Hâtemü'l-Evliyâ'nın Apaçık Alâmetleri Kur'an-ı Kerim'deki Bazı Âyet-i Kerime'lere ve Hadis-i Şerîf'lere Yerleştirilmiştir!

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
"İnsanlar helâk olmuşlardır, ancak âlimler müstesna. Âlimler de helâk olmuşlardır, ilmi ile amel edenler müstesna. İlmiyle amel edenler de helâk olmuşlardır, ihlâs sahipleri müstesna. İhlâs sahipleri de büyük bir tehlike üzerindedirler." (Keşf-ül hafâ)

Allah kurtarsın bizi.Bu ahir zamanda kim kurtulacak?Allahın koruduğu kurtulur.Fakat kibirlenen helak olur.Allah bizleri kibirlenenlerden eylemesin inşaAllah.

"Allah büyüklük taslayanları asla sevmez." (Nahl: 23)

Tüm hayır Allahtandır.Tüm ilim Allahtandır.Yaşatanda öldürende O.
O zaman biz nefsimizi bir hesaba çekelim.Ne amele,ne ilme güven yok.Biz Allaha güvenelim ona dayanalım.

Allaha yalvarmak gerek bizi kurtarsın diye.Allahım bizi bize bırakma bizi kurtar amin.

hirahos

Kıdemli Üye
<her konuşmada bir bilgi çuvallaması...Kadir mısıroğlunu, Osmanlının sonu, cumhuriyetin ilk dönem tarihi konusunda bilgi alınacak biir Osmanlı münevveri görüyorum..Bazı görüşlerini kabul etmiyorum..Cübbeli hocayı bu sitede tenkid edenlerden biri benim..Eski yazılara bakarsan belki görürsün.Biz , sizin gibi her şeyi ak/ kara görennlerden abartanlardan olmadık.Size tavsiyem iyi çevrilmiş bir akaid kitabını okumanız gerekiyor.Bırakın meşrebinizin bayraklaştırdığı hatemi veli kavramını.bu size bir şey kazandırmaz..Akaidinizi sağlamlaştırın..Şerhul akaid, bedul emali şerhlerini okuyun....Kafanızı kumdan çıkarın..

Tekfir etmenin, başkasını dinden çıkmış görmenin akaidimizdeki yerini bilmiyorlar. Yazıştığımızda bunu gördük. Daha başka meseleler. "Evvela Akaidi öğrenin" tavsiyeniz yerindedir. Tavsiyenize iştirak ediyoruz.

Biz Velileri, hatta Hatem-i Veliliği inkar etmiyoruz ki! Bizim anlamaya çalıştığımız, Öngüt ismindeki bu şahıs, daha Ehli Sünnetin tekfir hassasiyetinden habersiz olan bu kişi, "Ben hatemim, benle Mehdi As. arası boş" diye iddia ediyor. Onla da kalmıyor, Rasulullah efendimizin evvel yaratılmışlığına eşit ortak oluyor! Onla da durmuyor, BÜTÜN PEYGAMBERLERİ, HAKKI BİLMEDE KENDİNE MUHTAÇ İLAN EDİP BÜTÜN PEYGAMBERLERİ KENDİ MÜRİDİ DEREKESİNE İNDİRİYOR. PEYGAMBERLERİN HEPSİ ÖNGÜT'ÜN TABİ VE MÜNTESİBİYMİŞ!!! HasbünAllah... Bu rezalet davalarda şahidin, delilin ne? Yüz tane kaynakta Hatem bahsi geçiyormuş. İyi de birader, o yazdığın nakilleri çarpıttığını pekçok kişi söylüyor. Biz de bizzat çarpıtma misallerini gördük. Hadi bunu geçelim, naklettiğinin tamamı doğru olsun! Nerde yazıyor o kaynaklarda Bolu'dan Ömer Öngüt isimli zat çıkacak Hatem kendisidir manasında bir kelam?! Hangi akaidde Peygamberler, Hakkı bilmede Velilere muhtaç ve onlara müntesib/tabi gösteriliyor? Getirebiliyor musun? Yok. Böyle dava mı olur...

