Ebu Computer Rejim Günlükleri (01 Ocak - 06 Haziran 2016) Mevcut kilo 106 Kg Hedef 80 Kg

deren

semure
kaptanın vb açtığı konulara çok üzülmüştüm 2 kilo vermişim.

lissteye girenler içinde istikrarlı kilo veren arkadaşlara hediye alalım diyen ilk kişi bendim.:)
@Enes sizden özel bir ricada bulunsam

kaptan yahayy çelebiler adams77 ömerusta lailahe illahlah nicli gibi vb nin açtığı konuları kaldıramzmısınız
gençlerimiz bu konuları okuyup yanlış bir inanışa düşmesinleri çok büyük bir vebal olur.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
kaptanın vb açtığı konulara çok üzülmüştüm 2 kilo vermişim.

Sayın @Kaptan'ın olumlu etkileri de oluyor demek ki...

butt-of-jokes.gif

ummuhan

Kıdemli Üye
Tartılmaların günlük olması bu sebeple yanlış işte haftalık olmalı :)

Ebu Computer

Kıdemli Üye
O zaman değişikliği göremiyorum.

Her gün tartılmak beni motive ediyor.

Kilo kaybı yoksa dahada zorluyorum.

O nedenle her gün tartılmam lazım.

Selam ve dua ile...

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu sabah 97.5 Kg geldim.

Durum vahim.

Tıkandım kaldım.

Cuma 96.6 hedefine yaklaşmam lazım.

library-crying.gif.gif
Ağırlıkları artır, vücudunun direncini kır.
Kesinlikle ağırlık sporuna girmelisin, diyet inan bana hiçbirşey ifade etmiyor, diyetle verilen kiloların yüzde 95 i, kesinlikle geri alınıyor normal beslenmeye dönünce.

Ama ağırlık+hafif kardiyo sporuna girersen, kısa sürede, kalıcı ve estetik olarak yağ yakabilirsin. Haftada 3 gün 1 saat yeterli, hepsi bu.

Hafif de olsa ağırlık yapmıyorsan sağlıklı bir vücut imkansıza yakın.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Ağırlık çalışıyorum ama anlaşılan yeterli gelmiyor.

Tempoyu biraz daha arttırmak lazım.

Bu gün öğlen iki tabak et yedim. Belkide protein diye et yemeyi abartıyorumdur.

Yada yediğim eti yakamıyorum kasa çeviremiyorum.

Havalar ısınsa açık havada yürüyüşü egzersizi arttıracağım ama hala günler kısa ve havalar soğuk.

Selam ve dua ile...

ömerusta

Kıdemli Üye
ter atacan ter oturma koş asansör kullanma araba kullanma otobüsle yarışma taksiyle yarış

Kaptan

Mecra Yazarı
ebu direnme artik sagligin bozulacak
biliyorum sürekli yemegi düsünüyorsun, huzursuzsun
baktin hersey yemege dönüsüyor, köfte oluveriyor et oluveriyor

canan karatay hoca bile pes etti yahu

12651310_832371326892133_8529463787437712712_n.jpg

nefahtü

Kıdemli Üye
Dervişlik de kabz ve bast hali vardır . Aynı onun gibi şimdi kabz dönemine gireceksiniz sabır ile geçirin..yemesen de kilo veremeyeceksiniz ancak sonrası tekrar kilo verme dönemi...tabi inşeallah.

Yahayy

Kıdemli Üye
Ağırlık çalışıyorum ama anlaşılan yeterli gelmiyor.

Tempoyu biraz daha arttırmak lazım.

Bu gün öğlen iki tabak et yedim. Belkide protein diye et yemeyi abartıyorumdur.

Yada yediğim eti yakamıyorum kasa çeviremiyorum.

Havalar ısınsa açık havada yürüyüşü egzersizi arttıracağım ama hala günler kısa ve havalar soğuk.

Selam ve dua ile...
Fazla alınmış proteini ağırlıkla yırtılmış kasların onarımında, ya da yüksek yoğunluklu aktivitelerle enerjiye çevrilen kasların inşaasında kullanamıyorsan şekerden bir farkı yok diye biliyorum.

Vücut anında depolama formatına sokup saklıyor proteini.

Dereceli bir sporcu geçen gün, spor için ilk yapacağınız yatırım dumbledan önce hassas mutfak terazisidir diyordu.

Ölçüp tartmadığında besinleri çok iyi tanıyanlar bile ayar tutturamıyorlar.
Eğer günlük 200 gr et sana yeterli proteini veriyorsa, sen kalkıp 300 gram yedi isen, o gün eksilmeyi unutman lazım. Hakeza karbonhidratlı yiyecekler kendiyle birlikte su moleküllerini de tuttuğu için kendi hacimlerinin 2-3 katı tartıda fazla gösterme potansiyeline sahipler.

Ağırlıkları da gerçekten yorulacak seviyelerle çalışmanız gerekiyor.
Mesela göğüs çalışıyorsanız en az, 3x8 tekrarı tamamlamayı hedeflemeniz, 8.tekrarda aon hareketi zar zor yapacak bir ağırlık seçmelisiniz, yoksa kas olmaz, yerinde sayar.

