Fethullah Gülen: "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor

korakademik

Ordinaryus
mühendis
tekzip her yerde yayınlanmız
sürekli tekzip tekzip deyip durmayın

o kahvaltıda yanlış anlamaya mutaf birşey varsa açıklama yapılır
hocam istediği dönemde

şimdi açıklanması da zaten şık olmaz.
hocam şehitlik hakkında birşeyler söylemiz ilgili gazeteci de o metni atlayıp özet ve yorumunu katarak ortaya garip hocamızın ilmine yakışmayacak bir nitelendirme ortaya koymuş
siz benim mesajımı bir daha okuyun.
ortada puslu bir hava var. bunun ne olabileceği mesajımda yazıyor

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
mühendis
tekzip her yerde yayınlanmız
sürekli tekzip tekzip deyip durmayın

o kahvaltıda yanlış anlamaya mutaf birşey varsa açıklama yapılır
hocam istediği dönemde

şimdi açıklanması da zaten şık olmaz.
hocam şehitlik hakkında birşeyler söylemiz ilgili gazeteci de o metni atlayıp özet ve yorumunu katarak ortaya garip hocamızın ilmine yakışmayacak bir nitelendirme ortaya koymuş
siz benim mesajımı bir daha okuyun.
ortada puslu bir hava var. bunun ne olabileceği mesajımda yazıyor

Her yerde yayınlansın mı dedik? Sitesinde tekziblerin yayınlandığı bir bölüm var. Öyle konular oluyor ki anında tekzib yayınlanıyor; ama bu meselede yayınlanmazsa söylediklerinin arkasında olduğunu düşüneceğiz...

ORHANCAN

Ordinaryus
Deniz Baykal'a teselli mesajı yayınlamasa, niye yayınlamadı diye Fethullah Gülen'e yüklenecek değildik : ) Tekzib yayınlamazsa, yanlış anlaşılmaya devam edecektir.

muhterem kardeşim .. bahsettiğiniz teselli mesjını bir gösterir misiniz acaba...

olmayan şeyler oldu göstermekte mahir ve yetenekli olanlar varsa da bilelim yani..

ORHANCAN

Ordinaryus
ve aynen söylenenlere de ayrı bir açıdan bakarak ve kendine göre yontarak yorumlayan köşe yazarları aşağıdaki linkde olduğu gibi hata da yapabilmekte, yanlış anlayıp yorumlayabilmektedir...

isra haber denen sitede de olayı çarpıtmış kendine göre yorumlamıştır..

AMA Allah (CC) razı olsun sağduyulu ve objektif site yönetimi olayın ve başlığın yanlış olduğunu görerek düzeltme yapmıştır..

Başlık düzenlendi,başsağlığı dilerken şehit olarak bahsettiği taziye mesajında mevcut.
Burada da şehit değildir demiyor,konu başlığı çarpılıtmış.

yorum yapan kardeşlerim de inşaallah hatalarını anlayarak helallik isterler...

..selam ve dualarımla... hayırlı cum'alarınız olsun inşaallah... dualarınızda bizleri unutmayınız...

ORHANCAN

Ordinaryus

konu dağılıyor kusura bakılmasın ama kardeşimizin verdiği linkdeki ifadeler şudur ..aynen alıyorum..

Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen, "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti" dedi.

kendisinin ifadesi ise aynen bir önceki mesajdan da budur..

Deniz Baykal'a teselli mesajı yayınlamasa, niye yayınlamadı diye Fethullah Gülen'e yüklenecek değildik : )

iki mesajı karşılaştıralım bakalım AYNISI MIDIR???

soru: F.Gülen teselli mesajı yayınlamışmıdır??

al-cevabı cnn'den:

"CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti"

yani Hocaefendi yakın çevresiyle paylaşmış... söylenen le yapılan bir önceki mesajımda verdiğim syn akit gazetesi yazarınınkiniyle aynıdır.. yani çarpıtmadır...

YANİ mesaj falan yayınlamamıştır... (işgüzar) bir arkadaşı bunu baykala iletmiş...

ummuhan

Kıdemli Üye
"Cihan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen, "CHP Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal ile ilgili kaset skandalını haber bültenlerinden öğrendim. İnsani olarak fevkalade üzüntü duydum. Bu samimi hislerimi çevremdeki arkadaşlarımla paylaştım. Beni ziyarete gelmiş bir arkadaşım bu hislerimi Sayın Baykal'a iletti" dedi. "

Kusura bakmayın ama kelime oyununa gerek yok yukarıdaki teselliden de öte özel bir ilgilenmeye giriyor :)

korakademik

Ordinaryus
müslümanca tavır nedir ablamız ne bilsin ki

eski düşmanımdır dur düşmüşken oh olsun diyen biri hocamızı nasıl anlayabilir.

düştüklerinde hocamızın dost elini uzattığı binlerce insandan biridir sadece baykal
daha niceleri vardı

arifan yolcusu

Profesör
Müslüman alimler: Gemidekiler şehid oldu

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği, tarihin en acımasız ambargosuna maruz kalan Gazze halkına yardım götürürken korsan İsrail’in saldırısına uğrayıp vefat edenlerin şehid olduğunu açıkladı.

Cuma 01.10.2010 - 08:31

Hüssam Ğanim / Kahire / TİMETURK

Dünyanın birçok yerindeki Müslüman alim ve düşünür, Gazze’ye yardım götürürken korsan İsrail devletinin saldırısı sonucu ölenlerin şehid olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Yusuf el Karadavi, Prof. Dr. Ramazan el-Buti, Prof. Dr. Vehbe Zuhayli, Prof. Dr. Selman el-Avde, Prof. Dr. Ali Karadaği gibi daha onlarca Müslüman alim Uluslararası Müslüman Alimler Birliği adı altında yayımladıkları bildiride, dünyada nizam tanımayan ve uluslararası hukuku hiçe sayan korsan İsrail’in saldırı sonucu Mavi Marmara gemisinde vurulanların şehid olduklarını ve buna kimsenin gölge düşüremeyeceğini belirttiler.

KARADAVİ: GAZZE'YE YARDIM FARZ

Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf el-Karadavi, Mavi Marmara’da şehid olanların anısına Müslüman alimlerin de bir yardım gemisiyle Gazze’ye gitmeleri gerektiğini söyledi. Gazze’deki vahşi ambargonun kaldırılmaması halinde Müslüman Alimler Birliği’nin de Gazze’ye gemi göndereceğini ifade eden el-Karadavi, Gazze’deki ablukanın hukuki/şer’î olmadığını ve bunun kaldırılması için ümmetin elinden gelen her çabayı göstermesinin farz olduğunu bildirdi.

RAMAZAN EL BUTİ: ŞEHİDLERİN KANI YERDE KALMASIN

Prof. Dr. Ramazan el-Buti de Suriye’nin başkenti Şam’da 500’e yakın Müslüman alim, düşünür ve Hıristiyan din adamının iştirak ettiği toplantıda yaptığı konuşmada, Mavi Marmara gemisinin öncülüğündeki girişimin korsan İsrail devletinin barbarlığını bütün çıplaklığıyla ortaya koyduğunu vurguladı. Mavi Marmara’nın dünya halklarının ilgisinin Filistin’e odaklanmasını da sağladığını belirten el-Buti, “Batı devletlerinin üstünü örtmeye çalıştıkları Gazze ambargosunun kaldırılma vakti geldi geçiyor” diye konuştu.

9 Türk şehidin kanının yerde kalmaması gerektiğini belirten Ramazan el-Buti, uluslararası kurumların ikiyüzlülüğü bırakıp bu katliamı işleyen İsrailli yetkilileri derhal yargılaması gerektiğini söyledi. El-Buti, “Göreceksiniz, dünyadan yükselen bu sesler ve şehidlerin bu kanı dünyada karşılığını bulacaktır” dedi.

"BUNLAR PEYGAMBERLERİNİ DE ÖLDÜRMEDİ Mİ?"

Suudi Arabistanlı davetçi Aid el-Karni, İsrail’in Gazze’ye yardım için giden Özgürlük Filosu’na saldırısının ardından Müslüman dünyası alimlerine, liderlerine ve dünyaya bir mesaj gönderdi. El-Karni, ölenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek: “Peygamberleri öldüren, Allah ve Resulü’ne savaş açan bir milletin böyle bir şey yapması garip değildir” dedi. Kur'an-ı Kerim'de Yahudilerle ilgili ayetlerin çok iyi tedkik edilmesi gerektiğini belirten el-Karni, Tevrat'taki muharref ayetlerin bile Yahudilerin kan dökmeye ne kadar meyyal olduğunu göstermeye yettiğini söyledi.

ONLAR ÜMMETİN DENİZ ŞEHİDLERİ...

