Fethiye Camii(Ayasofya)ibadete açılsınmı?

• Konbuyu başlatan KOCAYUSUF-1
  • Başlangıç tarihi

Fethiye Camisinin(Ayasofya'nın)ibadete açılmasını istiyormusunuz?

• EVET

Oy: 57 93.4%
  • HAYIR

Oy: 4 6.6%

• Kullanılan toplam oy
    61

garip70

Ordinaryus

Ayetinde de görüldüğü gibi mabetler kutsaldır.Kilise camiye cami kiliseye çevirilemez.
Ayasofya ibadete açılacaksa kilise olarak açılmalıdır.
Size yakıştıramadım...

Hele hele nicki putkıran olan biri olarak...

Hak geldi batıl zail oldu, size neyi çağrıştırıyor?

Hz. İsa şu an gelmiş olsa, İncil ile mi hükmeder, yoksa Kuran ile mi hükmeder?

Peki herkes dinini yaşayacaksa, Kabe putlardan neden temizlendi?

Hıristiyan kayserlere, niye islama girin çağrısı yapıldı?

Neyse boşverin beni... Sonuçta size göre saçmalıyorum... Delinin biri deyin geçin işte...

bence cami sahiplerine iade edilmeli . atamız yaptı diye her şey şeriate uygun demek, ne büyük bir yanılgı. bu atalar dinini reddeden islama karşı bir ihanettir....

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
mazlumlarvezalimler.blogcu.com
12564.jpg

MHP'nin 'Ayasofya ibadete açılsın' teklifini AKP'liler reddetti!

MHP Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun; 'Ayasofya ibadete açılsın' kanun teklifi TBMM'de çoğunluğa sahip Ak Partili milletvekillerinin oylarıyla 'RET EDİLDİ.'

Haber Fedai "Tekke ve zaviyeler açılsın" diye teklif vereceğiz diyen, "din sömürüsü" yapan AKP, MHP'in "Ayasofya'yı ibadete açalım" tellifini reddetti!

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılması için TBMM’ye kanun teklifi vermişti. Halaçoğlu, Ayasofya’nın müze yapılması hususunda çıkarılan 7.11.1934 tarihli kararnamenin de sahte çıktığını söyleyerek Ayasofya'nın tekrar ibadete açılması için TBMM Genel kurula teklif sundu.

AKP REDDETTİ!

MHP Kayseri milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu’nun; "Ayasofya ibadete açılsın" kanun teklifi TBMM'de çoğunluğa sahip Ak Partili milletvekillerinin oylarıyla "RET EDİLDİ."

HABER FEDAİ

http://www.haberfedai.com/haber/9556/mhpnin-ayasofya-ibadete-acilsin-teklifini-akpliler-reddetti

http://www.kamugazetesi.com/haber/mhpnin-ayasofya-ibadete-acilsin-teklifini-akpliler-reddetti-17815.html

cihad38

Profesör
bence cami sahiplerine iade edilmeli

tabi ya,istanbul da verilsin,..anadolu'yu da verelim,.
sahiplerine iade edelimki atalarımızın yolundan gitmiş olmayalım.

birde kendine sadık kul diyen biri vardı senin zihniyetine sahip,siz hangi millettensiniz efendiler.
türkseniz türk gibi,müslümansanız müslüman gibi davranın.

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi

"Atalar dini reddeden" sözünden sizin Yeni Selefiyeci olduğunuzu tahmin ediyorum.

Size soruyorum a
çıkça çekinmeden cevap verin Selefimisiniz?