İspat edemediğin davayı, millete kabul ettirmek için bin defa tekrarla yazsan faydası yok.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Tekfir etmenin, başkasını dinden çıkmış görmenin akaidimizdeki yerini bilmiyorlar. Yazıştığımızda bunu gördük.
Size tekfir konusunu detaylı anlatmak gerek sanırım.Kırmızı ile çizdim iyi oku.

"...Fıkıh ve akaid alimleri ehl-i kıblenin tekfir edilmeyeceğini beyan eden eserlerinde "Allah tarafından geldiği kesinlikle bilinen, yahud haramları helal, helalleri haram itikad etmenin dışındaki durumlar" şeklinde kayıt düşmüşlerdir.

Nitekim İmam-ı Âzam Hazretleri "Kur'an'ın bir harfini bile inkâr eden kimse tekfir edilir." buyurmuşlardır:
"Mümin olduğunu söylemekle birlikte ilâhi sıfatları inkâr eden veya bunları yarattıklarının sıfatlarına benzeten, kadere inanmayan, Kur'an'da açıkça belirtilen hükümleri kabul etmeyen, günah işlemeyi helâl sayan ve Kur'an'ın bir harfini bile inkâr eden kimse tekfir edilir."
"Fıkh-ı Ekber Şerhi"nde şöyle denilmiştir:
"Ehli sünnet katında ehl-i kıble olandan hiçbir kimsenin tekfir edilmemesinden murad kendisinde küfür alâmet ve işaretlerinden bir şey bulunmayan ve kendisinden küfrü mûcib olan bir şey sâdır olmayan kimse tekfir edilmez demektir." (Fıkh-ı Ekber Şerhi, Hisar Yayınevi, sh: 411)
İslâm akaidi kitaplarında "Elfâz-ı küfür" yani "Küfre düşüren sözler" hususi olarak mühim bir konu olarak işlenmektedir.
Bu husus ortada iken İslâm alimlerinin eserlerindeki "Ehl-i kıblenin tekfir edilmez" şeklindeki beyanlarını umumileştirmek, İslâm akaidine ve hukukuna terstir.
Fıkh-ı Ekber şerhinde bu hususta da şöyle söylenmiştir:
"Fıkıh bilginlerinden bir zümre, biz ehli kıbleden hiçbir kimseyi tekfir etmeyiz diyerek, tekfiri umum olarak nefyediyorlar. Halbuki bilinir ki, ehli kıbleden olanlardan münafıklar vardır ki, onların yahudi ve hıristiyanlardan daha şiddetli kâfir oldukları kitap, sünnet ve icma-i ümmetle sâbittir. Münâfıklardan bazıları vardır ki, imkân bulduklarında münafıklığını izhar eder. Onlar kelimeyi şehâdet getirmekle müslüman gözükürler." (s. 433)

