Dua'lar!!...

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Yâ mukallibel kulûbi sebbit kalbî alâ dînike"

"Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sabit kıl."

ismail

Yeni
Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duâmı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!

/İbrahim /40/4/

ismail

Yeni
542846_465859323457379_131886021_n.jpg

ŞehbaL

Kıdemli Üye
"Ya müfettihal ebvab, iftah lena hayral bab."

Ey kapıları açan Allah'ım, bize hayır kapılarını aç.

deren

semure
[FONT=Tahoma, Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]La ilahe illa ente sübhanake inni küntü minez zalimin[/FONT]

006.jpg

deren

semure
La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minez zalimin

ismail

Yeni
Hani söz vermiştik veda haccında resulullah a
cahiliye adetlerini bir daha diriltmemek üzere kökünden kurutacaktık
miras bırakılan emanetlere sımsıkı sarılacak
ahkamı kur ani yeyi tüm dünyaya hakim kılacaktık
AHDE VEFA GÖSTEREMEDİK ALLAH IM
Zihinlerdeki hatırasını çoktan silmistik
sehadet mi?çok uzaktı bizden,tanımıyorduk onu
sözlüklerimizden bile çıkarmıştık
çile çekmeye yanasmadık.Öyle egildik öyle egildik ki
dogrulacak ne bir belimiz kaldıracak ne bir basımız kaldı.
utanıyoruz ALLAH ım
nemlenmemiş bir gözle,yara almamış bir bedenle
huzuruna gelmeye utanıyoruz
Ahde vefa gösteremedik ALLAH ım bunu biliyoruz
fakat sunu8 da biliyoruz kirahmet deryanda ufacık birer damlayız
yüzümüz yerde ama
AFFET ALLAH IM AFFET

alıntı

garip70

Ordinaryus
Bismillahirrahmanirrahim
İsmiyle yerde ve göktehiç bir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın adıyla. O, hakkıyla işiten ve herşeyi bilendir.
İzzeti bürünmüş, onu kendine âlem yapmış olan Zat münezzehtir.
Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Zat münezzehtir.
Tesbih ve takdis sadece kendine layık olan Zat münezzehtir.
Fazl ve nimetler sahibi Zat münezzehtir.
Azamet ve kerem sahibi Zat münezzehtir.
Celal ve ikram sahibi Zat münezzehtir.
Yüzümü Hanif ve Müslüman olarak semâvat ve arzı yaratan Allaha yönelttim.
Ben müşriklerden değilim.
Halim ve azim olan Allah'tan başka ilah yoktur.
Büyük Arş'ın Rabbi olan Allah'tan başka ilah yoktur.
Kıymetli Arş'ın Rabbi, arzın Rabbi, Semâvât'ın Rabbi olan Allah'tan başka ilah yoktur.
Allahım. Senin ismin mübarek, azametin yücedir, senden başka ilah da yoktur.
Allah, büyükte büyüktür.
Sabah akşam tesbihimiz Allah'adır.

Allahım... Zulüm altında inleyen müslüman kardeşlerime yardım et. Gerek Suriyede, gerek Filistinde, gerekse dünyanın herhangi bir yerinde kan ağlayan müslüman din kardeşlerime yardım et ve zulmü yapanları kahret.
Müslümanlar üzerinde oynadıkları oyunlarını geri çevir ve başlarına geri çal.
Amin

garip70

Ordinaryus
Allahım. Bana veya mahlûkatından herhangi birine, hangi nimet ulaşmışsa bu sendendir.
Sen birsin, ortağın yoktur, hamdler yalnızca sanadır, şükür sanadır ve her şey senin içindir.
Allahım hamdim sanadır. Seni hamdinle tesbih ve takdis ederim.

Ey Allah’ım mükemmel ve en güzel bir salât ve mükemmel ve tastamam bir selam ile Seyyidimiz Efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.v.) salât ve selam eyle.
Allâh’ım, Efendimiz Muhammede(sav) ve ehl-i beytine, bizi bütün korku ve âfetlerden kurtaracağın,bütün ihtiyaçlarımızı göndereceğin, bütün günahlarımızdan temizleyeceğin,nezdindeki derecelerin en yücesine yükselteceğin, hayatta ve ölümden sonra bütün hayırların nihâyetine ulaştıracağın şekilde râhmet eyle.

