Ehli Sünnet Olduğumuzun Delili Nedir?

alı

Yeni
cevap veriyorsun ama çelişkili durumlar ortaya çıkıyor cevaplarınızda bunu göstermeye çalışıyorum arkadaşım :)
Önce diyorsunki, Muaviye ve yandaşları bağy hem de zalim bir topluluk. (islam dışı olarak görüyorsun aslında)
Sonra diyorsunki Hz. Hasan, böyle bir bağy ve zalim ve -islam dışı birisine- , İslam dininin ve şiaya göre masum imamlara verilmiş bir görevi teslim etti diyorsun..

hilafet size göre Peygamber varisliği demek bir anlamda yanlış mı biliyorum..Hilafet bu sebepten kesinlikle imamların hakkıdır diyorsunuz dimi ?
Ama gel görki, böyle çok mühim bir görevi makamı,İslam dini açısından en önemli gözüken bir görevi, bagy ve zalim birisine -hem de size göre islam dışı birisine- anlaşmayla veriyor Hz. Hasan..

Sizin bu kabulünüz kusura bakmayın, Müseylemetül kezzabın , Resulullah(sav)'a "sen de peygamber ol ,ben de peygamber olalım,paylaşalım" gibi adi bir teklifini -haşa sümme haşa- Resulullah(sav)'ın kabul etmesi gibi bir durumla eşdeğerdir. Yani Hz. Hasan'ı nasıl bir duruma düşürüyorsunuz göstermek isterim..

Biz farklı frekansta konuşuyoruz. Eğer zoraki bi durum olm

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hirahos

Kıdemli Üye
Tevbe 100. Ayet-i Kerime'de Allah Teala, bütün sahabeden razı olduğunu ve onlara ikram edeceğini ilan ediyor. Rasulullah efendimizden nakledilenlerde "Sahabeme buğz eden, bana buğz eder; onları seven bana olan sevgiden" buyruluyor. Daha niceleri...

Bid'at ehli, Allah ve Rasulü adına hüküm vermeyi bıraktığı gün SÜNNETE dönecek... Her konuda. Şefaat, vesile, rüy'et, hilafet, kader vs. Müslümanlar Allah ve Rasülüne tabi olmayı bırakıp, onları kendine tabi etmeye kalkınca yoldan çıkıyor. Bunu senelerdir tecrübe etmişiz.

Ehli Sünnetin delili: Her konuda Allah ve Rasulüne itaat eder, Sahabeye güzellikle tabi olur. 4 mezhebden birine hakikaten uyan ehli sünnettir. Silsilesi Rasulullah efendimize KESİNTİSİZ bağlanan bir Mürşid-i Kamil'e, hakiki bir Şeyhe bağlı olanlar da...

Fakat, istisnası olmakla beraber bid'at yollar, Mehdi As.'a kadar cari olmaya devam edecek. Her bid'at ehli, kendisini doğru başkasını eğri görmeye ve onunla sevinmeye de devam edecek. Nefs u şeyatin, gittiği yolu ona süslü gösterir. Taki uyanana kadar... Öyleyse gittiği yolu araştırmak ve akletmek/fikretmek her Müslümanın birinci vazifesi. Vekilimiz Allah ola da, müstakim raha bizi eriştire. Amin.

adams77

Kanalizasyoncu
Allah'a şirk yoksa, zalime alkış tutmak yoksa, mazlumun yanında durmak varsa, kalpte halis niyet varsa, birde ümmet derdin varsa korkma inşallah, o ayağı Allah tutar biiznillah..

Şirk, kişi tarafından fark edilmediği için asla ve asla ben şirk işliyorum diyemez. Zulmün ne olduğunu bilmeyen alkışı, malumu tanımayan yanında durmayı, kalbi dünya sevgisi ile dolup taşmışta, halis niyet :) sen istediğin kadar o ayağı tutar de bu sadece senin dilinde kalır.

Din, bu zamanda ümmetin dilinde sadece dilinde, iş uygulamaya ve yaşantıya geldiğinde fos bunun ne anlama geldiğini biliyormusun?

buyur cevap ver, biliyormusun...

ALI25

Kıdemli Üye
Burda kac kisi yazdigi konuya bir vakif veya ona dair bir sey okumus acaba veya söyle mi diyeyim nerden biliyor bunun hakkinda bir bilgi olarak.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şirk, kişi tarafından fark edilmediği için asla ve asla ben şirk işliyorum diyemez. Zulmün ne olduğunu bilmeyen alkışı, malumu tanımayan yanında durmayı, kalbi dünya sevgisi ile dolup taşmışta, halis niyet :) sen istediğin kadar o ayağı tutar de bu sadece senin dilinde kalır.