Ahmed Ziyâüddin Gümüşhanevî Hazretleri'nin Bedir Yayınevi tarafından "Ehl-i sünnet itikadı" ismiyle neşredilen "Câmiu'l-Mütûn fi Hakki Envâi's-Sıfâti'l-İlâhiyye ve'l-'Akaidi'l-Mâturidiyye ve Elfâzi'l-Küfri ve Tashihi'l-a'mâli'l-'Acibiyye" isimli eserinde;
"Küfre götürdüğü hususunda ittifak edilen lâfızları söyleyenlerin, amellerinin heder olduğu icmâ ile sâbittir. Meselâ mürted bunlardandır. Yeniden iman ettiği takdirde , hacc etmiş ise haccı iâde etmesi gerekir. İrtidad halinde iken karısı ile muamelesi zinâ, çocuğu olursa veled-i zinâ olur.
Âdet yerini bulsun diye getirilen şehâdet, İslâm'ın ruhuna dönmedikçe makbul değildir. Küfrünü ortadan kaldırmaz." buyurulmuştur.
Dikkat ederseniz Pakistan'da Kadıyanilerin şehadet getirmeleri yasaklanmıştır. Çünkü İslâm'da olmayan hükümleri itikad kabul ettiği müddetçe bunların şehadet getirmeleri hükümsüz olduğu gibi, şehadet getirmeleri saf müslümanların bunları müslüman gibi görmesine sebep olmaktadır.
Ehl-i sünnet âlimlerinin "Ehl-i kıblenin tekfir edilmesi" meselesi hususunda hassas durmalarının sebebi "Hâriciler" gibi Aşere-i mübeşşereyi dahi tekfir eden sapık grupların türemesinden dolayıdır. Ortaya çıkan bazı zümrelerin ve kişilerin günah işleyen her kimseyi yahut kendi zanlarına göre hatalı gördükleri herkesi tekfir etmelerinin önüne geçmek istemişlerdir.

Ehl-i sünnet itikadı demek İslâm itikadı demektir. Allah ve Resul'ünün hükmüne tam teslimiyet demektir. Bir müslümana küfür isnad etmek çok tehlikelidir. Zira müslümana kâfir diyen kimse kâfir olur.

Hadis-i şerif'te şöyle buyuruluyor:
"Bir kimse müslüman kardeşine fısk ve küfür isnad etmesin. Zira o kimsede bu haller yoksa, sözler sahibine döner." (Buhârî)
Bu Hadis-i şerif mucibince inanan bir müslümana küfür isnat etmek insanı küfre götürdüğü gibi, iman dairesinde olmayan bir kâfiri iman hudutları içine koymak da insanı küfre götürür. Neden küfre götürür? Karşıdaki alenen küfrettiği halde İslâm dairesine sokmak istediği için, bile bile söylediği için, Allah-u Teâlâ'nın koyduğu hudutları kaldırdığı için.
Bu Hadis-i şerif hükmüne ve İslâm akaidine göre "Bir kâfire müslüman demek de küfürdür."
Bir hıristiyana iman ehli nazarı ile bakmak, "Senin dinin de ilâhi, hak bir dindir!" demek küfürdür. Bu küfür ehline müslüman demek de küfürdür.
"Allah katında din İslâm'dır." (Âl-i imran: 19)
Âyet-i kerime'sini inkârdır.
Bu İslâm hukukunun hükmüdür. "

http://www.hakikat.com/dergi/191/bsyz191.html

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
"Ben hatemim, benle Mehdi As. arası boş" diye iddia ediyor. Onla da kalmıyor, Rasulullah efendimizin evvel yaratılmışlığına eşit ortak oluyor! Onla da durmuyor, BÜTÜN PEYGAMBERLERİ, HAKKI BİLMEDE KENDİNE MUHTAÇ İLAN EDİP BÜTÜN PEYGAMBERLERİ KENDİ MÜRİDİ DEREKESİNE İNDİRİYOR. PEYGAMBERLERİN HEPSİ ÖNGÜT'ÜN TABİ VE MÜNTESİBİYMİŞ!!! HasbünAllah... Bu rezalet davalarda şahidin, delilin ne? Yüz tane kaynakta Hatem bahsi geçiyormuş. İyi de birader, o yazdığın nakilleri çarpıttığını pekçok kişi söylüyor. Biz de bizzat çarpıtma misallerini gördük. Hadi bunu geçelim, naklettiğinin tamamı doğru olsun! Nerde yazıyor o kaynaklarda Bolu'dan Ömer Öngüt isimli zat çıkacak Hatem kendisidir manasında bir kelam?! Hangi akaidde Peygamberler, Hakkı bilmede Velilere muhtaç ve onlara müntesib/tabi gösteriliyor? Getirebiliyor musun? Yok. Böyle dava mı olur...

