Hâtemü'l-Evliyâ'nın Apaçık Alâmetleri Kur'an-ı Kerim'deki Bazı Âyet-i Kerime'lere ve Hadis-i Şerîf'lere Yerleştirilmiştir!

fakiri

Kıdemli Üye
Okunuyormuş. Okunuyorsa, millet doğruyu öğrensin diye kendi getirdiğin alıntıyı teyid edebilirdin.
Konuyu bulamıyorum demedim, link bende açılmıyor.
Boyunu aşan sulara girmeyeceksin o zaman... Boğulursun. Açılmayan linki dahi aleyhe kullanacak kadar, Müslümanı yalancılıkla itham edecek kadar şaşkınlaşmışsınız. Hakarette Fakiriye benziyorsun. Hepinizin ahlakı birbirinize benzemiş.
Anladığım, siz, istediğimi yapamayacaksınız.
Kurta demişler ki, “Ensen neden kalındır?”
“Kendi işimi kendim görürüm” demiş !
Bizce sen enseni kalınlaştırmayı dene, göreceksin her şey sana daha kolay gelecek ! Başkaları senin için mama fabrikası da kursa sağlığın için iyi değil !

Verda

Gales
@Verda bendenizin hiçbir yazısına katılmaz. Aleyhimize yazar. Fikriyatımız uyuşmaz. Arapçası da var. Seni hakem edelim. Şol şahısların "rahat okunuyor ama siz yalancısınız bahane uyduruyorsunuz" dediklerini sen oku ve buraya yaz da istifade edelim.. Bu konu 94. mesaja bakınız verda...

Şuan disardayim sonra ilgilenicem ins.

İlim Talebesi

Yasaklı
Mesele yazinin gorunup gorunmemesi degil Arapca yazinin hatti matbu olan eserde cok karisik ve birbirine girmis . Degil Verdanin Medrese hocalarinin bile okumakta zorlanacagi sekilde yazilmis.Bu yuzden okunmasi kolay degil.

Ben resmi bir Arap kardesimize gostereyim eger okursa tercumesinide soleriz ins.

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Mesele yazinin gorunup gorunmemesi degil Arapca yazinin hatti matbu olan eserde cok karisik ve birbirine girmis . Degil Verdanin Medrese hocalarinin bile okumakta zorlanacagi sekilde yazilmis.Bu yuzden okunmasi kolay degil.

Ben resmi bir Arap kardesimize gostereyim eger okursa tercumesinide soleriz ins.

Abi

Olayı anlama açısından soracağım

Yani şimdi bu arkadaşlar "bu arapça yazıda Ömer Öngüt geçiyor" mu diyorlar?

İlim Talebesi

Yasaklı
Abi

Olayı anlama açısından soracağım

Yani şimdi bu arkadaşlar "bu arapça yazıda Ömer Öngüt geçiyor" mu diyorlar?

Konuya bastan beri pek vakif degilim.Zira iddia ettikleri seyi pek umursamiyorum.

Hirahos abi bastan beri onlarla bu konu hakkinda konustugu icin o konuya dahs vakif.

Ama o arapca yazida omer ongutun isminin gectigini dusunmuyorum.

Bu sahislar o kadar uyanik ki eserlerdeki ibareleri surekli kirpip almislar.Boylece aleyhlerinde delil birakmamak icin bunu Arapca kaynaklarla delillendirmeye baslamislar.

fakiri

Kıdemli Üye
Boğulmanıza çok az bir zaman kaldı ! Ha gayret, gark olmanızı hızlandırın !

Verda

Gales
131.mesajda eklemiştim ben bu yazıyı resimleri büyüteci.Resmi büyütüp hatta sordum görünüyor mu diye...
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540667&viewfull=1#post1540667

6697149_orig.jpg

7083409_orig.jpg

Bunu okuyabiliyormusunuz?
602300_orig.jpg

Büyüteç internetdede bulabilirsiniz programı var ben ekledim buraya.

İndir.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/buyutec.exe
TIKLA İNDİR.

Bu yazı kime ait ve neden bahsediyor ve dahi çevirisi yok mu =)

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Konuya bastan beri pek vakif degilim.Zira iddia ettikleri seyi pek umursamiyorum.

Hirahos abi bastan beri onlarla bu konu hakkinda konustugu icin o konuya dahs vakif.

Bu sahislar o kadar uyanik ki eserlerdeki ibareleri surekli kirpip almislar.Boylece aleyhlerinde delil birakmamak icin bunu Arapca kaynaklarla delillendirmeye baslamislar.

