Dua'lar!!...

spesifik

آزادی قید و بند
Allah' Im ! İsmet Perdesini Yırtan Günahlarımı Affet..

Allah' Im ! Bedbahtlıkların İnişine Sebep Olan Günahlarımı Bağışla..

Allah' Im ! Nimetlerini Değiştiren Günahlarımı Affet..
...

Allah' Im ! Duaların Kabulünü Engelleyen Günahlarımı Affet..

Allah' Im ! Belalar Getiren Günahlarımı Affet..

Allah' Im ! İşlediğim Bütün Günahları Ve Yaptığım Bütün Hataları Affet..

Allah' Im Zikrinle Sana Yaklaşırım Ve Kendi Hürmetine Senden Şefaat Diliyorum..

Cömertliğinden Beni Kendine Yaklaştırmanı Diliyorum..
Bana Şükrünü Öğretmeni Ve Zikrini İlham Etmeni İstiyorum..
Allah' Im Senden Huzur , Tevazu Ve Huşu Diliyorum..

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Ey Vefakar Süvari Sen Daha Ne Beklersin?

kcyu.jpg

.

Ne boya badanadır ne makyaj ne de rötuş;
İçten içe alevli hüzzam yanıştır dua.
Ey Vefakar Süvari sen daha ne beklersin
Akıncı ceddin gibi bir şahlanıştır dua..

.

Ramazan Yaşar

ismail

Yeni
Allahım bilgimizi, basiretimizi artır,bize katından rahmet gönder..
Dilimizle vicdanımızın uyumlu olmasını sağla..
konuşmuş olmak için konuşmaktan her türlü artniyetten bizi uzak tut.
hislerimizin aklımızı örtmesine engel ol..
hakikati bütün çıplaklığıyla görecek bakış ihsan et...

Bülent Sönmez

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Dua Edilecek Rahatsız Etmeyin

qumj.jpg

Uğradığım yerlerde bana ulaşan bilgi kırıntılarının dahi zâyi olmasını istemediğim için, bildiklerimi parça parça da olsa sizlerle paylaşmak istiyorum…

Sidney’de Hasan Bey’in anlattıkları:

Avustralya’da Dandenong şehrinde Milli Park’a bir hafta sonra aile ile gezmeye gittik. Vakit geldiği için öğle namazını kılmak istedik. Bir mescit veya mabet olmayınca, parkın içindeki bir bahçede namaza durduk. O an etrafta hiç kimse yoktu. Namazdan sonra ağaçlar ve kuşlar da Cenab-ı Hakk’ın isimlerini duysunlar diye tesbihatı sesli olarak yaptık. Duamızı da yapıp bahçeden park yoluna doğru ilerlerken, tam yola çıkınca, şu levha ile karşılaştık: “Burada dua ediliyor, lütfen rahatsız etmeyin.” Halbuki bu levha daha önce yoktu. Demek park görevlisi bizim namaz kılışımızı gördü ve tesbihatımızı işitti ki böyle bir saygıda bulundu. Doğrusu, bu incelikten ve saygıdan çok memnun olduk…

Avustralya’da 18 yaşındaki bir kızımız avize benzeri aydınlatma malzemeleri satan bir mağazada çalışmaya başlar. Bu mağaza, Avustralya’nın çeşitli yerlerinde de şubeleri bulunan en büyük mağaza zincirlerinden birisidir. Patron da orada bulunmaktadır. Bu Türk kızının hal ve hareketlerini takip eden patron, onun ahlâkını çok beğenir ve takdir eder. Kendisinin de 12-13 yaşlarında bir kızı vardır. Kızımıza rica ederek, “Sen çalışma… Ben sana ücretini yine vereceğim. Ama benim kızımla beraber ol… Ben kızımın seninle beraber gezip dolaşmasını istiyorum.” der.

Demek, güzel davranışlar da insanlara ders veriyor.

Abdül Celil Bey de şunları anlattı:

2000 yılında Avustralya’nın Adelaide şehrinde bulunurken, oraya İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra gelen, Osmanlı hayranı Boşnak bir imam ile tanıştım… Yaşlı bir zattı. Müslüman bir hanım bulamam diye evlenmemiş ve kendisini, Adelaide şehrinde 1856 yılında Afganlı deve sürücülerinin açmış oldukları dört minareli caminin hizmetine adamış. 2000 Temmuz’unda Melbourne Işık Koleji’nin öğrencilerinden bir grup gelmişti. Onlarla bu camiye ziyarete gittiğimizde, o da kılmış olduğu öğle namazının duasını yapıyordu. Onları görünce çok sevindi. Beş on dakika ağlaması sürdü. Bir müddet konuşmadı. “Ben Osmanlı ruhu öldü sanıyordum. Ama sizi burada gördüm ya artık gam yemem!” dedi.