İspat edemediğin davayı, millete kabul ettirmek için bin defa tekrarla yazsan faydası yok.
Evliyaların söylediklerini biz söylemiş gibi gösteriyorsunuz.Aynı numarayı kaç kere yaptınız.
Ben hatemim, benle Mehdi As. arası boş

“Hatmü’l-velâye” adlı eserde beyan buyurulduğuna göre; Hakîm et-Tirmizî -kuddise sırruh- Hazretleri âhir zamanda gönderilecek olan bu “dâvetçi” hakkında şöyle söylemiştir:

“Âhir zamanda Mehdî yokken, henüz yaklaştırılıp seçilmemişken, aradaki boşlukta (fetrette) Hâtemü’l-velâye’den başka adâleti ayakta tutan kimse olmaz. O kıyamet gününe kadar bütün velîlere Allah’ın bir hücceti olur.

Nasıl ki peygamberlerin sonuncusu olan Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-e ‘Hâtemü’n-nübübüvve’ verilmişse ve o kıyamet gününe kadar bütün peygamberler üzerine Allah-u Teâlâ’nın bir hücceti ise, velîlerin sonuncusu olan bu velî de âhir zamanda öyle olacaktır.” (“Hatmü’l-velâye”; 168b vr.)
Rasulullah efendimizin evvel yaratılmışlığına eşit ortak oluyor!

Nitekim Muhyiddin-i İbnü'l-Arabî -kuddise sırruh- Hazretleri buyururlar ki:
"Âdem çağından son Nebi'ye varıncaya kadar tıyneti bakımından olan varlığı gecikse de, nebilerden hiçbir fert yoktur ki, ilmini sonuncu peygamber olan Muhammed Aleyhisselâm'ın ışığından almış olmasın. Çünkü o hakikatiyle mevcuttur ve bu da Peygamber Aleyhisselâm'ın;
'Âdem henüz su ile toprak arasında iken ben peygamber idim.'
Meâlindeki sözü ile sâbittir. Başka peygamberler ancak ümmetlerine gönderildikleri zaman Nebi olmuşlardır.
Keza velilerin sonuncusu Hâtemü'l-evliyâ da, Âdem su ile toprak arasında iken veli idi. Diğer veliler, ancak ilâhî ahlâk cümlesinden olan velilik şartlarını kazandıktan, Allah'ın Veli ve Hamîd isimlerinin feyzine mazhar olduktan sonra veli oldular.
Şu hâle göre sonuncu Peygamber'in veliliği yönünden sonuncu Veli'ye nisbeti, Resul ve Nebi'lerin ona nisbeti gibidir. Bu itibarla Resul'lerin sonuncusu hem Veli, hem Nebi, hem de Resul'dür. Hâtemü'l-evliyâ ise irfânı aslından alan Vâris'tir, mertebeleri müşâhade eder. Ve o şefaat kapısının fethinde Âdemoğlu'nun seyyidi ve cemaatin mukaddimi olan Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-in hasenâtından bir hasenedir." ("Fusûsu'l-Hikem ve't-Ta'lîkat aleyhi"; s. 63-64, Ebu'l-A'lâ Afîfî'nin ta'lik ve tahkikiyle. Beyrut, 1946)

Abdullah-ı Bosnevî -kuddise sırruh- Hazretleri "Şerh-i Fusûsu'l-Hikem-i Bosnevî" isimli eserinde, Hâtemü'l-evliyâ'dan ve bağlı bulunduğu velâyet mertebesinden şu şekilde bahsetmiştir:
"O velâyet-i Muhammediyye-i hassa'nın Hâtem'idir ve hâtemiyet mertebesinde Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-in kâmil vârisidir." ("Şerh-i Fusûsu'l Hikem-i Bosnevî"; s. 456)