Allahım. Biliyorum ki benden daha güzel kulların var. Ve şunu da çok iyi biliyorum ki sen istersen beni yok edip, benden daha güzel kullar yaratabilirsin.
Ama güzel Allahım. Sen de şunu biliyorsun ki benim senden başka Allahım yok. Senden başka gidecek ne yerim var ne sahibim.
Ey celâl ve ikram sahibi Rabbim. "Rabbinize inanın" diyen davetçiyi işittik ve iman ettik. Kapına geldik. Sana, sende olmayan yokluğu getirdik. Bizim Senden istemeye yüzümüz yok. Ama yüzümüz olduğundan değil, Sen emreylediğin için Sana dua ediyoruz. Senin kapında sana el açıyoruz. Sana teslim olduk, sana inandık, sana tevekkül ettik, sana yöneldik.
Biz nefsimize çok zulmettik, günah işledik. Senden başka günahları bağışlayacak ve affedecek yoktur.Rahmetine muhtacız, halimizi sana arz ediyoruz.
Sen bizi bağışlamaz, yarlıgamaz, suçlarımızı örtüp silmezsen, şüphesiz hüsrana düşenlerden oluruz.
Öyle ise bizi, şanına layık bir mağfiretle bağışla ve bize merhamet et.
Sen affedicisin, affetmeyi seversin, bizleri de affet.
Amin

Leylifer

Kıdemli Üye
Rabbim,her vesiLede SENİN keremin saklıdır,
SebepLer sayısınca hamd SANA....
“Benimdir” diye bildiklerim Senindir
Beni bende olanlara bende etme
“Ben” diye bildiğim de Senin emrindir
Beni bende bırakıp Senden etme
Rabbim, yüzümü Sana döndüm
Gönlümü de Sana çevir
Rabbim, bir Seni bir bildim
Sevdalarımı Sende bitir...

garip70

Ordinaryus
x

Allahım, sen kendine hamd edenleri işitirsin.
Allahım. Semalar dolusu, arz dolusu ve bunlardan başka istediğin her şey dolusu hamdler sanaolsun.
Mübarek, hayrı bol, çok temiz ihlâslı ve çok hamdle Sana hamd ederiz. Taki Rabbim, Sen razı oluncaya kadar; dünya ve âhiret işindeki rızandan sonra dahamdimize devam ederiz.
Sen arz ve semavatın ve onlarda bulunanların nurusun, kayyumu ve ayakta tutanısın.

Allah’ım,kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-i hatimelere güzel akıbetlere nail olunan, kerem ve cömertlik sahibi yüzü suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa’ya(s.a.v.) ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtınca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle.

Allahım. Cehennem azabından, kabir azabından, deccal fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden,nefsimizin kötülüklerinden, bütün korkulardan ve tehlikelerden sana sığınırız.
Allahım, geçmiş ömrümüzde yaptıklarımızı, gelecekte yapacaklarımızı, gizli işlediklerimizi, aleni yaptıklarımızı, israflarımızı, bizim bilmediğimiz fakat senin bildiğin kusurlarımızı affet.
Allahım! Bize korkundan öyle bir pay ayır ki, bu, sana karşı işlenecek günahlarla bizim aramızda bir engel olsun. İtaatinden öyle bir nasip ver ki, o bizi cennete ulaştırsın. Yakininden öyle bir hisse lütfet ki dünyevi musibetlere tahammül kolaylaşsın.

Amin

garip70

Ordinaryus
Allahım sana rükû yapıyorum, sana secde ettim.
Sana inandım, sana teslim oldum, sana tevekkül ettim.
Sen Rabbimsin.
Kulağım, gözüm, etim, kanım ve kemiklerim Âlemlerin Rabbi olan Allah önünde haşyette, tezellüldedir.
Yüzüm de, kendisiniy aratıp şekillendiren, ona kulak, göz takan yaratanına secde etmiştir.
Allah'ı mahlûkatı sayısınca, nefsinin rızasınca, arşının ağırlığınca, kelimelerinin adedince tesbih ederim ve noksanlıklardan tenzih ederim.
Allahım nefsimi sana teslim ettim.
Yüzümü sana çevirdim, işlerimi sana emanet ettim, sırtımı sana dayadım.
Senin rahmetinden ümitliyim. Gazabından da korkuyorum.
Senin azabına karşı, senden başka ne merci var, ne de kurtarıcı.
Sen haksın, vaadin de haktır. Sana kavuşmak haktır, sözün haktır. Cennet haktır, cehennem de haktır. Peygamberler haktır, Muhammed (sav)de haktır. Kıyamet de haktır.

