Hâtemü'l-Evliyâ'nın Apaçık Alâmetleri Kur'an-ı Kerim'deki Bazı Âyet-i Kerime'lere ve Hadis-i Şerîf'lere Yerleştirilmiştir!

İlim Talebesi

Yasaklı
Yok ! Olması mı gerekiyor ? Ne söyleyeceksen söyle !

He madem yok.Madem onunde klavye var.

Internete gir o eserin arapcasini yaz.Eve Arapca kitabi siparis olarak gondersinler.Veya Arapca kitap satan yerlere git getirtirler.

Sonra eseri ac , ilgili rivayete bak . Orda Mursel mi yazio MAKTU mu yazio gor sonrada bana mesaj at tm mi

Maktu oldugunu gprdugunde Bakalim ben hata ettim diyebilecek misin

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2

fakiri

Kıdemli Üye
He madem yok.Madem onunde klavye var.

Internete gir o eserin arapcasini yaz.Eve Arapca kitabi siparis olarak gondersinler.Veya Arapca kitap satan yerlere git getirtirler.
Sonra eseri ac , ilgili rivayete bak . Orda Mursel mi yazio MAKTU mu yazio gor sonrada bana mesaj at tm mi

Bakalim ben hata ettim diyebilecek misin

Emrin Olur Mulhid ! Karşında babanın uşşağı mı vardı ? Maktu olduğunu iddia eden sen değil misin ? Senin iddianın isbatını başkaları mı yapacak ? Nasıl da çamura yatmayı biliyorsunuz !

İlim Talebesi

Yasaklı

Emrin Olur Mulhid ! Karşında babanın uşşağı mı vardı ? Maktu olduğunu iddia eden sen değil misin ? Senin iddianın isbatını başkaları mı yapacak ? Nasıl da çamura yatmayı biliyorsunuz !

Senden de bu beklenirdi.

Gorsende inanmayacagin belli

Demekki ne inadi varsa sende artik....

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Bunlar hadisi inkar ediyor.Peki 54 evliya hatemi veli konusunda ne demiş okudun mu ki hemen düşman oldun @Kurtubi?
Sen savunduğun hocalarının iç yüzünü göremezsin.Kim münafık kim müslüman onuda bilemezsin.Zahir ilmi olan kadir mısıroğlunuda savunurdun ne oldu?
Cübbeli Ahmet hocanıda savunurdun ne oldu?
EbuBekir Sifil bakalım seni kurtaracak mı?
Ebubekir Sifil'in "Sefilnâme"sine Cevap
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152447-Ebubekir-Sifil-in-Sefilnâme-sine-Cevap&highlight=

Evliyalar eserlerini nasıl yazıyor diye sana soru somuştum.Sen evliyaların eserlerinde uydurma,zayıf hadis olduğunu söyleyenlerdesin.
Sadır ilmi ve satır ilmi arasındaki farkı anlaman için sana bilgide yazdık okumadın mı?

Akılınızca zahir ilminizin size yeteceğini sanıyorsunuz.Batıni ilimden habersizsiniz.

Hadi bu sitede her türlü inanış var.Sen bir arapça bilensin.Sana şeytanın alimlerle uğraştığını söylemiştim.Bugün çok büyük hatalar yaptın.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Arkadaşlar bu yazıda ne deniyor bakıyorum bakıyorum bu konuda bi yazı göremedim..
Anlaşıldığı kadarıyla; yanlış anlamadıysam bir takım alim/evliyalar bir zaman Hatem-ül Veli olan bir şahsın geleceğinden bahsediyor

Bu arkadaşlar da (fakiri, kurt26, alitufan) bu zatın Ömer Öngüt olduğunu iddia ediyorlar

hirahos

Kıdemli Üye
Abi

Olayı anlama açısından soracağım

Yani şimdi bu arkadaşlar "bu arapça yazıda Ömer Öngüt geçiyor" mu diyorlar?

