğer bana güvenmiyorsanız, münafıklığın ve kafirliğin insanlar arasında nasıl yayıldığına şahit olunuz. Hz. Muhammed ne demişti; benim ümmetimin ömrü hicri 1000 seneyi geçer ama hicri 1500'den de az olur.

Demek ki hicri 1500'den önce islam bitecek.

Başka bir hadise göre de kıyamet kafirin üzerine kopacak deniyordu. Demek ki islam ümmeti tamamen bittikten sonra da kıyametin kopması gerekiyor.

Zülkarneyn-23

Doçent
Bu arada başlığımız, münazara forumuna alınarak yeri değiştirilmiş.

Yeni mesaj da yazsak "son konular" kısmında gözükmeyecek.

Bu kadar talep gören başlık için yakışmamış. Admin/moderatörlerden rica ediyoruz ki, tekrar "son konularda" gözükecek şekilde, bu başlığı tekrar hak ettiği yere taşırlar.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Dediğim gibi bu bir olayın habercisi. Yani olayın kendisinden ziyade olayın habercisi, bir işaret. ison, güneşin etrafını batıdan doğuya doğru geçecek. Bu olaydan ziyade, bu olayın işaret ettiği şeye bakınız; yani son büyük kıyamet alameti.

Eğer bana güvenmiyorsanız, münafıklığın ve kafirliğin insanlar arasında nasıl yayıldığına şahit olunuz. Hz. Muhammed ne demişti; benim ümmetimin ömrü hicri 1000 seneyi geçer ama hicri 1500'den de az olur.

Demek ki hicri 1500'den önce islam bitecek.

Başka bir hadise göre de kıyamet kafirin üzerine kopacak deniyordu. Demek ki islam ümmeti tamamen bittikten sonra da kıyametin kopması gerekiyor.
Bence saçma

Açık açık hadiste güneş batıdan doğacak diyor, sen kalkmış bilmem ne yıldızından bahsediyorsun

Morad Moradi

Paylaşımcı

Başka bi konuda yazdım ama burdan cevaplarsan sevirim. bu zülkarneyn ciddiye alınacak biri değil herkes gördü zaten boşverin onu.
Şimdi kaç tane mehdi ile ilgili mütevatir hadis var ve bu hadislere toplu halde nası ulaşabiliriz. her yerde ''mehdi hadisleri mütevatirdir'' diyor ama hangileri olduğu sölenmiyor. bu konuda yardımcı olurmusun

Kardeş Kusura bakma, foruma epeydir bakamıyorum.
Son.Fedai kardeşimiz zaten cevaplamış sorunuzu. Allah'a emanet olun

http://www.ihvanforum.org/showthrea...i-bir-ifşaat&p=1318721&viewfull=1#post1318721

elbiss

Ordinaryus
Allahın Selamı cümle ümmetin üzerine olsun inşallah..

Zülkarneyn-23

Sevgili güzel insan ...

sıkılmadan usanmadan yazdığın yazıları ve ardından sana verilen cevapları yaklaşık 50 sayfa kadar okudum epey uzuncana mesajlar olduğu içinde.. son olarak son yazılan 118 .mesaj panelini okudum...

Okuduğum yazılar içerisinde bir çok manada bir arada olduğunu mücadele içinde yer aldığını ve hatta bittiğini söylediğini farkettim...İşin aslında ne nedir ne değildir bunu sorgulamam bu senin kendi iç vicdanınla alakalı olsun diyelim.

Fakat akıllarda soru işaretleri olan güzel kardeşlerim var ise şunları söylemek isterim..

Dünyanın bir çok karesinde sürekli tekrarlanan ve dogruymuş gibi lanse edilen olguların zihinsel kontrol aracılıgıyla yapılması...

Hayatımızın bir çok evresinde İnsanlık olarak bir çok konuda sıkıntılar hatta zorluklarla baş başa kalabilir belkide bu netice ilede insanlık olarak birbirimizden oldukça ayrışabiliriz ama şu bilinmelidir ki dünyada ki tüm kötülükleri örtecek en güzel güç SEVGİ dir bu Anahtar yanınızda olduğu sürece samimi dürüst ahlaklı edepli oldugumuz sürece yıkılmayacak kaleler yoktur..