Akin_Kurtoglu_logojpg.jpg
İSTANBUL'A TARİH BOYUNCA VERİLEN İSİMLER
Akin_Kurtoglu_logojpg.jpg

Birkaç yıldan beri elimdeki tüm kaynakları tarayarak, İSTANBUL'un kuruluşundan bugüne kadar almış olduğu isimlerin bir listesini yapmaya çalışmıştım. Sonuçta 165 kadar isim bulup, bunları alfabetik olarak sıraladıktan sonra, İstanbul’a bu isimleri hangi ulusların/devletlerin yakıştırdığını da yanlarına iliştirmiştim. Yıllardan beri dosyanın içinde tozlanacağına, hiç değilse araştırma yapan arkadaşlar çıktığında, onların bu çalışmalarına bir nebze yardımcı olur isteğiyle sitede listeleyeyim dedim ve de aşağıya listeledim bile!...
ŞEHRE VERİLEN İSİMLER İSMİ VEREN ULUS/DEVLET
Ağrandone -
Alexandre Süryaniler
Aliyona Çekler
Alma Roma Romalılar
Almus Roma -
Alyana Çekler
Anthusa Lâtinler
Antoneinia -
Antonia Antonino Caracalla’ya izafeten
Antonina MS.196’da
Antoninia MS 196’da
Âsitân Osmanlılar
Âsitâne Osmanlılar
Âsitâne-i Aliyye Osmanlılar
Âsitâne-i Devlet Osmanlılar
Âsitâne-i Hümâ Âşiyâne Osmanlılar
Âsitâne-i Pâdişâhî Osmanlılar
Âsitâne-i Saadet Osmanlılar
Âsitâne-i Saadet-Âşiyan Osmanlılar
Âsitâne-i Şâh-ı Cihân Osmanlılar
Astanbul -
Astanbulin -
Atakent 1930’da gerçekleşmeyen teklif!
Augusta Antononia Romalılar, 3.yy
Belde-i Mahruse -
Beldetü’l-Tayyibe Arablar
Bilâd’i-Selâse Arablar: “Üç belde”
Bizantıyye Arablar
Bizantion Bizanslılar
Bizantium Lâtinler
Bozantin -
Bulin -
Buzantion Megaralılar
Buzantiya -
Büzantion Megaralılar
Byzans -
Byzas -
Cezâre-i Heft Cebel -
Cizant Kağak Ermeniler
Constantinople Fransızlar
Constantinopoli İtalyanlar
Cospoli Lâtinler/İtalyanlar’dan kısaltma
Çakdurkan Moğollar
Çar’gorod Ruslar
Çaregrad -
Çargrad Ruslar: “Çar Şehri”
Çarigrad -
Çezar Kayzer Doğulular
Darü’l-Hilâfe -
Darü’l-Hilâfetü’l-Âliyye -
Darü’l-İslâm Arablar
Darü’l-Mülk Arablar
Darü’s Saltanatü’l Âliyye Türkler
Darü’s Saltanatü’l Seniyye Türkler
Darü’s-Sâde -
Darü’s-Saltana -
Der-Âliyye Anadolulular
Dergâh-ı Selâtin -
Der-i Devlet -
Der-i Devlet-i Âliyye -
Der-i Saadet Türkler
Dersâdet -
Eis Tin Polin Grekler
El-Farruk Arablar
Escomboli -
Esdanbul -
Estambol -
Estefanye Finlandiyalılar
Gosdantnubolis Ermeniler
Granduye -
Gûlgûle-i Rûm Rumlar
Hakanü’l-Bahreyn Osmanlılar
Herakliyon İsveçliler
Istanbul Osmanlılar
İslâmbol Osmanlılar
İslâmbul -
İstambol Osmanlılar
İSTANBUL Günümüzde
İstanpol -
İstanpolis -
İstanpul Ermeniler
İstefaniye Felemenkler
İstimboli -
İstimpol Ermeniler
İstinbol Ermeniler
İstinbolin Türkler
İstinpol -
İstinpolin Grekler
Kalipolis -
Kanaturye Lehler
Kayser-i Zemin Fars/İran
Konstantin Opol Avusturyalılar
Konstantina el Uzmâ -
Konstantinîyye İranlılar
Konstantinîyye el Mahrusa Arablar
Konstantinîyye el Mevkıyye Arablar
Konstantinîyye’t-ül Mahrusat-ül Mahmiyye Arablar
Konstantinobolis Ermeniler
Konstantinopol Germenler
Konstantinopol Fransızlar
Konstantinopolis Bizanslılar
Konstantinu K’alak Rumlar/Ermeniler
Konstantinu Polis Ermeniler
Konstantinye-i Kûbra Arablar
Kospoli İtalyanlar
Kostin Portekizliler
Kostyantine Grad Rumlar
Kostye Portekizliler
Kunstantinîye Arablar
Kustantıyniyye Arablar
Mahmiyye-i İstanbul -
Mahrûsa-i İstanbul -
Mahrûsa-i Saltanat Osmanlılar
Mahrûse Türkler
Makarr-ı Saltanat Osmanlılar
Makedonya Lâtinler
Megapolis -
Miklagord İskandinavlar
Miklagrad Vikingler/İskandinavlar: “Mihail’in Şehri
Nea Roma -
Nesa Romes -
Nor Harmn İskandinavlar
Nor-Hromn Ermeniler
Nova Roma Bizans: 5.yy
Pây-i Taht Osmanlılar
Pây-i Taht-ı Saltanat Osmanlılar
Poli Kafkasyalılar
Polis Grekler
Pozanta -
Pozantyam Frenkler
Roma Konstantinum -
Roma Nova -
Sakalye Tatarlar
Secunda Roma Bizanslılar - MS.330
Sitanbul -
Stanbolu -
Stenpolis -
Stimbol -
Stinpol -
Stinpoli -
Stinpolis -
Sultanü’l-Berreyn Osmanlılar
Südde-i Saadet -
Südde-i Saltanat -
Şehir -
Şehr-i Âzâm -
Şehr-i Konstantin Arablar
Taht-ı Rûm Hintliler
Tarigrad Romenler
Tekfûriye Moskovalılar
Tsargorad Ruslar
Tsargorod Ruslar: “İmparator Şehri”
Tsargrod Slavlar
Tsarigrad Slavlar
Urbis İmperiosum -
Urbs -
Ümmüd’d-Dünyâ Arablar
Vezendovar Macarlar
Vizantion Grekler
Vizendovar Macarlar
Vizendovina Yahudiler
Vizendoyne Yahudiler
Yağfurye Frenkler
Yankoviçe Süryaniler
Yeditepe Türkler
Zavegorod Ruslar