Din, bu zamanda ümmetin dilinde sadece dilinde, iş uygulamaya ve yaşantıya geldiğinde fos bunun ne anlama geldiğini biliyormusun?

buyur cevap ver, biliyormusun...
Kişi onu fark eder, bal gibi bilir. Putperestliği iyi anlamak gerek. Öyle putperestler vardır ki ahirette affolunduklarını görünce şaşıp kalacağız. Kalp çok önemli, çok!.. Mazlum ve kandırılmış olanları vardır bunların. Fakruzaruret içinde aklı ile bulamadığı ilahı birileri taş dikip ona umut bağlatıyor. Bu mazlum ile, o put üzerinden cebini dolduranlara Allah ahirette aynı muameleyi mi yapacak zannediyorsun? Putperestliği daima o putlar üzerinden para kaynağı kuran mekanizmayla birlikte değerlendirmen gerekir. Zira Kur'an'da birkaç yerde ''o sizden bir ücret talep etmiyor'' hitabı vardır. Bu hitabın altı doludur ve bir sebebi vardır!..

Bunları düşünelim, yazalım inşallah!..

adams77

Kanalizasyoncu
Kişi onu fark eder, bal gibi bilir. Putperestliği iyi anlamak gerek. Öyle putperestler vardır ki ahirette affolunduklarını görünce şaşıp kalacağız. Kalp çok önemli, çok!.. Mazlum ve kandırılmış olanları vardır bunların. Fakruzaruret içinde aklı ile bulamadığı ilahı birileri taş dikip ona umut bağlatıyor. Bu mazlum ile, o put üzerinden cebini dolduranlara Allah ahirette aynı muameleyi mi yapacak zannediyorsun? Putperestliği daima o putlar üzerinden para kaynağı kuran mekanizmayla birlikte değerlendirmen gerekir. Zira Kur'an'da birkaç yerde ''o sizden bir ücret talep etmiyor'' hitabı vardır. Bu hitabın altı doludur ve bir sebebi vardır!..

Bunları düşünelim, yazalım inşallah!..

Para, para, para :) kim fark ediyor?

ALI25

Kıdemli Üye
Eline saglik sen sag ol bu paylasim icin Ilim Talebesi.

Suanda burda izlemis oldugumuz video da ebu bekir sifil ehli sünnet oldugumuzun delillini anlatmaya calismis.

ALI25

Kıdemli Üye
Cevap güzel ama,Aynı cevabı onlar da ifade ediyor zaten.Yani,ehl-i bid'a dedikleriniz de sizi aynı ehl-i sünne anlayışıyla ehl-i bid'a olarak tanımlıyor.Demek ki karar Kıyamet'e kalacak gibi.İnşallah hiçbirimiz utanç içerisinde olmayız.
Bir sey diyecegim buda benim bu konudaki fikrim olur acaba diyorum ilkönce bir ehli sünnet i isleseydi nasil olur idi ve sonrada ehli sünnet oldugumuzun delilli nedir diye gecen basliga bir deyinseydi derim.

ALI25

Kıdemli Üye
Cevap aynen şöyle:"Peygamber ve O'nu örnek alan Sahabi'nin her türlü tavrıyla mutabık kalmak.""Cevap yalan" derken,şunu mu kastediyor arkadaş:"Peygamber de yalan,Sahabi de."Benim tarafımdan"haşa."Ben bunlardan böyle şeyi de beklerim.Alimi,bilenleri,ilim sahiplerini,fıkhedenleri,ictihat edenleri seven Allahü Teala olmasına rağmen,Bu sevilip sayılanlara 24 saat alçakça küfredenler bunlar da,ondan dedim.Bunlar ip'siz."Habl"siz.!İp'siz adamdan her şey beklenir.
Buda isini biliyor ve aynen öbür nik de ki kisi gibi misal olarak adams da böyle bunlar icin varsa yoksa söz olarak kur´an-i kerim ve de ister istemez bu gibi kisiler de her seyi kur´an a getirmek ve bununla da bitirmek isterler.

ALI25

Kıdemli Üye
Ehli sünnet nasıl belli olur?Amelde 4 hak mezhepten biri olduğunu itikadda da maturidi veya eşari olduğunu söyleyen ehli sünnettir.Gerisi ya bidat ehlidir yada kafir.
Buda ehli sünnet acisindan da kisa olmus oysa ehli sünnet altinda bircok seyler de siralanabilir idi.

ALI25

Kıdemli Üye
Ehli sünnet kardeşlerimize haksızlık ediyorsunuz.Muaviye ve çocuklarını sevmemek ehli sünnet e daha çok yaraşır.
Bizler ashabi kiram arasinda ayirim ve kayirim yapmayiz buda bizede bir yakismaz hepsini sayar vede severiz ve onlarin hepsi bizim icin birer kiymetli sahsiyetler olur.

Kaptan

Mecra Yazarı
Ali bi sus hemserim ya, herkese laf yetistiriyon :)

çelebiler

Kıdemli Üye
Bu konuda bir yalan söylemissin ehli sünnet o mu veya bir baska ifade ile o manaya mi geliyor yada bundan da kast edilen de o mudur?.

Ali top at.Bak Ali at ne güzel at.

Oku Ali oku yaratan Rabbinin adıyla oku.Rabbinin Kitabını oku.

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi