Fethullah Gülen'in bugüne kadar devirdiği çamlar ve kırmış olduğu bardaklar ...

fakiri

Kıdemli Üye
Amin,ecmain inşaAllah.
Hayır,öyle bir başlıkta istemezdim.
Ölen kişinin dini,ırkı,mezhebi ne olursa olsun,dünya da ne yapmış olursa olsun ben, hocalarımdan,ailemden ölenin ardından konuşmamayı öğrendim.Zira ölü eti yemekten Rabbime sığınıyorum.Herşeyi anladım da,ne bu hiddet bu celal?

Madem istemezdin, anılan şahıs hakkında buraya bir rahmet yazın çıktı mı peki ?
Öyle lafa gelince herşeyi söyleriz de icraat yok kimsede icraat !

mü'HÜR

Ordinaryus
Nasıl ki, ölünün ardından kötü bir söz söylemiyorsam;

müsadenizle, rahmette dilemek bana kalsın.

Ayrıca,bahsettiğiniz sayfaların "başlığı" haricinde tek kelimesini bile okumadım.

Okumaya da niyetim yok.

fakiri

Kıdemli Üye
Nasıl ki, ölünün ardından kötü bir söz söylemiyorsam;
müsadenizle, rahmette dilemek bana kalsın.
Ayrıca,bahsettiğiniz sayfaların "başlığı" haricinde tek kelimesini bile okumadım.
Okumaya da niyetim yok.

Ölülerin özellikle müslüman olan ölülerin arkasından kötü bir söylemek doğru değil , şu halde söyleyenleri hiç uyardınız mı ?
Eğer, uyarmışsanız sizi tebrik edeceğim.

mü'HÜR

Ordinaryus
Burdan gösteriş mi yapacağız yani?

mü'HÜR

Ordinaryus
Müslüman bir kimse MÜSLÜMAN bir ölünün değil,tüm ölülerin ardından konuşmaz.Her Müslüman da,ölünün ardından konuşanları uyarmakla sorumludur.

Aslında bu müslümanlıktan öte vijdani bir durumdur.Türk milleti ne kadar da acı çekse,yine de en zalime bile acıcayacak merhamete sahip; malesef mi diyim ne diyim bilemiyorum...

Neyse, hayırlı akşamlar size.

fakiri

Kıdemli Üye
Müslüman bir kimse MÜSLÜMAN bir ölünün değil,tüm ölülerin ardından konuşmaz.Her Müslüman da,ölünün ardından konuşanları uyarmakla sorumludur.
Aslında bu müslümanlıktan öte vijdani bir durumdur.Türk milleti ne kadar da acı çekse,yine de en zalime bile acıcayacak merhamete sahip; malesef mi diyim ne diyim bilemiyorum...
Neyse, hayırlı akşamlar size.

İyi akşamlar da, benim açtığım bu başlıklı konumu doğru bulmadığınıza dair bir uyarı yaptınız !

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Dört grup insan vardır
Bilgi yönünden insanlar dört gruba ayrılır:
1- Bildiğini bilen,
2- Bildiğini bilmeyen,
3- Bilmediğini bilen,
4- Bilmediğini bilmeyen.

Bildiğini bilen: Böyle kimseler makbuldür. Kendinden emindir. Cesurdur, bir çok işi başarır. Bir arkadaş var. Bilgisayar dahil, “Her aleti çalıştırabilirim, çünkü bunu da benim gibi bir insan yapmıştır” diyor ve kendinden emin olduğu için de başarabiliyor.

Bildiğini bilmeyen: Böyle kimseler ikaza muhtaçtır. Çekingendir. Ben bu işi başaramam diye korkar. Gerekli ikaz yapıldığında o işi rahat başarır. Mesela yine bir arkadaşım var. Bilgisayardan anlamam, o bana konuşmaz dedi. Yanına bir otur dedim, patlar, çatlar diye cesaret edemedi. Israr ettim, “Bunun bilgi ile, kültür ile ilgisi yok. Azıcık cesaret yeter” dedim. Şimdi bilgisayarı rahat kullanıyor.

Bilmediğini bilen: Böyle kimseler haddini bilir. Her şeye burnunu sokmaz. Kendi işi ile meşgul olur. Böyle kimseler her zaman takdir görür.

Bilmediğini bilmeyen: Böyle kimseler hem kendine, hem topluma zarar verir. Hem bilmez, hem de bilmediğini bilmez. Yani hem kel, hem foduldur. Her şeye burnunu sokar. Burnu da pislikten kurtulmaz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Kendileri ile ilişki kurmak yönünden insanlar dörde ayrılır:
1- Tavşan pisliği gibi olanlar.
2- Gıda [besin] gibi olanlar.
3- İlaç gibi olanlar
4- Hastalık gibi olanlar.

