ERBAKAN Çok iyi bidiğini iddia ettiği SİYONİZM karşısında neden başarılı olamıyor ?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Boş yazıyorsun! Kendi medyamız var. Gücümüz yettiğince var. Ama maddi güç gerekli ki büyük güçlü medyan olsun. Bizim müteahhitlerimiz çok olsa elbette güçlü medyamız olurdu. Bugün siyonistlerin istediği sistemin partisi olsaydık medya bizi severdi. Ama hiç sevemedi çünkü siyonistlerin tek düşmanı biziz.

Yeni Osmanlı bilgi hazneni ilmini bilmiyorum ama Milli Görüşün siyonizme piyon olduğu iddiasına alkış tutman senin siyasette hiçbir ilmin bilginin olmadığını ispatlamış oldu. Çünkü benim bildiğim siyonizme piyon olmak demek amerikancı ve avrupa birlikçi olmaktır, imfci olmaktır, faizci olmaktır hatta ve hatta Irak'taki müslümanın kafasına bomba yağmasına destek olmaktır.
Milli Görüş hangisini yaparak siyonizme piyon oldu? Milli Görüş D-8leri kurarak İslam birliğinin temellerini atarak mı siyonizme piyon oldu?
Yazık bende sizi birşey biliyorsunuz diye izliyorum ama ilmi siyasette şuurunuz yeterli değil.
Siz talep edin anlatalım ama bilmeden biliyormuş gibi yazmanızda bir o kadar anlamsız!

Hicbir müslüman faizci olmaz,zalimden yana olamaz,aksi takdirde yani misal faizi helal sayarsa zaten dinden cikar,müslüman dedigin HAKKTAN yana olur,BATILA karsi gelir.Bunu yaparken bazen bilmediginden kaynaklanan sebebden dolayi iyi niyetle kötülere hizmet eder.
Iyi niyetle kötülere hizmet etmek nasil yanlissa iyi niyetle 28 subata alet olmak,iyi niyetle islama ve müslümanlara zarar vermekte ayni sekilde yanlistir,suursuzluktur.
Misal Cecenistanin bagimsizligina bir adim kala bir kisim iyi niyetli mücahid oyuna gelerek ruslarin uzaydan yönettigi dagistan tuzagina girmisti,ellerini kollarini sallayarakdagistanin bagimsizligi ilan etmisler,bunu yaparken ruslar ellerini sivayip savunmasiz kalan cecenistai isgal etmisti.niyet iyi,netice kötü.Tipki niyeti iyi olupta bilmeyerek yahudi mallari tüketenler gibi,ayni sonuc,siyonizme alet olmak,BATILIN piyonu olmak buna denir.

Ayrica kendi medyamiz gücümüz miktarinca var diyorsun.
ohalde gücün nisbetinde hareket et,gücünü asan meselelere girerek islama ve müslümanlara zarar verme,buna HAKKIN YOK,HARAMDIR!

İslâm Hukukunun Genel Prensipleri
(Mecelle’nin Küllî Kâideleri)

MADDE 31. Zarar bi-kaderi’l-imkân def’olunur. (ed-dararu medfu’ün bi-kaderi’l-imkân)
Yani Zarar imkân dahilinde giderilir.
imkanin yoksa aksine zarar veriyorsa baska yollara basvurna ruhsati vermis islam bize:

MADDE 17. Meşakkat teysiri celbeder. (el-meşakkatü teclibü’t-teysîr)
Zorluk, kolaylığı getirir, darlık zamanında genişlik gösterilir.

MADDE 18. Bir iş zîk oldukda müttesi’ olur. (el-emrü izâ dâka ittese’a)
Yani bir işde meşakkat görülünce ruhsat ve vüs’at gösterilir.
[Bir işte daralma, sıkıntı başgösterirse genişletilir, ruhsata gidilir.

MADDE 21. Zarûretler memnu’ olan şeyleri mübah kılar. (ed-darûrât tübîhu’l-mahdûrât)
Zaruretler yasakları mübah duruma getirir.

MADDE 26. Zarar-ı âmmı def’ için zarar-ı hâs ihtiyar olunur. (yütehammelü’d-dararu’l-hâs li-ecli def’ü’d-darâri’l-âm)
Tabib-i câhili menetmek bu asıldan teferru’ eder.
Yani genel zararı gidermek için, özel zarar tercih edilir.