Megaralılar’dan itibaren 164 kadar isim yakıştırılan şehrimiz, 165. ve son olarak 29 Mayıs 1453’de, günümüzde kullanılan; "İSTANBUL" adını giydi üzerine... Ve inşallah sonsuza kadar da bu ismini üzerinden sıyırıp atmayacak, bu isimle anılmaya devam edecek!...
thumbsup.gif

İbrahim Akın KURTOĞLU

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=18617

Videoda Hoca diyorki Şehrin adı Constantinapolis'di,Atatürk adını değiştirip İstanbul koydu diyor. Yanlış tarih bilgisi var.

Atatürk'ten önce Osmanlılar şehre hangi simler veriyordu.Tabloya bakın.

Istanbul Osmanlılar
İslâmbol Osmanlılar

Osmanlıların verdiği diğer isimler.

Âsitân Osmanlılar
Âsitâne Osmanlılar
Âsitâne-i Aliyye Osmanlılar
Âsitâne-i Devlet Osmanlılar
Âsitâne-i Hümâ Âşiyâne Osmanlılar
Âsitâne-i Pâdişâhî Osmanlılar
Âsitâne-i Saadet Osmanlılar
Âsitâne-i Saadet-Âşiyan Osmanlılar
Âsitâne-i Şâh-ı Cihân Osmanlılar

Peygamberimizin(s.a.v) dönemindeki adı Constantinapolis.Fetihten sonra adı değiştirilmiştir.

Hoca diyorki "O zaman hiç bir müslüman Constantinapolis adını değiştiremez " Yani hadiste adı Constantinapolis olarak geçtiği için,benim liderim Constantinapolis adını kullanıyorsa kimse değiştiremez diyor. Böyle saçma ve mantıksız bir söz olabilirmi? Peygamberimiz hangi hadisinde diyorki feth ettiğiniz şehrin ismini değiştiremezsiniz diye?

Ayrıca "Peygambere(s.a.v)çok büyük bir saygısızlık olur" diyor. Gelde bu söze gülme .
:)

Constantinapolis'in kelime anlamı: Polis Latince şehir demek. Constantin Bizans hükümdarının adı. Yani Constantin'in şehri demek.