Müslüman alimler geçtiğimiz aylarda yayımladıkları ortak bildirilerinde şunlara da yer vermişti: “Bu filoyu, Özgürlük Filosu’nu İslamî ve insanî bir görev şuuruyla tertip edenlere teşekkür etmeyi, onları takdir etmeyi unutmuyoruz. Dualarımız onlarla!.. Deniz şehidi olan Müslümanları Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’in şu hadisiyle müjdeliyoruz:“Denizde deniz tutup istifra edene bir şehit sevabı; boğularak ölene iki şehit sevabı vardır.” (Ebû Dâvûd)

Deniz seferinde istifra ederek veya boğularak ölene bu müjde varken Müslüman kardeşine yardım amacıyla çıktığı deniz seferinde zulümle öldürülene şehidlik makamı verilmesi daha evla değil mi?

Bizler bu zulümler ve acı olaylar karşısında Allah’ın yardımının geleceğini biliyor ve bu yardımı bekliyoruz. “Muhakkak ki bir zorlukla beraber bir kolaylık vardır.” Her karanlıktan sonra bir aydınlık doğar.”

İLİŞKİLERİ KESİN, BOYKOTA DEVAM EDİN...

Daha sonra liderlerin, kralların, Arap Birliği’nin ve Filistin Sultası’nın temsil ettiği Arap resmi makamlarına seslenilerek bu suç çeteleriyle barış diyalogları ve girişimlerinin durdurulması istendi. Bildiride: “Hiçbir barış yolu bilmeyen, orman kanunundan başka kanun tanımayan bu suç çeteleriyle barış diyalogları ve girişimleri durdurulmalıdır. Sürekli olarak işlediği bu suç eylemleriyle öldürdüğü Arap Girişimi de çekilmelidir” dendi.

Bildiride son olarak Arap ve İslam dünyasına boykot çağrıları şu sözlerle tekrarlandı: “Siyonist ürünleri de Siyonist devlete hakta ve batılda yardımcı olan Amerikan ürünlerini de boykot edin. Mazlumun en azından zalimin kazanç kaynağı olmaması gerekir. Bizler eminiz ki Filistin halkı sonunda kazanan taraf olacaktır.”

timetürk

korakademik

Ordinaryus
üstteki yazı on defa paylaşıldı:D
yine de teşekkürler

hirahos

Kıdemli Üye
Söylemişitir. Söylemiş olabilir, söylemediyse bile nefesi çıktığı müddetçe söyleyecektir. Biz şaşırmayız. Yakıştırırız, daha ağırlarını, daha acılarını da bekleriz. Uluslararası karasularında (Akdeniz'de) Siyonist İsrail otoritesini tanıyın diyen bu kişiden her sözü bekleriz.

Lakin unutulan bir hususu hatırlatalım: Başta Bülend ağabeyim olmak üzere gemide bulunanlar, "her tür hakaret ve tacizi bekliyorduk ama silahsız insanlara, Uluslararası karasularında silahlı katliamı beklemiyorduk" dediler, döndükleri zaman... Kim uydurduysa bu "Şehid olmaya gidiyoruz" yalanını... Bu yalanı, İsrail saldırısını haklı göstermek için uydurmuşlar besbelli.. Mavi Marmara'daki adamlar ölmeye öldürmeye niyet etmişler, şehid olacaz diye yola çıkmışlar, bakın: E öyleyse İsrail erken müdahalede haklı dedirtecekler. Bu şeytanlık Yahudinin (İsrail siyoncusunun) dahi aklına gelmez.

Gülen avukatları hemen atlamasınlar: Bu fikir Gülen'den çıkmış demiyoruz. Çıkmış da olabilir. Giden gazeteciler bu şeytanlığı kurgulayarak tuzak sorular sormuş olabilir. Gülen de üstüne atlamıştır. Allah bilir.

korakademik

Ordinaryus
siz hocamı bu kadar vasat biri mi sanıyorsunuzpes yani
tuzak soruları savurturamıyacak kadar ilmi yoksa bunca mahkemeleri nasıl atlattı.

yazın azıcık karışık ne demek istediğin dikkatli okunmucaksa yanlış anlamalara bile yol açabilir.
eski bi ağbimizin dediği gibi
sizi vali de dinler, yanındaki kapıcısı da
valinin sıkılmamması yanındaki kapıcının da anlaması gerekiyor anlattıklarını
ilk kez böyle bir yazınla karşılaşıyorum
alıntı mı acam:D

akesga

Asistan
Söylemişitir. Söylemiş olabilir, söylemediyse bile nefesi çıktığı müddetçe söyleyecektir. Biz şaşırmayız. Yakıştırırız, daha ağırlarını, daha acılarını da bekleriz. Uluslararası karasularında (Akdeniz'de) Siyonist İsrail otoritesini tanıyın diyen bu kişiden her sözü bekleriz.