Allahım. Bizi, sapıtmayıp, saptırmayan hidayete ermiş hidayet rehberleri kıl.
Ömrümüzün kalan kısmını bize bereketli, imanlı, selâmetli kıl ve İslâm üzere geçir.
Allah'ım bizi gazabınla öldürme, azabınla da helâk etme, azabından önce bize afiyet içinde ölüm ver.
Canlarımızı sana en sevgili olduğumuz biranda, ancak müslümanlar olarak, abdestli ve şehit olarak al.
Allahım! Senden sevgini ve seni sevenlerin sevgisini ve senin sevgine bizi ulaştıracak ameli taleb ediyoruz.
Allah'ım! Senin sevgini nefsimizden, ailemizden, malımızdan, soğuk sudan daha sevgili kıl.
Allahım. Seni zikretmek sana şükretmek ve sana en güzel bir şekilde ibadet edebilmemiz için bize yardım et.

Amin

(Kuranı Kerim ve Hadisi Şeriflerden Derlenmiştir)

garip70

Ordinaryus
Allahım kâinatın gerçek Meliki sensin.
Senden başka ilah yoktur.
Allahım. İndirdiğin Kitab'a, gönderdiğin Peygambere (sav) iman ettim.
Rabb olarak Allaha, din olarak İslâm'a, resul olarak Muhammed (sav)'e inandım ve razı oldum.

İlerleten sen, gerileten de sensin.
Sen, kendisinden başka ilah olmayan Allah'sın.
Birsin, Sametsin. Hiçbir şeye ihtiyacın yok, her şey sana muhtaç.
Doğurmadın, doğmadın, bir eşin ve benzerin yoktur.
Sen semâvat ve arzın celâl ve ikram sahibi yaratıcısısın.
Hayy ve Kayyumsun. Kâinatı ayakta tutan hayat sahibisin.

Bu isimlerini şefaatçi yaparak senden istiyoruz.
Ey Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığı bağışla; yolunda sabit kıl; kâfirlere karşı bizi muzaffer eyle. Anlayışımız kıt, amelimiz az da olsa dünyevi ve uhrevi ihtiyaçlarımızı senin kapına indiriyor, karşılanmasını senden talep ediyoruz.
İhtiyacımız ve fakirliğimiz sebebiyledir ki ey işlere hükmedip yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp şifa kılan Rabbimiz. Denizlerin aralarını ayırdığın gibi bizimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helâke davetten, kabir azabından korumanı diliyoruz.
Kullarını topladığın ve yeniden dirilttiğin gün, bizi azabından koru ve günahlarımızı, kötülüklerimizi Settar isminle ört. Günahlarımızı yüzümüze vurup bizleri utandırma.
Bize, peygamberlerin vasıtasıyla vaat ettiklerini de ikram et ve kıyamette bizi rezil-rüsvay etme.
Ruhumuzu ancak müslümanlar olarak al ve iyilerle beraber haşret.
Allahım. Bizimle hatalarımızın arasını doğu ile batının arası gibi uzak kıl.
Bizi hatalarımızdan öyle temizle ki, kirden paklanan beyaz elbise gibi olalım.
Allahım bizi, hatalarımızdan su, kar ve dolu ile yıka.
Katından bize rahmet lütfet.
Rahmet ve lütuf kapılarını bizim için aç.
Sen, lütfu en bol ve lütfedenlerin en cömerdisin.

Amin

garip70

Ordinaryus
Allahım! Senin rızanı şefaatçi kılarak öfkenden sana sığınıyoruz. Affını şefaatçi yaparak cezandan sana sığınıyoruz.
Senden de sana sığınıyoruz.
Sana layık olduğun senayı yapamayız.
Sen kendini sena ettiğin gibisin.
Allahım sen selamsın. Selâmet de sendendir.
Ey celâl ve ikram sahibi Allahım! Büyük-küçük, birinci-sonuncu, gizli-açık, bütün günahlarımızı mağfiret buyur.
Günahlarımızı bağışla.
Sen Gafursun, Rahîmsin.
Bize hidayet verdikten, doğru yola ilettikten sonra kalblerimizi saptırma.

