Erbakan'a Sorular ?????

TakVa

Ordinaryus
KURTULMUŞ : ERBAKAN PARTİYİ BEŞ PARALIK ETTİ.

Numan Kurtulmuş, "Partiyi maalesef milletimiz nezdinden beş paralık hale getirenler, kongre salonundan beri bu kötü süreci yönetenlerdir. Kayyum kararıyla ilgili olarak da, bu kararı alanlar “Aman ne büyük bir zafer kazandık” falan zannetmesinler. Ne büyük bir mağlubiyet içerisinde olduklarını zaten çok yakın zamanda millet kendilerine gösterecektir." dedi.

Kurtulmuş, “İftar baskınlarını, kayyum tayinlerini, Önder Sav görüşmelerini, Sabih Kanadoğlu görüşmelerini bunları biz istemedik. Bu partiyi bölmek parçalamak değil, başından itibaren bütünleştirmek, büyütmek çabası içerisinde olduk.

Biz baştan beri şunu söyledik; geri adım atmayacağız, kararsızlığımızdan vazgeçmeyeceğiz ama bizim elimizle kimseye zarar gelmeyecek. Bu şekilde hareket etmeye devam ediyoruz. Bu şekilde davranmayanlar çıkacak olan sonuçtan sorumlu olanlardır.

Partiyi bu noktaya getirenler, partiyi maalesef milletimiz nezdinden beş paralık hale getirenler, işte kongre salonundan beri bu kötü süreci yönetenlerdir. Kayyum kararıyla ilgili olarak da, bu kararı alanlar “Aman ne büyük bir zafer kazandık” falan zannetmesinler. Ne büyük bir mağlubiyet içerisinde olduklarını zaten çok yakın zamanda millet kendilerine gösterecektir.

aktifhaber

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ha şöyle esas maksadını yaz! ne o öyle ben de para verdim felan gibi şeyler.

Böyle mertce saldır ciğerimi ye!

İnsanın elinden dairesini alırken niye müdahele etmediniz de burada çemkiriyorsun?

Sanal alemde zart atması kolay değil mi?

Utanmıyorsun da bu şekilde yazmaya değil mi?

Allahdan korkun Allahdan.. Madem gördün insanların elinden dairelerinin alındığını o zaman müdahele edecektin, o zaman konuşmadıysan sanal alemde mahalle kadınları gibi dedikodu etmenin anlamı yok.

.

Benim bildigim daha cok seyler var ama zamani gelince söyleyecegim.

Ben burda kimseye saldirmiyorum, hakki söylüyorum.

Milli görüsteskilatinda en büyük suc hakki söylemektir.

Hakki söyleyenler teskilattan atiliyorlar.

Erbakanin sözünü dinlemeyenler hain ilan ediliyorlar.

Bir insan verdigi paranin hesabini sorunca, otur yerine fitne cikarma deniyor.

korakademik

Ordinaryus
Bir insan verdigi paranin hesabini sorunca, otur yerine fitne cikarma deniyor.
asıl fitne hesap vermemek

siz sormadan hesap verilmesi gerekiyor
dini kültürümüzde bu vardır.
soru sorulmasına fırsat vermemek
peygamberimizden daha mı yüceyiz ki hesap vermeye çekiniyoruz.

Efendimizin gece vakti eşinin peçesini açıp eşimdir demesini bir düşünün.

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
eee Sevket Kazan görüsebilir sonuc Siyasi ya Fetulah gülen in Graham Fuller ile görüsmesine ne demeli

Hucurât(*) Sûresi 6 – Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

"Bırakın yüzünü bir defa olsun görmediğim Graham Fuller'la görüşmeyi; hiçbir yabancı devlet yetkilisi, temsilcisi veya ajanı ile karşılıklı veya dolaylı bir saniyelik, bir satırlık görüşmem olmamıştır."
http://tr.fgulen.com/content/view/1467/11/
Fuller'in İslam dünyası ve Türkiye konusunda dünyanın en yetkin araştırmacı-yazarlarından biri olduğu
http://tr.fgulen.com/content/view/15855/11/