Hem senin hem de @Verda için meseleyi özetleyeyim abi:

Öngütçüler, "Bütün Peygamberlerin, HAKKI GÖRMEDE, hatemül veliye bağlı ve muhtaç olduğunu, onun müntesibleri mesabesinde kaldıklarını" iddia ediyorlar. (Hatemül Veli de bunlara göre Öngüt.) Bu kalın cümleyi güya alimler, yazma eserlerde yazmışlar. O eserlerden birinin 534. sayfasını getirmişler. Resim buna ait:

B76FwAJCQAAWXRw.jpg

Seyyid Ali el-Hemedânî, Şerh-i Fusûsu'l-Hikem, 534. sayfası...

Halbuki iddia edilen manadaki cümlelerin 533. sayfada olduğunu yazmışlardı önce... Alıntıları 533. sayfadan, resimleri 534. sayfa.

Neyse, yine de bu resimdeki sayfaya bakalım dedik ama okuyamadık. Arapça bilen birine gösterdim o da seçemedi. Arapçası olan Kurtubi de okuyamadığını söyledi.

Bunu belirtiyoruz ama Öngütçüler, bizim bahane uydurduğumuzu ve yalan söylediğimizi, güya gerçeği gizlediğimizi ve iftiracı olduğumuzu söyleyip duruyorlar.

Biz de, fikriyatımızın hiç uyuşmadığı verdayı hakem olsun dedik. Lehimize karar vermediği anlaşılsın diye. Verda, sen okuyabiliyor musun? Bu kadarını söylesen yeterli...

fakiri

Kıdemli Üye

Öngütçüler, "Bütün Peygamberlerin, HAKKI GÖRMEDE, hatemül veliye bağlı ve muhtaç olduğunu, onun müntesibleri mesabesinde kaldıklarını" iddia ediyorlar. (Hatemül Veli de bunlara göre Öngüt.) Bu kalın cümleyi güya alimler, yazma eserlerde yazmışlar. O eserlerden birinin 534. sayfasını getirmişler. Resim buna ait:

B76FwAJCQAAWXRw.jpg

Halbuki iddia edilen manadaki cümlelerin 533. sayfada olduğunu yazmışlardı önce... Alıntıları 533. sayfadan, resimleri 534. sayfa.

Neyse, yine de bu resimdeki sayfaya bakalım dedik ama okuyamadık. Arapça bilen birine gösterdim o da seçemedi. Arapçası olan Kurtubi de okuyamadığını söyledi.

Bunu belirtiyoruz ama Öngütçüler, bizim bahane uydurduğumuzu ve yalan söylediğimizi, güya gerçeği gizlediğimizi ve iftiracı olduğumuzu söyleyip duruyorlar.

Biz de, fikriyatımızın hiç uyuşmadığı verdayı hakem olsun dedik. Lehimize karar vermediği anlaşılsın diye. Verda, sen okuyabiliyor musun? Bu kadarını söylesen yeterli...

Sana kaç kez dedik ki, başkalarının aletleriyle atölye açılmaz ! Buraya asılan bu metinleri kalkmış güyâ Arapça bildiğini söylediğin şahıslardan soruyorsun ! Onlar da her defasında sana "okuyamıyorum, seçemiyorum" dedi-diyor !
Şu hâlde madem okutamadın, okutturamıyorsun okuyanların dediğini kabul etmekten başka çıkar yolun var mI?
Yok ! Ama, taşıdığın mendebur nefis sana asla Hakk'ı teslim ettirmiyor ! Senin daha bundan bile haberin yok !
Ama, eninde - sonunda boğıulacaksın ! Bu senin kaçınılmaz bir sonundur.

Sofuoglu

Ordinaryus
Hz Muhammed kimdir..???

Allah'ın Rasülü'dür...

Nereden bildik, Kur'an'dan bildik..???

Varsa, Ömer ÖNGÜT'le alakalı ayet, bize de inanmak, iman etmek düşer...

Yazın da bilelim..