Ey diri olan, ey mahlûkata kıyam veren, ey hiçbir hayat sahibinin olmadığı zamanda hayat sahibi olan, ey hayat veren, ey ölüm veren, ey celâl ve ikram sahibi Allahım.
Dinimizi doğru kıl, o bizim işlerimizin ismetidir.
Dünyamızı da doğru kıl, hayatımız onda geçmektedir.
Ahiretimizi de doğru kıl, dönüşümüz orayadır.
Hayatı bizim için her hayırda artma vesilesi kıl.
Ölümü de her çeşit şerden kurtularak rahata kavuşma kıl.
Allahım bize dünyada da bir hayır, ahirette de bir hayır ver, bizi cehennem azabından koru.

Allah'ım, yeterince helalinden vererek bizi haramından koru.
Bizi kendinle zengin kıl, bize hidayet ver, bize rızık ver.
Lütfunla ver, başkasına muhtaç etme.

Ey Allahım!
Ey Kur'ân gibi, din gibi kuvvetli ipin, şeriat gibi doğru yolun sahibi.
Kâfirler için cehennem vaadettiğin kıyamet gününde, senden cehenneme karşı emniyet, arkadan başlayacak ebediyet gününde de huzur-u kibriyana ulaşmış mukarrebin meleklerle, dünyada iken çok rükû ve secde yapanlar ve ahidlerini ifa edenlerle birlikte cennet istiyoruz.

Sen sınırsız rahmet sahibisin.
Sen, seni dost edinenlere hadsiz sevgi sahibisin.
Sen dilediğini yaparsın.
Dilek sahipleri ne kadar çok, ne kadar büyük şeyler isteseler hepsini yerine getirirsin.
Münezzehsin, mukaddessin, meleklerin ve Ruh'un Rabbisin.
Amin

garip70

Ordinaryus
Ey Allah'ım, bir ve Samet olan, doğurmayan ve doğurulmayan, eşi ve benzeri de olmayan adınla senden istiyorum. Namazım, ibadetim hayatım ve ölümüm âlemlerin şeriksiz Rabbi Allah içindir. Ben bununla emrolundum. Ben bu emre teslim olanlardanım. Ey Allah'ım, beni amellerin ve ahlâkın en iyisine sevk et. Bunların en iyisine senden başka sevk eden yoktur. Beni kötü amellerden ve kötü ahlâktan koru, bunların kötülerinden ancak sen korursun. Allahım! Senden, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma salih amel, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikameti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lütfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun. Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tövbe ederiz. Sana güveniriz. Sana sığınırız. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız. Allahım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür ihtimali kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım. Allahım! Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunla kurtuluş istiyorum. Kurbuna mazhar olan şühedaya has makamları niyaz ediyorum. Bahtiyar kullarının yaşayışını diliyorum. Düşmanlara karşı yardım taleb ediyorum. Allahım! Kullarından herhangi birine verdiğin bir hayır veya mahlûkatından birine vaat ettiğin bir lütuf var da buna idrakim yetişmemiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de istediklerimin dışında kalmış ise ey âlemlerin Rabbi, onun husulü için de sana yakarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkında senden istiyorum.

Allahım! Kalbime bir nur, kabrime bir nur ver. Önüme bir nur, arkama bir nur ver. Sağıma bir nur, soluma bir nur ver. Üstüme bir nur, altıma bir nur ver. Kulağıma bir nur, gözüme bir nur ver. Saçıma bir nur, derime bir nur ver. Etime bir nur, kanıma bir nur ver. Kemiklerime bir nur koy. Allahım nurumu büyüt, söylediklerimin hepsine bedel olacak bir nur ver. Söylenmeyenleri de kuşatacak bir nur daha ver. Ey yedi kat semanın ve onların gölgelediklerinin Rabbi. Ey arzların ve onların taşıdıklarının Rabbi. Ey şeytanların ve onların azdırdıklarının Rabbi. Bütün bu mahlûkatının şerrine karşı, bana himâyekâr ol. 0l ki hiç birisi, üzerime anî çullanmasın, saldırmasın. Senin koruduğun aziz olur. Senin övgün yücedir. Senden başka ilah da yoktur. Allahım, benimle veya mahlûkatından herhangi biriyle hangi nimet sabaha ermişse bu sendendir. Mülk senindir, hamdler sanadır, sen her şeye kadirsin. Rabbim! Bu gecede olacak hayrı, bundan sonra olacak hayrı senden taleb ediyorum. Bu gecede olacak şerden ve bundan sonra olacak şerlerden sana sığınıyorum. Rabbim! Tembellikten, yaşlılığın kötülüklerinden, Cehennem azabından, kabir azabından sana sığınıyorum. Allahım! Senin adınla hayat bulur, senin adınla ölürüm. Allahım, kerim olan Zat’ın adına, eksiği olmayan kelimelerin adına, alınlarından tutmuş olduğun hayvanların şerrinden sana sığınırım. Aslanın, iri yılanın, yılanın, akrebin ve bu beldede ikamet eden insilerin ve cinnilerin, iblis'in ve iblis neslinin şerrinden de Allah'a sığınırım. Allahım, pislikten ve cin ve şeytan gibi kötü yaratıklardan sana sığınırım. Allahım sen borcu giderir günahı kaldırırsın. Allahım senin ordun mağlup edilemez, vaadine muhalefet edilemez. Servet sahibine serveti fayda etmez, servet sendendir Allahım!