TakVa

Ordinaryus
"Bırakın yüzünü bir defa olsun görmediğim Graham Fuller'la görüşmeyi; hiçbir yabancı devlet yetkilisi, temsilcisi veya ajanı ile karşılıklı veya dolaylı bir saniyelik, bir satırlık görüşmem olmamıştır."
http://tr.fgulen.com/content/view/1467/11/
Fuller'in İslam dünyası ve Türkiye konusunda dünyanın en yetkin araştırmacı-yazarlarından biri olduğu
http://tr.fgulen.com/content/view/15855/11/

Atılan iftiralar ile yakında uçar hocaefendi. Günahları tertemiz oldu.

Dincsoy

Asistan
160520091154230937123.jpg

Dinler arası diyalog, çalışmaları ile tanınan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in bir kiliseye yaptığı yüklü miktardaki yardım, Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı köşesine taşıyınca ortaya çıktı.

ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ KİLİSELERİNDEN

Almanya'nın en önemli Protestan kiliselerinden biri olan Dresden'deki Frauenkirche, 2. Dünya Savaşı'nda bombalanıp yerle bir olmuş bir yapıt. Bu kilise Doğu Almanya döneminde onarılamadı. Malum komünist yönetim böyle bir öncelik ve bütçe öngörmüyordu ibadet yerleri için.Daha sonra iki Almanya birleşti ve Frauenkirche'nin onarılması gerektiği tartışmaları alevlendi. Nihayet devlet ve bireysel inisiyatifler sayesinde kilisenin onarımına 1992'de başlandı.

ONARIMI 182 MİLYON EURO TUTTU

Restorasyon çalışmaları yıllar aldı ve Frauenkirche eski haline 2005'te yeniden kavuştu. O gün bu gündür Dresden'in en önemli noktalarından biri. İbadete de açık.Onarım için toplam 182 milyon Euro harcandı. Bunun 70 milyonu Alman devletinden geldi. Geri kalan ise kişi ve özel kurumların yardımları...

EN BÜYÜK BAĞIŞ GÜLEN'DEN

Kaynak: http://anadoluhaber.blogspot.com/2009/05/fethullah-gulenden-kiliseye-rekor-bags.html

Bunun hesabini soran varmi?

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Gülen: ,,Siyonist ler ile isbirligi yapilmaydi,, , ,,Israel otoritesine Saygi Gösterilmeli,,
gereklm Gülen ve Medyasinin Israel Söz konusu olldugunda Birak elestiriyi,Manset bile yapmamasi

en son alcak Davasinda Fetulah Medyasinin Piytirik kalmasi
[/COLOR][/B]
Mazel'in çizdiği resim gerçekleri yansıtmıyor. Olayın basitçe özeti şudur: İsrail, uluslararası sularda, sivil insanlara, Gazze'ye gıda, ilaç ve inşaat malzemesi taşıyan gemilere saldırıda bulunmuştur. Saldırıda 9 insan şehit olmuş, onlarcası yaralanmıştır. Bu bir sivil katliamdır. Bu katliamın meşru gerekçesi, insanların canlarını korumak üzere kullandıkları çatal-bıçak, kaşık ve sopa olamaz.

Ancak İsrailli bir diplomat, eğer katliamın gerekçesini buna dayandırıyorsa, bu, bugüne kadar İsrail'in Filistinlilere ve Araplara karşı işlediği cinayetleri hakkında bize bir mukayese yapma imkânını da verir. Hiç kuşkusuz Filistinliler, soba borusu tipi füzeleri İsrail tarafına atarlar. İsrail de sivil katliamlara girişir. Ocak 2009'da İsrail, Gazze'ye saldırıp üçte ikisi çocuk, kadın ve yaşlı insan olmak üzere 1.400 Filistinliyi öldürüp de yerleşim birimleri üzerine fosfor bombaları attığında tam da bu gerekçeyi öne sürmüştü. 2006'da Lübnan'a da saldırıp yine benzer bir katliamın altına imza atarken gerekçesi iki askerinin kaçırılmış olmasıydı.
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992535&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Gazze katliamının mimarı, İsrail genelkurmay başkanı oldu
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1019003&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Gemi baskını ve İsrail'in Gazze siyaseti: Sömürge olmadı, imhâ et!
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=992228&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
65 yıl önce bu defa Yahudilere insani yardım yapmıştık
İşte Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi'nde bulduğumuz 1945 tarihli bir belge, bugün Gazze'deki Filistinlilere insanî yardım yapmak üzere harekete geçenleri katliamla durduran nankör Yahudilere, en zor zamanlarında yine bu topraklarda kucak açıldığını göstermesi bakımından önemlidir.
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992174&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1