Gene hatemül veli konusunumu açtınız:)
yıllardır tartışılır bu konu kimse kimseye birşey anlatamaz!
bırakın yahu inanmayan inanmasın kendi yolunda gitsin,inananda iman etsin inandığının yolunda gitsin!
kimsenin birbirine zorla bir fikri dikta etmeye hakkı yok!
sadece kimse karşı fikirdekine hakaret etmesin,dalga geçmesin...
bu konu hakkında fazla söze gerek yok diye düşünüyorum....

gelelim şu yukardaki arkadaşın bu yorumuna...!!!
beni güldürdü Allah'da onu güldürsün emi:)
yahu arkadaş bu cümleyi kurarken hiçmi düşünmedin akletmedin!
bu nasıl bir mantık ve islam anlayışıdır böyle...
mezhep imamın imam-ı azam efu hanifi hazretlerine kuranda ayetde geçiyor diyemi iman ettin....!
imam Rabbaniye(k.s.),Abdul kadir Geylaniye(k.s.),Gazaliye(k.s.),Arabiye(k.s.)Nursiye(k.s.) bilumum ismini zikredemediğimiz birçok Allah dostlarına,Allahın veli kulları olduğuna kuran da, Ayet de ismen geçiyorlar diyemi inanıp iman ediyoruz,
bu nasıl bir düşünce yapısıdır böyle...!
tamam Ömer efendiye inanmaya bilirsiniz,sevmeyedebilirsiniz ama Ayetde geçiyormu nerde yazıyor vs demek(genele mukabil kim olursa olsun) insanı Allah muafaza islam dairesinden çıkarır,dikkat edin kardeşim aman ha dikkat edin.......

konu hakkında Ömer efendiyi seven kardeşlerimden istirhamım!!
forumlarda bu tarz konular açmayın lütfen,bunlar faydadan çok mubareklere zarar getiriyor,kendini bilmez biri çıkıp bir hakaret ediyor ondan sonra ayıtla pirincin taşını,
seven yolunda gitmeye özen göstersin,buralarda tartışmaya girmek hiçbir fayda sağlamıyor,kalıplaşmış fikirlere düşüncelere birşey anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur,bu hepimiz için geçelidir,Allah rızası için muhterem hakkında bişeyi isbat etmeye kalkışmayın bırakın zaman herşeyi gösterecek zaten...........

selametle......

lafons7275

Kıdemli Üye

forumlarda bu tarz konular açmayın lütfen,bunlar faydadan çok mubareklere zarar getiriyor,

Allah rızası için muhterem hakkında bişeyi isbat etmeye kalkışmayın

İşte budur....

Sofuoglu

Ordinaryus

.

forumlarda bu tarz konular açmayın lütfen,bunlar faydadan çok mubareklere zarar getiriyor,kendini bilmez biri çıkıp bir hakaret ediyor ondan sonra ayıtla pirincin taşını,
seven yolunda gitmeye özen göstersin,buralarda tartışmaya girmek hiçbir fayda sağlamıyor,kalıplaşmış fikirlere düşüncelere birşey anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur,bu hepimiz için geçelidir,Allah rızası için muhterem hakkında bişeyi isbat etmeye kalkışmayın bırakın zaman herşeyi gösterecek zaten...........

selametle......

tamamı budur lafons:)
kırpınca anlam değişip yanlış anlaşılabilir;)

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com

bırakın yahu inanmayan inanmasın kendi yolunda gitsin,inananda iman etsin inandığının yolunda gitsin!
kimsenin birbirine zorla bir fikri dikta etmeye hakkı yok!
sadece kimse karşı fikirdekine hakaret etmesin,dalga geçmesin...
bu konu hakkında fazla söze gerek yok diye düşünüyorum....

gelelim şu yukardaki arkadaşın bu yorumuna...!!!
beni güldürdü Allah'da onu güldürsün emi:)
yahu arkadaş bu cümleyi kurarken hiçmi düşünmedin akletmedin!
bu nasıl bir mantık ve islam anlayışıdır böyle...
mezhep imamın imam-ı azam efu hanifi hazretlerine kuranda ayetde geçiyor diyemi iman ettin....!
imam Rabbaniye(k.s.),Abdul kadir Geylaniye(k.s.),Gazaliye(k.s.),Arabiye(k.s.)Nursiye(k.s.) bilumum ismini zikredemediğimiz birçok Allah dostlarına,Allahın veli kulları olduğuna kuran da, Ayet de ismen geçiyorlar diyemi inanıp iman ediyoruz,
bu nasıl bir düşünce yapısıdır böyle...!
tamam Ömer efendiye inanmaya bilirsiniz,sevmeyedebilirsiniz ama Ayetde geçiyormu nerde yazıyor vs demek(genele mukabil kim olursa olsun) insanı Allah muafaza islam dairesinden çıkarır,dikkat edin kardeşim aman ha dikkat edin.......

selametle......