Lakin unutulan bir hususu hatırlatalım: Başta Bülend ağabeyim olmak üzere gemide bulunanlar, "her tür hakaret ve tacizi bekliyorduk ama silahsız insanlara, Uluslararası karasularında silahlı katliamı beklemiyorduk" dediler, döndükleri zaman... Kim uydurduysa bu "Şehid olmaya gidiyoruz" yalanını... Bu yalanı, İsrail saldırısını haklı göstermek için uydurmuşlar besbelli.. Mavi Marmara'daki adamlar ölmeye öldürmeye niyet etmişler, şehid olacaz diye yola çıkmışlar, bakın: E öyleyse İsrail erken müdahalede haklı dedirtecekler. Bu şeytanlık Yahudinin (İsrail siyoncusunun) dahi aklına gelmez.

Gülen avukatları hemen atlamasınlar: Bu fikir Gülen'den çıkmış demiyoruz. Çıkmış da olabilir. Giden gazeteciler bu şeytanlığı kurgulayarak tuzak sorular sormuş olabilir. Gülen de üstüne atlamıştır. Allah bilir.

KARDEŞİ HABİP YALDIZ, "AĞABEYİM GEMİYE 'ŞEHİT OLMAYA GİDİYORUM DİYEREK BİNMİŞTİ'
http://www.haberler.com/adiyaman-yasta-2085251-haberi/

Damadı Sinan: Vedalaşırken herkese ben “şehid olmaya gidiyorum” dedi.
http://www.dogruhabergazetesi.net/index.php/doruhaber-bu-hafta/162/7597.html

Beyza Akyüz “Bize ‘Arkamdan kesinlikle kimsenin ağlamasını istemiyorum. Şehit olup gelmek istiyorum’ demişti” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14928681.asp?gid=0&srid=0&oid=0&l=1

Mavi Marmara gemisine kayıt yaptırdıktan sonra tek özlemi olan şahadete susamışçasına vedalaştıklarıyla şehit olmaya gidiyorum dediğini duyuyoruz ve gururlanıyoruz. “Gazze’ye gidip de ne yapacaksın?” sorusuna O demiş ki “Ben şehit olmaya gidiyorum.”
http://www.siirt56.com/M.Sakir-Ozmazi/59/SEHADETE-SUSAMIS-BIR-ADAM_-IBRAHIM-BILgEN.html
.
.
Tekrar tekrar Allah rahmet etsin...
-------------------

Demek ki yalan uyduran filan yokmuş. burada yalan söyleyen biri varsa o yalan söyleyen de hirahos muş.. Yakıştı mı bence çok yakıştı hem de şaşırtmadı.

Fethullah Gülen'e karşı kindarlığın sebepleri hakkında birçok şey söyleyebiliriz, Elbette eline fırsatı geçen tabidir ki kinini kusacak. bu hayatın bir cilvesi. Fakat tartışılması gereken bir çok şey maalesef tartışılmıyor, arada kaynıyor. Asıl tehlikeli olan şey bu bence.