Mavi Marmara şehitleri için gıyabi cenaze namazı
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=990704&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Hocaefendi şöyle diyordu: "Filistin'de yaşanan bu drama son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere, milletimize ve bütün insanlığa taziyelerimi bildiririm."
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992019&keyfield=686F63616566656E646920696868
Gülen'den Filistin'e 15 bin TL bağış
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=792224&keyfield=686F63616566656E64692067617A7A65

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
160520091154230937123.jpg

Dinler arası diyalog, çalışmaları ile tanınan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen'in bir kiliseye yaptığı yüklü miktardaki yardım, Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı köşesine taşıyınca ortaya çıktı.

ALMANYA'NIN EN ÖNEMLİ KİLİSELERİNDEN

Almanya'nın en önemli Protestan kiliselerinden biri olan Dresden'deki Frauenkirche, 2. Dünya Savaşı'nda bombalanıp yerle bir olmuş bir yapıt. Bu kilise Doğu Almanya döneminde onarılamadı. Malum komünist yönetim böyle bir öncelik ve bütçe öngörmüyordu ibadet yerleri için.Daha sonra iki Almanya birleşti ve Frauenkirche'nin onarılması gerektiği tartışmaları alevlendi. Nihayet devlet ve bireysel inisiyatifler sayesinde kilisenin onarımına 1992'de başlandı.

ONARIMI 182 MİLYON EURO TUTTU

Restorasyon çalışmaları yıllar aldı ve Frauenkirche eski haline 2005'te yeniden kavuştu. O gün bu gündür Dresden'in en önemli noktalarından biri. İbadete de açık.Onarım için toplam 182 milyon Euro harcandı. Bunun 70 milyonu Alman devletinden geldi. Geri kalan ise kişi ve özel kurumların yardımları...

EN BÜYÜK BAĞIŞ GÜLEN'DEN

Kaynak: http://anadoluhaber.blogspot.com/2009/05/fethullah-gulenden-kiliseye-rekor-bags.html

Bunun hesabini soran varmi?
Bu haber isbatlı mı peki?

korakademik

Ordinaryus
aslı astarı olmayan haber

haberin içereiğini bile okusanız asparagas olduğu belli

diyelim ben kendi cebimden 1 lira bağış yaptım:D
haber öyle sunulmuş ki 182 milyon vermişim gibi

bu haberi internette araştırdım
birinci zaafı

Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı köşesine taşıyınca ortaya çıktı.
bu yazarın yazısına atıf bulunulmuş
yazı 2009 da yazılmış ulaşamadım yazıya

ama haber ise
referandum da evet çağrısından sonra hazırlanmış 2010 tarihli ilginç değil mi
haberi yayanlar da nedense ağırlıklı olarak milliyetçi siteler
ikinci sırada refahçılar

Dincsoy

Asistan
Ne gerek var ki ispata ben de sizin gibi yapayim dedim Kayyum mayyum nedir bilmedensizin söyleminizle ergenekoncu kartel Medyasindan alinti yaptiginiz gibi bende alinti yaptim hadi cikin icin icinden

aklinizca alt yazilardan ve yalan dolan olup olmadigini arastirmadan Milli Görüs e camur atmaya salsiyorsunuz

korakademik

Ordinaryus
Gülen ve kilise

Bana mail atmış yüzlerce okur! 'Sen Müslüman değilsin!' mesajları yollayan onlarca kişi! Gizli ajandalarımdan tutun, ailemin köklerine kadar beni yeni baştan yaratan düzinelerce 'hayalgücü sahibi'!
Hepinize diyorum ki: Sevinebilirsiniz!