Tavşan pisliği gibi olanlar: Ne kokar, ne bulaşır. Hiç kimseye yararı ve zararı dokunmaz. Varlıkları ile yoklukları arasında fark olmayan kimselerdir.

Gıda gibi olanlar: Herkesin her zaman ihtiyaç duyduğu kimselerdir. Böyle kimseleri arayıp bulmalı, bulunca da, kaybetmemek için gerekli tedbirleri almalıdır.

İlaç gibi olanlar: Ancak ihtiyaç zamanında işe yararlar. Böyle kimseleri de ihmal etmemelidir.

Hastalık gibi olanlar: Bu tip insanlara hiç ihtiyaç olmaz. Fakat, kendileri insanlara musallat olurlar, bulaşırlar. Bunlardan kurtulmak için, müdara etmek gerekir

fakiri

Kıdemli Üye
Sen bu googleden bulduğun bilgileri git de çocukalrının kültürüne arttırmak için kullan beyim !
Burasını tiyatroya çevirdiniz ! Benim konularıma gelip ilköğretim çocukalrına öğretilen böyle alakasız şeyleri asma !
Ne asaşlak-sülük bir şeysiniz yaw !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Müctehidler basmış bu Mubarek Formu....Günahtan öte bişey yok..
Fethullahı da Ali Şeriatiyi de Cübbeliyi de Hayrettin Kahramanı da İmamı-- Humeyniyi de, Şeyh Ahmed Yasini de, Bedüzzemanı da, Erbakanı da Erdoğanı da Ahmedinnejatı da , Ali Hameneyi de, HEPSİNİ SEVİYORUM onlar hakkında konuşmak benim HADDİM değildir...
bir çokları vardı İlimleri Dağlar kadarı ,Amelleri Zerre kadardı......

:gul:gul:gul

kebîkec

İhvan Forum Üye
Cahillerin dini olmayacağı için mezheplerinin ve meşreplerinin önemi yoktur.

Fethullahçı olmadığım gibi onu yeldeğirmenine benzetip saldıran orta halli bir şizofren de olmayacağım.

Kuranı Kerimi Rabbim bana hitaben indirmişse okuyup anlamaya çalışacak, anlamamı kolaylaştıracak şekilde islam alimlerine soracağım. İmam Humeyniden Abdulhalık Gucduvani, Turpuştiden, Bigivi'ye kim daha iyi anlamamı kolaylaştıracak bir açılım getirmişse sevip saygı duyacağım.

Sözü anlayanlara en güzelini söylemeye gayret edeceğim, gönlü yüksek duygularla dolu olanlara orkide ikram edeceğim, orkidenin değerini bilemeyenlere ve dahi refleks olarak ısırıp yemeye çalışan katırlara sadece yarımşar balya saman ikram edeceğim. Eminim orkide alanlardan daha fazla sevineceklerdir.

vesselam...

veri

Yasaklı
Cahillerin dini olmayacağı için mezheplerinin ve meşreplerinin önemi yoktur.

Fethullahçı olmadığım gibi onu yeldeğirmenine benzetip saldıran orta halli bir şizofren de olmayacağım.

güzel cümle

bu fitneciler meseleler carpitiyor,yanlis ve yikici bir usul ile insanlari kiskirtiyorlar,ayetleri kendi kafasina göre yorumlayarak insanlari yaniltiyorlar,fitne uykudadir uyandirana Allah lanet etsin,amiiin!

En basit örnegi asagdaki ayet:
“Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar, sizden kim onları dost edinirse, o onlardandır.” (Mâide: 51)
sanki hristiyanlari dost ve veli ediniyorlarmis gibi.
Peki ey fitneciler,asagdaki ayeti inkarmi ediyorsunuz:

"Allah, din uğrunda sizinle savaşmayan, sizi yurdunuzdan çıkarmayan kimselere iyilik yapmanızı ve onlara karşı adil davranmanızı yasak kılmaz; doğrusu Allah adil olanları sever."
Mümtehine / 8
Yeni osmanlı,fakiriye karşı verdiğin cevablar bunlar ve bunlar gibi tenekuzlar öylemi.Dost olmak,iyilik etmek ve adil davranmak kavramlarının,istilahtaki ,tefsirdeki,fıkıhtaki manalarını bildindemi ve İslam Alimlerinin bu ayetler ilgili getirdekleri hükümleri iyice bildindemi bu ifadeleri aynı gibi gösterdin.?Birisine başka bir sebeble şu bu diyebilirsin.Fakat O kimse bir hususta senin yanlışını ortaya koysa,ona fitneci şu bu diyerek cevab vermiş olamassın.Bakın kardeşim.Binlerce İslam Aliminin beyanları ortada iken,birilerini savunayım derken çuvallamayın.Bu çuvallama dünya çuvallamasına benzemez.Sonu sonsuz bir felaketle bitebileçek tehlikeyi beraberinde getiren tehlikeli bir çuvallamadır.Yarın kimseye,arkadaş bizi niye uyarmadınız deme hakkınız artık tükendi,bunu görünüz ve sonu böyle tehlikeli bir duruma giden yoldan açilen vaz geçiniz.Bu sizin,bizim iyiliğimize olaçaktır.

fakiri

Kıdemli Üye
Katırlara saman vermek ! Hımmmmm!
Papazalrın elini öpenlere sevgi beslemekten çok dahah ali bir iş...
Bence bu mesleği sürdürmende hayır var !

