ERBAKAN Çok iyi bidiğini iddia ettiği SİYONİZM karşısında neden başarılı olamıyor ?

agbi

Yasaklı
Halk tabirinde birşey söylenir hep:
Haticeye değil neticeye bakarız.
9 vatandaşımızı katleden israilden intikam alındımı alınmadımı bırakın intikam almayı ilişkilerini ve elçilerini bile çektirmedi!!!!
İstediğini desin sn.Başbakanımız Tayyib Erdoğan... Peki sn.Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ın israile karşı sert söylemlerini israilliler aslen nasıl bakış açısıyla değerlendiriyor bakalım:

(C) During an October 26 call on the Ambassador, Israeli Ambassador Gabby Levy registered concern over the recent deterioration in his country's bilateral relations with Turkey and the conviction that the relationship's decline is attributable exclusively to Prime Minister Erdogan. Levy said Foreign Minister Davutoglu had relayed a message to him through the visiting Czech foreign minister that “things will get better.” He had also fielded messages from senior civil servants, xxxxx urging him to weather quietly Erdogan's harsh public criticisms of Israel. The latter claimed Erdogan's repeated angry references to the humanitarian situation in Gaza are for “domestic political consumption” only.

Türkçesi:
26 Ekim'deki bir konuşmada İsrail büyükelçisi Gabby Levy ülkesinin Türkiye ile ilişkilerinin bozulmasını tamamen Başbakan Erdoğan'a bağladı. Davutoğlu, Çek dışişleri bakanı ve aracı devlet yetkilileri aracılığıyla durumun iyiye gideceğini, Erdoğan'ın sert İsrail eleştirilerinin çok önemsenmemesi gerektiğini iletmiş. Aracı yetkiliye göre Erdoğan'ın Gazze'deki insani duruma ilişkin kızgın söylemleri yalnızca iç siyasette puan toplamak için.

Agbiye, su-i zan etmekten kendini sakındır.
Benim teşkilat çalışmalarıma şahit olmadan hakkımda fikir beyan etmen iftiraya kadar yol alır. O yüzden kendini su-i zandan sakındır. Bu teşkilatlarda nice insanlar gecelerini gündüzlerini emri bil mağruf nehyi anil münkere harcamaktadır, nice teşkilat çalışmaları yaptıkları ortadadır. Bizim elbette tam layıkı ile bu yolda çalışma yapmamız mümkün değil. Elbette bu davada azda olsa birşeyler yapmaya çalışıyoruz ama senin gibi baltalamaya çalışan safda değiliz buna şükrediyoruz. Ve akabinde sana dua ediyoruz ki siyonizme balta vur diye, inananlara vurma diye! Bizim karşımızdaki güç küçümsenmeyecek kuvvettedir. 3000 yıllık kabbala+siyonizm hareketiyle mücadele etmek öyle kolay değil. Türkiye Erbakanı ne zaman anlarsa o zaman Milli Görüş hakim olur ve o zaman siyonizmin kökü kazanır. Sizleri uyandırmadan bu İslam'ın hakim olması asla gerçekleşmez. 41 yıldır bu toplumun siyonist oyunlardan uyandırılması için çalışılıyor. %99 müslüman denilen ülkede müslümanlık neden hakim değil diye birbirimize soralım. Anlaşılmalı ki işbirlikçi kadrolarla ülkemiz yıllarını heba etmiştir. Çok yıpranıyoruz, gittikçe fakirleşiyoruz, gittikçe zayıflıyoruz ve gittikçe ahlaken manen alçalıyoruz. Toplum felakete doğru ilerliyor! Hergün suç oranlarındaki artışları göz arda etmemek lazım ve buna göre geleceğimizi gözlemlememiz gerekiyor.

O halde kendimize gelelim. Bazı değerli müslüman kardeşlerimiz maalesef siyonizm tarafından kullanılmaktadır. Buna binaeyn birbirimizi uyarmakla mükellefiz. Bunları iyi anlamak iyi görmek lazım.
Benim liderim eğer siyonizme kafa tutuyorsa gurur duyarım alkışlarım arkasındanda giderim. Ama söylem eyleme geçemiyorsa o alkışım yarıda kalır ve gururum kursağımda kalır arkasından giderkende dururum düşünürüm!
Eleştirimiz bu yöndedir. Yani söylem eyleme geçmedikçe hiçbir faydası yok.

