Hadis Inkarcilarina : )

adams77

Kanalizasyoncu
Önce şunu açıkla:

Kuran 40 fırın ekmek yemeden ulaşılamayacak bir kitap mı yoksa apaçık bir kitap mı?

ف۪ي كِتَابٍ مَكْنُونٍۙ

arapçan varsa buyur oku lütfen..
ayrıca ben 40 fırın demedim... çok fırın dedim..

lafons7275

Kıdemli Üye
ف۪ي كِتَابٍ مَكْنُونٍۙ

arapçan varsa buyur oku lütfen..
ayrıca ben 40 fırın demedim... çok fırın dedim..

Soruma cevap ver,

Kuran çok fırın ekmek yemeden ulaşılamayacak bir kitap mı yoksa apaçık bir kitap mı?

adams77

Kanalizasyoncu
Kuran çok fırın ekmek yemeden ulaşılamayacak bir kitap mı yoksa apaçık bir kitap mı?

ayet verdim benden cevap almana gerek yok açık bir kitap ise buyur hiç bir hadis ve alime ihtiyaç duymadan kıl namazını :) yahu sizin ne zaman neyi savunacağınız belli olmuyor ki. Buyur madem açık kitap namazın kılınışını ayetleri ile göster :)

lafons7275

Kıdemli Üye
ayet verdim benden cevap almana gerek yok açık bir kitap ise buyur hiç bir hadis ve alime ihtiyaç duymadan kıl namazını :) yahu sizin ne zaman neyi savunacağınız belli olmuyor ki. Buyur madem açık kitap namazın kılınışını ayetleri ile göster :)
@çelebiler bak senin kankin ne diyor?

lafons7275

Kıdemli Üye
ne oldu kıvırmada son nokta :) madem açık kitap diyorsun ve namazın kılınışını bulamıyorsan o zaman namazı ne yapacaksın?

yahu al birini vur ötekine çoook fırın ekmek yemeniz gerek çooook
@çelebiler sana namazın kılınışını göstermedi mi?

Kaptan

Mecra Yazarı
peygambere iman ve itaat kuran'la sabittir. o halde kuran varsa peygamber de vardir. peygamber varsa yaptiklari ve söyledikleri de vardir. bu imani bir hakikattir. aksi dinin bir kismini yok saymakla esdeger bir cürümdür. aklinizi basiniza alin.

adams77

Kanalizasyoncu
peygambere iman ve itaat kuran'la sabittir. o halde kuran varsa peygamber de vardir. peygamber varsa yaptiklari ve söyledikleri de vardir. bu imani bir hakikattir. aksi dinin bir kismini yok saymakla esdeger bir cürümdür. aklinizi basiniza alin.

Sen peygamberin bütün yaptıklarını ve söylediklerini kabul ediyormusun? O vakit tarikatları ve tasavvufu neden eleştiriyorsun ki?

Kuran varsa peygamberde vardır, peygamber varsa bunlarda vardır. aklını başına mı alacan!!

Kaptan

Mecra Yazarı
Sen peygamberin bütün yaptıklarını ve söylediklerini kabul ediyormusun? O vakit tarikatları ve tasavvufu neden eleştiriyorsun ki?

Kuran varsa peygamberde vardır, peygamber varsa bunlarda vardır. aklını başına mı alacan!!

kirmizi isikta gecmek yasak midir, el-cevap; yasaktir, polis ceza yazar
"ama falanca gecti ben gördüm ona niye yazmadin.." ruhsati ver cok konusma :)
kissadan hisse; kötü örnekler senin davranisini hakli cikarmaz

konumuza uyarlarsak, birileri yanlis yapiyor diye veya uydurma hadisler var diye, topyekün hadisi sünneti terk etmek kadar ayni sekilde hadis ve sünnet adi altinda gördügümüz herseye yapismak da bir müslümana yakismaz

adams77

Kanalizasyoncu
kirmizi isikta gecmek yasak midir, el-cevap; yasaktir, polis ceza yazar
"ama falanca gecti ben gördüm ona niye yazmadin.." ruhsati ver cok konusma :)
kissadan hisse; kötü örnekler senin davranisini hakli cikarmaz

konumuza uyarlarsak, birileri yanlis yapiyor diye veya uydurma hadisler var diye, topyekün hadisi sünneti terk etmek kadar ayni sekilde hadis ve sünnet adi altinda gördügümüz herseye yapismak da bir müslümana yakismaz

Din = kırmızı ışık mı :)

din 'de önemli olan kelimelerdir. Eğer birileri bu kelimeler ile oynamış ise bütün taşlar yerli yerinden oynamış demektir ve eğer ki bir taş yerli yerinde olmaz ise bütün taşların hatalı demektir. Şimdi senin birileri yanlış yapıyorsa kriterin kim yada ne ? O yanlış yapan sen olmayasın!

