Hadis Inkarcilarina : )

İlim Talebesi

Yasaklı
Misafirlere yazıyorum:

Buhari bordo bereli askerleri seçerken belli kriterlere göre hareket etti,

Müslim komandoları seçerken belli kriterlere göre hareket etti,

Tirmizi piyadeleri seçerken belli kriterlere göre hareket etti,

Sonuçta bunların seçtikleri hepsi askerdir.

:).......

Kaptan

Mecra Yazarı
!!.........ÖNEMİNE Binaen......!
Sünnetullah'a evet. .Sünnete "HAYIR" demek; Allah'ın ayetlerine ilk hareketi veren elçinin hayatını ahlakını dinini inkar etmek demektir. Ki; Küfrü muciptir.

çelebiler

Kıdemli Üye
!!.........ÖNEMİNE Binaen......!
Sünnetullah'a evet. .Sünnete "HAYIR" demek; Allah'ın ayetlerine ilk hareketi veren elçinin hayatını ahlakını dinini inkar etmek demektir. Ki; Küfrü muciptir.
Bu sözün aşağıdaki sözüne uydu mu?

3e479ceed9e0c979440fbf9088c3f60b.jpg

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adams77

Kanalizasyoncu
sünnetullah ve sünnet, ikisi çok farklı şeyler dimi yahu biraz akledebiliyor olsa idin. Elçinin aldığın tebliğin bizzat dinin emir ve yasakları olduğunu kavrayabilirdin. Allah ve elçisinin arasını açmak sureti ile elçiye aracılık görevi yüklediğini fark edemeyecek kadar gözün kararmış.

Dinde tek yetkili kimdir diye sorsak, diyecek ki Allah, peki o zaman sana ne oluyorda elçinin getirdiği kitabın içinde olmayan şeyleri dindenmiş gibi göstermek sureti ile dinin içine sokmaya çalışıyorsun.

adam levlakeye kabul etmez lakin neyse.... vız vız vız diyen bir kişinin

Kaptan

Mecra Yazarı
uydu tabi neden uymasin
vahiy ilk kimde sekillendi?

Kaptan

Mecra Yazarı
Kuran o şekli sana yalansız,uydurmasız bildirmiyor mu?

bak celebiler her ne kadar ayri kulvarda olsak da seni severim
saygili ve edepli birisin, kafan da calisiyor sayilir :), en azindan bazilari gibi edebiyat yapmiyorsun
hadis erafinda olusan suphelerin bircok kimseyi hadisleri inkara kadar götürmesini bir nebze anlayabiliyirim
ama Allah icin bildiklerini bir kenara birak ve söyle düsün;

vahiy Peygamberimize iniyor
o da aldigi vahyi sahabesine, topluma ulastiriyor , ne eksik ne de fazla
ve dogal olarak vahiy ilk kendisinde sekilleniyor, bundan daha tabii birsey olamaz.
Allah vahyi oyle herkese indirmiyor degil mi, vahyi indirecegi kisiyi insanlar arasindan seciyor
neden? vahyin insanlar tarafindan anlasilmasinda, kabul edilmesinde ve lütfen dikkat "uygulamasinda" kolayliklar sagladigi icin. peygamberler icinde yasadiklari toplumun proplemlerini cok iyi bilen insanlardi. vahiy dogrultusunda toplumun problemlerine cözüm yollari getirmis ve bu konuda onlara ve sonraki nesillere önderlik etmislerdir.

söyle düsün;

vahiy sana iniyor ve sen de bunu bizlere ulastiriyorsun
diyorsun ki ey ihvanforum ahalisi Allah bana sunlari sunlari vahyetti
deyip bir kenara cekilmeyeceksin herhalde, anlamayanlar cikacak soru soracak sende cevaplayacaksindir
ey celebiler namazda sunu nasil yapacaktim, hac'da kurban'da vs. dinin bircok hususunda sana sorular gelecek ve sende bunlari vahye uygun ama daha teferruatli cevaplayacaksin
cünkü vahiy her bir konunun detayina girmemistir aksi halde cilter dolusu bir kitap olmak durumunda olurdu

simdi sen hadislerde bir takim sorunlar var diye
Allah resulunun sahih sünnetini inkar etmekle tüm bu gercekleri, tarihi hakikatlari
yahu bir realiteyi inkar etmis oluyorsun
bu nasil bir akil tutulmasidir?
emeviler'in abbasilerin yaptiklarindan bahsediyorsun
iste tarihi bir takim hadiseleri okuyor buna inaniyorsun ama söz konusu
inandigini söyledigin peygamberin tarihine gelince dut yemis bülbül kesiliyorsun
ha madem inkar ediyorsun samimi olman ve tarihi hepten inkar etmen gerekirdi
öyle bir kismina inanir diger kismina inanmam yok

yani yolunuz yol degil kusura bakma

adams77

Kanalizasyoncu
uydu tabi neden uymasin
vahiy ilk kimde sekillendi?

