Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Zülkarneyn-23

Doçent
Hz. Muhammed Hz. Ayseye atilan iftirayi bilemedi Allah dan ayet gelmesini bekledi

mehdi hakkinda gelecekleri nasil bilmis ?
Hz. Ayşeye atılan iftira ne idi ?

Hz. Muhammed'in, Hz. Ayşeye atılan iftirayı bilemedi konusundaki iddianızın kaynağı ve dayanağı nedir ?

Hz. Muhammed, Mehdi as ile ilgili bilgileri kafasından atmadı. Cebrail as. söyledi, Hz. Muhammed de aktardı.

Zülkarneyn-23

Doçent
.............Bu gibi iddiaların İmam Mehdi konusunun ehemmiyetini azalttığı kanısındayım

Mehdi as. kıyametin en büyük alametlerinden. Ehemmiyeti neden azalsın? Mehdi as. görevini bitirmek üzere. Sonuncu en büyük alamet ise bu ay sonunda. Güzel güzel bildiriliyorsunuz daha ne istiyorsunuz ?

alı

Yeni
Ben sözcü değilim. Mehdi as; icraatlarını, bilgi aktarımını çok önemli oranda fizik ötesi alemde ve fizik ötesi alem varlıklarını kullanarak yapar. Ben sadece kendilerini tanıdığım için, sohbet etmişliğim olduğu için; onun hakkında sizleri bilgilendiriyorum Allah'ın izniyle.

Bence aklın sana oyun oynuyor. sonun hiç iyi görünmüyor. Sana bir kardeş tavsiyesi ya bir doktora görün, yada bir hocaya git.

Zülkarneyn-23

Doçent
Bence aklın sana oyun oynuyor. sonun hiç iyi görünmüyor. Sana bir kardeş tavsiyesi ya bir doktora görün, yada bir hocaya git.
Hocadan kastın, cinci hoca mı ? Bizim müslüman cinler ile alakamız var, gerekirse onlara iş de yaptırırız Allah izin verdiği takdirde, lakin cinci hoca değiliz.

zebih

Kıdemli Üye
1 Aralık 2013'te halen buraya yazıyor olur iseniz, aramıza hoş geldiniz der, magazin kuyumuza attığınız taşı kurdele ile bağlar size hediye ederiz.

Zülkarneyn-23

Doçent
1 Aralık 2013'te halen buraya yazıyor olur iseniz, aramıza hoş geldiniz der, magazin kuyumuza attığınız taşı kurdele ile bağlar size hediye ederiz.
Kasım sonunda felaket olmayacak; sadece güneş, kendine göre batıdan doğacak. Bu sadece bir alamet veya işaret; felaket yok. Bu son büyük alametle birlikte münafıklık ve kafirlik artarak devam edecek, sonrası adım adım kıyamet.

fakiri

Kıdemli Üye
Mezhebsizleri hızla yönetime doldurmaya gayret eden forum seçicileri, şarlatanlığın zirve yaptığı bu yazılara ne yazık ki, dur diyemediği ve bir diyeceği olamadığı gibi, şarlatanlara teşekkürler ediliyor !
Biz forumda eksen kaymasından bahsederken işte bu durumları kasediyorduk !

alı

Yeni
Hocadan kastın, cinci hoca mı ? Bizim müslüman cinler ile alakamız var, gerekirse onlara iş de yaptırırız Allah izin verdiği takdirde, lakin cinci hoca değiliz.

Allah şahidim olsun ki ben senden beriyim. mesajımı alıntılama cevap ta yazma. Hadi Allah selamet ve hidayet nasip etsin.

zebih

Kıdemli Üye
Kasım sonunda felaket olmayacak; sadece güneş, kendine göre batıdan doğacak. Bu sadece bir alamet veya işaret; felaket yok. Bu son büyük alametle birlikte münafıklık ve kafirlik artarak devam edecek, sonrası adım adım kıyamet.

Fark etmez, sonuçta 1 Aralık 2013 tarihine kadar -beyanınıza göre- iman etmeyenlerin artık iflah olmayacağı vakıa ise, sizin burada bulunmanızın ve insanları Mehdi'ye davetinizin bir anlamı kalmayacak, belki burada olsa olsa ancak 'sizi gidi kafirler, sizi gidi münafıklar!' muhabbetinize tanıklık ediyor olacağız. Bu da bizim alışık olduğumuz bir muhabbet türüdür ki bunun için güneşin batıdan doğmasını beklemenize lüzum yoktur; müslümanların en istikrarlı amelleri, birbirlerini küfür ve nifak ile suçlamalarıdır.

Zülkarneyn-23

Doçent
Mezhebsizleri hızla yönetime doldurmaya gayret eden forum seçicileri, şarlatanlığın zirve yaptığı bu yazılara ne yazık ki, dur diyemediği ve bir diyeceği olamadığı gibi, şarlatanlara teşekkürler ediliyor !
Biz forumda eksen kaymasından bahsederken işte bu durumları kasediyorduk !

Bana 6236(Kuran) ayet içinde mezhep olduğuna dair bir tane ayet göster; gösteremezsin çünkü yok ! Allah, Ali İmran'da mezheplere ayrılmayın diye emrediyor:

Ali İmran 103: Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, cemaatlere, mezheplere ayrılmayın!Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki ni'metini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece O'nun (Allah'ın) nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.

Yaratıcım Allah; rehberim Kuran ve Kuran'ın emrettiği uyugulamaları açıklayan Hz. Muhammed hadisleri(sahte hadisler hariç)

Zülkarneyn-23

Doçent
Fark etmez, sonuçta 1 Aralık 2013 tarihine kadar -beyanınıza göre- iman etmeyenlerin artık iflah olmayacağı vakıa ise, sizin burada bulunmanızın ve insanları Mehdi'ye davetinizin bir anlamı kalmayacak, belki burada olsa olsa ancak 'sizi gidi kafirler, sizi gidi münafıklar!' muhabbetinize tanıklık ediyor olacağız. Bu da bizim alışık olduğumuz bir muhabbet türüdür ki bunun için güneşin batıdan doğmasını beklemenize lüzum yoktur; müslümanların en istikrarlı amelleri, birbirlerini küfür ve nifak ile suçlamalarıdır.

Tam anlamamışsınız daha net yazayım:

Bu kasım sonu itibarıyla, o ana kadar iman etmemişlerin imanı kabul edilmeyecek. Diğer insanlar da zamanla, git gide münafıklaşacak, kafirleşecek. Kafirleşme ve münafıklaşma aniden olmayacak; zamanla olacak. Bu olaylar olurken, kıyamet de zamanla adım adım yaklaşacak.

Zülkarneyn-23

Doçent
Hz. Muhammed hadisi:

"Mehdi kılıçla savaşır" Bunu da Mehdi as'a sordum. Günümüzde teknoloji ilerlemişken, nasıl oluyor da kılıçla savaşıyorsunuz diye. O da kendilerinin, fizik ötesi(metafiziki) alemde kılıç kullandığını söyledi ve deccali de manevi alemde kılıçla öldürdüğünü söyledi.
Yani bu kılıç olayı fizik ötesi alemde oldu.

zebih

Kıdemli Üye
Tam anlamamışsınız daha net yazayım:

Bu kasım sonu itibarıyla, o ana kadar iman etmemişlerin imanı kabul edilmeyecek. Diğer insanlar da zamanla, git gide münafıklaşacak, kafirleşecek. Kafirleşme ve münafıklaşma aniden olmayacak; zamanla olacak. Bu olaylar olurken, kıyamet de zamanla adım adım yaklaşacak.

Her aklınıza geleni yazmamanızı ya da yazdığınız mesajlarda mantık geçişkenliğe dikkat etmenizi öneririm.

Faraza sizin bu açık tebliğinize rağmen iddia ettiğiniz Mehdi algısına itibar etmeyen ve hatta sizin davet ettiğiniz Mehdi'ye 'papucumun Mehdisi' diyen birisi, şayet 1 Aralık 2013'te de aynı kanaatte ise Mehdi'nizin hükmü nedir?

Zülkarneyn-23

Doçent
Her aklınıza geleni yazmamanızı ya da yazdığınız mesajlarda mantık geçişkenliğe dikkat etmenizi öneririm.