Vaybe tam bir yıl geçti.Bunlara benzemişsin.Zanla konuşur olmuşsun.Oysa benim tanıdığım Ahmed arapça bilen akıllı biriydi.
Zira iddia ettikleri seyi pek umursamiyorum.
54 evliya hatemi veli hakkında bahsetti.Senin gibi ahir zaman hocalarıda umursamıyor.Sadece bilmeden cahilce konuşurlar.
http://hatemiveli.blogspot.com.tr/

Bilmediğini şey hakkında ne konuşursun.Zandan öteye geçemezsin.
Yazıklar olsun sana ve senin gibilere!
Bilmediğin konular hakkında konuşmak yetmedi.Şimdide iftira atmaya başladın.Bir de alim olucaksın şeytan nasılda parmağında oynatmış.Öncedende demiştim zahir ilmin olsada çoğu alim ilmi ile kendini büyük görüp helak olmuştur.Tam bir yıl önce ben bu kişiye araştırmadan konuşma gel beraber araştıralım demiştim çekip gitmişti.

54 evliyanın eserini inceledim mi ne kolayda zanla konuşup iftira attın.Yaptıklarınıza çok pişman olucaksınız.Fakat iş işten geçti.

İlim Talebesi

Yasaklı
Vaybe tam bir yıl geçti.Bunlara benzemişsin.Zanla konuşur olmuşsun.Oysa benim tanıdığım Ahmed arapça bilen akıllı biriydi.

54 evliya hatemi veli hakkında bahsetti.Senin gibi ahir zamn hocalarıda umursamıyor.Sadece bilmeden cahilce konuşurlar.
http://hatemiveli.blogspot.com.tr/

Bilmediğini şey hakkında ne konuşursun.Zandan öteye geçemezsin.

Yazıklar olsun sana ve senin gibilere!
Bilmediğin konular hakkında konuşmak yetmedi.Şimdide iftira atmaya başladın.Bir de alim olucaksın şeytan nasılda parmağında oynatmış.Öncedende demiştim zahir ilmin olsada çoğu alim ilmi ile kendini büyük görüp helak olmuştur.Tam bir yıl önce ben bu kişiye araştırmadan konuşma gel beraber araştıralım demiştim çekip gitmişti.

54 evliyanın eserini inceledim mi ne kolayda zanla konuşup iftira attın.Yaptıklarınıza çok pişman olucaksınız.Fakat iş işten geçti.

Karsidakine cok agir seyler soyluyorsunuz.Sende bu kadar agir konusmazdin.

Ozellikle fakiri herkesi tekfir edior.Senin fakiriden uslup bakimindan bin kat daha iyi oldugunu dusunuyordum

Neyse Simdi sana bir soru soracagim.Size hadis dediginiz siyah bayraklilar rivayetinin Kab ra sozu oldugunu Arapca delilleriyle acikladim.

Ama inanmadiniz.

Delil istemistin delil getirince de Sirtini dondun

Sana yakisti mi ?

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

Ozellikle fakiri herkesi tekfir edior.Senin fakiriden uslup bakimindan bin kat daha iyi oldugunu dusunuyordum

Neyse Simdi sana bir soru soracagim.Size hadis dediginiz siyah bayraklilar rivayetinin Kab ra sozu oldugunu Arapca delilleriyle acikladim.

Ama inanmadiniz.

Sana yakisti mi ?

Bu iftira senindir.Diğer konu hakkında zamanla herşey meydana çıkacak.Şuan anlayamıyorsun.

fakiri

Kıdemli Üye
Ama inanmadiniz.
Sana yakisti mi ?

E yuh sana yuh ! Yedi ceddine yuh olsun !
Sana bu husus kaç kez yazdık ve dedik ki ; Mürsel Hadis "Tâbiîn'in, Sahâbe'nin ismini yâd etmeksizin rivâyet ettiği" Hadis-i şerif'lerdir. Bu Hadis-i şerif'ler İmâm-ı Mâlik, İmâm-ı A'zam Ebû Hanîfe, İmâm Ahmed bin Hanbel ve daha birçok âlim tarafından sahih kabul edilmişlerdir. İmâm-ı A'zam Ebû Hanîfe ve İmâm-ı Mâlik "Mürsel Hadis"i kayıtsız-şartsız kabul eder, yalnız Hadîs'i rivâyet eden râvînin "sika" (güvenilir) olmasını yeterli görürler. İslâm'ın ilk devirlerinde Mürsel Hadis'lerle amel edilmiştir. Hattâ İbn Cerîr et-Taberî (ö. 310/922): "Mürsel haberi mutlak olarak reddetmek hicrî ikinci yüzyılın başında ortaya çıkan bir bid'attir." demiştir. Buhârî ve Müslim gibi mûteber Hadis'çiler eserlerinde Mürsel Hadis'lere yer vermişler, bunları delil olarak zikretmişlerdir. (Buharî, "Ezân", 95; Ebû Zehra, "Usûlü'l-Fıkh", s. 111) “
Madem ki, Mürsel Hadisin ne demek olduğunu bilmiyorsun, ne diye gelip burada “laga-luga” ediyorsun ? Hadis ve Evliyâ Munkirlerini kardeş edinen Utanmaz mulhid!..