Abdullah Aymaz

Mekkem

Doçent
Ya Rabbi! Senin peygamberin Hz. Muhammed Aleyhissalatü Vesselam Efendimizin senden istemiş olduğu bilcümle hayırları biz de isteriz.Bize de ihsan eyle!
Ya Rabbi! Senin peygamberin Hz. Muhammed Aleyhissalatü Vesselam Efendimizin senden istiaze etmiş olduğu bilcümle şerlerden biz de sana sığınırız.Biz de istemiyoruz.Bize de verme ya Rabbi!Yardım istenilen ancak sensin,ulaşma ancak senin iledir.
Ya Rabbi! Ayıplarımız ört, günahlarımızı bağışla,göğüslerimize genişlik ver,imanımızı muhafaza eyle, kalblerimizi nurlandır,kötülüklerimizi temizle ve canımızı, içi dışı tertemiz olan iyi kullar ile beraber al.

ismail

Yeni
Sende kalıcı değilim
Kalbden geçen bütün samimi duygular bir ‘nebeil azîm’dir haddi zatında…

Kalbden geçen bütün samimi duygular bir “nebeil azîm’dir haddi zatında…
Kalbin sahibi bilse de bilmese de…
Gözlerim her gün başka bir Günahın Arefesinde.. Kurbanlık koyun gibi…dolanıyorum sokaklarda.. Her köşe başında serseri mayınlar var.. Her gece birini patlatıyorum avuçlarımda… Rabbim.. uyuyorum üç günlük dünyanın yalancı döşeklerinde.. Sabahında; gözlerimi kuru bir toprak parçasında açacağımı unutarak.. Sonra dalıyorum hülyalara.. boş laflar ediyorum.. Şehirleri talan edip tarumar ediyorum her yeri...
Bu gece vicdan denen şey’in olduğu geldi aklıma…
Sonra anlamadığım bir şekilde kalp atışlarım hızlandı.. Aklım sorgulamaya başladı her şeyi.. Boşluktaydım .. hadsiz acılar biriktirmiştim.. Kalbim Hârlandı.. Hırslıydım.. Bitiyordum her an..Debelenirken dipsiz Kuyularda… Bana seslendiğini gördüm… Titredim.. zelzeleye tutulmuş Bağdat gibi.. Mavzerlerle delik deşik edilmiş Filistin gibi… Sarardım çehrem.. Utandım senden.. el açmaya .. af dilemeye utandım..
Beynim uğuldamaya başladı.. Kendimi terk edilmiş bir seccadenin önünde buldum.. Başım usulca secdeye vardı… Islandı yanaklarım… Hep günahkar zamanlardan sonra sana gelmiştim..
İşte; yine aynı haldeyim.. Kendimden Kaçıp Sana Sığınıyorum.. Rabbim… Affeder misin beni… Her seyi Ardımda Bırakıp.. Sonsuza Bakmak İstiyorum... Sonra dalmak Düşlere.. Yıldızlara seyahat etmek.. Güneşle Konuşmak.. Ay'a ne kadar güzel olduğunu fısıldamak.. Ve tekrar yer yüzüne Dönüp Adem Gibi... Her şeye Yoktan Başlamak... Dünya Dönüyorsun.. döndükçe Başımı Döndüriyorsun.. Bi dur Dünya.. Hele bi dur.. sende kalıcı değilim.. Öz yurdumu ..geldiğim toprakları özlüyorum.. Yurdum neresi diye sorma bana.. Cevabı Havva'da.. Cennet'ten geldim ben... Cennet'e Dönmek İstiyorum...
Biliyorum geri çevirmezsin ….
Ne kadar batsam da dünya’ya ve çamurlarına..
Rahmetinle kuşatırsın ..
İnen her yağmur damlası gibi temizlersin ruhumu..
Kalbim diyorum bazen.. kalbim.. koca bir yangın yeri..
İbrahim’in atıldığı ateşler var içinde..
Ruhum Girdiği bunalımlardan çıkmak bilmiyor...
Günahkâr Zamanlardan sonra geliyorum sana...
Karanlık, zift dökülmüş yollardan geçiyorum..
ayaklarım en derin çukurlarda..
Ellerim Kirlenmiş..
Gözlerim âmâ..

Her şeyi Geride bırakıp Sana Geliyorum..
Kalbim Seni İstiyormuş aslında; yeni yeni anlıyorum..
Ve Büyük bir utançla.. mahçubiyetle Soruyorum..
Affedermisin beni..? Sever misin...?
Rabbim...
Sana Geliyorum.. Kabul Buyururmusun....beni..
Ve sende kalıcı değilim ey dünya anla beni …

Ayşe Seda Yüksel
HaberKültür.Net

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
1gsx8.jpg

Arkadaş!
Bilhassa muztar olanların dualarının büyük bir tesiri vardır. Bazan o gibi duaların hürmetine, en büyük bir şey en küçük bir şeye musahhar ve muti olur. Evet, kırık bir tahta parçası üzerindeki fakir ve kalbi kırık bir masumun duası hürmetine, denizin fırtınası, şiddeti, hiddeti inmeye başlar.
Demek dualara cevap veren Zât, bütün mahlûkata hâkimdir.
Öyleyse, bütün mahlûkata dahi Hâlıktır.

