Hadis Inkarcilarina : )

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Biz kimseye küfür etmedik :) varsa buyur getir.

daha önce uyardıklarımı görmediysen göz doktoruna gidebilirsin. Burada kişileri yada kişiselliği konuşmuyoruz dikkatinizi çekerim.

Allah 'ın kitabına yapılan saygısızlıklar görmezden gelip, sahiplendiğiniz isimlerin itibarlarını korumak yada onlara olan saygısızlıkları görmek çok mantıklı değil.

HAMD kime mahsustur mübarek? milletin kötülüğü kendine sen niye kötü oluyorsun ki? Serinlemek için mi? Serinlemek için su içmelisin sarhoşluk verici şeyler değil.

ikimizin derdi de aynı

sen hadis müptelalarının dini yanlış yöne götürdüğünü

ben hadis inkarcılarının tarikatları, mezhepleri, sünnetleri hatta ve hatta dini ortadan kaldırmaya çalıştıkların belirtmekteyim

sen bildiğin yöntemlerle bildiğini yap, bizde kendi yöntemlerimizle

amma haddi aşmaktan Allah'a sığınırım, sadece laf anlamamakta ısrar edene, lafı anlayacağı dilden konuşma tarzım :)

adams77

Kanalizasyoncu
amma haddi aşmaktan Allah'a sığınırım, sadece laf anlamamakta ısrar edene, lafı anlayacağı dilden konuşma tarzım :)

Laf anlamamkta ısrar edene Allah nasıl ve hangi tarzda davranıyorsa sende o şekilde davran mübarek böylece güzel olanı tercih etmiş olursun.

Kendi adına yada kendince kimseye ceza vermeye kalkışma

adams77

Kanalizasyoncu
ikimizin derdi de aynı

sen hadis müptelalarının dini yanlış yöne götürdüğünü

ben hadis inkarcılarının tarikatları, mezhepleri, sünnetleri hatta ve hatta dini ortadan kaldırmaya çalıştıkların belirtmekteyim

sen bildiğin yöntemlerle bildiğini yap, bizde kendi yöntemlerimizle

Kimse kendi yöntemleri ile iş yapamaz. Allah 'ın çizdiği sınırları aşanları bekleyen tehlikleri düşünerek hareket etmelisin.
Sadece hadis müptelaları değil size göre yalnız kuran diyenlerde dini yanlış yere götürebiliyor. Örnek : m.okuyan, e.yüksel vsvs gibi

Ben kimsenin geçtiği yola müdahale etmem zaten edecekte gücüm yoktur. neden? çünkü öğrenten ve onun ihtiyacı olanı ben değil O bilir. Ben sadece O 'nun emri üzere iyi ve güzel olanı tavsiye ederim sonrası kişinin bileceği iştir.

adams77

Kanalizasyoncu
biz kurani anlamak icin pek birsey yapmiyoruz, sen kitaba anlamaya gittin.

Kitabı anlamadan, kuranı nasıl anlayacaksın ki?

harfleri bilmeden nasıl okuyacaksın? yemek yapmasını bilmen için malzemeyi tanıman gerek sadece tarifi bilmen yetmiyor yoksa sana maydonoz diye otu verirler sende yemeğe katarsın.

içi boşaltılmış kavramlar ile kuran 'a yani korunmuş olana nasıl dokunacaksın temas edeceksin ? su ile elini yıkayarak mı?

kilicarslan

Kıdemli Üye
Kitabı anlamadan, kuranı nasıl anlayacaksın ki?

harfleri bilmeden nasıl okuyacaksın? yemek yapmasını bilmen için malzemeyi tanıman gerek sadece tarifi bilmen yetmiyor yoksa sana maydonoz diye otu verirler sende yemeğe katarsın.

içi boşaltılmış kavramlar ile kuran 'a yani korunmuş olana nasıl dokunacaksın temas edeceksin ? su ile elini yıkayarak mı?

Allah KURAN´i niye gönder di? Kuran: REHBER ve KILAVUZ !!!

kilicarslan

Kıdemli Üye
kavramları öyle bir kullanıyorsun ki.. binayı yerle bir ediyorsun..
Kitap verdi dikkatini çekiyorum kitap verdi... Kuran öğretti

Benim alimde kitab diye KURAN var, Allah kuranin hidayet rehberi oldugunu söylüyor.
Tavsiye ederim kendime ve herkese bu kitabla hasr nesr olmayi :)

adams77

Kanalizasyoncu
Benim alimde kitab diye KURAN var, Allah kuranin hidayet rehberi oldugunu söylüyor.

Senin elinde mushaf var! Kuran hidayet rehberi fakat ona ulaşman için çok fırın ekmek yemen gerekiyor.
Hucurat suresi 14. ayete bir bakı ver. Sen vahyi tarihsel algı üzerinden anlamlandırmaya çalışıyorsun. Senden öncekilerin elindeki mushafa Kuran demeleri, elindeki mushafı kuran yapmaz.

Kitap kendine açık mübin diyor fakat herkese açık değil dimi?

adams77

Kanalizasyoncu
kılıçaslanı aşağılaman hiç hoş değil, yok neymiş Kuran'a ulaşması için 40 fırın ekmek yemesi lazımmış. Sizin yüzünüzden millet bu Kuran'ı ulaşılamaz, anlaşılamaz zannediyor. Oysa bu Kitab apaçıktır.

açık olan kitapta neden alime allameye yada hadislere ihtiyaç duyuyorsun... Al eline oku o vakit nasıl olsa açık değil mi?

senin bu saptırıcılıklarından gına geldi vallahi işin gücün fitne fesat bu nasıl bir ahlak çözemiyorum..ne aşağılaması ne diyorsun yahuuuuu

adams77

Kanalizasyoncu
avukatmısın nesin çözemedim gitti... iki kişi konuşurken üçüncüye ne düşer diyordun sen aklıma gelmedi şimdi yaa neysee

lafons7275

Kıdemli Üye

Senin elinde mushaf var! Kuran hidayet rehberi fakat ona ulaşman için çok fırın ekmek yemen gerekiyor.

Hucurat suresi 14. ayete bir bakı ver. Sen vahyi tarihsel algı üzerinden anlamlandırmaya çalışıyorsun. Senden öncekilerin elindeki mushafa Kuran demeleri, elindeki mushafı kuran yapmaz.

Kitap kendine açık mübin diyor fakat herkese açık değil dimi?

adams bu Kitab açık mı değil mi?

40 fırın ekmek yemeden bu kitabı kilicaslan anlayamaz mı?

Sen bu 40 fırın ekmeği yedin mi ki millete tepeden bakıyorsun?

Çok ayıp...