Bunlar kesinlikle kas yapmak için falan değil, belirli bir metabolizma hızını ve vücut oranını yakalamak için. Zaten yakalayınca göreceksin ki vücudunun toleransı çok genişleyecek.
Yarım kilo baklava yiyip tartıda fark olmadığını bile göreceksin.

Önemli olan vücudu besleme seviyemiz ile orantılı bir şekilde işler hale getirmek, aldığımız gıdanın stabil olarak gün boyu sağlıklı yakıldığı ve besinsiz kalmadığını sağlamak.

Biraz uzun yazıyorum kusura bakma, zart diyeti, zurt diyeti, şu kürü bu kürü, şunu ye zayıflarsın saçmalıklarıyla çok zaman kaybeden biri olarak yazacak çok şey olduğu için yazıyorum, tamamı safsata ve hile, yalan, dolan.

Tek başına sadece zayıflama verisi hiç bir şekilde sağlıklı vücudun göstergesi değil, bunu öğrenmek pahalıya patlayabilir ama böyle.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

spesifik

آزادی قید و بند
yau @Verda forumda üç haneli kilolular varmış
ben rejimi bırakıyorum banane arkadaş
üç beş kilo için girdiğim eziyete bak ya

))

Verda

Gales
Eba ikili rakamlara inmedi mi, İhvandır halen 3 haneli olan sanırım, başka var mıydı yahu

Hakperest

Kıdemli Üye
Sonunda kilomu öğrenmiş bulunmaktayım[emoji14]soru ilmin yarisiymiş; Kilonu bilmekte zayiflamanin yarisi olabilir. Evvvvet kilom daha önce tahmin ettiğim aralıkta ama en tepesinde :) 85 imiş; ben 75-85 arası demiştim. 1.78 boya gore 10 kilo fazlam var ki yeni rejim kurup devlet yıkmadan sadece yürüyüşle halledebilirim sanırım. Yada bırakın dağınık kalsın.

Lenovo A3000-H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Biraz uzun yazıyorum kusura bakma,

Üstat yazdığın her kelimeyi tekrar tekrar okuyorum.

Allah razı olsun benim için yazdıklarınız epey bir yol gösterici oluyor.

Son durumu özetlemek ve gelişmeler hakkında bilgi vermek gerekirse:

1- Öncelikle sayın @adams77 den başlayalım. Özelden mesaj atmaktansa sizi konuya davet ediyorum. Buyurun burada yazın. Bu arada verdiğiniz kilolar içinde sizi tebrik ederim.

2- Daha önceki sayfalarda borsadaki bir hisse gibi insan vücudunun da direnç destek noktaları olduğunu yazmıştım. Bu güne kadarki hayatınızda her 5-10 sene kilonuzun sabit kaldığı noktalar vücudunuzun direnç destek noktalarıdır. Kilo alırken de verirken de bu noktaları kırmak zordur. Benim direnç noktam 97 Kiloda. Eğer burayı kırabilir isem direk 92 Kiloya kadar yolum açık. Ama 97 Kiloyu kırmam lazım. Bu sabah 97.8 geldim. 97 Kiloluk rekordan sonra bir tepki gelmiş. Biraz moral bozukluğu oldu.

3- Sayın @Yahayy ağırlık çalışırken 40 Kilo-50 Kilo ile 3x8 değilde 20 kilo ile 5x30 yapıyorum. 5x30 yerine ağırlığı arttırabildiğim kadarı ile arttırıp 3x8 mi yapsam.

4- Bunun dışında ofiste dambıl ile çalışmaya devam ediyorum. Bazen öyle zorluyorum ki kolumdaki her kas ayrı ayrı ağrıyor. Rejime de mümkün olduğu kadar sadık kalmaya çalışıyorum. Rejim başladı başlayalı ilk defa geçen hafta 1 tabak pirinç pilavı yedim. Zayıf olan arkadaşlar pirinç pilavının kıymetini bilin.

Selam ve dua ile...

adams77

Kanalizasyoncu
Üstat yazdığın her kelimeyi tekrar tekrar okuyorum.

Allah razı olsun benim için yazdıklarınız epey bir yol gösterici oluyor.

Son durumu özetlemek ve gelişmeler hakkında bilgi vermek gerekirse:

1- Öncelikle sayın @adams77 den başlayalım. Özelden mesaj atmaktansa sizi konuya davet ediyorum. Buyurun burada yazın. Bu arada verdiğiniz kilolar içinde sizi tebrik ederim.

2- Daha önceki sayfalarda borsadaki bir hisse gibi insan vücudunun da direnç destek noktaları olduğunu yazmıştım. Bu güne kadarki hayatınızda her 5-10 sene kilonuzun sabit kaldığı noktalar vücudunuzun direnç destek noktalarıdır. Kilo alırken de verirken de bu noktaları kırmak zordur. Benim direnç noktam 97 Kiloda. Eğer burayı kırabilir isem direk 92 Kiloya kadar yolum açık. Ama 97 Kiloyu kırmam lazım. Bu sabah 97.8 geldim. 97 Kiloluk rekordan sonra bir tepki gelmiş. Biraz moral bozukluğu oldu.