Selamun Aleyküm.
Öncelikle biz konuyu ekliyoruz.Cevap vermediğimiz kim var.Kimse kimseye birşey anlatamaz kelimesi yanlış olmuş.İnanan inansın inanmayan inanmasın.Biliyorsun ki sitede hertürlü görüş ve inanış var.İlmi olarak cevap veriyoruz fakat bazıları yalanları,iftiraları,hakaretleri çoğaldı.Çünkü ilimleri yok.Cevap vermedikleri için tek şeyleri bunlar kaldı.

selametle......
Hatemi veli önemsiz bir konumudur?54 evliya bahsetmiş.Bizde evliyaların eserlerini paylaşıyoruz bilgilendiriyoruz.Kime dokunuyor bazılarına dokunuyor.Çünkü bunların iç yüzlerini zamanında Ömer Öngüt(k.s) açıklamıştır.Çarpıtma var iftiraları atıldı orjinal sayfası getiriliyor bu utanmazlar hala halkı şaşırtıyor.Herkez yaptığından sorumlu elbette hesap sorucu olarak Allah yeter.
Evet herkez imtihanını verecek.Biz ahir zamanın sonlarında olduğumu ve Hz.Mehdi(a.s) geleceği tarihi ve diğer detayları Ömer Öngüt(k.s) eserlerini okuyarak öğrendik.Duyurmayalım mı?Ozaman mesul olmuyor muyuz?Sizin öncemsemediğini hatemi veli konusu ya gerçekten önemliyse?Çünkü konuyu daha bilmiyorsunuz okumadınız bile.
Ayrıca hatemi veli konusunu bilmeyenlerin bu konudanda sıyrılırız diyerek cahilliklerini ortaya döktüler.Başlığı okuyup konuyu anlayacağını sandılar.Hepsine ilmi cevap verildi.Şu çapıtma yalanı gerçekten sinirlerimizi bozdu.
38 ciltilik eserde hangisine alim gördükleri reddiye yapabildi.Yıllar önce yapamadıkları gibi şimdide yapamazlar.ortada bazı gerçekler var.Yıllar önce yaşarken nasıl iftira ile susturulmaya çalıştırılsada başarılı olamamışlardı.

Eserleri okuyanlar ahir zaman hocalarının,münafıkların,bölücülerin iç yüzlerini okuyunca Allaha şükür ediyor ve dua ediyorlar.Herkez okumuyor değil.

Hertürlü bölücü,münafık fitneler Türkiyede çıktı.Ne yazıkki hala halkın bazıları daha doğrusu eserleri okumayanlar hem imanlarını hemde paralarını kaptırıyorlar.

Sen birinin münafık olduğunu görüp halkın parasını ve imanını çaldığını görünce sesiz dururmusun?Örneğin Fetullah gülend güzel bir örnek.Zamanında iç yüzünü görmüşte uyarmış nasihat etmiş.Halkıda uyarmıştır.Diğer tüm bölücüleride aynı şekilde ayet ve hadislerle kuran ve sünnet dışına nasıl çıktıklarını anlatmıştır.

Yanlış fetva verenler var.Diyanetde dahil.Bunların yanlış fetvalarını yine ayet ve hadislerle çürütmüştür.
Kim zanına göre konuşuyor kim ilmine göre konuşuyor.İşte eserleri okuyan görüyor.

Bu veli kula iftira atanların helak olduğunu söylemek istiyorum.İsim olarak te k tek saymıyacağım.İsteyen eserleri okur öğrenir.
Allahın veli kulana düşmanlıkları sadece onları helak eder.

Burası özgür düşünce.Eğer bizlere cevap veremiyorlarsa iftira,yalan,hakaret etmesinler.Zanlarına uyumasınlar.

Birde sana şunu soruyorum.Kaç tane konu açmışım bir bak .Kaç tanesi hatemi veli konuyla alakasız olmasına rağmen bize neler yazmışlar.Nasıl hakaret,yalan,iftiralar atmışlar.

lafons7275

Kıdemli Üye
Ömer Öngüt sizin gözünüzde Hz. Ebubekir'den ra. üstün mü?