vahyin şekillenmesi farklı bir şey dinde yetkili ve söz sahibi olmak çok farklı şey. Vahiy sadece peygamberin uyması gereken bir şey olsa idi ve peygamberinde bu uyulması şeyden bizim payımızı çıkarıp bize sunmuş olsaydı dediğin doğru olurdu. Bu durumdada zaten ortada üst ve ast alış verişi :) neyse girmeyelim bu noktaya seni aşar çünkü

vahiy tüm iman etmek isteyenlere tebliğ edilmek üzere elçiye teslim edilir. Elçi buna ilave yapamaz, yaparsa ne olur zaten kitabın kendisi söylüyor. Senin çok komik ve basit bir kurgun var.

Git biraz elçi kavramı üzerinde araştırma yap ve kitabın elçi kavramını nasıl kullandığını bir öğren, kargadan, sivrisineğe, karıncadan, arıya vs vs bütün varlık vahyi taşır ve tebliğ eder.

adams77

Kanalizasyoncu
b

ve dogal olarak vahiy ilk kendisinde sekilleniyor, bundan daha tabii birsey olamaz.
Allah vahyi oyle herkese indirmiyor degil mi, vahyi indirecegi kisiyi insanlar arasindan seciyor
neden? vahyin insanlar tarafindan anlasilmasinda, kabul edilmesinde ve lütfen dikkat "uygulamasinda" kolayliklar sagladigi icin. peygamberler icinde yasadiklari toplumun proplemlerini cok iyi bilen insanlardi. vahiy dogrultusunda toplumun problemlerine cözüm yollari getirmis ve bu konuda onlara ve sonraki nesillere önderlik etmislerdir.

böyle bir anlayış yok ki :) yahu taş devrinde bile insanlar böyle bir kurgu yapmamışlardır.

Yahu Allah diyorsun. zaman ve mekandan münezzeh diyorsun ve ihtiyaç sahibi olmayan diyorsun vs vs ne kadar noksanlık varsa hepsinden münezzeh diyorsun. Peki bunları derken nasıl Allah 'ı zaman 'a dahil ediyorsun yetmiyor mekan 'a dahil ediyorsun. Arapça konuşan yapıyorsun. Emrindeki melekler ile görüşüyor yapıyorsun. Sonra yetmiyor o melekleri insanlardan bir tanesini seçip ben sana Allah 'ın haberini getirdim diyorsun.

Yahu senin kadar basit ve düz kafalı bir adam daha görmedim, aklın sıra bana laf çakmaya çalışıyorsun edebiyat yapıyormuşum la bir kere kendine bak yahu hiçmi evinde ayna yok hiç mi karşısına geçmiyorsun.

yahu elindeki kitapta yazanı red edip sırf sünneti karşı tarafa kabul ettirecem diye kitabın kabul etmediği ne kadar şey varsa yazıp çiziyorsun sonra ben kitaba inanıyorum diyorsun daha içinde ne yazıyor bilmiyorsun. Sana elçi vahyi şekillendir di ise sana neden kitabı versin be adam!! sana yapman gereken ibadetleri yazıp çizer eline bir ilmihal verir müslüman olurdun.

Be adam önce sana gelen meleğe nasıl inandığını bir izah etsene, rüyandamı görüyorsun böyle kurguları yoksa beynine oksijen gitmediğinde uyku ile ayıklık arasında kalınca mı?

yazıp çizdiğinden bir tane soruya cevap veremiyorsun sonrada edebiyat yapıyor diyorsun.

Be adam cevap versene Allah görünebiliyor mu? konuşuyor mu? Nerede duruyor?

de get la istanbul felan gelme sakın

adams77

Kanalizasyoncu
yahu bir kere elçi bana ne vahiy oluyorsa onu yapıyorum diyor ve kendisine gelen vahyi tebliğ ediyor. Kendi dilinde olan bu vahiy nasıl okuyup anlıyor ise aynı dili konuşan herkes okuyup anlayabiliyor. Sanki gelen vahyi kimse okuyamıyor gibi elçi onlaramı okuyor?