MADDE 27. Zarar-ı eşed zarar-ı ehaf ile izâle olunur. (ed-dararu’l-eşeddi yüzâlü bi’l-ehaff)
Şiddetli bir zarar, daha hafif bir zararla giderilir.

MADDE 28. İki fesad teâruz ettikde ehaffi irtikâb ile a’zamının çaresine bakılır. (izâ teârada mefsedetâni rû’ıye ekallühâ dararen bi-irtikâbi ehaffihümâ)
İki kötülük karşı karşıya geldiğinde hafif olanı işlenerek büyük olanının giderilmesine çalışılır.

MADDE 29. Ehven-i şerreyn ihtiyar olunur. (izâ teârada mefsedetâni yühtâru ehvenühümâ)
İki kötülükle karşı karşıya kalındığında daha hafif, ehven olanı seçilir.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Milli görüsde eski kafalar degismedigi

müddetce ayaga kalkmasi mümkün degildir.

Bunu Yillardir görüyoruz, ve görmeyede

devam edecegiz.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Sözlerinize ajans5 hariç katılıyorum. Fitneci medya tabiri yeni şafak için geçerlidir.
Evet akp medyasının önde gelenlerinden biri olan yeni şafak gibi Mahmud efendiye ve Cübbeli Ahmed hocaya iftira atmayacak bir medya olacak.
Elhamdulillah Milli Gazetede ehli sünnet ilmi var keza TV5'de öyle hamd olsun. Bizim medyamız noel kutlamaz, programlarında dansöz oynatmaz ve itikadı bozuk hocalara düzgünlermiş gibi muamele etmez!
Medya konusu aslında biraz konudan saptı farkındasınız sanırım.
İmtihan ağır arkadaşım bu zorluklardan hakkın safında olmakta zor. Medya dünyada çoğunluk olaraksiyonizmin elindedir. Bunu bilmeyen insanlarla birşey konuşamayız yazışamayızda. Herhalde biliyorsunuz diye yazıyorum. MİLLİ GÖRÜŞÜ HAMD OLSUN SİYONİSTLER ENGELLEMEYE ÇALIŞIYOR Kİ DÜŞMAN OLDUĞUMUZ BELLİDİR.

dost tv ve semerkand tv yaninda tv 5 bes para etmez.reklamlarina bak anlarsin,sirf karsi tarafi yipratmak icin abartili ve tarafli haberlerine bak anlarsin.Tasavvufi sohbetler varmi?islam sadece siyasetmi sizin anlayisina göre neden Allah ahiret anlatilmiyor?dengesiz siyasetle siyonistlere hizmet etmis oluyorsunuz.

agbi

Yasaklı
Sen daha Milli Görüş nedir ne yapmıştır onları öğrenmen lazım.
Benim yaşadığım şehir Milli Görüşün kalesidir boş yazıyorsun.
Senin sıkıntıların var. Buna binaeyn çok zorlamıyorum seni çünkü taassup halindesin.
Allah şifalar versin

ARTIK CEVAP VERMİYORUM

Bana uyarı veren Yönetimi protesto etmek için Nemiş

Uslup üm YANLIŞMIŞ

Acaba Yönetim görüyormu F.Gülen Cemeatini ŞİRK le ve AK Partiyi ŞİRK le suçlamayı.

Acaba Yönetim görüyormu HAFİF MEŞREP uslubunu.

agbi

Yasaklı
Ben artık bu Forum da yöneticilerin HAKKANİYET li davrandığına inanmıyorum.

Beni susturmak için en son KONU AÇMAMI da yasaklamışlar.

Çok merak ediyorum

Uslubum konusunda bana hangi örnekleri verebilirler.

Sizlere sormak isterim.

Sizi ALLAH a ŞİRK koşmakla itham eden kişiye nasıl cevap verirsiniz.

Size Hafif Meşrep diyen kişiye nasıl cevap verirsiniz.

Daha önce yazdıklarını unutup İftiracı diyen kişiye nasıl cevap verirsiniz.

HAKKANİYETLİ BİR YÖNETİCİ

Forum a aykırı bir mesaj var ise o mesaj neye göre cevaplandırılmış onu bulur.