Dualarımız İslam'ın hakim olması içindir.
fi emanillah

Önce yazdıklarımı düşünün.

Ben Bugüne kadar ERBAKAN ın SİYONİZME karşı başlattığı her hareketinin ZAMANLAMA ve Stareji hatalarından dolayı BAŞARISIZ olduğunu iddia ettim.

Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Önce yazdıklarımı düşünün.

Ben Bugüne kadar ERBAKAN ın SİYONİZME karşı başlattığı her hareketinin ZAMANLAMA ve Stareji hatalarından dolayı BAŞARISIZ olduğunu iddia ettim.

Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz.

Agbi, kazanmak ve kaybetmek sana göre nedir ya bir anlatırmısın?
Allah'ın rızasını kazanmak mı kazanmaktır yoksa Allah'ın rızasının dışındaki şartlara teslim olmak mı sana göre kazanmaktır. Önce kazanmak nedir onun adını koy.
Erbakan hocanın Allah'ın rızası dışında memleketine zulmü varsa evet kaybetmiş demektir ama Allah'ın rızası dışında hükmü yoksa kazanmış demektir.
Kim Allah yerine amerika ve abden medet beklerse o gerçekten kaybetmiş demektir. Erbakan hocamızda o küffardan medet ummadığına göre sadece milli olduğuna göre kazanmış demektir. Erbakan hocamız amerika veya abye bağlı mecbur değilim benim müslüman kardeşlerim var birlik olursak biz birbirimize yeteriz düşüncesiyle d-8leri kurmuştur. Zalimle birlik olunmaz diye emreden kur'andır. Amerika zalimse neden akp hükümeti amerika ile müttefiklik yapmaktadır bunu sorgulayamazsın değilmi çünkü particiliğin buna el vermez!
Kazanmak tabiri sende farklı manalar nüfus etmiş yanılgılara düşmüşsün.
Senin mantığın Allah'ın rızasına göre düşünmüyor!
Küffarın önünde teslim olmamayı kaybetmek olarak görmen senin en büyük hatan.
Bunu en açık böyle anlatabilirdim dilerim birgün anlarsın.
Allah'ın rızasına göre cihad olarak siyaseti yapanlar ile sadece dünyevi ihtirasları için siyaset yapanlar arasındaki farkı anlayamazsan Erbakanı hiçbir zaman anlayamazsın.
Bilmem anlatabildim mi?

agbi

Yasaklı
Agbi, kazanmak ve kaybetmek sana göre nedir ya bir anlatırmısın?
Allah'ın rızasını kazanmak mı kazanmaktır yoksa Allah'ın rızasının dışındaki şartlara teslim olmak mı sana göre kazanmaktır. Önce kazanmak nedir onun adını koy.
Erbakan hocanın Allah'ın rızası dışında memleketine zulmü varsa evet kaybetmiş demektir ama Allah'ın rızası dışında hükmü yoksa kazanmış demektir.
Kim Allah yerine amerika ve abden medet beklerse o gerçekten kaybetmiş demektir. Erbakan hocamızda o küffardan medet ummadığına göre sadece milli olduğuna göre kazanmış demektir. Erbakan hocamız amerika veya abye bağlı mecbur değilim benim müslüman kardeşlerim var birlik olursak biz birbirimize yeteriz düşüncesiyle d-8leri kurmuştur. Zalimle birlik olunmaz diye emreden kur'andır. Amerika zalimse neden akp hükümeti amerika ile müttefiklik yapmaktadır bunu sorgulayamazsın değilmi çünkü particiliğin buna el vermez!
Kazanmak tabiri sende farklı manalar nüfus etmiş yanılgılara düşmüşsün.
Senin mantığın Allah'ın rızasına göre düşünmüyor!
Küffarın önünde teslim olmamayı kaybetmek olarak görmen senin en büyük hatan.
Bunu en açık böyle anlatabilirdim dilerim birgün anlarsın.
Allah'ın rızasına göre cihad olarak siyaseti yapanlar ile sadece dünyevi ihtirasları için siyaset yapanlar arasındaki farkı anlayamazsan Erbakanı hiçbir zaman anlayamazsın.
Bilmem anlatabildim mi?