İşte size bu ayetler Allah 'tan vahiydir deyip sonra bu kitapta yazmayan şeyleride dine peygamberin yaptıkları olarak sokmak kadar büyük bir hata var mı? Sanki daha önce elçi gelmemiş ve tebliğde bulunmamış :)

bazıları aklını peynir ekmek ile yiyor, kargaların bile kendilerine güldüğünü görmüyor.

adams77

Kanalizasyoncu
şikayet ette banlasınlar beni biraz kulis yapmalısın kaptan :)

adams77

Kanalizasyoncu
daha seninle işim olmaz, çok ısrar edersen belki düşünürüm

adams77

Kanalizasyoncu
aslında din konusunda ders olarak okutulması gereken kişilerin başında geliyorsun. Bu konuda seni yakından incelemek ve sorgulamak çok faydalı ve yararlı olurdu.

hayr ola

adams77

Kanalizasyoncu
konumuza dönelim, lütfen ciddi olalım

levlake hadisi için ne diyorsun? Daha önce yüz defa sorduk, direkt uydurma diyeceksin malum iyice neye göre ve niçin izah edersen sevindirik oluruz.

Kaptan, sünnetine uyacağımız elçinin adı neydi?

Hani Meryem oğlu İsa da: "Ey İsrailoğulları, gerçekten ben, sizin için Allah'tan gönderilmiş bir elçiyim. Benden önceki Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra ismi "Ahmed" olan bir elçinin de müjdeleyicisiyim" demişti. Fakat o, onlara apaçık belgelerle gelince: "Bu, açıkça bir büyüdür" dediler.

çelebiler

Kıdemli Üye
bak celebiler her ne kadar ayri kulvarda olsak da seni severim
saygili ve edepli birisin, kafan da calisiyor sayilir :), en azindan bazilari gibi edebiyat yapmiyorsun
hadis erafinda olusan suphelerin bircok kimseyi hadisleri inkara kadar götürmesini bir nebze anlayabiliyirim
ama Allah icin bildiklerini bir kenara birak ve söyle düsün;

söyle düsün;

vahiy sana iniyor ve sen de bunu bizlere ulastiriyorsun
diyorsun ki ey ihvanforum ahalisi Allah bana sunlari sunlari vahyetti
deyip bir kenara cekilmeyeceksin herhalde, anlamayanlar cikacak soru soracak sende cevaplayacaksindir
ey celebiler namazda sunu nasil yapacaktim, hac'da kurban'da vs. dinin bircok hususunda sana sorular gelecek ve sende bunlari vahye uygun ama daha teferruatli cevaplayacaksin
cünkü vahiy her bir konunun detayina girmemistir aksi halde cilter dolusu bir kitap olmak durumunda olurdu

simdi sen hadislerde bir takim sorunlar var diye
Allah resulunun sahih sünnetini inkar etmekle tüm bu gercekleri, tarihi hakikatlari
yahu bir realiteyi inkar etmis oluyorsun
bu nasil bir akil tutulmasidir?
emeviler'in abbasilerin yaptiklarindan bahsediyorsun
iste tarihi bir takim hadiseleri okuyor buna inaniyorsun ama söz konusu
inandigini söyledigin peygamberin tarihine gelince dut yemis bülbül kesiliyorsun
ha madem inkar ediyorsun samimi olman ve tarihi hepten inkar etmen gerekirdi
öyle bir kismina inanir diger kismina inanmam yok

yani yolunuz yol degil kusura bakma

Allah razı olsun.Benim de senin aklından ve samimiyetindwn şüphem yok.Diğer arkadaşlardan da şüphem olmadığı gibi.Belki benim gördüklerimi henüz görmemiş olabilirsiniz.Fikir ayrılıkları buradan çıkıyor.

Biraz içinde bulunduğumuz sistemden çıkıp dışarıdan bakmaya ihtiyacımız var.Ben böyle yaptım.

Yazdıklarında içinde bulunduğun sisteme göre sana doğru gelebilir ancak pek çok yanlış var.Bunları tek tek anlatmam uzun sürer.Senin görmen gerekiyor.İpucu olarak sadece söylediklerinle şu yayınladığın fotoğrafı değerlendirmeni isterim.

Sadece şefaat konusunun nasıl bu hale geldiğini anlamakla başlayabilirsin.
Biraz cesaretli olabilirsen ne dediğimizi daha iyi anlayabileceğini düşünüyorum

ea305ff96bdd2a82389b63ffeacd7cf4.jpg