Osmanlılar İslambol demişler. Yani İslam şehri. Ordan da değiştirmişler İstanbul ismini koymuşlar.

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
HAC 40:
Onlar sırf, "Rabbimiz Allah'tır" dedikleri için yurtlarından çıkarıldılar. Eğer Allah'ın, insanların bir kısmını bir kısmıyla defetmesi olmasaydı, içlerinde Allah'ın adı çokça anılan manastırlar, kiliseler, havralar ve mescitler her halde yerle bir edilirdi. Allah, kendisine yardım edene elbette yardım eder. Allah elbette Kavî, Azîz'dir.

Ayetinde de görüldüğü gibi mabetler kutsaldır.Kilise camiye cami kiliseye çevirilemez.
Ayasofya ibadete açılacaksa kilise olarak açılmalıdır.

İsmin Putkıran. Haç yani istavroz put değilmi? Bunları taşıyan Hıristiyanlar müşrik değilmi?

Sana fırsat verseler bu putları kırarmısın?

Ahir zamanda Haçı kim kıracak? Domuzu kim öldürecek?

eğer zihniyet yarışına girersek ben ehli sünnetim. ama şimdi sana HARİCİ diyebilirim. kardeş bu uzun hikaye sana nasıl izah etsemki. bu zekayla anlaman zor. şimdi sana desemki , hz peygamber hz muaviyeye senin sulbün benim sulbümü katledecek. dedi. muaviye müsade et tüm evlatlarımı katledeyim dedi. peygamber. hayır kaderde yazan olacak dedi.
ama seninn ecdadın (şimdi sen kendi atayıp istediklerinde değiştirdiği şeyhlerden fetva aldı dersin) beşikteki bebekler (tabi sen ağlayarak ta dersin) katletti.
ve sen harici kardeşim bunlara evliya dememi, (iyi insan olabilirler) ve dinde ölçü tutmamı istiyorsun. ve bana selefi diyorsun. BEN PEYGAMBERİN SÜNNETİNE SADE KALBEN DEĞİL ŞEKLENDE BAĞLI BİR KULUM. EBU HANİFE ÇİZGİSİNDEYİM AYRICA. ATALAR DİNİNE UTMAMAYI EMREDENDE ALLAHIN AYETLERİDİR. ZAHMET OLACAKSA ONLARIDA YAZAYIM SANA. AMA SENİN GİBİ BİR ŞADIRVAN MÜFTÜSÜ DELİLE DEĞİL DUVARA DAYANARAK HARİCİ ZİHNİYETİYLE HZ ALİYE KAFİR DİYENLER GİBİ BANA SELEFİ DER.
HUZURU MAHŞERDE BU SÖZÜNÜN HESABINI SORACAĞIM UNUTMA..

eğer zihniyet yarışına girersek ben ehli sünnetim. ama şimdi sana HARİCİ diyebilirim. kardeş bu uzun hikaye sana nasıl izah etsemki. bu zekayla anlaman zor. şimdi sana desemki , hz peygamber hz muaviyeye senin sulbün benim sulbümü katledecek. dedi. muaviye müsade et tüm evlatlarımı katledeyim dedi. peygamber. hayır kaderde yazan olacak dedi.
ama seninn ecdadın (şimdi sen kendi atayıp istediklerinde değiştirdiği şeyhlerden fetva aldı dersin) beşikteki bebekler (tabi sen ağlayarak ta dersin) katletti.
ve sen harici kardeşim bunlara evliya dememi, (iyi insan olabilirler) ve dinde ölçü tutmamı istiyorsun. ve bana selefi diyorsun. BEN PEYGAMBERİN SÜNNETİNE SADE KALBEN DEĞİL ŞEKLENDE BAĞLI BİR KULUM. EBU HANİFE ÇİZGİSİNDEYİM AYRICA. ATALAR DİNİNE UTMAMAYI EMREDENDE ALLAHIN AYETLERİDİR. ZAHMET OLACAKSA ONLARIDA YAZAYIM SANA. AMA SENİN GİBİ BİR ŞADIRVAN MÜFTÜSÜ DELİLE DEĞİL DUVARA DAYANARAK HARİCİ ZİHNİYETİYLE HZ ALİYE KAFİR DİYENLER GİBİ BANA SELEFİ DER.
HUZURU MAHŞERDE BU SÖZÜNÜN HESABINI SORACAĞIM UNUTMA

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
HUZURU MAHŞERDE BU SÖZÜNÜN HESABINI SORACAĞIM UNUTMA..

