"hz isa geri gelmeyecek" diyen hoca benzerleri"

Kaptan

Mecra Yazarı
Adam diyor ki, sen Kur'an'a uyma, git alimlere, velilere uy. Senin dinin onlar olsun. Bak şu zekaya!

Akılsız adam şunu anlamıyor ki, ben senin Kur'an yorumuna değil, kendi ilmimin yettiğine değil de, ilim sahibi, zikr sahibi alimlerin rehberliğinde Kur'an'ı anlamanın daha doğru olacağına inanıyorum. Sen her işte uzmanlık ara, din konusunda kendin takıl de. Ya Hu o küçümsediğiniz ulema, takva olarak, ilim olarak benim yüzlerce kat üstümde. Ben ne arapça bilirim, ne doğru düzgün usül. Hadi bildim, uzmanlaşacak vaktim mi var o kadar. Herkesin hayatta bir rolü var. Birileri o konuda uzmanlaşmış, neden onların uzmanlığını göz ardı edeyim?

Sayın abim göz ardı edelim demiyoruz. Ama elimizde bir ölçü olsun diyoruz. İslam hakkında söylenen her sözü kayıtsız şartsız kabul etmeyelim Kuran'ın mihengine vuralım öyle kabul edelim diyoruz. Doğruyu yanlıştan ayırt eden furkan olsun diyoruz. Yoksa bu din çorbaya döner ve her kafadan bir ses çıkar diyoruz.

Kuran'ı biz anlayamayız ilmimiz nedir derseniz nasıl olur da Allah bizleri Kuran'dan hesaba çekileceğimizi söylemişken bunu iddia edebiliriz. Kuran'ın esası anası muhkem/açık anlaşılır diyen Rabbimiz değil mi? Üstelik yollarımıza baş koyan, mücadele edenleri yollarımıza eriştiririz diyen Rabbimizin sözüne rağmen.

Kaptan

Mecra Yazarı
Bir insana meydan okurmuş gibi şeyler yazarsanız, rezil olursun, hodri meydan, cahilsiniz, ahkam kesiyoırsunuz gibi bilmişlik taslayan aslında kendisi ahkam kesen kelimelerle insanlara hitap ederseniz o insanların size ne yapmasını bekliyorsunuz?

daha önce hiç bir yerde söylemedim ama sürekli bunlar tekrarlanınca artık dayanamadım.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
daha önce hiç bir yerde söylemedim ama sürekli bunlar tekrarlanınca artık dayanamadım.
Dayanamıyoranız yazmayın kardeşim...

Bir çok kişi günlerdir bu sayfayı sadece okumakla geçiyor. cevap yazmıyor.

Neden? Belki onlar da sizin düştüğünüz duruma düşmekten korkuyor

Son bir söz

Ya hayır konuş ya sus (Hz. Muhammed Mustafa SAV)

Kaptan

Mecra Yazarı
Siz samimi değilsiniz beni karşı tarafta gördüğünüz için dayanamadınız ve aklınızca uyarma gereği duydunuz. Zira asıl ve öncelikli ikaz edilmesi gereken ben değil bizleri küfre düşmekle itham edenlerdir. Hangisi daha vahim? Hodri meydan, rezil olursunuz sözü mü yoksa Müslüman olduğunu söyleyen birine sen küfre girdin sözü mü? Hangisi

Samimi olun.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Arkadaş bunları gidin Kuran'dan başka kaynak kabul etmeyiz diyen Kuraniyyunculara anlatın. Biz onlardan beriyiz.

Daha kaç kez söyleyeceğiz şu toptancılıktan vazgeçin diye. Hadis ve Sünnet arasındaki farkı anlamayacak kadar cahilsiniz gelmiş burada soğdan soldan alıntılarla ahkam kesiyorsunuz.

Davanızda samimi iseniz hodri meydan çıkın karşıma ve sorularıma cevap verin.

Var mısınız? Size hadis diye burada bir sürü rivayet getirim Müslümanım diye geçindiğiniz bu forumda rezil olursunuz?