İlim Talebesi

Yasaklı
Sana birsey derdim de neyse kufurlu konusan senin gibi olsun.

Daha o rivayetin nasil geldiginden haberin yok.

O rivayet mursel olarak degil maktu olarak gelmistir.

Rivayetin orjinal arapca nushasini da verdim gosterdim.Hala direttiniz.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

Hiç anlamıyorsun fakat yakında görüceksin iş işten geçecek.38 ciltilik eserin tek sayfasına alim gördüğün hocaların reddiye yapamadı.EbuBekir Sifil denilen kişi en sonunda hadisi inkar edip senin gibileri saptırdı.EbuBekir Sifilin zamanla iç yüzünün dahada çıkmasını umuyorum.Ömer Öngüt(k.s) hakaret,yalan,iftira atan herkez helak oldu.Onun koruyucusu Allahtır.Allah veli kullarını korur.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152447-Ebubekir-Sifil-in-Sefilnâme-sine-Cevap&highlight=

fakiri

Kıdemli Üye

Kim maktu demiş ? Veya maktu olduğunu kim keşfetmiş ? Kâbu’l Ahbâr Tabiinin en ileri gelenlerinden değil mi ?
Hiçbir sahabe ismi zikretmeden bu hadisi nakletmemiş mi ? Siz ne yalancı ve eksantrik insanlarsınız !

Verda

Gales
131.mesajda eklemiştim ben bu yazıyı resimleri büyüteci.Resmi büyütüp hatta sordum görünüyor mu diye...
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540667&viewfull=1#post1540667

6697149_orig.jpg

7083409_orig.jpg

Bunu okuyabiliyormusunuz?
602300_orig.jpg

Büyüteç internetdede bulabilirsiniz programı var ben ekledim buraya.

İndir.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/buyutec.exe
TIKLA İNDİR.

Arkadaşlar bu yazıda ne deniyor bakıyorum bakıyorum bu konuda bi yazı göremedim..

İlim Talebesi

Yasaklı
Kim maktu demiş ? Veya maktu olduğunu kim keşfetmiş ? Kâbu’l Ahbâr Tabiinin en ileri gelenlerinden değil mi ?
Hiçbir sahabe ismi zikretmeden bu hadisi nakletmemiş mi ? Siz ne yalancı ve eksantrik insanlarsınız !

Kim mi maktu demis daha bundan haberin yok.Ben sana ne diim ki sonrada bize kufur ve ithamlarda bulunuosun.Uslubunu duzelt oyle konusalim.

fakiri

Kıdemli Üye
Kim mi maktu demis daha bundan haberin yok.Ben sana ne diim ki sonrada bize kufur ve ithamlarda bulunuosun.Uslubunu duzelt oyle konusalim.

E söylesene kim “maktu” demiş ? E. Sifil'i mi kasdediyon? Öğrenelim ! Biz Mürsel biliyoruz.
Üslûbumda ne var ? Sana iftira mı attım ? Yoksa, bir yalanımı mı buldun ? Senin durumunu olduğu gibi söylüyorum.

İlim Talebesi

Yasaklı
E söylesene kim “maktu” demiş ? E. Sifil'i mi kasdediyon? Öğrenelim ! Biz Mürsel biliyoruz.
Üslûbumda ne var ? Sana iftira mı attım ? Yoksa, bir yalanımı mı buldun ? Senin durumunu olduğu gibi söylüyorum.

Guzellikle konusacaksan konusalim.Yok agzini bozacaksan konuyu kapat.

Simdi sana bir soru

Eserin asil gectigi orjinal kaynagin adi El Fiten

Nuaym b. Hammada ait.

Bu eserin Arapcasi sende var mi ?

fakiri

Kıdemli Üye
Guzellikle konusacaksan konusalim.Yok agzini bozacaksan konuyu kapat.
Simdi sana bir soru
Eserin asil gectigi orjinal kaynagin adi El Fiten
Nuaym b. Hammada ait.
Bu eserin Arapcasi sende var mi ?

Yok ! Olması mı gerekiyor ? Ne söyleyeceksen söyle !