KISACASI BENİ SUSTURMAK için böyle yol kullanmayın sayın yöneticiler.

Bu Forum u bazı yöneticiler ERBAKAN ın SP nin meydanı olmak istiyorlarsa BİR ŞEY DİYEMEM.

Bu Forum un bazı yöneticileri F.GÜLEN ve AK Parti tenkit meydanı olmasını istiyorlarsa BİR ŞEY DİYEMEM.

Benim le aynı parelelde yazan UKUBAT ı küstürdünüz.

Korakademik e ceza verdiniz.

NEDEN ?

İşte beni şimdi safdışı bırakmak istiyorsunuz.

Beni saf dışı bırakmakla elinize ne geçecek.KOCA SIFIR

Bakın bu Forum da Onlarca iddiada bulundum

Hangisi yanlış çıktı.

Yine iddia ediyorum Bu Forum da bazı kişiler SİYASİ ÇIKARLARI için islam Büyüklerini kullanıyor ALLAH muhafaza Mürşid leri Rabbine kavuştumu PARÇALANACAKLAR.Ben bu kişilere hep karşı çıktım.FERÇEK YAŞAMIMDADA KARŞI ÇIKACAĞIM.

HEPİNİZ ALLAH a EMANET OLUNUZ.

agbi

Yasaklı

Çok merak ediyorum

Sizlere sormak isterim.

Bu Forum u bazı yöneticiler ERBAKAN ın SP nin meydanı olmak istiyorlarsa BİR ŞEY DİYEMEM.

Bu Forum un bazı yöneticileri F.GÜLEN ve AK Parti tenkit meydanı olmasını istiyorlarsa BİR ŞEY DİYEMEM.

NEDEN ?

Hangisi yanlış çıktı.

Yine iddia ediyorum Bu Forum da bazı kişiler SİYASİ ÇIKARLARI için islam Büyüklerini kullanıyor ALLAH muhafaza Mürşid leri Rabbine kavuştumu PARÇALANACAKLAR.Ben bu kişilere hep karşı çıktım.FERÇEK YAŞAMIMDADA KARŞI ÇIKACAĞIM.

AK parti ve F.Gülen Cemeati karşıtları.

SEVİNİN İHVAN FORUM sizlerin arka bahçesi oldu.

agbi

Yasaklı

Çok merak ediyorum

Sizlere sormak isterim.

NEDEN ?

Hangisi yanlış çıktı.

Dün 21:05 #64 Yağmur Damlası
Profil bilgileri Daha fazla mesaj Özel Mesaj Blog mesajları Arkadaş listesine ekle

--------------------------------------------------------------------------------

Blog Yazıları::5

Yeni-OSMANLI'nın Üyeliği, Haksız ithamlar, hakaret ve asılsız iddialar sebebi ile 7 gün askıya alıınmıştır...

Lütfen başka varmı.

Tümden yasaklayın bari

AK Parti veya F.Gülen için pozitiv yazanları.

Yorulmayın bu kadar.

ŞİRK koşuyorsunuz diye ASILSIZ itam lar serbest bu Forum da

HAFİF MEŞREP hakaretide serbest bu Forum da.

HADİ BANA MÜSADE

TÜM FORUM YÖNETİCİLERİNİ

AKILLARI ile VİCDANLARI ile başbaşa bırakıyorum.

bakış

Kıdemli Üye

yanlış bir laf.Bikaç arkadaşınız yasaklandı diye bu şekilde ithamlarda bulunamazsınız.İhvanforum yönetimigerçekten görevini iyi yapıyor.Bizde yasaklandık uyarıldık ama sizin kadar haddi aşmadık.Yönetimdeki kardeşlerimize rabbim kolaylıklar versin...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
dost tv ve semerkand tv yaninda tv 5 bes para etmez.reklamlarina bak anlarsin,sirf karsi tarafi yipratmak icin abartili ve tarafli haberlerine bak anlarsin.Tasavvufi sohbetler varmi?islam sadece siyasetmi sizin anlayisina göre neden Allah ahiret anlatilmiyor?dengesiz siyasetle siyonistlere hizmet etmis oluyorsunuz.