Sofuoglu

Ordinaryus
Selamun Aleyküm.

Öncelikle biz konuyu ekliyoruz.Cevap vermediğimiz kim var.Kimse kimseye birşey anlatamaz kelimesi yanlış olmuş.İnanan inansın inanmayan inanmasın.Biliyorsun ki sitede hertürlü görüş ve inanış var.İlmi olarak cevap veriyoruz fakat bazıları yalanları,iftiraları,hakaretleri çoğaldı.Çünkü ilimleri yok.Cevap vermedikleri için tek şeyleri bunlar kaldı.

Hatemi veli önemsiz bir konumudur?54 evliya bahsetmiş.Bizde evliyaların eserlerini paylaşıyoruz bilgilendiriyoruz.Kime dokunuyor bazılarına dokunuyor.Çünkü bunların iç yüzlerini zamanında Ömer Öngüt(k.s) açıklamıştır.Çarpıtma var iftiraları atıldı orjinal sayfası getiriliyor bu utanmazlar hala halkı şaşırtıyor.Herkez yaptığından sorumlu elbette hesap sorucu olarak Allah yeter.
Evet herkez imtihanını verecek.Biz ahir zamanın sonlarında olduğumu ve Hz.Mehdi(a.s) geleceği tarihi ve diğer detayları Ömer Öngüt(k.s) eserlerini okuyarak öğrendik.Duyurmayalım mı?Ozaman mesul olmuyor muyuz?Sizin öncemsemediğini hatemi veli konusu ya gerçekten önemliyse?Çünkü konuyu daha bilmiyorsunuz okumadınız bile.
Ayrıca hatemi veli konusunu bilmeyenlerin bu konudanda sıyrılırız diyerek cahilliklerini ortaya döktüler.Başlığı okuyup konuyu anlayacağını sandılar.Hepsine ilmi cevap verildi.Şu çapıtma yalanı gerçekten sinirlerimizi bozdu.
38 ciltilik eserde hangisine alim gördükleri reddiye yapabildi.Yıllar önce yapamadıkları gibi şimdide yapamazlar.ortada bazı gerçekler var.Yıllar önce yaşarken nasıl iftira ile susturulmaya çalıştırılsada başarılı olamamışlardı.

Eserleri okuyanlar ahir zaman hocalarının,münafıkların,bölücülerin iç yüzlerini okuyunca Allaha şükür ediyor ve dua ediyorlar.Herkez okumuyor değil.

Hertürlü bölücü,münafık fitneler Türkiyede çıktı.Ne yazıkki hala halkın bazıları daha doğrusu eserleri okumayanlar hem imanlarını hemde paralarını kaptırıyorlar.

Sen birinin münafık olduğunu görüp halkın parasını ve imanını çaldığını görünce sesiz dururmusun?Örneğin Fetullah gülend güzel bir örnek.Zamanında iç yüzünü görmüşte uyarmış nasihat etmiş.Halkıda uyarmıştır.Diğer tüm bölücüleride aynı şekilde ayet ve hadislerle kuran ve sünnet dışına nasıl çıktıklarını anlatmıştır.

Yanlış fetva verenler var.Diyanetde dahil.Bunların yanlış fetvalarını yine ayet ve hadislerle çürütmüştür.
Kim zanına göre konuşuyor kim ilmine göre konuşuyor.İşte eserleri okuyan görüyor.

Bu veli kula iftira atanların helak olduğunu söylemek istiyorum.İsim olarak te k tek saymıyacağım.İsteyen eserleri okur öğrenir.
Allahın veli kulana düşmanlıkları sadece onları helak eder.

Burası özgür düşünce.Eğer bizlere cevap veremiyorlarsa iftira,yalan,hakaret etmesinler.Zanlarına uyumasınlar.

Birde sana şunu soruyorum.Kaç tane konu açmışım bir bak .Kaç tanesi hatemi veli konuyla alakasız olmasına rağmen bize neler yazmışlar.Nasıl hakaret,yalan,iftiralar atmışlar.

Aleyküm selam,
bu konuda size özelden yazacağım...
selametle.......