Gün zamanı İnsanlıgın zamanı zaman Fikirlerin çarpıştıgı sahnede oldugu bir zaman...Mehdiyi beklerken nasıl beklediğiniz önemli diyen din adamlarına kulak asmak oldukça önemlidir...Mehdi sizi görevinin başında bulsun diyenlerede dikkat etmek önemli..

İnsanlığın kendisidir mehdi...her insan kendisinin kurtarıcısıdır...İnsan önce kendini kötülük ve günahlardan kurtarmalıdır...Yani bizler kendimize yardımcı olamaz isek kendimizi hidayete dogruluga kavuşturamaz isek ...kendimizi iyi ahlak güzel terbiye ile neticelendiremezsek Mehdinin karşısında ne dememizi bekleyebiliriz değil mi..

Çünkü Mehdi sizi yakınen tanırcasına kişiliklerinizi iyi gören olacaktır denilir...o yüzden Önce insan diyerek yola koyulmalı makam mevki ve hırs gibi dalalet kalalelerini bir kenara bırakıp BEN yerine BİZ demeyi ögrenmeliyiz..

Kibirden hırstan riyadan yalancılıktan uzak durmalı aksine İYİ İNSAN nasıl olunur Kuranda tasfirleri nasıldır iyi bakmalı ve önce kendimize sonrada çevremize uygulayıcı olarak örnek teşkil etmeliyiz..

Güzel insanların arayışları hiç bitmez istekleri arzuları hiç bitmez...güzel insanlar görev ve yükümlülükleri hep başkalarının yapmasını bekler ve ister ama böyle olmaz bizlerede insanlığa da düşen görevler sorumluluklar var....

DADAS

Yeni
Bilakis, İmam Rabbani, İbnu Hacer, Berzenci gibi büyük alimlerden öğreniyoruz ki:

Mehdi As. olmayan birine Mehdi-i Azam olarak inanmak, dalalettir. 72 diğer fırkadan sayılıp Ehli Bid'at olurlar. Ehli Sünnetten çıkarır.

Alimlere göre Mehdi As.'ın zuhuruna, İsa As'ın nüzulüne ve Deccalın hurucuna inanmayanlar kafir olurlar.

Ves'selam.

Allah razı olsun kardeşim bu detaylar için.

zulk@rneyn

Profesör
@Morad Moradi arkadaşımızın konusu kaynamış gitmiş... :agla:

ben ison kuyruklu yıldız hakkında birşeyler söylemek istiyorum.
eğer güneşe yaklaşırken parçalanmassa gündüzleyin bile parlayacağı söyleniyor.
hatta parlaklığının ay ın parlaklığı derecesinde olacağı söyleniyor.

bu yıldız halley kuyruklu yıldızı olarak tasvir edilmişti ama halley kuyruklu yıldızı parlamayn ancak teleskoplarla görülen bir kuyruklu yıldız idi.
alamet olarak doğacak olan kuyruklu yıldızın aydınlatması ve çıblak gözle görülebilir olması lazımdır diye düşünüyorum.

En doğrusunu Allah c.c. bilir.

Mehdi'nin çıkışından evvel, (her tarafı) aydınlatan kuyruklu bir yıldız doğacaktır. (Kıyamet Alametleri, Berzenci sayfa 200)

O gelmeden önce, doğudan ışık veren bir kuyruklu yıldız görünecektir. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sayfa 53)

O yıldızın doğması, Güneş ve Ay tutulmasından sonra olacaktır. (Kitab-ül Burhan Fi Alameti-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, sayfa 32)

Zülkarneyn-23

Doçent
@Morad Moradi arkadaşımızın konusu kaynamış gitmiş... :agla:

ben ison kuyruklu yıldız hakkında birşeyler söylemek istiyorum.
eğer güneşe yaklaşırken parçalanmassa gündüzleyin bile parlayacağı söyleniyor.
hatta parlaklığının ay ın parlaklığı derecesinde olacağı söyleniyor.

bu yıldız halley kuyruklu yıldızı olarak tasvir edilmişti ama halley kuyruklu yıldızı parlamayn ancak teleskoplarla görülen bir kuyruklu yıldız idi.
alamet olarak doğacak olan kuyruklu yıldızın aydınlatması ve çıblak gözle görülebilir olması lazımdır diye düşünüyorum.