Hadi biri çıksın karşıma ve sorularıma cevap versin.

Kim çıkacaksa el kaldırsın muhatabımızı bilelim.

Toptancı yaklaşımla birilerini savunmadıkları şeylerden sorumlu tutmaya kesinlikle karşıyım. Bir ekolu savunsa bile bir kişi bazı konularda farklı düşünebilir. İllada o şablona göre bir yerlere koymaya kalkmamalıyız.

Ama,

Ne olursa olsun böyle meydan okumakda iyi bir şey değil. Biz iman etmiş insanlarız. Belki biz belkide onlar isabet edememiş olabilir. Her şeye rağmen o kardeşlerimiz haklıda olabilir. Mesele meydan muharebesi değil doğruya isabet ettirme meselesidir.

Şunuda söylemeden geçemeyeceğim. Epey bir zamandır forumun üzerine serpili ölü toprağıda bu aralar silkelenmiş oldu. Güzel bir paylaşım ortamı oldu ve sanırım genel itibarıyla kimse kimsenin kalbini kırmadı. İnşallah bu formatta yola devam ederiz. :clap2:

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bu konunun vuzuha kavusmasi icin:

1- Cok yakinda Hz Isa'nin yeryüzüne tekrar nüzulü gerekiyor.

Ya da,

2- Cok yakinda Hz Isa gelmeden Kiyamet'in kompmasi gerekiyor.

Her ikisini de bekliyoruz.

Allahü Teala O'nu öldürdügünü ifade eder ve tekrar dünyaya gönderilmesinden bahsetmez.

Lakin, buradakiler de bana yüklenecek simdi, sen alimlerden cok mu biliyorsun, ben de diyorum ki bilmiyorum,

Onlarin dediklerini aldim, onlara göre de Hz Isa gelecektir...

Bekliyoruz...

bi husben

Kıdemli Üye
lokman 18. küçümseyerek surat asıp insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Çünkü allah, hiçbir kibirleneni, övüneni sevmez.

Lokman 19. davranışlarında ölçülü ve dengeli ol, tabii bir şekilde yürü. sesini alçaltarak zarif ve nazik bir şekilde konuş. Unutma ki seslerin en çirkini eşeklerin sesidir.

sikiŞtiginiz zaman ne guzelde kurandan ayetlerİ Örnek sunuyorsunuz ama İŞİnİze gelmedİmİ ayak diriyorsunuz .

kebîkec

İhvan Forum Üye

Ya da,

Allahü Teala O'nu öldürdügünü ifade eder ve tekrar dünyaya gönderilmesinden bahsetmez.

Lakin, buradakiler de bana yüklenecek simdi, sen alimlerden cok mu biliyorsun, ben de diyorum ki bilmiyorum,

Bekliyoruz...

.....:):gul:)

bi husben

Kıdemli Üye

Ya da,

Bekliyoruz...
Burda onemlı olan konu suki Hz peygamberın soyledığı sozun gerceklesecek olmasıdır.yoksa hadı oturalım hz ısayı bekleyelım değil

Peygaberın mıraca cıktıgını duyan hz ebubekırın teslımıyetını gostermemız gerekmıyormu.

bi husben

Kıdemli Üye
Birincisi ben sıkışmadım. Neden sıkışayım

İkincisi ayet ve hadisi devamlı yazarım. Bu sizi neden rahatsız etti anlamadım...

yazarsın yazmassın .kendılerıne ayet ındıgını idaa eden alımlerınız ıcın neden gecerlı değil ayetler acaba o zamanlar neden kurana teslım olmayıp zorlama tevıller sunmaktan gerı kalmassınız

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
yazarsın yazmassın .kendılerıne ayet ındıgını idaa eden alımlerınız ıcın neden gecerlı değil ayetler acaba o zamnlar nedne kurana teslım olmayıp zorlama tevıller sunmaktan gerı kalmıyorsunuz
Kim zorlama tevil yapıyor anlamadım?