Cumartesi günü yazdığım yazıda yer verdiğim iddia gerçek değildir!
Almanya'nın Dresden kentindeki Frauenkirche'ye Fethullah Hoca maddi yardımda bulunmamıştır. Beni Alman haber kaynağım yanıltmış ve Hocaefendi'nin ismini 'Türk dini lider olsa olsa Gülen olur' mantığı ile telaffuz etmiştir.

Gazeteciliğin önemli erdemlerinden biri hata yapıldığında düzeltebilmektir. Ve ben verdiğim yanlış bilgiyi düzeltiyorum.
Ancak son dört günde gördüklerim beni endişelendirmiyor değil.
Gülen'in bir kiliseye yardım ettiği iddiası, yanlış bile olsa böyle topyekun bir başkaldırıyı gerektirecek bir iddia mıdır? Bu, Hocaefendi'yi karalamak anlamına mı gelir?
'Dinlerarası Dialog' kavramının sahibi Fethullah Gülen'in kendisi değil midir? Başka inançlara saygıyı bünyesinde barındırmaz mı bu kavram?
Bu soruların cevabı belli. Gülen'in felsefesi Müslüman olmayanlara da saygıyı içeriyor. Diğer dinlerin ileri gelenleri ile bir araya gelme, ortak sorunları belirleme ve yakınlaşma çabaları bu yüzden.
Bu yüzden 2004'te Mardin'de önce Kasımiye Medresesi'nde ardından Deyrüzzafferan Manastırı'nda din büyüklerini buluşturdu.
Bu yüzden 2005'te Moskova'da üç dinin önde gelenlerini bir araya getirip beyaz güvercinler uçurttu.
VE bu yüzden aslında Hocaefendi'nin inancına kiliseye yardımda bulunmak ters değildir.
Ancak yine de böyle bir iddia bile ortalığı ayağa kaldırmaya yetiyor!
Sanıyorum bu, Gülen Hareketi'nin çok dallanıp budaklanmasından ve bu nedenle heterojenleşmesinden kaynaklanıyor. Yani çekirdek ile çevre birbirinden farklı görüşlere sahip. (Merkez-çevre farkı) Kendini 'koyu muhafazakar' olarak tanımlayan ve çevrede yer alan grup başka bir dine yardımı İslam'a ihanet gibi algılıyor.
Toplumların olgunlaşma evreleri var. Ve gördüğüm kadarıyla her ne kadar sözde popülerleşse de 'başka inançlara saygı' kavramı 'koyu muhafazakar' kesimin içine sinmiş değil.
Ben Hıristiyanlara yardımı İslam'a hakaret olarak algılayan mantığı olgunlaşmamış bir mantık olarak tanımlıyorum.
Asıl korkulması gerekenlerin de Gülen ve yakın çevresi değil, onun görüşlerini kendi dar kalıplarında tehlikeli bir şekilde yorumlayanlar olduğunu düşünüyorum.
PS: Hala yanıtlanmamış bir soru var: Alman yönetici Fethullah Gülen isminde yanılmış olabilir ama Türk bir dini liderin yardım ettiği iddiasının arkasında. Bu lider kim acaba?
Saylan'ın ölümünü kıskanmak
Türkan Saylan'ın ölümünün ardından herkes bir şeyler söylüyor. Konferanslar düzenleniyor, bayraklar açılıyor...
Yalnızca bu tablo bile 'bir şeylere dokunmak mümkün' duygusu veriyor insana. Hayallerin peşinden gitmenin aptalca olmadığı inancını kuvvetlendiriyor.
Zamanında 'çağdaş' kavramı ile kurduğu sağlıksız ilişkiyi eleştirmiş bile olsam itiraf ediyorum: İnsan ardında bıraktığı tabloya bakarak Saylan'ın ölümünü bile kıskanıyor!