Kaptan

Mecra Yazarı
Din = kırmızı ışık mı :)

din 'de önemli olan kelimelerdir. Eğer birileri bu kelimeler ile oynamış ise bütün taşlar yerli yerinden oynamış demektir ve eğer ki bir taş yerli yerinde olmaz ise bütün taşların hatalı demektir. Şimdi senin birileri yanlış yapıyorsa kriterin kim yada ne ? O yanlış yapan sen olmayasın!

Allah'i, kitabi kimin araciligiyla ögrendin? Sana bunu bildiren kim? Gökten zembille inmedi ya bu kitap. Sana Kuran'in Allah tarafindan gönderildigini bildiren özel bir haber geldiyse bilemem tabi ama bizler Allah'i da, kitabi'da peygamber araciligiyla biliyoruz. Bu anlamda Peygambere de iman ediyoruz. O halde Allah varsa Kuran vardir, kuran varsa peygamber vardir, peygamber varsa onun yaptiklari ve sözleri de vardir.

Sen ise diyorsun ki; Yasam, evren, kainat varsa Allah vardir, Allah varsa Kitap-Kuran vardir. Iyi de sana bunu bildiren kim? Peygamber ise ki herhalde aksini iddia edecek degilsin o halde onun yaptiklari ve söyledikleri nerede? Hic konusmadi mi, alin bu kitabi da ne haliniz varsa görün benim isim buraya kadar deyip seyre mi koyuldu ?

adams77

Kanalizasyoncu
Allah'i, kitabi kimin araciligiyla ögrendin? Sana bunu bildiren kim? Gökten zembille inmedi ya bu kitap. Sana Kuran'in Allah tarafindan gönderildigini bildiren özel bir haber geldiyse bilemem tabi ama bizler Allah'i da, kitabi'da peygamber araciligiyla biliyoruz. Bu anlamda Peygambere de iman ediyoruz. O halde Allah varsa Kuran vardir, kuran varsa peygamber vardir, peygamber varsa onun yaptiklari ve sözleri de vardir.

Şahit olmanın ne demek olduğunu bilmeyenlerdensin hal böyle olunca kitabı sana peygamber mi tebliğ etmiş :) bana peygamber tebliğ etmedi ve aracılığı ilede bilmiyorum!! aracılık ne demek bilirsen?

Dini çok basite indirmişsin, din kulaktan kulağa oynamak değildir.

delil ve kanıt üzerinden şahitlik ister şahit oldun mu diye soracaklar ee bende annemden babamdan böyle duydum şahit oldum de get laa derler

Konuşmak, algıladığın şeyi anlatman içindir ve yazıda öyle kişinin algıladığını anlatmak için kullanılır. Dikkat ediyormusun kişinin anladığını sana aktarmaya yarıyor. Yani bu bir sorumluluk getirir. Şimdi ben bunları neden anlatıyorum ki? Sen sünnetullahı okuyamam ben bu kadar kafa yoramam hazır bir kitap yokmu getirin onu bugünkü dille ne anlıyor isem onu yaşayım ohh ne güzel :)

Senin dediğin gibi değil güzel kardeşim, elçinin görevi tebliğ etmektir sen bundan postacı manası çıkarıyorsun fakat hiçte böyle bir mana yoktur neden? çünkü senin elçi anlayışında problem olduğundan dolay aksine sen peygamberi postacı yapıyorsun aracı kılıyorsun.

adams77

Kanalizasyoncu
Sen ise diyorsun ki; Yasam, evren, kainat varsa Allah vardir, Allah varsa Kitap-Kuran vardir. Iyi de sana bunu bildiren kim? Peygamber ise ki herhalde aksini iddia edecek degilsin o halde onun yaptiklari ve söyledikleri nerede? Hic konusmadi mi, alin bu kitabi da ne haliniz varsa görün benim isim buraya kadar deyip seyre mi koyuldu ?

Yaşam, evren, kaninat varlık varsa her biri bir ayet her biri bir elçidir. Her biri kitabın ayetlerindendir. Şimdi sen bu ayetleri okuyamıyorsan bu senin algınla alakalıdır. Bu ayetleri okuyanı peygamber olarak görmen ve sana böyle algılatılması senin sorgulamıyor olmandan kaynaklanıyor.

Bunca şey olmadan peygamber sana neyi nasıl anlayacak? İnsan bilgiyi nereden alır ve öğrenir? Elçi uyarıcıdır ve müjdeleyicidir.

Senin acilen ilk önce sistemi ve yapıyı öğrenmen gerekiyor. Bu sistem içinde elçi kavramını yerin koyduğunda vahyin ve sana neyin tebliğ edildiğini daha net anlarsın

sana dip not vereyim

İsa 'yı neden rab ve ilah edindiler bu hristiyanlar acaba? İlginç değil mi?

Oku yaratan rabbin adı ile oku, sana oku peygamberin getirdiğini oku denmiyor.

Kaptan

Mecra Yazarı
bak bir daha sorayim, soru cok acik ve net muhatabimin cevaplari da lütfen ayni netlikte olsun

Allah'i ve kitabi sana bildiren kimdir? göge baktim, ucan kusa baktim Allah'i gördüm faslini lütfen gec.
somut soruyorum somut cevap rica ediyorum.