Konuyu çevirme Ercan TEKİN.

Sonra çevirdiğin uslup demi,cem düşünce ile cevap verincede parlıyorsunuz.

Bak ben demedim senin düşüncene göre diyorum.

ALLAH cc kendi rızası için çalışana bu Dünyada İKTİDAR yapmazmı ?

ALLAH cc kendi rızası için çalışana DÖRT SİYASİ YENİLGİ yi yaptırırmı.

Bu yukarıda iki sorum senin düşüncene cevap.

Ben böyle düşünmekten Allah a sığınırım.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Konuyu çevirme Ercan TEKİN.

Sonra çevirdiğin uslup demi,cem düşünce ile cevap verincede parlıyorsunuz.

Bak ben demedim senin düşüncene göre diyorum.

ALLAH cc kendi rızası için çalışana bu Dünyada İKTİDAR yapmazmı ?

ALLAH cc kendi rızası için çalışana DÖRT SİYASİ YENİLGİ yi yaptırırmı.

Bu yukarıda iki sorum senin düşüncene cevap.

Ben böyle düşünmekten Allah a sığınırım.

Ahhh agbi abicim Uhud harbinde Resulüllah s.a.v ordunun başında olduğu halde mağlubiyet yaşandı. Neden acaba?
Müslümanların ve yeryüzünün en büyük lideri Resulüllah s.a.v o ordunun başında olmasına rağmen ordumuz neden mağlubiyetle tanıştı bunu görmek lazım bilmek anlamak lazım.
O gün itaatte sıkıntı yaşanmasaydı elbette mağlubiyet gelmeyecekti.
Erbakan hocamıza A.Gül T.Erdoğan ve ekibi itaat etseydi tek başına iktidar bugün Milli Görüş iktidarı olacaktı. Aynı şekilde Numan ve ekibide itaatte sıkıntı verdikleri için Milli Görüşe zarar vermişlerdir.
Kim kur'an ve sünnet çizgisinden sapmadan ilerleyen liderine itaatte itaatsizlik yaparsa elbette Allah'ın yardımı müslümanlara gecikir. Elbette tefrikada bölenmi bölünenmi olmakda imtihan için önemlidir. Tefrikada bölen olmak Allah'ın rızası dışında kalmaktır. Erbakan hoca bölmedi bölünen tarafda kaldı. İmtihanı geçmek için Allah'ın rızasını gözetmek lazım. Zalimin yanında dünya gerçeği safsatası gerekleri ile yer almak Allah'ın rızası değildir. Allah'ın rızası İslam birliğidir, zalime karşı olmaktır. Milli Görüş ile diğer partilerin arasındaki en büyük farkda budur. Bunu göremeyenlere Allah görmek nasip eylesin.amin
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Ahhh agbi abicim Uhud harbinde Resulüllah s.a.v ordunun başında olduğu halde mağlubiyet yaşandı. Neden acaba?
Müslümanların ve yeryüzünün en büyük lideri Resulüllah s.a.v o ordunun başında olmasına rağmen ordumuz neden mağlubiyetle tanıştı bunu görmek lazım bilmek anlamak lazım.

Evet anlamak lazım.

Peygamberimiz sav neden önce İslamı gizli yaymış ki kimden korksun değilmi ?

Peygamberimiz sav e tebliğ edilen Kuran da bizlere yasaklar neden birden gelmemişte bugünkü deyimle alıştıra alıştıra gelşmiş.