Şeyhü'l-Ekber Muhyiddîn-i İbnü'l-Arabî -kuddise sırruh- Hazretleri, Allah-u Teâlâ'nın "Hâtemü'l-velâyet"iâlemde tek bir şahsa tahsis edip, velâyeti onunla mühürleyeceğini ifade ederek şöyle buyurmuştur:

"...Onların (velilerin) Hatm'ine gelince; o zamanda bir değil, bilâkis âlemde bir'dir. Allah, velâyeti onunla hatmedip mühürleyecektir. Muhammedî veliler içinde ondan daha büyük bir kimse yoktur." (Fütûhâtü'l-Mekkiyye, c. 2, s. 9. Beyrut, trs.)

BAK BURAYI İYİ OKU.
İsmail Hakkı Bursevî -kuddise sırruh- Hazretleri buyurur ki:

"Hatmü'l-evliyâ üzerine inkârın çok ve fazla oluşu, tam mazhar oluşundandır." (Kitabu'n-Netice)

İmam-ı Rabbânî -kuddise sırruh- Hazretleri buyururlar ki:
"Bu zât, geçmiş ümmetlerdeki ulü'l-azm peygamberlerin işini görür." (234. Mektup)

Bu rezalet davalarda şahidin, delilin ne? Yüz tane kaynakta Hatem bahsi geçiyormuş. İyi de birader, o yazdığın nakilleri çarpıttığını pekçok kişi söylüyor.
54 evliya hatemi veliden bahsetmiş hala cahil cahil konuşuyorsun neden okumuyorsun?Birde iftiralar atıyorsun.Senin iç yüzünü tam çıkaracağız inşaAllah.
http://hatemiveli.blogspot.com.tr/

nakilleri çarpıttığını pekçok kişi söylüyor.

kaç kişisiniz biri sen ,biri lafons mudur nedir.Biri daha vardı sanırım başka kim varsa yaz.

Allah sizin şerrinizden bizleri korusun .Kaç kere iftiralarınıza cevap yazdık.Çapıtma yapan sizsiniz bunuda kanıtladık neyse iç yüzünüz tam çıkacak inşaAllah.

fakiri

Kıdemli Üye
<her konuşmada bir bilgi çuvallaması...Kadir mısıroğlunu, Osmanlının sonu, cumhuriyetin ilk dönem tarihi konusunda bilgi alınacak biir Osmanlı münevveri görüyorum..Bazı görüşlerini kabul etmiyorum..Cübbeli hocayı bu sitede tenkid edenlerden biri benim..Eski yazılara bakarsan belki görürsün.Biz , sizin gibi her şeyi ak/ kara görennlerden abartanlardan olmadık.Size tavsiyem iyi çevrilmiş bir akaid kitabını okumanız gerekiyor.Bırakın meşrebinizin bayraklaştırdığı hatemi veli kavramını.bu size bir şey kazandırmaz..Akaidinizi sağlamlaştırın..Şerhul akaid, bedul emali şerhlerini okuyun....Kafanızı kumdan çıkarın..

her konuşmada bir bilgi çuvallaması...Kadir mısıroğlunu, Osmanlının sonu, cumhuriyetin ilk dönem tarihi konusunda bilgi alınacak biir Osmanlı münevveri görüyorum..Bazı görüşlerini kabul etmiyorum..Cübbeli hocayı bu sitede tenkid edenlerden biri benim..Eski yazılara bakarsan belki görürsün.Biz , sizin gibi her şeyi ak/ kara görennlerden abartanlardan olmadık.Size tavsiyem iyi çevrilmiş bir akaid kitabını okumanız gerekiyor.Bırakın meşrebinizin bayraklaştırdığı hatemi veli kavramını.bu size bir şey kazandırmaz..Akaidinizi sağlamlaştırın..Şerhul akaid, bedul emali şerhlerini okuyun....Kafanızı kumdan çıkarın..