Faraza sizin bu açık tebliğinize rağmen iddia ettiğiniz Mehdi algısına itibar etmeyen ve hatta sizin davet ettiğiniz Mehdi'ye 'papucumun Mehdisi' diyen birisi, şayet 1 Aralık 2013'te de aynı kanaatte ise Mehdi'nizin hükmü nedir?

Bu dediğim olay zamanla olacak, aniden olmayacak dedim ya. Aniden herkes kafirleşirse o zaman da 1 aralık 2013'te kıyamet kopar ki aniden kafirleşme olmayacak. 1 aralık 2013'te aniden hiç bir şey olmayacak. Bunu da size en iyi şu hadis açıklar:

"Kıyamet, kafirlerin üzerine kopacaktır"

1 aralık 2013 itibarı ile insanlar zamanla adım adım münafıklaşıp kafirleşecek !

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

yani 1 araliktan sonra dünya tersine dönmeye baslayacak öylemi ?

Zülkarneyn-23

Doçent
yani 1 araliktan sonra dünya tersine dönmeye baslayacak öylemi ?
Hayır, dünya ile ilgili hiç bir değişiklik olmayacak. Bu sadece güneşin kendisi ile ilgili, onun için ison kuyrukluyıldızını takip edin. Kasım sonunda güneşin etrafını dolanmış olacak. Youtube ve google'a ison yazıp araştırma yapın biraz.

müttaki

Profesör
bu diziyi bizde her hafta takip ediyoruz.

polat alemdar kurtarıcımız
sen de güllü . gülen yüzünüz solmasın

Hakperest

Kıdemli Üye
mehdi as ya tamamen gizlilik ve üstün tekniklerle bu işi yapacak (evrensel döngüyü bilip değiştirme vs)
yada zahiren çok güçlü olacak (devlet başkanı vs)

bu yüzden biri iki site vs açmış kendi çapında cemaati olan fırlama tiplerin mehdilik iddialarını es geçin.

Zülkarneyn-23

Doçent
mehdi as ya tamamen gizlilik ve üstün tekniklerle bu işi yapacak (evrensel döngüyü bilip değiştirme vs)
yada zahiren çok güçlü olacak (devlet başkanı vs)

bu yüzden biri iki site vs açmış kendi çapında cemaati olan fırlama tiplerin mehdilik iddialarını es geçin.

Hadis: "Mehdi, işini gizlilik içinde yürütür"

Hadis: "Mehdi'yi bir çok melek gizler ve üzerinde perde oluşturur"

Mehdi as'ın gizlilik içerisinde bitirdiği önemli vazifelerden sonra Allah, onu halkın önüne çıkaracaktı ama vazgeçti; çünkü halkımız gaflet içinde idi; Arap baharı, Irak, afganistan, Suriye'de milyonlarca şehit gelirken, millet; dizi, magazin peşinde idi. Şu TV, gerçekten şeytanın insanı köleleştirmesinde önemli etken.

Hakperest

Kıdemli Üye
Hadis: "Mehdi, işini gizlilik içinde yürütür"

Hadis: "Mehdi'yi bir çok melek gizler ve üzerinde perde oluşturur"

Mehdi as'ın gizlilik içerisinde bitirdiği önemli vazifelerden sonra Allah, onu halkın önüne çıkaracaktı ama vazgeçti; çünkü halkımız gaflet içinde idi; Arap baharı, Irak, afganistan, Suriye'de milyonlarca şehit gelirken, millet; dizi, magazin peşinde idi. Şu TV, gerçekten şeytanın insanı köleleştirmesinde önemli etken.

mehdi as , evrene yaydığı paranormal etki dolayısıyla ruhları zayıf bazı müslümanlar mehdilik zehabına kapılabiliyorlar;
bunları içlerinde sakladıkları sürece sorun yoktur; fakat insanları yanıltma vs durumlarında vebal altına girebilirler.

mehdi as kendiside geç döneme kadar kendisinin farkına varamayacaktır; dolayısyla mehdilik iddiaları boştur, zaman kaybıdır.