AYRICA

Peygamberimiz sav hayatını yaptıklarını Gelmiş geçmiş gelecek yaşamda kimse bir oknonustaki bir damla kadar KIYASLANAMAZ.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Sen Resulüllah'ın s.a.v yaşamını anlamaz ve örnek almaz ve ittiba etmez isen ne İslam'ı anlayabilirsin ne siyonizmin seni aldatmasını çözebilirsin. Sen ancak Erbakan hocamızın ölümünden sonra bile bu konuları ısıtıp tartışma yapmak istersin. Sakın bu günlerde bize bulaşma saygını muhafaza etmeye çalış inşaALLAH.

agbi

Yasaklı
Sen Resulüllah'ın s.a.v yaşamını anlamaz ve örnek almaz ve ittiba etmez isen ne İslam'ı anlayabilirsin ne siyonizmin seni aldatmasını çözebilirsin. Sen ancak Erbakan hocamızın ölümünden sonra bile bu konuları ısıtıp tartışma yapmak istersin. Sakın bu günlerde bize bulaşma saygını muhafaza etmeye çalış inşaALLAH.

ANLAMAZ ayrı

KIYASLAMA ayrı

Ben derim ki Peygamberimiz sav in yaptığı hiç bir şey kimse ile KIYASLANAMAZ.

Peygamberimiz sav in şavaşta yenilmesini örnek göstermek bana göre ABES le iştigaldir.

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
konu; erbakan hoca çok iyi bildiğini idia ettiği siyonizm karşısında neden başarılı olamıyor değil,islamın yönetim olarak ve ideoloji olarak siyonizm karşısında başarılı olduğu gerçeğine rağmen,müslümanlar siyonizm karşısındaa neden başarısız şeklinde olmalıydı.???!!!neci olduğumuz önemli değil önemli olan müslümanlar olarak islam nizamının güzelliğini kavrayamadığımız gibi kavratamamış olmak ???!!!ne kadar acı,bundan tüm cemaat vakıf dernek vb ne varsa rahatsız olmalı???!!!,islamın güzelliği duruken demokrasiden medet umma yada vakıadan yararlanma durumuna gelmek diniminiizn kendine özgün gücüne bir nevi hakaret değilmi???!!!,hep demezmiyiz en güçlü insan hakiki müslümandır,o halde en güçlü nizam en güçlü politika rasulun tavizsiz metodu,ve yüce rabbimizin indirdiği değilmidir???!!!
Allah kendisine rahmet etsin,ölmeden önce demokrasi ile bu işin olamayacağını ilan etmesini umardım,erbakandan,hesabı kolay verenlerden olsun...
selamet ile...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ANLAMAZ ayrı

KIYASLAMA ayrı

Peygamberimiz sav in şavaşta yenilmesini örnek göstermek bana göre ABES le iştigaldir.

Şu cümlen İslam'ın esaslarına aykırıdır. Ben derimki değil, İslam derki demen lazım. İkincisi Resulüllah'ın s.a.v hayatı bizim hayatımızla kıyas edilecek ki sünnete ittibamız gerçekleşebilsin. Üçüncüsü Resulüllah s.a.v efendimizin büyüklüğüne kimse kıyasla yakıştırılmıyor. O'nun büyüklüğü çok büyüktür kimse O'na ulaşamaz. Bizim kıyasımız hayatımızdaki meseleler ile sünnete ittiba ile alakalıdır. İslam bunu emrediyor bilgili konuşalım yazalım!

Sen yazdıklarımı gerçekten anlamak için okusan sorun olmazdı agbi lütfen yazdıklarımı çok iyi analiz et.
O Uhud harbindeki yenilgiden alınacak dersi sana işaret ediyorum yani lidere itaatte sıkıntı yapılırsa sıkıntı olur imtihan kaybedilir diyorum yani o okçular söz dinleseydi harp kaybedilmeyecekti. Ama Resulüllah'ı s.a.v. efendimizi bir an dinlemeyen okçular harbin kaybedilmesine sebep oldular. Biz Uhud harbindeki yaşanan ve Peygamberimiz s.a.v efendimizin yaşamının her anını kendimizde görmeye çalışmadan nasıl İslam'ı anlayıp yaşamaya kalkışabiliriz. Kıyas dinimizde ise 4 delilden birisidir kıyası fukaha delilide haktır. Nitekim kıyası biz lidere itaatten çıkarttık bunda abes görebileceğin ne var? Yazdıklarımı Allah rızası için menfi duygularına kapılıp algılamaktan vazgeçip sağduyulu yaklaşmanı beklerim.