Zillete düşmekten, dalâlete düşmekten, zulme uğramaktan, cahillikten, hakkımızda cehalete düşülmüş olmasından sana sığınırız. Allah'ın adıyla, Allah'a tevekkül ettim, güç kuvvet Allah'tandır. Allah'ın eksiksiz, tam olan kelimeleri ile O'nun gazabından, ikabından, kullarının şerrinden, şeytanların vesveselerinden ve beni kötülüğe atan beraberliklerinden Allah’a sığınırım. Allah'ın eksiksiz, mükemmel kelimeleri ile yarattıklarının şerrinden Allah'a sığınıyorum. Yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöken gecenin şerrinden, düğümlere üfleyen nefeslerin şerrinden, hasedini açıklayan ve hasediyle hareket eden hasetçinin şerrinden, sabahın Rabbine sığınırım. Gerek cinden ve gerekse insanlardan olsun, insanların kalplerine vesvese veren o sinsi vesvesecinin şerrinden insanların Rabbi, yegâne halikı, maliki ve mabudu olan Allaha sığınırım.

Bismillah! Allahım! Sen her anımda arkadaşım ve vekilimsin. Rabbimiz Allah'a tevekkül ettik. Allahım, yolun meşakkatlerinden, üzüntülü dönüşten, malve ailede vukua gelecek kötü manzaralardan sana sığınıyorum. Allahım! Senden bütün işlerimde hayırlı girişler, hayırlı çıkışlar istiyorum. Allahım sana dönüyoruz, tövbe ediyoruz, kulluk ediyoruz, secde ediyoruz, hamd ediyoruz. Dinimi, emanetimi ve işlerimin akıbetini Allah'ın muhafazasına bırakıyorum. Allahım! Senden başka ilâh yoktur, seni her çeşit kusurlardan tenzih ederim. Ben nefsime zulmedenlerdenim. Allahım üzüntüden ve kederden sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığınırım. Borcun galebe çalmasından veinsanların kahrından sana sığınırım. Allah'ım! Aczden, tembellikten,korkaklıktan, düşkünlük derecesine varan ihtiyarlıktan, cimrilikten sanasığınırım. Keza, kabir azabından sana sığınırım. Hayâ ve ölüm fitnesinden sanasığınırım. Allah'ım! Cüzzamdan, barastan, delilikten ve hastalıkların kötüsünden sana sığınırım. Rabbim. Şeytanların, iblise tâbi olan cin cinsinden varlıklarla, yine ona tâbiolan insan cinsinden kötüyü seçenlerin, insanların iç âleminde travmaya sebepolup zarar veren vesvese ve kötü eylemlerinden, darbelerinden sana sığınırım.Ve onların yanımda bulunmalarından ve iç âlemimi etkilemelerinden de sana sığınırım.Allah’ım, huşu duymaz bir kalbten sana sığınırım. Dinlenmeyen duadan sana sığınırım. Doymak bilmeyen nefisten, faydası olmayan ilimden, belanınezmesinden, helâkın gelmesinden, kötü kazadan, düşmanların şamatasından sana sığınırım. Allahım, şikak ve nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım. Allahım! Açlıktan sana sığınırım, çünkü o pek fena yatak arkadaşıdır. Hıyanetten de sanasığınırım, çünkü o ne kötü huydur. Allah'ın kerim olan rızası için, eksiksiz,mükemmel kelimetullah hakkı için: Bela olarak semadan inen, semaya yükselen veceza gerektiren şerlerden, yeryüzünde yarattığı şerden, yerin altından çıkan şerden, gece ve gündüz fitnelerinden, gece ve gündüz gelen musibetlerden Allah'a sığınırım. Ey Rahman Allahım, hayır getiren hâdiseler hâriç.