Asıl biz ehli- sünnetiz.Siz değilsiniz.Yeni Selefiyeciler kendilerine ehli sünnetiz diyorlar. Açıkça ve mertçe ben Selefiyim demiyorsun. Haricilerin itikadi görüşleri siz Selefiye,Vehhabi itikadına benziyor. Bizim mezhebe benzemiyor.Hz.Ali'yi seven ve sayan Şia bile sizden nefret ediyor.

Genelde Vehhabiler ve Selefiler Osmanlıdan nefret ederler.İstisnalar olabilir.

Fatih Sultan Mehmet'in kardeş katliden bahsetmişsin.

TARIHI~1.JPG

1AFATIH'~1.JPG

fatih+001.jpg

1-+001.jpg

FATİH’İN KARDEŞ KATLİNİ EMREDEN OSMANLI KANUN DEFTERİ SAHTE ÇIKTI

-Fatih Sultan Mehmet'in hazırlattığı ileri sürülen "Kardeş katletme" kanunu Fatihin'in ölümünden 143 yıl sonra kopyalandı.

-Belgenin aslının Osmanlı Arşivinde bulunduğu iddia ediliyor ama bugüne kadar bahsi geçen kanun defterinin asıl örneği Osmanlı Arşivindeki 200 milyon belge arasında çıkmadı.

-Fatih'i ağır şekilde suçlamak için hazırlanan Osmanlı Devlet kanunları defteri sahtedir.

FATİH SULTAN MEHMET’E ATILAN 500 YILLIK “KARDEŞ KATLİ” İFTİRASI

Fatih Sultan Mehmet ile ilgili olarak “Kardeş katledilmesi” emrini verdiğinin yazılı olduğu bir çeşit Osmanlı’nın Devlet Anayasası sayılan Kanunname-i Ali Osman belgesi üzerinde araştırmalar yaptım. Tarih kitaplarında Fatih’in kardeş katli maddesinin yer almasına kaynak gösterilen kanun defteri 1614 yılında Devlet katipler başı Bosnalı Hüseyin Bedayi Efendi tarafından Osmanlı Devlet Arşivinde bulunan asıl örnekten kopyalanmış. Adı geçen Kanunname-i Ali Osman defterinin kopyalanan örneğinin o dönem Osmanlı’nın sürekli savaştığı Avusturya istihbaratı tarafından kaçırılarak Viyana’ya götürüldüğü bilgilerine ulaştım.

FATİH’İN KARDEŞ KATLEDİLMESİ SÖZLERİ NASIL YAZILDI

Fatih Sultan Mehmet’in yazdırdığı iddia edilen Kanunname-i Ali Osman üç bölümden meydana gelmiyor ve tamamı 13 sayfalık bir defter. Kanun defterinin inandırıcı olması için baş kısmına da “ Bu kanunname atam ve dedem kanunudur ve benim dahi kanunumdur. Soyumdan gelenler nesilden nesile uygulayalar” sözleri yazılmış.

Osmanlı Devlet kanununun ikinci bölümünde padişahların kardeşini öldürmesi kararı “ evladımdan her kimseye saltanat müyesser ola (devletin başına geçerse) karındaşların (kardeşlerini) nizamı alem için (devletin yaşaması için) katl etmek (öldürmek) münasibdir. Ekser ulema dahi tecviz etmiştir (uygun görmüştür), Onunla amil olalar (uygulayalar)” olarak yazılmış.