Çok sevdiğimiz Tahir hocamızın hakka yürüdüğü ve geçtiğimiz günlerdede Erbakan hocamızın hakka yürüdüğü bugünlerde bu tür meseleleri gündeme getirmen doğru olurmu?
Senden istirham ediyorum acılarımızın olduğu şu günlerde saygı bekliyoruz.

agbi

Yasaklı
konu; erbakan hoca çok iyi bildiğini idia ettiği siyonizm karşısında neden başarılı olamıyor değil,islamın yönetim olarak ve ideoloji olarak siyonizm karşısında başarılı olduğu gerçeğine rağmen,müslümanlar siyonizm karşısındaa neden başarısız şeklinde olmalıydı.???!!!neci olduğumuz önemli değil önemli olan müslümanlar olarak islam nizamının güzelliğini kavrayamadığımız gibi kavratamamış olmak ???!!!ne kadar acı,bundan tüm cemaat vakıf dernek vb ne varsa rahatsız olmalı???!!!,islamın güzelliği duruken demokrasiden medet umma yada vakıadan yararlanma durumuna gelmek diniminiizn kendine özgün gücüne bir nevi hakaret değilmi???!!!,hep demezmiyiz en güçlü insan hakiki müslümandır,o halde en güçlü nizam en güçlü politika rasulun tavizsiz metodu,ve yüce rabbimizin indirdiği değilmidir???!!!
Allah kendisine rahmet etsin,ölmeden önce demokrasi ile bu işin olamayacağını ilan etmesini umardım,erbakandan,hesabı kolay verenlerden olsun...
selamet ile...

konu; erbakan hoca çok iyi bildiğini idia ettiği siyonizm karşısında neden başarılı olamıyor değil,islamın yönetim olarak ve ideoloji olarak siyonizm karşısında başarılı olduğu gerçeğine rağmen,müslümanlar siyonizm karşısındaa neden başarısız şeklinde olmalıydı.???!!!

Haklısınız.

Bu tespitinizi genişçe irdelenmesi için belki On konu açmışımdır.

Malesef İLGİ GÖRMEDİ

Sen yazdıklarımı gerçekten anlamak için okusan sorun olmazdı agbi lütfen yazdıklarımı çok iyi analiz et.
O Uhud harbindeki yenilgiden alınacak dersi sana işaret ediyorum yani lidere itaatte sıkıntı yapılırsa sıkıntı olur imtihan kaybedilir diyorum yani o okçular söz dinleseydi harp kaybedilmeyecekti. Ama Resulüllah'ı s.a.v. efendimizi bir an dinlemeyen okçular harbin kaybedilmesine sebep oldular. Biz Uhud harbindeki yaşanan ve Peygamberimiz s.a.v efendimizin yaşamının her anını kendimizde görmeye çalışmadan nasıl İslam'ı anlayıp yaşamaya kalkışabiliriz. Kıyas dinimizde ise 4 delilden birisidir kıyası fukaha delilide haktır. Nitekim kıyası biz lidere itaatten çıkarttık bunda abes görebileceğin ne var? Yazdıklarımı Allah rızası için menfi duygularına kapılıp algılamaktan vazgeçip sağduyulu yaklaşmanı beklerim.

Çok sevdiğimiz Tahir hocamızın hakka yürüdüğü ve geçtiğimiz günlerdede Erbakan hocamızın hakka yürüdüğü bugünlerde bu tür meseleleri gündeme getirmen doğru olurmu?
Senden istirham ediyorum acılarımızın olduğu şu günlerde saygı bekliyoruz.

ÖLÜM haktır vede Yaşam devam ediyor.

Yazdığımın SAYGI ile ne alakası varki ?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
konu; erbakan hoca çok iyi bildiğini idia ettiği siyonizm karşısında neden başarılı olamıyor değil,islamın yönetim olarak ve ideoloji olarak siyonizm karşısında başarılı olduğu gerçeğine rağmen,müslümanlar siyonizm karşısındaa neden başarısız şeklinde olmalıydı.???!!!