Tasavvufi sohbetler olmazmı mübarek sana ekliyorum manevi programlarımızı:
Bir Demet Kıssa

İlahiyatçı-yazar Sebahattin Uçar'ın hazırlayıp sunduğu "Bir Demet Kıssa" ramazan ayı boyunca Adem aleyhisselamdan günümüze ibretlik kıssaları ekranlarınıza taşıyor...

Bir Demet Kıssa Hergün saat 12:00'de
Tekrarı her sabah 06:30'da...
Sebahaddin UÇAR
Buhari Şerif Dersleri

Safa Vakfı tarafından hazırlanan Buhari Şerif Hadis Dersleri programı haftasonları yayınlanıyor. Sahih Buhari' den her hafta bir hadisin açıklaması yapılırken anlaşılır bir dil kullanılıyor. Dr. Halil İbrahim Kutlay
Cumayı Beklerken

Hadisi şeriflerde buyuruldu ki: “Cuma, mü’minlerin bayramıdır.”

Günlerin efendisi Cuma gecelerini ihya edecek bir program…
Cumayı Beklerken…

Gündüzü de gecesi kadar önemli olan Cuma Günlerinin bereketini birlikte yaşayalım…

Mustafa Özşimşeklerin hazırlayıp sunduğu Cuma’yı Beklerken, her Perşembe 21:15 de TV5’de…

Tekrarı: Cuma 11:30'da TV52 de
Fatma Korkutata Mustafa Özşimşekler
Esmaül Hüsna

En güzel isimler Allahû Tealanındır.
Hasan Hüseyin Özer, İslam Tarihçileri ve ilahiyatçılar ile Esmaül Hüsna üzerine konuşuyorlar...
Hasan Hüseyin Özer
Kur'an Öğreniyorum

Mustafa Ablak
Kuran-ı Kerim

İlhan Tok
Mekke'nin Fethi 2011

Antalya, 31 Aralık 2010 Cuma gününü Mekke'nin Fetih yıldönümünü muhteşem bir organizasyon ile kutluyor.
31 Aralık’ta saat 20.00’da Kepez Kapalı Spor Salonu’nda saat 20:00’da gerçekleştirilecek kutlamalara AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, dünyaca ünlü hafızlardan; Güney Afrika’dan dünya birincisi Abdurrahman Sadien, İran’dan dünya birincisi Cevat Penahi, dünya birincisi çocuk hafızlardan Muhammed Mehdi ve Türkiye’den kurra hafız Mustafa Kemal Önder ve Hafız Mehmet Yıldız, o gece muhteşem bir Kur’an ziyafeti verecekler.
Yine 3 kişi için umre çekilişi ve diğer sürprizlerin olacağı program TV5’den naklen yayınlanacak.
M.Fatih Akdoğan
Mukabele

Hafız İlhan Tok'un okuması ile ramazan ayı boyunca her gün mukabele... Mustafa Aslanyürek Hafız İlhan Tok
Ramazan Sohbetleri

imam-ı Rabbani hazretleri buyuruyor ki:
Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Bu ayda yapılan, nafile namaz, zikir, sadaka ve bütün nafile ibadetlere verilen sevap, başka aylarda yapılan farzlar gibidir. Bu ayda yapılan bir farz, başka aylarda yapılan yetmiş farz gibidir. Bu ayda bir oruçluya iftar verenin günahları affolur. Cehennemden azat olur. O oruçlunun sevabı kadar, ayrıca buna da sevap verilir. O oruçlunun sevabı hiç azalmaz.

Bu ayda, emri altında bulunanların, işlerini hafifleten, onların ibadet etmelerine kolaylık gösteren âmirler de affolur, Cehennemden azat olur. Ramazan-ı şerif ayında, Resulullah, esirleri azat eder, her istenilen şeyi verirdi. Bu ayda ibadet ve iyi iş yapabilenlere, bütün sene bu işleri yapmak nasip olur. Bu aya saygısızlık edenin, günah işleyenin bütün senesi, günah işlemekle geçer.

Bu ayı fırsat bilmeli, elden geldiği kadar ibadet etmelidir. Allahü teâlânın razı olduğu işleri yapmalıdır. Bu ayı, ahireti kazanmak için fırsat bilmelidir.