manifesto

Yasaklı
Ya arkadaş bu erbakancılar hem suçlu hem güçlü hemde utanmaz.Adamların iftarını basıp ramazanı burunlarından getirenler bunlar.Genel başkanlarını gittiği her yerde yıldırmak için sloganlar atıp arabasını tekmeleyen bunlar.ama suçlu Kurtulmuş..Neymiş delegelerin çoğu istemiş ama o kongre kararı almamış..tamam işte mahkemeyi de örgütlediniz şimdi kongreye gidiyorsunuz..Kurtulmuş tek başına SP ye aday oluyorken bir önceki kongrede aklınız neredeydi? şimdi kongreye gidin hesaplaşın..Gülen'e söz söylemek haddinize değil.Hoca Tuncay Özkan'ı mı yada Abdüllatif'i mi yada kimi kendi adayı olarak koyacaksa koysun..belkide oğlunu GENEL başkan yapar ve SP ERBAKAN A.Ş. tastamam olur..ne haliniz varsa görün yani..

Dincsoy

Asistan
Mazel'in çizdiği resim gerçekleri yansıtmıyor. Olayın basitçe özeti şudur: İsrail, uluslararası sularda, sivil insanlara, Gazze'ye gıda, ilaç ve inşaat malzemesi taşıyan gemilere saldırıda bulunmuştur. Saldırıda 9 insan şehit olmuş, onlarcası yaralanmıştır. Bu bir sivil katliamdır. Bu katliamın meşru gerekçesi, insanların canlarını korumak üzere kullandıkları çatal-bıçak, kaşık ve sopa olamaz.

Ancak İsrailli bir diplomat, eğer katliamın gerekçesini buna dayandırıyorsa, bu, bugüne kadar İsrail'in Filistinlilere ve Araplara karşı işlediği cinayetleri hakkında bize bir mukayese yapma imkânını da verir. Hiç kuşkusuz Filistinliler, soba borusu tipi füzeleri İsrail tarafına atarlar. İsrail de sivil katliamlara girişir. Ocak 2009'da İsrail, Gazze'ye saldırıp üçte ikisi çocuk, kadın ve yaşlı insan olmak üzere 1.400 Filistinliyi öldürüp de yerleşim birimleri üzerine fosfor bombaları attığında tam da bu gerekçeyi öne sürmüştü. 2006'da Lübnan'a da saldırıp yine benzer bir katliamın altına imza atarken gerekçesi iki askerinin kaçırılmış olmasıydı.
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992535&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Gazze katliamının mimarı, İsrail genelkurmay başkanı oldu
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1019003&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Gemi baskını ve İsrail'in Gazze siyaseti: Sömürge olmadı, imhâ et!
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=992228&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
65 yıl önce bu defa Yahudilere insani yardım yapmıştık
İşte Başbakanlık Cumhuriyet Arşivi'nde bulduğumuz 1945 tarihli bir belge, bugün Gazze'deki Filistinlilere insanî yardım yapmak üzere harekete geçenleri katliamla durduran nankör Yahudilere, en zor zamanlarında yine bu topraklarda kucak açıldığını göstermesi bakımından önemlidir.
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992174&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1

Mavi Marmara şehitleri için gıyabi cenaze namazı
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=990704&keyfield=67617A7A65206B61746C69616DC4B1
Hocaefendi şöyle diyordu: "Filistin'de yaşanan bu drama son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere, milletimize ve bütün insanlığa taziyelerimi bildiririm."
http://www.zaman.com.tr/yazar.do?yazino=992019&keyfield=686F63616566656E646920696868
Gülen'den Filistin'e 15 bin TL bağış
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=792224&keyfield=686F63616566656E64692067617A7A65

Dikkatini cekerim Marmara gemisine yapilan Saldiri sonrasi Fetulah Gülen sadece Iskenderundaki Saldiri icin kinama ve Taziye göndermistir