Haklısınız.

Bu tespitinizi genişçe irdelenmesi için belki On konu açmışımdır.

Malesef İLGİ GÖRMEDİ

ÖLÜM haktır vede Yaşam devam ediyor.

Yazdığımın SAYGI ile ne alakası varki ?
Çünkü sen hocamıza haksızlık etmeye devam ediyorsun acımız varken bari bu meselelerine ara ver tamammı? Saygıdan kastımız budur. Filistin liderleri bile Siyonizmi Erbakan hocadan öğrendik o bizim liderimizdi dedikleri halde senin şu iddiaların ne kadar tutarlı olabilir? Siyonizmin en büyük acısını zulmünü Filistin çekiyor oranın liderleri Erbakan hocamızdır o bizim liderimizdir diyor sen Erbakanı siyonizme yeniliyor diyorsun hayır Erbakan yenilmiyor ve yenilmedide sen yenildin ve Erbakan hocayı anlayamıyan milyonlar yenildi ... Erbakan hocamız siyonizmin oyunlarını çözen ve bu oyunlara karşı cihad eden birisiydi. Dinimizde bizim itikadımız zaferden değil seferden sorumluyuzdur. Hele şunu idrak edebilsen Erbakan hocamızın mücadelesini anlayabilirsin. Bizim amacımız taviz vermeden davasında dik durabilmektir. İmtihan olarak bakıyoruz. Allah bizi doğru yolundan ayırmasın.amin

Bu konulara bir müddet ara ver inşaALLAH acısı olan topluluklara tenkitte bulunmak ne kadar yanlışsa senin bu konularında o kadar yanlış olur.
Saygı bekliyoruz.

agbi

Yasaklı
Çünkü sen hocamıza haksızlık etmeye devam ediyorsun acımız varken bari bu meselelerine ara ver tamammı? Saygıdan kastımız budur. Filistin liderleri bile Siyonizmi Erbakan hocadan öğrendik o bizim liderimizdi dedikleri halde senin şu iddiaların ne kadar tutarlı olabilir? Siyonizmin en büyük acısını zulmünü Filistin çekiyor oranın liderleri Erbakan hocamızdır o bizim liderimizdir diyor sen Erbakanı siyonizme yeniliyor diyorsun hayır Erbakan yenilmiyor ve yenilmedide sen yenildin ve Erbakan hocayı anlayamıyan milyonlar yenildi ... Erbakan hocamız siyonizmin oyunlarını çözen ve bu oyunlara karşı cihad eden birisiydi. Dinimizde bizim itikadımız zaferden değil seferden sorumluyuzdur. Hele şunu idrak edebilsen Erbakan hocamızın mücadelesini anlayabilirsin. Bizim amacımız taviz vermeden davasında dik durabilmektir. İmtihan olarak bakıyoruz. Allah bizi doğru yolundan ayırmasın.amin

Bu konulara bir müddet ara ver inşaALLAH acısı olan topluluklara tenkitte bulunmak ne kadar yanlışsa senin bu konularında o kadar yanlış olur.
Saygı bekliyoruz.

YANLIŞ olan nedir.

BANA

Erbakan ın imanı hakkında en ufak bir yorumumu tenkitmi hatta kelimememi gösterebilirmisin ?

Erbakan ın fikirleri hakkında NEGATİV olarak bırak düşüncemi bir tek kelimemi gösterebilirmisin ?

Bırakın edebiat yapmayı avam deyimle.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
YANLIŞ olan nedir.

BANA

Erbakan ın imanı hakkında en ufak bir yorumumu tenkitmi hatta kelimememi gösterebilirmisin ?

Erbakan ın fikirleri hakkında NEGATİV olarak bırak düşüncemi bir tek kelimemi gösterebilirmisin ?