Ramazan Sohbetleri Ramazan boyunca her Cuma 14:00'de...
Fatma Korkutata Mustafa Özşimşekler
Süleymaniye Dersleri

Prof. Dr. Cevat Akşit, Hadis derslerinde, yorumlarıyla Hz. Peygamberin hayatını ve bugüne yansıyan örnek ahlakını bizlere aktarıyor

Süleymaniye Dersleri, Hadislerin ışığında hayatımızı yeniden düzenleyeme çağırıyor bizleri.
Cevat AKŞİT
Tarihe BakıYORUM

Araştırmacı yazar Ekrem Şama Asr-ı Saadet'teSevgili ve Şerefli peygamberimize ihanet ve düşmanlık edenlerin dramlarını gözeler önüne seriyor... M.Emin Sarı-Murat Şarkbay Ekrem Şama
Tefsir Günlüğü

İnsanlığın kılavuz kaynağı Kur'an-ı Kerim'i anlamak ve anlatmak için yeniden okumalar yapmak kaçınılmaz bir ihtiyaç... İslam’ın sunduğu hayat ve dünya tasavvurunu, Kuran-ı Kerim ekseninde yapılan sohbetlerle toplumumuza iletmeyi amaçlıyor...

İslam’ın sunduğu hayat ve dünya tasavvurunu, Kuran-ı Kerim ekseninde yapılan sohbetlerle toplumumuza iletmeyi amaçlıyor
Mahmut TOPTAŞ
Televizyon İlmihali

Günlük hayatta karşılaşılan sorunlara fıkıh, tefsir, hadis, tasavvuf birikimleri ışığında pratik çözümler öneriyor. Uzman konukların ve akademisyenlerin katıldığı programa izleyiciler SMS ve mailleriyle katılabiliyor…

Televizyon İlmihali, aslolan kaynaklara dayanarak fıkhi temellerde cevaplar vermeye çalışıyor...

Birsen Cemiloğlu Emre Ustaosmanoğlu
Umreye Yolculuk

Umre'ye nasıl, gidilir? Neler yapılır, nereler ziyaret edilir? A dan Z'ye Umre rehberi...

Mübarek Milli Görüş medyası hakkında bayağı yanlış bilgiler edinmişsin haberin olsun o sandıklarınla gerçekler bir değil. Bana özelden ulaş.
Fi emanillah

agbi

Yasaklı

yanlış bir laf.Bikaç arkadaşınız yasaklandı diye bu şekilde ithamlarda bulunamazsınız.İhvanforum yönetimigerçekten görevini iyi yapıyor.Bizde yasaklandık uyarıldık ama sizin kadar haddi aşmadık.Yönetimdeki kardeşlerimize rabbim kolaylıklar versin...

CEVAB ı var ama YÖNETİMİN BANA UYGULADIĞI PİSİKOLOJİK baskı neticesi CEVAB yazmıyorum.Daha doğrusu yazamıyorum.

Nede olsa İHVAN Forum SP ve Erbakan ların ARKA Bahçesi olma yolunda.

Uzaklaştırılan üyeler , Verilen Uyarılar , Silinen yani kilitlenen konular bunun ispatıdır.

defacto

Paylaşımcı
Erbakan, bu milletin tek kuruşunun bile rantiyeye gitmesine müsamaha etmez. Millet de bunu istemez zaten. Bu düşüncedeki bir liderin arkasında olmak kimin zoruna giderki?
Bu düşüncedekilere acıyorum.

agbi

Yasaklı
Erbakan, bu milletin tek kuruşunun bile rantiyeye gitmesine müsamaha etmez. Millet de bunu istemez zaten. Bu düşüncedeki bir liderin arkasında olmak kimin zoruna giderki?
Bu düşüncedekilere acıyorum.

ACIMA acımak ALLAH a mahsustr.

agbi

Yasaklı
Milli Gazete için çabalamadığımızı nereden çıkarttınız?
Biz bir medyayınız karşımızda 100 medya var. Bu işler maddiyatla oluyor. Haliyle Milli Görüşçülerde müteahhitler azdır :)
Müteahhitlerin çok olduğu tarafların medya gücüde elbette çok olur.
Anlaşılması çok zor bir konudan bahsetmiyoruz kabul etmeniz lazım. Milli Görüş, Türkiyede siyonis kesim tarafından istenmeyen harekettir. 61 partiye uygulanmayan her usulsüzlük Milli Görüş partilerine engelleme amaçlı uygulanmıştır. Demek ki doğru yoldayız hamd olsun. Bizle uğraşmasaydılar kendimizden şüphe etmemiz gerekirdi.