Marmara saldirisina gelince aradan 3 Gün gecmesi gerekirdi sanirim 3 gün sonra da ismarlama olarak sadece Taziye,Gecmis olsun Mesaj i gönderdi israelin yapmis oldugu saldiridan dolayi kinama bile göndermeyi birak

,,Keske israel den izin alsalardi,, hatta yabanci bir gazetede israel in otoritesine saygi gösterilmeliydi diyerek Reportaj verdi

Saman gazetesi yazarlari fetulah gülen in bu densizligini desteklemek icin basta basbakan yardimcisi ihh hata yapti mesaji yaymayakalkistilar

korakademik

Ordinaryus
Dikkatini cekerim Marmara gemisine yapilan Saldiri sonrasi Fetulah Gülen sadece Iskenderundaki Saldiri icin kinama ve Taziye göndermistir

Marmara saldirisina gelince aradan 3 Gün gecmesi gerekirdi sanirim 3 gün sonra da ismarlama olarak sadece Taziye,Gecmis olsun Mesaj i gönderdi israelin yapmis oldugu saldiridan dolayi kinama bile göndermeyi birak

,,Keske israel den izin alsalardi,, hatta yabanci bir gazetede israel in otoritesine saygi gösterilmeliydi diyerek Reportaj verdi

Saman gazetesi yazarlari fetulah gülen in bu densizligini desteklemek icin basta basbakan yardimcisi ihh hata yapti mesaji yaymayakalkistilar

sen şu ağzını bi düzeltsene
ne biçim kelime dağarcığın var.

bu tür kelimeleri müslüman olmayan laik kesim çok kullanır

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org
Ne gerek var ki ispata ben de sizin gibi yapayim dedim Kayyum mayyum nedir bilmedensizin söyleminizle ergenekoncu kartel Medyasindan alinti yaptiginiz gibi bende alinti yaptim hadi cikin icin icinden

aklinizca alt yazilardan ve yalan dolan olup olmadigini arastirmadan Milli Görüs e camur atmaya salsiyorsunuz
Muhterem kardeşim yapılan bir hata varsa bunu umuma teşmil ederek ve isbatlanmamış haberlerle bir mümin hakkında su-i zanlara sebebiyet vererek daha büyük bir hataya düşmüş olursunuz.Üstadımız bu konuda bizleri şöyle uyarıyor:
Adalet-i mahzâyı ifade eden "Hiçbir günahkâr başkasının günahını yüklenmez." En'âm Sûresi: 6:164. sırrına göre, bir mü'minde bulunan câni bir sıfat yüzünden, sair mâsum sıfatlarını mahkûm etmek hükmünde olan adâvet ve kin bağlamak, ne derece hadsiz bir zulüm olduğunu; ve bahusus bir mü'minin fena bir sıfatından darılıp, küsüp, o mü'minin akrabasına adâvetini teşmil etmek,
"Muhakkak ki insan çok zalimdir." İbrahim Sûresi: 14:34. sîga-i mübalâğa ile gayet azîm bir zulüm ettiğini, hakikat ve şeriat ve hikmet-i İslâmiye sana ihtar ettiği hâlde, nasıl kendini haklı bulursun, "Benim hakkım var" dersin?
Hakikat nazarında sebeb-i adâvet ve şer olan fenalıklar, şer ve toprak gibi kesiftir; başkasına sirayet ve in'ikâs etmemek gerektir. Başkası ondan ders alıp şer işlese, o başka meseledir. Muhabbetin esbabı olan iyilikler, muhabbet gibi nurdur; sirayet ve in'ikâs etmek, şe'nidir. Ve ondandır ki, "Dostun dostu dosttur" sözü durub-u emsal sırasına geçmiştir. Hem onun içindir ki, "Bir göz hatırı için çok gözler sevilir" sözü umumun lisanında gezer.
İşte ey insafsız adam! Hakikat böyle gördüğü hâlde, sevmediğin bir adamın sevimli, mâsum bir kardeşine ve taallûkatına adâvet etmek ne kadar hilâf-ı hakikat olduğunu, hakikatbîn isen anlarsın.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=959

TakVa

Ordinaryus

İsrail gibi şerli bir devlete durup dururken sataşmanın ne alemi vardı, vurulacağınızı bile bile. Diyalog varken.