Amin

gulibikcin

Profesör
ALLAH IM SEN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BENİ RASULÜN MUHAMMED MUSTAFA SAV AŞKINA BAĞIŞLA,, BENİ VE AİLEMİ SALİH KULLARININ SUMRESİNDE HAŞR EYLE,,DOĞRU YOLDAN AYIRMA AMİN... (bu duayı içimden geldiği şekilde yapıvardim dostlar)

garip70

Ordinaryus
Ey Rahman Allahım. Celalin hakkı için, yüzün nuru hakkı için kitabını bana öğrettiğin gibi hıfzına da kalbimi icbar et. Seni benden razı kılacak şekilde okumamı nasip et. Ey semavat ve arzın yaratıcısı, celâlin ve yüzün nuru hakkı için kitabınla gözlerimi nurlandırmanı, onunla dilimi açmanı, onunla kalbimi yarmanı, göğsümü ferahlatmanı, bedenimi yıkamanı istiyorum. Çünkü hakkı bulmakta bana ancak sen yardım edersin, onu bana ancak sen nasip edersin.

Herşeye ulaşmada güç ve kuvvet ancak büyük ve yüce olan Allah'tandır.
Allahım! Sen yedi semanın Rabbi, Arş-ı Azam'ın Rabbisin. Sen bizim Rabbimiz ve her şeyin Rabbisin. Tevrat, İncil ve Furkan’ı indiren, tohum ve çekirdekleri açansın. Herşeyin şerrinden sana sığınıyorum. Her şeyin alnından yapışmışsın, dizginleri senin elindedir. Evvel sensin, senden önce bir şey yoktur. Ahir sensin, senden sonra da bir şey kalmayacak. Sen zahirsin, senin üstünde bir şey mevcut değildir. Sen batınsın, senin dışında bir şey yoktur. Benim borcumu öde, beni fukaralıktan kurtar, zengin kıl. Ey diri olan, ey Kayyum olan Rabbim rahmetin adına yardımını talep ediyorum. Ya ze'l-celâli ve'l-ikram.

Rabbim Allah'tır, Allah. Ben ona hiçbir şeyi ortak koşmam.
Allahım ben senin kulunum, kulunun oğluyum, cariyenin oğluyum, senin avucunun içindeyim, alnım senin elinde. Hakkımdaki hükmün caridir. Kazan ne olursa hakkımda adalettir. Ey semavat ve arzın yaratıcısı olan celâl, ikram ve dil uzatılamayan izzetin sahibi olan Allahım. Kendini tesmiye ettiğin veya kitabında indirdiğin veya nezdinde mevcut gayb hazinesinden seçtiğin, sana ait her bir isim adına senden Kur'ân'ı kalbimin baharı, sıkıntı ve gamlarımın atılma vesilesi kılmanı dilerim.

Allahım, bana günahları, beni hayatta baki kıldığın müddetçe ebediyen terk ettirerek merhamet eyle. Bana faydası olmayan şeylere teşebbüsüm sebebiyle bana acı. Seni benden razı kılacak şeylere hüsnü nazar etmemi bana nasip et.

Allahım! Hamd sanadır. Beni sen giydirdin. Kıyafetlerimin hayırlı olmasını, yapılış gayesine uygun olmasını diliyor, şerrinden ve yapılış gayesine uygun olmamasından da sana sığınıyorum. Avretimi örtebileceğim ve hayatta güzellik sağlayabileceğim bir elbise giydiren Allah'a hamd olsun. Bunu bana giydirip, tarafımdan bir güç ve kuvvet olmaksızın beni bununla rızıklandıran Allah'a hamdolsun. Bize yedirip içiren ve bizi Müslümanlardan kılan Allah'a hamd olsun. Bana yediğim yemekleri yediren ve tarafımdan hiçbirgüç ve kuvvet olmadan bunu bana rızık kılan Allah'a hamd olsun. Yanımızda oruçlular yemek yesin, yemeğimizden ebrarlar yesin, üzerimize melekler dua etsin. Hayırlı ve istikametli bir ömür diliyorum. Beni yaratan Allah'a inandım. Beni yaratan Allah'a hamd olsun.
Amin

garip70

Ordinaryus
Allahım! Sağ olduğumuz müddetçe kulaklarımızdan, gözlerimizden, kuvvetimizden istifade etmemizi nasip et. Elden ayaktan düşürüp başkasına muhtaç etme. Aynı şeyi bizden sonra gelecek olan neslimize de nasip et. İntikamımızı, bizez ulmedenlerden al. Bize tecavüz edenlere karşı bizi muzaffer kıl. Bize, dini musibet verme. Dünyayı, ne asıl gayemiz kıl, ne de ilmimizin son hedefi. Bize merhametli olmayanı bize musallat etme.