Bediüzzaman Said Nursi(r.a)
Mesnevi-i Nuriye

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
1gu0u.jpg

Rabbim, beni Seni bilenlerden eyle
Seni unutan çoklardan uzak eyle
Rabbim, beni Sana kul olanlardan eyle
Kuluna kul olanlardan uzak eyle

Dua günlugu – Dua ayetleri – Semine & Senai Demirci – Sayfa 527

spesifik

آزادی قید و بند
Altı yaşında ki evcimen oğulcuğumla etrafı topladık
Allahım sen evlatlarımızı önce sana sadık bir kul sonra ailesine merhametli eyle
Senin 'öf' emrini çiğnemeyenlerden eyle
Kızcağızımın anneciğine çekmiş asi ruhunu arındır...anneciğininkinide arındır Allahım...
Sen en güzel terbiye edicisin
son nefese dek cümle inananların evlatlarını sen terbiye eyle (amin)
Bizleri affet
Rahmet deryasında şefkatinle yıka bizleri Allahım...

Mekkem

Doçent
Allah'ım ömrümün en hayırlı anını sonu,amelimin en hayırlısını son amelim ve günlerimin en hayırlısını sana kavuştuğum gün eyle.

Nur-uL Envâr

Enis ~
'Allahım! Senden, katından vereceğin öyle bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidâyet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma amel-i sâlih, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikâmeti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lutfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun. '

|Peygamber S.a.v

âmin.​

ismail

Yeni
İsra-80. Ve dua ederken de ki: "Ey Rabbim, girişeceğim her işe doğruluk ve içtenlik üzere girmemi; bırakacağım her işten de doğruluk ve içtenlik göstererek çıkmamı sağla; ve bana katından destekleyici bir güç, bir tutamak bahşet!"

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
Duanın Vakti

2r0mp.jpg

İbnu Ömer (radıyallâhu anhümâ) anlatıyor: “Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir. Allah’a taleb edilen (dünyevî şeylerden) Allah’ın en çok sevdiği afiyettir. Dua, inen ve henüz inmeyen her çeşit (musibet) için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir. “

alıntı...

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
DÜNYA ÜÇ GÜNDÜR

2tqbp.jpg

Dünya üç gündür: Dün, bugün ve yarın. Dün geçti, yarının geleceği belli değil, öyle ise, bugünün kıymetini bil!
Hasan-ı Basrî

“Allah’ım, Sana teslim oldum, Sana iman ettim, Sana tevekkül ettim, Sana döndüm, Senin için dava ettim ve Sana başvurdum. Önceden yaptıklarımı ve sonraya bıraktıklarımı, açık yaptıklarımı ve gizli yaptıklarımı bağışla. İleriye götüren ve geriye bırakan Sensin. Senden başka İlah yoktur.” (Buharî-Müslim)

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
2vysg.jpg

“Allah’ım! dünyada ve ahirette Senden esenlik isterim; Allah’ım, dinim, dünyam, ailem ve malım konusunda Senden af ve esenlik isterim. Allah’ım, ayıplarımı ört. Korkularımdan beni emin eyle. Önümde, ardımda, sağımda, solumda, üstümde olanlardan beni koru. Altımdakilerden de Senin azametine sığınırım.”
(Ebû Davud)

ismail

Yeni
83 - "Ya Rab! Bana hikmet (hüküm) ver ve beni iyiler (zümresin)e kat."

84 - "Sonra gelecekler içinde beni doğrulukla anılanlardan eyle!"

85 - "Ve beni naîm (nimeti bol) cennetin varislerinden eyle!"

86 - "Babamı da bağışla, çünkü o yanlış gidenlerdendir. "

87 - "(İnsanların) diriltilecekleri gün, beni mahcub etme."

Şuara Suresi

ArZu

GülenAy
Web sitesi
www.arzuzum.blogcu.com
435wu.jpg

Tut bizi Rabbim..

Tut ki tutulmaya en fazla muhtacız..

En fazla Senin tutmana muhtacız..

Senden başkamız yok.. Neyimiz varsa Senin..

Biz bile bizim değilken.. Her köşede bir emanet..

Bize nasıl güvendin ya Rabbi…

Nasıl taşırız bunca yükü Sen el atmazsan, bu aciz eller kimi tutsun da kaldırsın kendi bataktayken..

Tut ey yegane yardımcımız..

Tut ki gaflete düşmesin kalbimiz..

Ala-yı illiyne matuf bunca yürek yuvarlanmasın bataklara..

Tut ki yükselelim..

Tut ki kurtaralım..

Tut ki kurtulalım…

Âmin…

alıntı...