İşinize gelince eskilere dönersiniz.

İşinize gelmedimi bugün ü öne sürersiniz.

ALPASLAN ın karşısında Romen Diyojen kişi olarak kaç katı idi.

SİZ TENBELLİK yapın ki ERBAKAN da kulağınız çekti.

Sonra da yapamadıklarınızı gösterdiğiniz bahanelerle saklanmaya çalışın.

SEN HER GÜN GAZETE için çalış bakalım.

Burada vakit geçirmektensie.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ACIMA acımak ALLAH a mahsustr.

(Yerdekilere acırsanız, göktekiler de size acır.) [Tirmizi]

(Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet edin, acıyın.) [Şir’a]

(Müminler merhamette bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut, rahatsız olduğu gibi, Müslümanlar da birbirine acımalıdır!) [Buhari]

(Yoksul ve çaresizlere acıyana müjdeler olsun!) [Buhari]

(Büyüğünü saymayan, küçüğüne acımayan bizden değildir.) [Tirmizi]

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1266

Sırf laf olsun, sırf insanlara laf yetiştireyim, laf sokuşturayım diye yazmayın.

tayyip erdoğan daha cesur gerçekten hiçbir türk siyasetçinin yapamıyacağını onların çiftliğinde davosta yaptı hemde onun gibi yapsınlar sonra eleştiride sınır tanımasınlar eyvallah derim ama millet bizim liderimiz ne derse o demeye devam etsin bakalım ALLAH cc. büyük..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
tayyip erdoğan daha cesur gerçekten hiçbir türk siyasetçinin yapamıyacağını onların çiftliğinde davosta yaptı hemde onun gibi yapsınlar sonra eleştiride sınır tanımasınlar eyvallah derim ama millet bizim liderimiz ne derse o demeye devam etsin bakalım ALLAH cc. büyük..
Halk tabirinde birşey söylenir hep:
Haticeye değil neticeye bakarız.
9 vatandaşımızı katleden israilden intikam alındımı alınmadımı bırakın intikam almayı ilişkilerini ve elçilerini bile çektirmedi!!!!
İstediğini desin sn.Başbakanımız Tayyib Erdoğan... Peki sn.Başbakanımız Tayyip Erdoğan'ın israile karşı sert söylemlerini israilliler aslen nasıl bakış açısıyla değerlendiriyor bakalım:

(C) During an October 26 call on the Ambassador, Israeli Ambassador Gabby Levy registered concern over the recent deterioration in his country's bilateral relations with Turkey and the conviction that the relationship's decline is attributable exclusively to Prime Minister Erdogan. Levy said Foreign Minister Davutoglu had relayed a message to him through the visiting Czech foreign minister that “things will get better.” He had also fielded messages from senior civil servants, xxxxx urging him to weather quietly Erdogan's harsh public criticisms of Israel. The latter claimed Erdogan's repeated angry references to the humanitarian situation in Gaza are for “domestic political consumption” only.

Türkçesi:
26 Ekim'deki bir konuşmada İsrail büyükelçisi Gabby Levy ülkesinin Türkiye ile ilişkilerinin bozulmasını tamamen Başbakan Erdoğan'a bağladı. Davutoğlu, Çek dışişleri bakanı ve aracı devlet yetkilileri aracılığıyla durumun iyiye gideceğini, Erdoğan'ın sert İsrail eleştirilerinin çok önemsenmemesi gerektiğini iletmiş. Aracı yetkiliye göre Erdoğan'ın Gazze'deki insani duruma ilişkin kızgın söylemleri yalnızca iç siyasette puan toplamak için.