Verda

Gales

B76FwAJCQAAWXRw.jpg

Yazı oldukça karışık fakat kısmen okuyabildim hatemül veli'den bahsediyor ama tam olarak ne diyor bilmiyorum, söz konusu Hemedani'nin İbn. Arabi'ye ait fususul hikem eserinin şerhi ve arkadaşların kabulunce gidersek yani arkadaşlar tarikat ehlinin "veli" kavramına yaklaşımı zaten sıkıntılı iken bir de hatemül veli anlayışını nereye koysak bilemedim!? Böyle bir şey olabilir mi son veli de nedir bu kur'an'a ters bi durum değil mi? kimdir bu hatemi veli size göre Ömer Öngüt ise diğerlerine göre de kendi şeyhleridir her halde neden tarikat ehli olarak kendi ayağınıza sıkıyorsunuz (yok yok gizli tarikatçi değilim :Cool: ) hem bunu sizler mi söylüyorsunuz yoksa hocanız Öngüt de böyle mi düşünüyordu genelde hocaların istemem yan cebime koy halleri olabilir de, uçurulan şeyhlerin bi gün çıkıpta ben uçmuyorum dediğini duymadım hiç =) neyse konuya dönelim bu minval üzere yapılan şu;

"Bütün Peygamberlerin, HAKKI GÖRMEDE, hatemül veliye bağlı ve muhtaç olduğunu, onun müntesibleri mesabesinde kaldıklarını iddia ediyorlar" ..

sözü gerçekten benimsiyor musunuz? eğer öyleyse size diyecek hiç birşey bulamıyorum yazık! dede sen ki milleti dinden kovarsın bunları kabul ediyosan kendini dinin hangi noktasında görüyorsun? Hirahos ve diğer arkadaşlar sizin de velayet konusunda pek bi farkınız olmadığını düşünüyorum sadece son veli konusunda çekişmeleriniz mevcut ne diyim Allah basiret versin ve hep beraber kur'an'a sarılalım inş..

hirahos

Kıdemli Üye
"Bütün Peygamberlerin, HAKKI GÖRMEDE, hatemül veliye bağlı ve muhtaç olduğunu, onun müntesibleri mesabesinde kaldıklarını iddia ediyorlar" ..

Hirahos ve diğer arkadaşlar sizin de velayet konusunda pek bi farkınız olmadığını düşünüyorum sadece son veli konusunda çekişmeleriniz mevcut ne diyim Allah basiret versin ve hep beraber kur'an'a sarılalım inş..

Allah sana da insaf versin. Öyle bir cümleyi KABUL ETSEK, ne diye itiraz edelim?! Öngüt hakkında ya da başkaları hakkında. Hiç bir Veli, Peygamberlerden üstün olamaz. Onu da geçtik. Hiç bir Veli, Sahabenin en küçük derecelisinin ayağına dahi ulaşamaz. Bundan başka bir itikadımız yoktur.

Neyse. Hakemlliğin şu konudaydı. Sen de yazıyı tam okuyamadın. Bendenize muhalif olan biri olarak lehime davranmadığın açık. Öyleyse, Öngütçülerin yazıdan dolayı bize attığı yalancı ve iftiracı ithamları düşmüş oldu.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Allah sana da insaf versin. Öyle bir cümleyi KABUL ETSEK, ne diye itiraz edelim?! Öngüt hakkında ya da başkaları hakkında. Hiç bir Veli, Peygamberlerden üstün olamaz. Onu da geçtik. Hiç bir Veli, Sahabenin en küçük derecelisinin ayağına dahi ulaşamaz. Bundan başka bir itikadımız yoktur.

Neyse. Hakemlliğin şu konudaydı. Sen de yazıyı tam okuyamadın. Bendenize muhalif olan biri olarak lehime davranmadığın açık. Öyleyse, Öngütçülerin yazıdan dolayı bize attığı yalancı ve iftiracı ithamları düşmüş oldu.

Çok kurnazsın çok.

Resmin boyutu küçük. 4 kat büyütmeme rağmen okuyamadım. Yaşımız geçmiş. Daha net okunan bir resim yok mu?

@Kurtubi abi, sen okuyabiliyor musun?