Vesile arayan elbet elinden geleni yapacak ama asıl önemli olan fitnenin önünü tıkamak olmalı. bu konuda da İHH maalesef belki acemiliğinden, gerekli gayreti gösterememiştir maalesef. İHH bir cemaat mi, bir aktivist mi, hayır malzemelerini toplayıp götüren mi, silahsız eylemci mi, yoksa başka birşey mi öncelikle buna karar verip misyonu, amacı neyse onun gereklerini yerine getirmesi gerekiyor/du. baskın olayından sonra belli oldu ki baskın olunca kimin ne yapacağı hakkında net bir plan ortada yokmuş. Eylemci yada aktivist isen baskın sırasında topyekün mücadele mi edilecek, yoksa mümkün olunduğu kadar pasif kalınıp mağdur olup dikkatleri olaya mı çekeceksin bunların hesabı yapılmalıydı. Askerlerden alınan tüfeklerin alındıktan sonra kullanılıp kullanılmayacağı konusu bile o an anlık karar verilen bir olay olmuş. İnsani yardım malzemesi götürürken Şehit olmaya gidilir mi? Elbette gidilir çünkü karşınızda şeceresinde her haltı karıştırmış bir güruh var. Fakat böyle bile olsa tavrınızı önceden alırsınız şehit olunca arkanızdan konuşacak olan bile dikkatli olur. böyle bir durumda şehit olmaya karar bile vermişsen bakkaldan ekmek almaya gider gibi rahat olmak lazım. Rahmetli Necip Fazıl'ın bir sözü vardır 'Topluma kanlı gömleğinle görün' der. Ölümleri kabul etmek mümkün değil ama baskın sonunda Gazze olayını gündeme getirildiği kesin. Fakat bu hareketin iyi yönetildiği anlamına kesinlikle gelmiyor. 9 kayıp çok büyük, 19 yada 29 dan da Allah korumuş. Neticede Müslüman canını ağaç kovuğunda bulmadık, hem kayıp vermeyeceksin hemde konuya dikkat çekeceksin, bu mümkün olabilirmiydi diye düşünmek lazım ama İHH yönetiminin bu konuyu çocuksu bir saflıkla hiç kaale almadıkları kesin.

'Otorite' konusu ise Dünya siyaseti ile ilgili bir konudur. biri kafadan sallasa da bizde hep birlikte 'ne güzel konuşuyur' diye arkasından hesapsızca tempo tutalım demiyecek kadar konulara vakıf biri varsa oturup bunu ayrıca konuşalım.

Diğer bir şaşırtıcı konu ise şimdiye kadar Hristiyan ve Yahudilerle kurulan en küçük ve insani münasebetlere bile 'küfür' nazarı ile bakanların birden bu ''mavi Marmara' olayını sahiplenmeleri. Öncelikle gemiden bir resim kopyalayayım, bilmiyorum buraya çıkar mı?
http://www.haksozhaber.net/images/other/20688.jpg Resimdeki Vatikan piskoposu, namazda aynı safta, Kendi dinine göre
ibadetini yapıyor..
Hakan Albayrağın konu hakkında yorumu: Davaya sahip çıkan halkımıza ve hükümetimize, İslam dünyasının dört bir yanında Mavi Marmara için ayağa kalkan kardeşlerimize, insanlık haysiyet ve şerefi namına bizimle beraber hareket eden Hıristiyanlara ve Yahudilere medyun-ı şükranız.
Daha birçok resim ve yazıyı buraya getirmek mümkün. İsteyen varsa getireyim.
Çok uzağa gitmeye gerek yok, bu forumu takip edenler Hristiyan ve Yahudilerle Müslümanların kuruduğu her türlü ilişkiyi lanetleyenleri, en ufak olayda konu ile alakalı olmayan anlamını bilmedikleri ayetleri delil sayarak ''yahudiyi, hristiyanı dost edinen kafirler'' diyerek Müslümana saldıran sözde İslami hassasiyeti olan 'tavizsiz!' kardeşlerimizi çok yakından tanıyor olmalılar. Şu yukarıdaki resimin 10 da 1' i acaba bir cemaat toplantısında olsa idi yada Fethullah Gülen Hakan Albayrağın söylediklerinin yarısını söylemiş olsa idi bu zevatın ağızlarından tükürükler saça saça edeceği küfürlerin hesabını varın siz yapın.
Utanacaklarını bilsem eski mesajlarını şu resimleri alt alta koyayım diyeceğim ama uğraşmaya da gerek yok.

Sözün kısası Monologçu kardeşler bakınız, Otoriteymiş, Şehitlik retoriğiymiş filan ..bu tür tartışmalar sizin Müslüman saymadığınız Müslümanlar arasında olan tartışmalar. Dış kapının mandalı mesabesinde olduğunuz konulara ve Aile içi meselelere lütfen burnunuzu sokmayınız. biz kendi meselelerimizi kendi içimizde çözeriz, Onun lafını diğerine, diğerinin lafını berikine taşıyarak fitnebazlık yapmayınız. Ha fitnebazlık yakışıyor o ayrı konu.
Vesselam.

hirahos

Kıdemli Üye
O kadar insan içinden 3-4 kişi şehid olmak istiyorum demiş olabilir (Bilmiyordum yeni öğrendim; Yalan söylemek gibi bir kastımız yoktu, olamaz da... Haşa. Müslüman asla ve kat'a yalan söylemez) Kaldı ki bunlar da olay olup bittikten sonra yakınlarından duyulan sözler. Münferit. Kimisinin de içine doğmuş, yakınlarına veda mahiyetinde söylemişler. Davulla zurnayla duyurmamışlar ya. Gemi yola çıkmadan topyekun şehid olacağız, şehid olmaya gidiyoruz diye bir açıklama yoktur.