En doğrusunu Allah c.c. bilir.

Maşallah, güzel tespit. Siz, bana saldıran diğerlerinden farklı olarak; konuya katkıda bulunmuşsunuz.

Konuya katkıda bulunanlara selam olsun.

Morad Moradi

Paylaşımcı
Maşallah, güzel tespit. Siz, bana saldıran diğerlerinden farklı olarak; konuya katkıda bulunmuşsunuz.

Konuya katkıda bulunanlara selam olsun.

Size fikir saldırısında bulunan kişiler ki bende varım, yaptığınız çelişkili açıklamalara karşı durdular. Kimi Mehdi taraftarı kimi Anti-Mehdi taraftarı...

Mesela Hz.İsa geldi, iblisi öldürdü (Deccal demenizi beklerdim), Hz.Mehdi görevini tamamladı, yakın yardımcıları gaflette olduğu için yalnız bıraktılar tarz da yorumlar yapmışsınız.

Bilmezmisiniz ki son yüzyılın evliyalarından olan Abdullah Gürbüz hazretleri, Hz.İsa as geldiğinde bütün TVler fişi takılı olmazken çalışacağını ve duyuru yapacağını bildirir.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?100248-Abdullah-G%C3%9CRB%C3%9CZ-%28ks%29-Mehdi-Resul-Hakk%C4%B1ndaki-G%C3%B6r%C3%BC%C5%9Fleri

Hz.Mehdi konusunda özel olarak konuşmak ve tartışmak isterim.
İletişim adresim: tıklayınız

Kaçak

Yeni
İsa as TV den açıklama yapacak hemde elektiriksiz ...
Gazetelerede ilan versin ama mürekkebsiz...

Morad Moradi

Paylaşımcı
Kaçak olmuşsun herşeyden habersiz...
İnat etsen de, yine de yersiz...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Güneş kendi etrafında doğudan batıya doğru döner. ison ise tam tersi yönde yani güneşin etrafından batıdan doğuya doğru dönecek. Bu işaret, yani gizli manada güneşin batıdan doğuşuna karşılık geliyor.

Demek ISON Güneşin etrafında dönecekti haaaaa

Al Buyur
İson adlı kuyrukluyıldız Güneş'le karşılaşmasından sağ çıkmadı.

İson'un Güneş'i geçtikten sonra daha da parlak bir şekilde uzaydaki yolculuğuna devam edebileceği ihtimali astronomi çevrelerinde büyük heyecan yaratmıştı.

Fakat ''yüzyılın kuyrukluyıldızına'' bağlanan umutlar boş çıktı. İson'un Güneş'in sıcaklığı ve çekim gücüne dayanamayıp dağıldığı anlaşılıyor.

İson, Perşembe günü Türkiye saatiyle 20:35 civarında Güneş'e en yakın konuma ulaştı.

Güneş'i teğet geçtikten sonra varlığını sürdürebilseydi, çekirdeğindeki gaz ve toz kütlesinin gece gökyüzünden çıplak gözle görülebilecek parlaklıkta olması bekleniyordu.

Ancak İson'un Güneş'in enerjisine yenik düşeceğini öne süren gök bilimciler haklı çıktı.

İson kuyrukluyıldızı, Güneş Sistemi'nin en uç noktalarından biri olan buzlu ve gizemli Oort Bulutu'ndan geliyordu.

Saatte bir milyon kilometreden fazla hızla ilerleyen İson, bu dev yolculuğunun en tehlikeli aşamasında ortadan kayboldu.
http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2013/11/131128_ison_yok_oldu.shtml

Ne oldu yalancı köftehor seni...