Pkk ile ilişkisi deşifre oldu israilin, hocaefendi fitneyi uyandırmayın manasında fikir beyan etmiş olabilir.

Dincsoy

Asistan
Ya arkadaş bu erbakancılar hem suçlu hem güçlü hemde utanmaz.Adamların iftarını basıp ramazanı burunlarından getirenler bunlar.Genel başkanlarını gittiği her yerde yıldırmak için sloganlar atıp arabasını tekmeleyen bunlar.ama suçlu Kurtulmuş..Neymiş delegelerin çoğu istemiş ama o kongre kararı almamış..tamam işte mahkemeyi de örgütlediniz şimdi kongreye gidiyorsunuz..Kurtulmuş tek başına SP ye aday oluyorken bir önceki kongrede aklınız neredeydi? şimdi kongreye gidin hesaplaşın..Gülen'e söz söylemek haddinize değil.Hoca Tuncay Özkan'ı mı yada Abdüllatif'i mi yada kimi kendi adayı olarak koyacaksa koysun..belkide oğlunu GENEL başkan yapar ve SP ERBAKAN A.Ş. tastamam olur..ne haliniz varsa görün yani..

OOO :clap2::clap2::clap2: Sükür akli basinda laf eden oldu :D

Yahu size ne Saadet Partisinin ic Meselesinden neden kac gündür fitnecilik,bozgunculuk yapiyorsunuz?

insallah senin bu Cagrini Fetulah in Cocuklari olup Numanist gibi gözüken ve ortaligi karsitirmak
Bozgunculuk yapan larda duyar da vaz gecerler

Kendi Pisliginizi temizledinizde Saadet partisini mi temizlemeye salisiyorsunuz Ceyrek akillarinizla

ergenekoncu mergenekoncu Siyonist israelin ve emperyalist abd nin kuzaginda oturanlar en ufak görüsme yi bahane edrek Milli görüs ü karalamaya salisiyor

manifesto

Yasaklı
Saman gazetesi yazarlari fetulah gülen in bu densizligini
Dincsoy , terbiye sınırlarını zorlama.Hani nerede gemiler kalkıyordu konvoylar uçuşuyordu..nerede konvoylar??? yanlış bir yöntem olduğunu kafanız almasada yaşananlardan sonra öğrenmiş olmanızı beklerdik ama nafile..yeterli IQ olmayınca algılamada da sorun yaşanıyor..

Dincsoy

Asistan
İsrail gibi şerli bir devlete durup dururken sataşmanın ne alemi vardı, vurulacağınızı bile bile. Diyalog varken.

Pkk ile ilişkisi deşifre oldu israilin, hocaefendi fitneyi uyandırmayın manasında fikir beyan etmiş olabilir.

Yuh yuh diyorum be yaziklar olsun senin gibilerine, Diyalog varken ne gerek varmis he ?

elcevaz13

Profesör
Web sitesi
www.herkul.org

Muhterem kardeşim diyorsun ki zaman gazetesi İsrailin zulümleri aleyhinde haber yapmamıştır bizde sana yapılan haber ve yorumları gösteriyoruz.Hatta Hocaefendinin taziye mesajını ve Gazzeye meş'um katliam akabinde yaptığı maddi desteği için rahat etsin diye gösteriyoruz amma sen hala aynı konuda adavetkarane ısrar ediyorsun.Yani böyle yapmakla (densizlik gibi nitelemeler...) hem saygısızlık ediyorsun hem de kendi davanın zararına hareket ediyorsun.Ben bu üslubu ne Peygamber Efendimizde(sav) ne Sahabe-i Kiramda nede sonra gelen Evliyalarda ve İslam alimlerinde görmedim varsa sen göster.Bu üslubla haklılığını isbat etmen zor.