Agbiye, su-i zan etmekten kendini sakındır.
Benim teşkilat çalışmalarıma şahit olmadan hakkımda fikir beyan etmen iftiraya kadar yol alır. O yüzden kendini su-i zandan sakındır. Bu teşkilatlarda nice insanlar gecelerini gündüzlerini emri bil mağruf nehyi anil münkere harcamaktadır, nice teşkilat çalışmaları yaptıkları ortadadır. Bizim elbette tam layıkı ile bu yolda çalışma yapmamız mümkün değil. Elbette bu davada azda olsa birşeyler yapmaya çalışıyoruz ama senin gibi baltalamaya çalışan safda değiliz buna şükrediyoruz. Ve akabinde sana dua ediyoruz ki siyonizme balta vur diye, inananlara vurma diye! Bizim karşımızdaki güç küçümsenmeyecek kuvvettedir. 3000 yıllık kabbala+siyonizm hareketiyle mücadele etmek öyle kolay değil. Türkiye Erbakanı ne zaman anlarsa o zaman Milli Görüş hakim olur ve o zaman siyonizmin kökü kazanır. Sizleri uyandırmadan bu İslam'ın hakim olması asla gerçekleşmez. 41 yıldır bu toplumun siyonist oyunlardan uyandırılması için çalışılıyor. %99 müslüman denilen ülkede müslümanlık neden hakim değil diye birbirimize soralım. Anlaşılmalı ki işbirlikçi kadrolarla ülkemiz yıllarını heba etmiştir. Çok yıpranıyoruz, gittikçe fakirleşiyoruz, gittikçe zayıflıyoruz ve gittikçe ahlaken manen alçalıyoruz. Toplum felakete doğru ilerliyor! Hergün suç oranlarındaki artışları göz arda etmemek lazım ve buna göre geleceğimizi gözlemlememiz gerekiyor.

O halde kendimize gelelim. Bazı değerli müslüman kardeşlerimiz maalesef siyonizm tarafından kullanılmaktadır. Buna binaeyn birbirimizi uyarmakla mükellefiz. Bunları iyi anlamak iyi görmek lazım.
Benim liderim eğer siyonizme kafa tutuyorsa gurur duyarım alkışlarım arkasındanda giderim. Ama söylem eyleme geçemiyorsa o alkışım yarıda kalır ve gururum kursağımda kalır arkasından giderkende dururum düşünürüm!
Eleştirimiz bu yöndedir. Yani söylem eyleme geçmedikçe hiçbir faydası yok.

Dualarımız İslam'ın hakim olması içindir.
fi emanillah

agbi

Yasaklı
(Yerdekilere acırsanız, göktekiler de size acır.) [Tirmizi]

(Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet edin, acıyın.) [Şir’a]

(Müminler merhamette bir vücut gibidir. Vücudun bir yeri rahatsız olunca, bütün vücut, rahatsız olduğu gibi, Müslümanlar da birbirine acımalıdır!) [Buhari]

(Yoksul ve çaresizlere acıyana müjdeler olsun!) [Buhari]

(Büyüğünü saymayan, küçüğüne acımayan bizden değildir.) [Tirmizi]

http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1266

Sırf laf olsun, sırf insanlara laf yetiştireyim, laf sokuşturayım diye yazmayın.

İşte aramızdaki fark bu ama yine anlamayacaksınız.

Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet edin,

Allah cc biz kullarına MERHAMET duygusunu vermiştir.

Çevremizde bulunan Güçsüzlere, hastalara, yaşlılara ve küçüklere merhamet edip yardım etmek BİZ ALLAH CC KULLARININ birer nefis imtihadır.

Siz önce Mahmud efendinin ve Esad Çoşanın BESMELEYİ açıklamasını okuyun.

Türkçe kelimeler çok anlam ifade eder.Bunlara takılıp KONUN ANA FİKRİN den uzaklaşmayın.

Sonra da bana kalkıp Sırf laf olsun, sırf insanlara laf yetiştireyim, laf sokuşturayım diye yazmayın Ahkam kesmeyin.

t981013.html 13 Eki 1998 ... Acımak uygun olmuyor... Demek ki Rahmân'ın ne olduğunu öğreneceğiz. Sırf Allah'a mahsus, çok engin bir merhamet ifade ettiğini, ...
gumushkhanawidargah.8m.com/tefsir/t981013.html

Yukarıdaki adresi tıklayın Esad Çoşan Hoca dan öğrenin.BİLMEMEK AYIP DEĞİL ÖĞRENMEMEK AYIP