Böyle dediği için büyüteç ekledik.Ayrıca yazıyı büyüttük.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540667&viewfull=1#post1540667

Arapça bilmiyorsun arapçasını okuyamıyorsun bu senin sorunun.Sen sorunun yazı boyutunu büyüttük şimdide arapçasında mı sorun buluyorsun.

Her şeyi bırak bak @alitufan2003 ne demişti.Ben ne demiştim bir oku kendine gel.
OKU.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540666&viewfull=1#post1540666

fakiri

Kıdemli Üye
Ne demiştik Bunlarda sadece baş gözü ve baş kulağı bulunur ! Yani, hakikatları görecek veya
duyacak bir hassaya sahip değildirler ! Onca hakikat gözleri önlerine serildi, cevap veremediler!
Bizzat "Arapaça Hocası"olarak kabul ettikeri , Hadis Munlkrielrine dahi "kardeşim" diyen
"Kurtubi" Nick'li şaşkın dahi Arapça aslından çeviriyi "İsa Aleyhisselâm Hatem-i Veliden sonra
zuhur edecektir." şeklinde tercüme ettiği hâlde bunlar halâ İsa Aleyhisselâmın Hatem-i Veli olduğunu
iddia edecek kadar bu konudan habersizdirler ! Gelmişler butrya şimdi de Sadreddin Konevî Hz.lerinin
bir şerh kitabı olan Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs adlı kitapta “Hâtem’ül-evliyâ, Hâtem’ür-rüsul’ün şeriatına tâbi olduğu için şeriatı zâhirde ondan alır.
Bâtında ise vahiy meleğinin Hâtem’ür-Rüsul’e onu aksettirdiği yerde, aynı kaynaktan alarak, şeriat hususunda Hâtem’ür-Rüsul ile denkleşir.” ibaresinin geçmediğini söylüyorlar !
Nerden biliyorsun geçmediğini a cahiliyye kalıntısı ?..
İz Yayınlarının neşriyatından çıkan bu kitabın Orjinali "Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs" adlı kitabın, bire-bir hiç bir metin-satır atlanmadan tercüme edildiğini nerden biliyorsunuz ?
Sizde bu kitabın orjinali var mı? Yani, bu kitabın orjinalini kontrol edip-balkma-karşılaştırma şansınız-ameliyeniz oldu mu? İz Yayınları neşriyatında çıkan nüshaların eksik olamdığını nerden biliyorsunuz ve bu yayınları yüzde-yüz doğru olduğuna nasıl karar verebiliyorsunuz ?
Ya, bu yayını yapan şahıs eksik terceme veya yanlış yapmış ise !.. Yani, kimin doğru olduğu, sizin doğru kabul ettiklerinizce mi anlaşılacak ? Aynı naneyi, E.Sifil'in Mürsel Hadisi, "Hadis
değil, Kâb'ul-AHBÂR'ın sözüdür !" yaftasına sarılarak da yemiştiniz ! Oysa, "Mehdinin çıkış alâmetlerinden birisi de başlarında Kinde Kabilesinden sakat bir adamın... " diye başlayan hadis-i şerifin bir defa gayb bilgisi içerdiğinden Tabiinden herhangi birinin sözü olamayacağını çocuklar bile çıkarabilirdi...