3- Sayın @Yahayy ağırlık çalışırken 40 Kilo-50 Kilo ile 3x8 değilde 20 kilo ile 5x30 yapıyorum. 5x30 yerine ağırlığı arttırabildiğim kadarı ile arttırıp 3x8 mi yapsam.

4- Bunun dışında ofiste dambıl ile çalışmaya devam ediyorum. Bazen öyle zorluyorum ki kolumdaki her kas ayrı ayrı ağrıyor. Rejime de mümkün olduğu kadar sadık kalmaya çalışıyorum. Rejim başladı başlayalı ilk defa geçen hafta 1 tabak pirinç pilavı yedim. Zayıf olan arkadaşlar pirinç pilavının kıymetini bilin.

Selam ve dua ile...

Merhaba, güzel insan

Öncelikle karar almadan önce düşünürsün ve her şeyin düşünce ile başladığının farkına varmalısın. Birde bu düşüncenin gerçekleşeceği bir zemin, alan, perde, ekran vs vs vardır. Buradaki önemli nokta düşüncenin gerçekleşeceği alana düşünceni anlatabilmek adına, bu alanı çok iyi tanıman gerekiyor. Bu düşünceyi bu alana kabul ettirebilmen kolaylaşsın. Önce senaryoyu yazıp sonra filmi çekme aşaması, buradaki önemli nokta düşüncenin, uygulanacak alanda uygulanabilirliği olması gerekiyor yani kısaca bilim kurgu olmaması gerekiyor buna ayakların yere basması diyebiliriz.

Düşüncenin karar alma aşamasında seni bir takım endişe ve kaygıların karşıladığını ve bu endişe ve kaygıları etkisiz hale getirmek için onları gayet mantıklı ve bilinçli bir şekilde susturmanın yollarını bulman gerekiyor. Yani düşünceni, vücuduna kabul ettirmek için duyduğu endişe ve kaygıları yok etmelisin ki vücud senin istediğini uygulamaya geçebilsin. Aksi takdirde düşünce ile vücud arasındaki uyumsuzluk nedeni ile düzensiz bir çalışma gerçekleşerek vücud bilinçten ayrı hareket etmek ister. Bunun nedeni ise duyduğu kaygı ve endişelerden kaynaklı olarak tedbir almadır.

Doğru nefes almak ve düşünce ile vücud arasında bağlantının tam sağlanabilmesi için aradaki endişe ve kaygıların yok edilmesi gerekiyor. Bu kanun ve yasa ile çok yerde karşı karşı kalırsınız. Yani buradaki ana nokta vücudun tam teslim olabilmesi için düşüncenizi kabul etmesi ve düşüncenize güvenmesi gerekiyor. Bunun içinde vücuda doğru bilgileri doğru kaynaktan aktarmanız gerekiyor. Mesela günlük ihtiyacın ne kadarının yeterli olduğu, ihtiyaçtan fazlasının zarar ve yük getirdiğini, ihtiyaç duyulan enerjide kesinlikle kesinti olmayacağını, günlük ihtiyacın ve açıkların karşılanacağını, zarar gören bölgelerin onarılacağını vs vs gibi bilgiler ile vücudu bilinçlendirerek, vücudun bilinçli çalışmasını ve düşünce ile uyum içerisine girmesini sağlamalısınız.

Rahat ve huzurlu çalışan herşey fazlası ile verimli işler ortaya koyar. Bunun içinde vücudun rahatlığı ve huzuru çok önemlidir. Gerekli olan ölçüyü yakalamak için gereksiz işlerden ve ayrıntılardan kaçınmanız gerekiyor.

Vücudun üzerine aşırı yük yüklerseniz yada aşırı yük altına sokarsanız. Vücudu rahatsız etmiş olursunuz ve kemik yapısının aşınmasına ve zayıflamasına neden olursunuz. Vücudunuzu günlük yaşantınız içindeki içindeki aktiviteler ile hareket ettirmelisiniz. Spor salonlarında yapılan sporlar, egzersizler, ağırlıklar vs vs hepsi sunidir.

kısaca bilinçlenmek, her hücrenize kadar bilinçlenmek, neden, niçin, niye gibi sorular ile gerekli yada gereksizliği sorgulanarak hareket edilmeli. Hayatımızı sunileştiren bu sistemden çıkıp doğal fıtratımıza uygun bir sistem oluşturmamız gerekiyor. Şuan yaşantımızda o kadar gereksiz işler varki. Ana konumuz olan kulluğu unutturup suni bir hayatla vaadsiz bir yaşam var. Buraya neden geldiğimizi unutmayalım.

Yapay bir hayatla olduğumuz yerde saymaktansa, gerçek bir hayata adıma atmak için sistemi sorgulamalıyız.

selam et