Sen hem her fırsatta Erbakan hocayı eleştirmeye tenkit etmeye yelten hemde ben masumum hocaya ne dedim ki de! Senin hocamız hakkında yapmış olduğun tenkit konularını yorumlarını daha önce önüne koydular bu konularda çekişmek ve senle bugünlerde kısır tartışmalara girmek doğru değil eğer acıdan anlayan biriysen sabret ve bu konularda saygılı kalman edepli bir davranış olur. Hocamızı kaybettik sen sıcağı sıcağına bu konuyu güncelledin gerek yok diyorum saygı lazım diyorum. İnşaALLAH Erbakan hocamızın ardından hocamıza haksızlık etmekten kendini sakındırırsın.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Sen hem her fırsatta Erbakan hocayı eleştirmeye tenkit etmeye yelten hemde ben masumum hocaya ne dedim ki de! Senin hocamız hakkında yapmış olduğun tenkit konularını yorumlarını daha önce önüne koydular bu konularda çekişmek ve senle bugünlerde kısır tartışmalara girmek doğru değil eğer acıdan anlayan biriysen sabret ve bu konularda saygılı kalman edepli bir davranış olur. Hocamızı kaybettik sen sıcağı sıcağına bu konuyu güncelledin gerek yok diyorum saygı lazım diyorum. İnşaALLAH Erbakan hocamızın ardından hocamıza haksızlık etmekten kendini sakındırırsın.
fi emanillah

BANA

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
BANA

Herkes seni iyi tanıyor agbi merak etme inşaALLAH.
Birgün diye ümit ediyorum birgün bizi yanıltırsan Rabbime 2 rekat şükür namazı ile sığınacağım.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Herkes seni iyi tanıyor agbi merak etme inşaALLAH.
Birgün diye ümit ediyorum birgün bizi yanıltırsan Rabbime 2 rekat şükür namazı ile sığınacağım.
fi emanillah

ALLAH şahidim.

Sözüne ve kişiliğine güvendiğim.

Mahmud efendi cemeatinden İzmir den ileri gelen biri

Yarım saat önce büromda idi hatta Akşam Namazını Bürom da kıldı

ve söylediği

MAHMUD efendi cemeatinin İzmir de ikâmet eden ileri gelenlerinden 8 Bu kişi Erbakan İzmir e geldiğinde Erbakan ı evinde ağırlardı.

Bir gün mahmud efendiye şunu söylüyor " Efendim siz haklımışsınız SİYASET e harcadığım zamanım boşa mış "

Bak bunları derken ALLAH cc şahid tuttum.

ummuhan

Kıdemli Üye
Karşısında değildi belki de ?

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
ALLAH şahidim.

Sözüne ve kişiliğine güvendiğim.

Mahmud efendi cemeatinden İzmir den ileri gelen biri

Yarım saat önce büromda idi hatta Akşam Namazını Bürom da kıldı

ve söylediği

MAHMUD efendi cemeatinin İzmir de ikâmet eden ileri gelenlerinden 8 Bu kişi Erbakan İzmir e geldiğinde Erbakan ı evinde ağırlardı.

Bir gün mahmud efendiye şunu söylüyor " Efendim siz haklımışsınız SİYASET e harcadığım zamanım boşa mış "

Bak bunları derken ALLAH cc şahid tuttum.
Bu sözü nasıl ne gibi bir cümlede kullandı veya böyle bir söz varmı diye incelemek gerekiyor.
Benim inancıma göre bir haber geldiğinde o haberin esaslılığını araştırmak gerekiyor. Malum ki Erbakan hocamıza ve Mahmud efendi hz'lerine çok fazla iftira atan insanlar da var! He bu söze iftiradır demiyorum ama olabilir diyorum. Neden dersen Erbakan hocamız asla siyaseti yaptığından pişman olduğuna dair hiçbirzaman AÇIKLAMADA BULUNMADIĞI GİBİ BUNU ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIĞINI SON NEFESİNE KADAR SÖYLEDİ. YANİ ERBAKAN HOCANIN YAŞAMININ SON ANINA KADAR OLAN HAYATI BOYUNCA O şahit olduğun söze dair hiçbir kelam veya yaklaşım göstermedi. Yani bana hiç inandırıcı gelmedi. Çünkü en objektij insan bile bu sözü düşünür birde Erbakan hocanın sözünü düşünür! Ama hüsn-ü zan etmek lazım çünkü hocamız bir konuya misal olarakta demiş olabilir. Bu söz üzerine değil agbi havalar ısınsın ben seni İstanbula davet edeceğim yeni osmanlıyıda davet edeceğim ve Mahmud efendimizle müsait olursa veya Mahmud efendimizin yardımcılarıyla buluşturacağım. Güzel bir sohbet imkanı bulur bu konuları enine boyuna konuşuruz kabul edermisin?