FATİH’İN KARDEŞ KATLİ YAZILI OSMANLI KANUNNAMESİNİN SAHTELİĞİ NASIL ORTAYA ÇIKARILDI

Fatih Sultan Mehmet’in kardeş katlini emr eden sözlerinin yazılı olduğu Osmanlı Devlet Kanunname belgesini yazanlar defterin asıl örneğinin Osmanlı Arşivinde bulunduğunu söylüyorlar. Hüseyin Bedayi Efendi’de Devlet Arşivinden kopyaladığını söylüyor. Kopyalanmış örneğinin Avusturya’da bulunduğu defterin baş kısmında Osmanlı Devlet yönetiminde söz sahibi olan Divanı Hümayun’da görev alanlar sıralamasında Başvezir’den sonra Şeyhulislam gösterilmiş. Bu bilgiler yanlış. Osmanlı Bakanlar Kurulunda Şeyhulislamlar görev almazdı. Hükümetin aldığı kararların dine uygunluğu hakkında görüş bildirirdi. Fatih’e ait gösterilen Osmanlı Devlet Anayasası defterinin asıl örneği Osmanlı Arşivindeki 200 milyon belge içerisinde yer almıyor. Ayrıca Fatih’in ölümünden 143 yıl sonra kopyası yayınlanan defterde yazılı olan “kardeş katli” ile ilgili maddeyi dayanak gösteren hiçbir padişah karar belgesi de yok. Özellikle Osmanlı Arşivinde bulunan Mühimme Defterlerindeki binlerce ferman kayıtlarında da yer almıyor. Gerçekte fatih’in yazdırmadığı bir Osmanlı Devlet Kanunu defteri kendisinden sonra düzmece olarak hazırlandı. Ve sahte kanun defteri Avusturya İstihbarat Arşivinde Osmanlıyı ve Fatih’i suçlamak için propoganda aracı olarak kullanıldı. Fatih adına yazılan sahte Kanunname-i Ali Osman Defterinin çevirisini, bilimsel eleştiri dosyasını http://cezmyurtsever-osmanldevleti.blogspot.com/ internet sitesinden yayınlayarak dünyayı bilgilendiriyorum. Bu bilgiler ışığında Osmanlı ve dünya tarihi yeniden yazılmalıdır. Çünkü Fatih Sultan Mehmet’e 500 yıldan beri atılan bir iftira söz konusudur.

FATİH ADINA DÜZENLENEN SAHTE OSMANLI KANUN DEFTERİNİN TERCÜMESİDİR

http://cezmyurtsever-osmanldevleti.blogspot.com/2011/05/fatihin-kardes-katli-kanunu-sahte.html

ibrahimi

Has Uşak
Ayasofya bizimdir, Allah izin verdiği müddetçe bizim kalacaktır.

bu konuyu boşuna tartışmayın arkadaşlar.

ya arkadaşım senin kafatasın nasıl bir maddeden yapılmış anlamıyorum. ben umrede kıldığım namazı bile iade ediyorum vahabilerin arkasında kıldım diye , sen bana selefi diyorsun. resulullah kendine hakaret eden hristiyanlara, işte abamın altında ehli beytim , gelin lanetleşelim diyordu, çok hevesliysen ben razıyım allah ın laneti resulünün sünnetini inkar edenlere olsun...

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
ya arkadaşım senin kafatasın nasıl bir maddeden yapılmış anlamıyorum. ben umrede kıldığım namazı bile iade ediyorum vahabilerin arkasında kıldım diye , sen bana selefi diyorsun. resulullah kendine hakaret eden hristiyanlara, işte abamın altında ehli beytim , gelin lanetleşelim diyordu, çok hevesliysen ben razıyım allah ın laneti resulünün sünnetini inkar edenlere olsun...

"bence cami sahiplerine iade edilmeli . atamız yaptı diye her şey şeriate uygun demek, ne büyük bir yanılgı. bu atalar dinini reddeden islama karşı bir ihanettir...."

Yukardaki cümleyi ancak bir Vehhabi,Selefi kurabilir. Çünkü onlar sık sık "atalar dinin" den bahsederler,muhaliflerini "ataların dinine" uyduklarını bu nedenle şirke düştüklerini söylerler ve müşrik derler.

Peki islam atalarımızın dinini red mi ediyor? Atalarımızın dini islam değilmi?