:good:

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Arkadaşlar işi geyik muhabbetine dönüştürdünüz.Bak ben epey zamandır burada paylaşım yapmıyorum.Burada adam gibi mesaj yazan bir kaç kişi haricinde kimse efendi gibi yazışmıyor.Sokak serserileri gibi birlerine sataşmak adamlıktan sanıyorsa kendini, ben size bir şey demeyeceğim.Herkes uslübuna dikkat etsin.Öyle absürt laflarla kimse kimseden ilham alamaz.Herkes haddini bilmelidir.

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar işi geyik muhabbetine dönüştürdünüz.Bak ben epey zamandır burada paylaşım yapmıyorum.Burada adam gibi mesaj yazan bir kaç kişi haricinde kimse efendi gibi yazışmıyor.Sokak serserileri gibi birlerine sataşmak adamlıktan sanıyorsa kendini, ben size bir şey demeyeceğim.Herkes uslübuna dikkat etsin.Öyle absürt laflarla kimse kimseden ilham alamaz.Herkes haddini bilmelidir.

Yaw arkadaş !' Sana gel benim konuma ve mesajımın altına bu şekilde ekabirlik yap diye mesaj mı gönderdim de gelmş burada ahkâm kesiyorsun ! Sokak serserileri sözünü sana iadeli taahüdlü geri gönderiyorum. Serseriliğin sokağı da birdir, forumdakileri de birdir!
Yerin hiç önemi yoktur. Haddini bilmemenin en büyük belirtisi, başkalarına sanki çocuklarıymış gibi hitab etmek ve onları küçük-hakir görmektir. Bağını koparan bizi mi buluyor ne ?

agbi

Yasaklı
Madem istemezdin, anılan şahıs hakkında buraya bir rahmet yazın çıktı mı peki ?
Öyle lafa gelince herşeyi söyleriz de icraat yok kimsede icraat !

Sen bu googleden bulduğun bilgileri git de çocukalrının kültürüne arttırmak için kullan beyim !
Burasını tiyatroya çevirdiniz ! Benim konularıma gelip ilköğretim çocukalrına öğretilen böyle alakasız şeyleri asma !
Ne asaşlak-sülük bir şeysiniz yaw !

Yaw arkadaş !' Sana gel benim konuma ve mesajımın altına bu şekilde ekabirlik yap diye mesaj mı gönderdim de gelmş burada ahkâm kesiyorsun ! Sokak serserileri sözünü sana iadeli taahüdlü geri gönderiyorum. Serseriliğin sokağı da birdir, forumdakileri de birdir!
Yerin hiç önemi yoktur. Haddini bilmemenin en büyük belirtisi, başkalarına sanki çocuklarıymış gibi hitab etmek ve onları küçük-hakir görmektir. Bağını koparan bizi mi buluyor ne ?

Gerçekten sınırları zorlamaya başladınız yazmamak artık imkansız hale geldi.

Evet siz bir karıştırıcısınız Adapazarı Ömer ÖNGÜT Cemeatine bağlısınız ama GERÇEK YAŞAMDA tenkit ettiklerinizi burada savunuyorsunuz Örnek Mekanı cennet olsun ERBAKAN gibi.

Neden kendinizi saklıyorsunuz Mekanı cennet olsun Ömer Öngüt e bağlı olabilirsiniz sizin seçiminizdir herkesin saygı göstermesi gerek

FAKAT İKİLİ OYNAYIP GERÇEK YAŞAMDAKİ düşüncelerinizin burada ortalığı karıştırmak için değişmesi sizin ACİZLİĞİNİZİ gösterir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
bu fakiri dengesizi ömer öngütcümüymüs?
Eger öyleyse bu herifin mesajlari yasaklanmali,kendileri disindaki herkesi kafir görür bu cinsler.

agbi

Yasaklı
bu fakiri dengesizi ömer öngütcümüymüs?
Eger öyleyse bu herifin mesajlari yasaklanmali,kendileri disindaki herkesi kafir görür bu cinsler.

Hani bir mesajında demişti yaaa

F.Gülen Ömer Öngüt efendime mektup yazdı ama destek görmedi diye

Nezaketen yazılan bir mektup ama fakirinin görüşü