Şüphelerimi mazur gösteren gerekçemde şudur:
Şunuda unutmaman gereken bir husus var, Cübbeli Ahmed hocamız kendilerine YENİ ŞAFAK gazetesinin İFTİRA atmasından sonra basına direk olarak duyurdu. Cemaatin içinde bazı insanlar var Mahmud efendiyi dinlemiyorlar ve hatta Mahmud efendiye iftira atanları bile var. Cemaatin içinde hoca olmuş insanlardan bahsediyoruz. İtaat konusunda Efendi hz'lerine sıkıntı verenler var. Ben rüyamda Efendi hz'leriyle bunu görüştüm ve haklısın dedi aynı zamanda YAVUZ SELİM camiindeki son sohbetlerinde de rüyamdaki görüşmelerimi teyit etmiş Mahmud efendi hz'leri.
Bu fitne ortamında sende anlarsın ki her gelen haberi doğruymuş gibi algılayamıyorum. Çünkü kocaman sakallı cübbeli sarıklı insanların bile sırf nefislerine alet olupda yalana dolana sarıldığını gördüğümüz ortamlarda temkinli olmamız gerekiyor.
Benim referansım İzmirdeki veya başka yerlerde ki ihvanlar değil. Benim referansım Efendi hz'leri ve görevli adamlarıdır. Zira Efendi hz'lerimizi tekrar diyorum dinlemeyen ve itaat etmeyen sadakatsiz bazı kitleler var. Sadece Erbakan hocamıza bağlılığından ötürü bu itaatsizliklerin olduğunu bilhassa yaşıyor ve biliyoruz. Eğer Efendi hz'leri veya yanındaki hizmetlileriyle görüşebilseniz dediklerimi çok iyi anlayacaksınız.
Bu konularda referanslarımı ve şüphelerimi dile getirdim. En önemliside Erbakan hocamızın yaşamıyla geçirdiği mücadelesine ters bir söylemi doğru görmek abes işgal eder. Biz kim ne yaşıyorsa insanları ona göre değerlendirmeliyiz. Erbakan hocamız Allah'ın rızasına göre siyaset yaptığı için LOCALARA BOYUN EĞMEDİ diyenler Mahmud efendinin adamlarıdır!

Ha unutmadan o sözü sana nakleden kişi hangi siyasi görüşlü merak ettim :)
fi emanillah

agbi

Yasaklı
Ercan TEKİN

Konuyu saptırma.

KİŞİ ayrı siyaset ayrı dır.

Ben konuşmaya ALLAH cc şahid ettim.

Bana diyen kişide SİYASETTEN nefret eder hele Siyasi Partilerden uzak kalmıştır.

Mahmud efendi KENDİ KİTABINDA SİYASET MÜSLÜMANLAR ARASINA GİREN EN BÜYÜK FİTNELER den biridir DEMİŞMİDİR DEMEMİŞMİDİR.

Ayrıca isim vermek bana düşmez.Fakat bu kişinin ibadetnide İslamı yaşamınıda kıskanırım onun gibi olamadığım için.

Ercan TEKİN

Mahmud efendiyi ne zaman dile getirsen temelinde ya Erbakan var yada SİYASET bırak yaaa bunları

MAHMUD EFENDİNİN hizmetlerini anlat Cemeatinin etkinliklerin anlat.

Mahmud efendi ve cemeatini bitirmek isteyenleri irdele Mahmud efendin ve Cemeatinin görevlerini anlat.

BIRAK SİYASETİ