Yahayy

Kıdemli Üye
Sende sanırım hiç biri yok, ne kafa gözü ne kulağı, yazılanları da okuyamıyor duyamıyorsun.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Ne demiştik Bunlarda sadece baş gözü ve baş kulağı bulunur ! Yani, hakikatları görecek veya
duyacak bir hassaya sahip değildirler ! Onca hakikat gözleri önlerine serildi, cevap veremediler!
Bizzat "Arapaça Hocası"olarak kabul ettikeri , Hadis Munlkrielrine dahi "kardeşim" diyen
"Kurtubi" Nick'li şaşkın dahi Arapça aslından çeviriyi "İsa Aleyhisselâm Hatem-i Veliden sonra
zuhur edecektir." şeklinde tercüme ettiği hâlde bunlar halâ İsa Aleyhisselâmın Hatem-i Veli olduğunu
iddia edecek kadar bu konudan habersizdirler ! Gelmişler butrya şimdi de Sadreddin Konevî Hz.lerinin
bir şerh kitabı olan Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs adlı kitapta “Hâtem’ül-evliyâ, Hâtem’ür-rüsul’ün şeriatına tâbi olduğu için şeriatı zâhirde ondan alır.
Bâtında ise vahiy meleğinin Hâtem’ür-Rüsul’e onu aksettirdiği yerde, aynı kaynaktan alarak, şeriat hususunda Hâtem’ür-Rüsul ile denkleşir.” ibaresinin geçmediğini söylüyorlar !
Nerden biliyorsun geçmediğini a cahiliyye kalıntısı ?..
İz Yayınlarının neşriyatından çıkan bu kitabın Orjinali "Kitâbü’l-Fukûk fî Müste-nedâti Hikemü’l-Fusûs" adlı kitabın, bire-bir hiç bir metin-satır atlanmadan tercüme edildiğini nerden biliyorsunuz ?
Sizde bu kitabın orjinali var mı? Yani, bu kitabın orjinalini kontrol edip-balkma-karşılaştırma şansınız-ameliyeniz oldu mu? İz Yayınları neşriyatında çıkan nüshaların eksik olamdığını nerden biliyorsunuz ve bu yayınları yüzde-yüz doğru olduğuna nasıl karar verebiliyorsunuz ?
Ya, bu yayını yapan şahıs eksik terceme veya yanlış yapmış ise !.. Yani, kimin doğru olduğu, sizin doğru kabul ettiklerinizce mi anlaşılacak ? Aynı naneyi, E.Sifil'in Mürsel Hadisi, "Hadis
değil, Kâb'ul-AHBÂR'ın sözüdür !" yaftasına sarılarak da yemiştiniz ! Oysa, "Mehdinin çıkış alâmetlerinden birisi de başlarında Kinde Kabilesinden sakat bir adamın... " diye başlayan hadis-i şerifin bir defa gayb bilgisi içerdiğinden Tabiinden herhangi birinin sözü olamayacağını çocuklar bile çıkarabilirdi...
Allah razı olsun.Doğru söylemişsiniz.İmtihan işte zamanla pişman olucakları açıktır.Peygamber Efendimiz(s.a.v) bildirği herşey gerçekleştiği ve gerçekleşeceği gibi,Hatemi Veli Hz. söyledikleride gerçekleşecektir.Biz öyle inanıyoruz.

Fakat bunların yaptığı iftiralarla,yalanlarla,hakaretlerle... gerçekleri örtmeye çalışmaktır.Hiç düşünmüyorlar ki yıllardır bu eserlere hocaları dahi reddiye yapamadı.Hayır bunlar hangi iftira olursa olsun kabul ediceklerdir.Gördüğünüz gibi bizim cevaplarımızıda beklemedikleri gibi bizim cevaplarımızı dahi okumuyorlar.Çünkü Ömer Öngüt(k.s) bunların içyüzünü açıklamıştır.Bunların düşmanlıkları o yüzdendir.
Bunlar ne yaparsa yapsın şimdiye kadar birşey yapamadıkları gibi şimdiden sonrada zandan öteye geçemezler.Sürekli ilim ekledik fakat bunlar cevap veremeyince iftiralara sarıldılar.

Ebubekir sifilin inkar ettikleri hadisi bunlarda inkar etti.Ahir zaman hocalarının nasıl halkı saptırdığına bir örnektir.

Organ nakli konusundada yüzlerce mesaj yazdım.Birçok alim görünenlerle yazıştım.Hiçbirisi zandan öteye geçemedi.Biz sürekli ilimle cevap veriyoruz fakat bunlar zandan öteye geçmiyor.Organ nakli eseri 48 sayfalık bir eserdir.Bu eseri okuyan hiçbir hocanız bir daha caizdir diye fetva veremez.Nedeni hep ayet ve hadisle delillerle açıklanmıştır.

Yine tekfir konusu özellikle yıllardır bazılarının anlamadığı konu.
Hanginiz bize cevap verebiliyor?Bunların hocaları yıllardır münafıklara,bölücülere ses çıkarmadılar.Bakın bizde size tekfir konusunu öğretiyoruz.
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?152653-Tekfir-Konusu&p=1544126&viewfull=1#post1544126