Aman ne büyük bir meziyete sahipmiş bu beyimiz gördünüz mü? Cübbeliyi ve Kadir Abisinin bazı görüşlerini kabul etmiyormuşmuş ve onları da tenkid etmişmiş !
Ne yani mızraklar çuvala sığmayınca eleştirmeyecektin de başka ne yapacaktın mirim ? Senin bu mantığına bakarsak, Yalnız Kurancılar ve Hadis Munkirleri de akşama kadar ayetlerden ve Allah’tan bahsediyorlar ! Şimdi bunların da bazı görüşelrine katılmıyorum diyerek onları baş tacı mı edeceğiz ? Okuduğun akaid kitaplarında bozuk akideli insanları ve fasıkları, mulhidleri , söz, hareket ve davranışlarıyla küfre girenleri msülümanların asla sevemeyeceğini ve dinlememesi gerektiği yazmıyor mu ? Yazıyorsa, sen niye gereğini yapmadıktan sonra bu kitapları okuyorsun? Yazmıyorsa, onlar ne menem kitaplardır ki sana dostunu-düşümanını tanıtmıyor ? Bizce sen sadece başını değil de tas-tamam bütün vücudunu kumdan çıkar !

hirahos

Kıdemli Üye
@kurt26

Bugün başka bir yerde foruma baktım. Yazını gördüm. Resmin rahat okunduğunu iddia ederek bir takım ithamlarda bulunmuşsun. Tamam, öyleyse bu konunun 94. mesajındaki resmin Arapça ibarelerini latince olarak ya da Arapça klavyeyle şuraya yazar mısın? Hepsini yazmak 15-20 dakkanı almaz sanırım. Görelim bakalım ne okuyorsun? Bir de alitufan'dan istediğim 533a sayfasını da yayınla da ezberden savunmadığını anlamış olalım.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
@kurt26

Bugün başka bir yerde foruma baktım. Yazını gördüm. Resmin rahat okunduğunu iddia ederek bir takım ithamlarda bulunmuşsun. Tamam, öyleyse bu konunun 94. mesajındaki resmin Arapça ibarelerini latince olarak ya da Arapça klavyeyle şuraya yazar mısın? Hepsini yazmak 15-20 dakkanı almaz sanırım. Görelim bakalım ne okuyorsun? Bir de alitufan'dan istediğim 533a sayfasını da yayınla da ezberden savunmadığını anlamış olalım.

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540666&viewfull=1#post1540666

http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540667&viewfull=1#post1540667

adams77

Kanalizasyoncu
Başlığa bak hatemül evliyanın alametleri kuranı kerimdeki :)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Bu konu hakkında epey yazı yazıldı, yazı yazmayın, son veli'yi söyleyin kapatın bu konuyu:

Nazarımda son veli:

Cambaz Abdü'rrezzak Efendi...

Sizce kim..?

hirahos

Kıdemli Üye
Defalarca yazdığın konuyu mu bulamıyorsun?
Defalarca size cevap verdik.
Bak bakalım kaç kere "BÜYÜTEÇ" eklemişim.Yazıyı büyütüp bida ekledik.Hiç utanmanızda yok.

İftiraya cevaptır...

Okunuyormuş. Okunuyorsa, millet doğruyu öğrensin diye kendi getirdiğin alıntıyı teyid edebilirdin.

Konuyu bulamıyorum demedim, link bende açılmıyor.

Boyunu aşan sulara girmeyeceksin o zaman... Boğulursun. Açılmayan linki dahi aleyhe kullanacak kadar, Müslümanı yalancılıkla itham edecek kadar şaşkınlaşmışsınız. Hakarette Fakiriye benziyorsun. Hepinizin ahlakı birbirinize benzemiş.