Geminin toptan (genel) amacı biz şehid olmaya gidiyoruz değildi. Vahşi ambargoyu delmek, Gazze'nin sesini dünyaya duyurmak maksadı vardı. Bu şehid olmaya gidiyoruz tartışmasında, münferit olanlar genellenerek dediğimiz şeytanlık uygulanmaya çalışılıyor. Tezimizden vazgeçmiş değiliz.

Otorite açıklamasıyla ve savunmasıyla fitne çıkaranların, bizleri fitneci ilan etmesi de manidar.

Diyalog'a bu haliyle elbette karşıyız. Biz oturup Hıristiyan ve Yahudilerle konuşmayın, kimi yararlı işler yapmayın demiyoruz. Biz cemaatin diyalog adına İslam'dan taviz vermesine ve akaidini tahrip etmesine, İslam'ı ve Müslümanları küçümsemelerine karşıyız. Ya da şöyle anlatalım:

Cemaat Yahudi ve Hıristiyan DOSTLARIYLA bir gemiye bindi, Gazze'ye (ya da zulüm altındaki bir başka yere) yardım ulaştırdı ve ambargoyu (zulmü) dünya gündemine taşıdı da da biz burun mu büktük?! Ne kadar kolay, tenkide düşmanlık ve nefret etiketi vurarak, olan biteni açıklamak değil mi? Yanlış yanlıştır, siz biz yapınca doğru olmuyor!

hirahos

Kıdemli Üye
Pensilvanya'nın Otorite açıklamasından beridir, ilgili cemaat İhh'yi suçluyor. İsrail de Abd de, velhasıl İsrail dostları da İhh'yi suçluyorlar. Dolaylı yoldan İsrail'i (otoriteyi) haklı ve müdahalede meşru göstermektir bu. Bunu da anlamak lazım.

Akesga da İhh'yi suçluyor. Yazısında bazı hususlar üstü örtülü kalmış:

1- İhh, Akdeniz'en Gazze'ye olmadı Mısır'a geçer iken İsrail'den izin almalı mıydı?

2- Uluslararası karasularında, silahsız bir yardım gemisine karşı olsa da İsrail'in kendini savunma (müdahale) hakkı var mıdır?

3- Şehid olmaya gidiyoruz demek şehidliğe mani midir?

Bu soruların açık cevabını istirham edelim ondan... Sonra devam edelim inşallah.

K

Kaçak

Guest
Hamas terörist , IHH fitneci , otorite sevgili ...
Gelinen noktaya bakarmısınız ...
Mazlum , yardım eden ve zalim ...
Hangisine karşı durmak gerek İslamın en temel ögretisinde , en saf , en duru haliyle ...
İşi öyle karmaşıklaştırdıkki ...
Zalimi masum , mazlumu zalim , yardım edeni hain ilan etme derdinde degil , ispat için çaba harcıyoruz ..
İnatla ısrarla ispat edecegiz diye çırpınıyoruz ...
İnsanlık İsrail orda dururken , derdiniz kiminle sizin ...
Haddinizi bilin ...

korakademik

Ordinaryus
Pensilvanya'nın Otorite açıklamasından beridir, ilgili cemaat İhh'yi suçluyor. İsrail de Abd de, velhasıl İsrail dostları da İhh'yi suçluyorlar. Dolaylı yoldan İsrail'i (otoriteyi) haklı ve müdahalede meşru göstermektir bu. Bunu da anlamak lazım.

Akesga da İhh'yi suçluyor. Yazısında bazı hususlar üstü örtülü kalmış:

1- İhh, Akdeniz'en Gazze'ye olmadı Mısır'a geçer iken İsrail'den izin almalı mıydı?
İHH nın açıklamaları ile çelişiyor söylediklerin ihh'nın amacı ambargoyu delmek yani yardım değil siyasi bir hedefi vardı. vakıfların doğrudan siyaset işine kalkışmaları arkasındaki gücü sorgular. gemiye aldığı özensiz insan yığını da bu siyasi amaca yönelik kişilerden oluşmuş terörden ceza yiyen mi dersin, israil i kollayan cia ajanı mı dersin aklınıza kime gelirse hepsi bir arada.peki mısır veya gazze ye gitmek için uluslar arası kanunlara göre kimden izin almış İZİN BELGESİ nerde.