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır. Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zeliledersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.

Rabbimiz! Sana tevekkül ettik ve sana yönelip sana dayandık! Dönüş de sanadır. Sen Aziz ve Hakîmsin! Ululuk, izzet ve hikmet,mutlak bilgelik sahibisin. Allahım! Senden işlerim ve dinimde sebat etmeyi, doğruluğa da azmetmeyi istiyorum. Keza nimetine şükretmeyi, sana güzel ibadette bulunmayı taleb ediyor, doğruyu konuşan bir dil, eğriliklerden uzak bir kalb diliyorum. Allahım, senin bildiğin her çeşit şerden sana sığınıyorum. Bilmekte olduğun bütün hayırları senden istiyorum, bildiğin günahlarımdan sana istiğfar ediyorum. Allahım. Beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle. Beni, ailemi ve soyumu salât ile seninle olan sevgi bağı ve ibadetinde devamlı kıl. Duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve bütün müminleri bağışla. Ey Rabbimiz, bize dünyada da iyilik ver ahirette iyilik ver ve hesap günü geldiği zaman bizi mağfiret et,ateşin azabından koru.

Ey Rabbim, bana hikmet ver ve beni salihler arasına kat. Rabbim iç âlemime genişlik, ferahlık ver, işlerimi bana kolay ve müyesser kıl, dilimdeki bağı, düğümü çöz de sözümü anlasınlar. Rabbim beni gerçek, doğru olarak girdir ve gerçeklikle, doğrulukla, onayınla çıkar ve bana katından yardımcı bir güç ver.

Allahım. Beni, yalnız sana kul olmanın şerefine eriştir. Rabbim beni sıdk üzere girdiğim yere girdir ve çıktığım yerden sıdk ile çıkmayı nasip et. Ve bana indinden birgüç ile zafer kazanmayı nasip et.
Ya Rabbi, senden nimetinin kemalini, tamamını taleb ediyorum.

Allahım. Ancak sana ibadet eder, ancak Senden yardım dileriz. Bizi doğru yola ilet. Kendilerini nimetlendirdiğin seçkinlerinin yoluna ilet. Öfkene uğrayanların ve sapmışların yoluna değil.

Ey Rabbimiz. Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz. Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz. Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme. Bizi affet, bizi bağışla, bize acı. Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.

Rabbim. Benim için hayırlı olduğunu bilmediğim birşeyi senden istemekten sana sığınırım.

Allahım! Bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu, bizim gayretimizdir, dayanağımız ancak sensin.

Allahım! Kilitlenmişlerin açıcısı, öncekilerin sonuncusu, Hakk’a hak ile yardımcı, doğru yoluna hidayeteden Hz. Muhammed(s.a.v.) efendimiz üzerine öyle salât eyle ki, sen devam ettiğin müddetçe devam etsin, sen baki kaldığın müddetçe baki kalsın ki; son olmaz ona. Öyle salât eyle ki sen onunla razı olasın, onu da razı etsin. Ve 0nunla razı ol bizden ya rabbel âlemin. Şüphesiz ki sen vaadinden caymazsın.
AMİN

garip70

Ordinaryus
Sevgili kardeşlerim... Bizi yaratan bizi bizden daha iyi bilir. Duanız olmasa ne işe yararsınız buyruluyor.
En güzel dualar Kuranda bulunur. Peygamber efendimizin duaları da Allahın izniyle söylenmiş çok güzel dualardır.
Ondan sonra gönül burukluğu içinde yaptığınız, içinizden kendiliğinden coşup gelen dualar da muhteşemdir.
Yukarıdaki dualar çok uzun ama, özel gün ve gecelerde okumak için bazen dua ararız. Belki faydası olur diye buraya almak istedim.
Kusurum varsa affola.

Yukarıda verilen, Kuran ve Peygamberimizin dualarından derlenen niyazlara tüm din kardeşlerim için amin diyorum.