Anladığım, siz, istediğimi yapamayacaksınız.

hirahos

Kıdemli Üye
@alitufan2003 .... Talebimizi sen karşıla sana zahmet, o resimde ve getireceğin sf 533a da gerçekten neler yazıyor ortaya çıksın. Sürüncemede kalmasın konu. Allah ve melekleri şahit ki yazıştığımız eski konulara giremiyorum. Bu konuda verdiğim, 94. mesajdaki resmi kullan. Kendi yüklediğim. Onu sorunsuz açabiliyorum.

hirahos

Kıdemli Üye
@Verda bendenizin hiçbir yazısına katılmaz. Aleyhimize yazar. Fikriyatımız uyuşmaz. Arapçası da var. Seni hakem edelim. Şol şahısların "rahat okunuyor ama siz yalancısınız bahane uyduruyorsunuz" dediklerini sen oku ve buraya yaz da istifade edelim.. Bu konu 94. mesaja bakınız verda...

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Okunuyormuş. Okunuyorsa, millet doğruyu öğrensin diye kendi getirdiğin alıntıyı teyid edebilirdin.

Konuyu bulamıyorum demedim, link bende açılmıyor.

Boyunu aşan sulara girmeyeceksin o zaman... Boğulursun. Açılmayan linki dahi aleyhe kullanacak kadar, Müslümanı yalancılıkla itham edecek kadar şaşkınlaşmışsınız. Hakarette Fakiriye benziyorsun. Hepinizin ahlakı birbirinize benzemiş.

Anladığım, siz, istediğimi yapamayacaksınız.

Senin ahlakın ne kadar?yalan,iftira,hakaret hepsi sende yok mu?
Nerede hakaret etmişim?Siz yaptıklarınızla sınırı çoktan aştınız.Büyüteç kelimesinin anlamını mı bilmiyorsun?Çarpıtma var deyip iftira atan siz değilmisiniz.Okuyamadım deyip duruyorsunuz.Bizde büyüteç programı yükledikki görüntü kalitesi bozulmadan okunsun.Gayette büyük gösteriyor.Onun haricinde birde yazıyı büyütüp ekledik.
Herşeyi bırak gerçekten insanda utanma olur .İftirayı at sonra okuyamadım de işin içinden sıyrıl.Okuyun diye herşeyi yine biz yaptık.Hala birşeyler yapmamızı bekliyorsunuz.Bu ne saçmalık.Madem bir bilene göster.

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
@Verda bendenizin hiçbir yazısına katılmaz. Aleyhimize yazar. Fikriyatımız uyuşmaz. Arapçası da var. Seni hakem edelim. Şol şahısların "rahat okunuyor ama siz yalancısınız bahane uyduruyorsunuz" dediklerini sen oku ve buraya yaz da istifade edelim.. Bu konu 94. mesaja bakınız verda...

131.mesajda eklemiştim ben bu yazıyı resimleri büyüteci.Resmi büyütüp hatta sordum görünüyor mu diye...
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?151566-İftiraya-cevaptır&p=1540667&viewfull=1#post1540667

6697149_orig.jpg

7083409_orig.jpg

Bunu okuyabiliyormusunuz?
602300_orig.jpg

Büyüteç internetdede bulabilirsiniz programı var ben ekledim buraya.

İndir.
http://www.weebly.com/uploads/1/5/4/2/15423182/buyutec.exe
TIKLA İNDİR.

hirahos

Kıdemli Üye
@Kurtubi muhterem,

kurt26, senin de harflerini seçemediğini söylediğin resmi büyüttüğünü belirtiyor. Bir önceki mesajda, bir bakar mısın, seçebiliyor musun? Sana zahmet.

fakiri

Kıdemli Üye
@Kurtubi muhterem,

kurt26, senin de harflerini seçemediğini söylediğin resmi büyüttüğünü belirtiyor. Bir önceki mesajda, bir bakar mısın, seçebiliyor musun? Sana zahmet.

Kurta demişler ki; “Ensen neden kalındır?”
“Kendi işimi kendim görürüm!” demiş…