2- Uluslararası karasularında, silahsız bir yardım gemisine karşı olsa da İsrail'in kendini savunma (müdahale) hakkı var mıdır?

aynı soruyu tersinden soralım ülkemize rum bandıralı bir gemi yardım bahanesi ablukayı delicem bahanesi ile birşeyler yapmaya kalkarsa ülkemiz ne tepki verir.(benim şahsi görüşümdür.)

3- Şehid olmaya gidiyoruz demek şehidliğe mani midir?
amaç Allah rızası mıdır? yoksa hesaba çekilmemek amacını güden bir içgüdü müdür?

Bu soruların açık cevabını istirham edelim ondan... Sonra devam edelim inşallah.

yukardakiler şahsi görüşümdür. kimse cemaat i karıştırmasın
zaten alıntalar hariç hepsi kendi görüşümdür.

K

Kaçak

Guest
Bİlmem farkındamısınız ...
Şehit olmaya gidiyoruz diye ispat etmeye çalıştıgınız kişiler , mavi marmara şehitleri ..
Ne demişti Hocanız , bunlar şehit bile sayılmaz ...
Evet F.Gülen o sözü kime söylemiş ikna oldunuz mu şimdi ...
F. Gülen hiç tereddütsüz o sözü Mavi Marmaradakilere söyledi ...
Ama siz hala haklı çıkmak adına battıgınız batagın farkında degilsiniz ...
Her mesajınızda , IHH ya , Hamasa kin kusarken , hata üstüne hata bulurken , alaya alırken İsrail noktasında hiç bir açıklama duyamıyoruz ağzınızdan , kaleminizden ...
Bir kere bile gündeme "Katil İsrail" açıklaması yapmayan, İsrailin zulumunu eleştirmeyen , İsraile karşı en kucuk bir "kin , bugz , düşmanlık" alameti sergilemeyen F. Gülen ve cemaati , hamas, IHH , Çeçeniştan direnişcileri , Taliban , El Kaide gibi kesimlere kin ve düşmanlıkta pek mahirler ...
İsrail orda yere leblebi dökmüyor arkadaşlar , Müslüman kanı döküyor bilmem farkına varabiliyormusunuz ..
Her gün Müslüman öldürüyor orada ...
Bu ölümler hiçmi canınızı yakmıyor ..
Hiçmi nefret duygularınız kabarmıyor , bu kadarmı duyarsızlaştınız İsrail gerçegine karşı ...
Duyarsızsınız ki ugraştıklarınıza bak ..
Hamas bunu demiş , IHH şöyle hata yapmış ..
Açıklamalrınızı alt alta okusam , sizi İsrail düşmanı degil , dostu sanacagım ...
Müslüman dostu degil , düşmanı sanacagım ...
Önce bir İsraile tavrınızı koyun , İsrailin zulmu dururken , Müslümanların yaptıgı taktik , siyasi , itikadi , ameli ne dersen de hatalar bahse konu bile olamaz deyin önce ....
Önce safınızı net belli edin , sonra kimi düzeltmeye çalışıyorsanız düzeltin ama İsraile olan kininizi görelim ...
Ben kin duyuyorum İsraile , Öfkem büyük , her mekanda , her mecliste agzımı önce burdan açarım ..
Ve bunu diri tutmaya özen gösteriyorum ...
Bu derece İsrailin düşmanlarına , düşmanlık etmeniz ..
Artık saçmalık degil , hadsizlik densizlik oluyor ...
Lütfen çeki düzen verin biraz söylemlerinize ...