Ben selefi değilim diyorsun? Amelde Hanefiyim diyorsun.Peki itikatta mezhebin ne?

amelen hanefi, itikaden imamı rabaniye bağlıyız kardeş, ben ahirette alah resulüne uymaktan sorumluyum, abbasilerden emevilerden osmanoğullarından değil. uzatmaya gerek yok. seni hoş görüyorum. bu millet hz ali efendimize kafir demiş, sen bana selefi demişsin çokmu... HARİCİ KARDEŞİM. ama dikkat et okuduğun kuran boğazından aşagı geçmiyor....

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
amelen hanefi, itikaden imamı rabaniye bağlıyız kardeş, ben ahirette alah resulüne uymaktan sorumluyum, abbasilerden emevilerden osmanoğullarından değil. uzatmaya gerek yok. seni hoş görüyorum. bu millet hz ali efendimize kafir demiş, sen bana selefi demişsin çokmu... HARİCİ KARDEŞİM. ama dikkat et okuduğun kuran boğazından aşagı geçmiyor....

Dini bilgilerin eksik olduğu ortaya çıktı. İtikadi mezheblerden rabbani diye bir mezheb yok. Daha itikadi mezhebini bilmiyorsun,burda ahkâm kesiyorsun. Şer güçlere hizmet etme. Atalarını eleştirirken dikkat et,haksızlık etme.

Ayasofya camii, kilise olunca mutlu mu olacaksın fake müslüman?

ya karamurat bırak bu işler. git fetihler yap i cariyeler al. bu yaştan sonra sana hanefi mesebinde olanların, itikaden imam rabbaniye bağlı olduğunumu izah edeyim kaedeşim. yaf senin kafan basmaz şimdi bi soru sorsam gine saçmalarsın , sonra işim yok gibi mevlanın verdiği degerli vakti sansa harcayacağım. o yüzden ko gitsin: leküm diybiküm. veliyediyn,

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şiddetle dinlemenizi tavsiye ederim. Çok güzel bir konferanstır. Ne varsa söylemiş mübarek. Can alıcı noktalara değinmiş..

KARAMURAT-3

Kıdemli Üye
Web sitesi
ya karamurat bırak bu işler. git fetihler yap i cariyeler al. bu yaştan sonra sana hanefi mesebinde olanların, itikaden imam rabbaniye bağlı olduğunumu izah edeyim kaedeşim. yaf senin kafan basmaz şimdi bi soru sorsam gine saçmalarsın , sonra işim yok gibi mevlanın verdiği degerli vakti sansa harcayacağım. o yüzden ko gitsin: leküm diybiküm. veliyediyn,

Sen aklınca Osmanlıyı kötülemek istiyorsun. Peygamberimizin(s.a.v) torunu Hz.Hasan'ın 25 hanımı varmış.Dördünün dışında gerisi cariye.

Tekrar ediyorum,itikadi mezheblerden rabbani diye bir mezheb yok.Sen ısrar ediyorsun.

Peki senin mezhebinin özellikleri nelerdir?Bize tanıt.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
İsmin Putkıran. Haç yani istavroz put değilmi? Bunları taşıyan Hıristiyanlar müşrik değilmi?

Sana fırsat verseler bu putları kırarmısın?

Ahir zamanda Haçı kim kıracak? Domuzu kim öldürecek?

Hiç kimse ne haçı kıracak ne de domuzu öldürecek.
Müslümana yakışan başkasının yaptığı esere sahiplenmek değil daha iyisini yapmaktır.Yapabiliyorsan Ayasofyadan daha güzelini daha zorunu yap.

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Sen aklınca Osmanlıyı kötülemek istiyorsun. Peygamberimizin(s.a.v) torunu Hz.Hasan'ın 25 hanımı varmış.Dördünün dışında gerisi cariye.

Tekrar ediyorum,itikadi mezheblerden rabbani diye bir mezheb yok.Sen ısrar ediyorsun.

Peki senin mezhebinin özellikleri nelerdir?Bize tanıt.

Sen de Osmanlıyı aklamak için islama iftira ediyorsun.İslam köleliği cariyeliği kaldırmıştır.