Bir örnekle anlatır mısın?

Kıyamet "ansızın" kopacak..Hangi kıyamet ile ilgili surenin önünde yada arkasında; isa dan,mehdi den bahsediyor..Kıamet alemetlerinden bahsediyor mevla..Allah onlarca olaydan bahsedecekte, bu konuyu "süper zeka" kullarına bırakacak..Boşuna (lokman da sanıyorum)..Kitap yüklü eşşekler ifadesi geçmiyor..

1- bu üye nurcu..
2- islamoğlucu
3-cüppeli..
4-şia..
5- şucu bucu..

Etti mi mesaj sayısı 3.. :))

fakiri

Kıdemli Üye
O halde buyurun hep beraber büyük bir şevkle "alimler dinine" tabi olmaya.

Sen nasılki M.ABDUH Masonunun dinine girdi isen, biz de Rasulullah . Efendimizin ve ehl-i sünnet ulemasının gösterdiği yolda son nefesimize kadar ilerleyeceğimizi iftiharla ilân ediyoruz.

Kaptan

Mecra Yazarı
Kıyamet "ansızın" kopacak..Hangi kıyamet ile ilgili surenin önünde yada arkasında; isa dan,mehdi den bahsediyor..Kıamet alemetlerinden bahsediyor mevla..Allah onlarca olaydan bahsedecekte, bu konuyu "süper zeka" kullarına bırakacak..Boşuna (lokman da sanıyorum)..Kitap yüklü eşşekler ifadesi geçmiyor..

1- bu üye nurcu..
2- islamoğlucu
3-cüppeli..
4-şia..
5- şucu bucu..

:clap2:

:hosgeldin:

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com

1- bu üye nurcu..
2- islamoğlucu
3-cüppeli..
4-şia..
5- şucu bucu..

Kuran tarih kitabı değildir.

Ekonomi, astronomi, fen, fizik kitabı da değildir

Allah CC bazı şeyleri açık açkık, bazı şeyleri üstü kapalı, bazı şeyleri de peygamberleri üzerinden bildirmiştir.

Herşeyi açık açık bildirmiş olsaydı imtihanın ne önemi kalırdı?

Not: Dediğiniz ayet Lokman suresinde değil Bakara suresinde geçer. Muhatabı da yahudilerdir.

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah itikad edilecek, iman edilecek akideye taalluk eden hususları hiç bir şekilde başka şeylere havale etmemiştir. Kuran'da hepsi açık ve seçik vardır yoksa zaten itikadın konusu değildir.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Allah itikad edilecek, iman edilecek akideye taalluk eden hususları hiç bir şekilde başka şeylere havale etmemiştir. Kuran'da hepsi açık ve seçik vardır yoksa zaten itikadın konusu değildir.
Kuranda Hz. Allah CC ne buyuruyor

"Allah ve rasulu bir işte hüküm koydukları zaman MÜSLÜMANLARIN bunda seçme hakkı yoktur"

Hz. Rasulallah SAV tartışma konusunda ne buyurmuş...

(Mütevatir hadislerle bellidir) Hz. İsa AS gelecek...

Bu ne demek?

Hz. İsa AS ın gökten ineceğini Kuranda değil de Rasulallah SAV ın hadisleriyle ben size bildirdim demek.

İster inan ister inanma

İster akide konusu olsun de ister deme

Hem hadise şüpheyle bak, hem Allah CC ın MÜSLÜMANSAN seçme hakkın yok dediği hükme şüpheyle yaklaş. Sonra da akide konusu değil de

Size hadis diye burada bir sürü rivayet getirim Müslümanım diye geçindiğiniz bu forumda rezil olursunuz?

Hadislere, sünnete şüpheyle bakan birisi nasıl ehli sünnet olur

O halde buyurun hep beraber büyük bir şevkle "alimler dinine" tabi olmaya.

Alimlere (Cemaat, cumhur) şüphe ile bakan, haddi aşan sözler diyen birisi nasıl vel cemaatten olur?