korakademik

Ordinaryus
O kadar insan içinden 3-4 kişi şehid olmak istiyorum demiş olabilir (Bilmiyordum yeni öğrendim; Yalan söylemek gibi bir kastımız yoktu, olamaz da... Haşa. Müslüman asla ve kat'a yalan söylemez) Kaldı ki bunlar da olay olup bittikten sonra yakınlarından duyulan sözler. Münferit. Kimisinin de içine doğmuş, yakınlarına veda mahiyetinde söylemişler. Davulla zurnayla duyurmamışlar ya. Gemi yola çıkmadan topyekun şehid olacağız, şehid olmaya gidiyoruz diye bir açıklama yoktur.
gazetecilerin sorularına gemide cevap verilmiş canlı yayında şehit olmaya hazırız denmiştir. davulu boşverin yüzmilyonlarca insanın gözü önünde amaçlarının siyasi olduğunu belirtmişlerdir. siyasi amaçları için hangi devlete güvenip hangi devletten izin aldıklarını söyler misiniz?
kaç tane millet filistin sorununu çözemedi de ihh mı çözücek boşverin yemezler
Geminin toptan (genel) amacı biz şehid olmaya gidiyoruz değildi. Vahşi ambargoyu delmek, Gazze'nin sesini dünyaya duyurmak maksadı vardı. Bu şehid olmaya gidiyoruz tartışmasında, münferit olanlar genellenerek dediğimiz şeytanlık uygulanmaya çalışılıyor. Tezimizden vazgeçmiş değiliz.
israil gemiyi batırıcam demesine rağmen ne gibi tedbirler alınmıştır.
9 vatandaşımız ölmüş peki ya bunun b planı c planı nedir.
bir dahaki gazze seferimiz mayısta olucak (seçime bir ay kala) demesini nasıl açıklar sınız?
sizin ortada teziniz bile yok
Otorite açıklamasıyla ve savunmasıyla fitne çıkaranların, bizleri fitneci ilan etmesi de manidar.
hocamız amerikan yönetimi ve senatosundaki dostlarından aldığı bilgiler doğrultusun (başbakan'ın yeni gemilere savaş gemisi eşlik edicek demesi üzerine) bu açıklamayı yapmaya mecbur bırakılmıştır. 6 ülkenin yenemediği ve sadece müslümanların öldüğü savaşa arada kara bağlantısı bulunmamasına rağmen ülkemiz nasıl başarılı olucak. bu ancak iran'ı sevindirir. israil i yenmek bu kadar kolaysa iran niye vurmuyor onca füzesi var:D
Diyalog'a bu haliyle elbette karşıyız. Biz oturup Hıristiyan ve Yahudilerle konuşmayın, kimi yararlı işler yapmayın demiyoruz. Biz cemaatin diyalog adına İslam'dan taviz vermesine ve akaidini tahrip etmesine, İslam'ı ve Müslümanları küçümsemelerine karşıyız. Ya da şöyle anlatalım:

Cemaat Yahudi ve Hıristiyan DOSTLARIYLA bir gemiye bindi, Gazze'ye (ya da zulüm altındaki bir başka yere) yardım ulaştırdı ve ambargoyu (zulmü) dünya gündemine taşıdı da da biz burun mu büktük?! Ne kadar kolay, tenkide düşmanlık ve nefret etiketi vurarak, olan biteni açıklamak değil mi? Yanlış yanlıştır, siz biz yapınca doğru olmuyor!
ihh nın yahudi ve hristiyanları iyi de bizim diyalog da bulunduklarımız mı kötü
yemeyelim :D

sadece bizim değil bizim gibi hareket eden sünni tüm oluşumların gerek filistin gerek se tüm mazlumların hakları konusunda yapılan çalışmalar mevcut. ancak bunun sonuçları ilgili mazlum ülkenin talepleri doğrultusunda sonuç alınabilmektedir.
çözüm istemeyenler yaptıklarını temizlemek zorundalar.

ihh kuru kahramanlık yapmıştır.
ülkemizi ve akp yi kullanmaya çalışmıştır.
bizim iznimiz olmadan bunu yapamaz. basiretli insanlar varolduğu sürece arapların çıkarları için savaşmıcaz.

hirahos

Kıdemli Üye
Korakademik, İhh'nin Mavi Marmara seferinde siyasi bir amacımız vardı şeklinde açıklaması olmamıştır.. Siyasi hedef açıklaması Pensilvanya'nın tanımadığı (!) İhh'ye yakıştırmasıydı.

Uluslararası sularda seyretmek için izne gerek yoktur. Karasularına gireceğiniz ülkeden izin alırsınız. Mavi Marmara'nın hedefi Filistin'dir. Olsa olsa Filistin devletinden izin alırlar. Kaldı ki Gazze için, müdahale etmesinler diye, diplomatik sıkıntı olmasın diye önceden İsrail'e başvurular yapılmış.. İzin verilmemiş. Defalarca açıklandı.

Ülkemizde Rum bölgesi yok. Abluka altında tek bir yer yok. Olmadığı için cevabı dikkate almaya gerek yok.

3. Sorunun cevabı ise verilmemiş.