Dua'lar!!...

ismail

Yeni
Ey Rabbim!
Alimlerimize sorumluluk,
Muminlerimize aydınlık,
... Aydınlarımıza iman,
Tutucularımıza anlayış,
Anlamışlarımıza tutuculuk,
Uyumuşlarımıza uyanıklık,
Uyanıklarımıza irade,
Dindarlarımıza din,
Şairlerimize şuur,
Araştırmacılarımıza hedef,
Umutsuzlarımıza umut,
Zayıflarımıza güç,
Oturmuşlarımıza kıyam,
Donup kalmışlarımıza hareket,
Ölülerimize hayat,
Körlerimize görüş,
Suskunlarımıza feryat,
Küfürbazlarımıza edep,
Halkımıza öz bilinç bağışla…
ALLAH’ım!
Bana yenilgide çabalama,
Umutsuzlukta sabretme,
Yoldaşsız yürüme,
Silahsız savaşma,
Ödülsüz çalışma,
Dünyasız din,
İsimsiz yücelik,
Ekmeksiz hizmet,
Riyasız iman,
Gösterişsiz iyilik,
Hevessiz aşk ve halkın kalabalığı arasında yalnızlık nasip et…

ALİ ŞERİATİ

ismail

Yeni
1069260_561365017235702_137410395_n.jpg

Okyanus

Profesör
Ey kalbleri döndüren, kalbimi dinin ve taatın üzerine sabit kıl.

ismail

Yeni
Rabbim!
Gerçekten bana mülk verdin ve bana sözlerin yorumunu öğrettin.
Ey gökleri ve yeri yaratan!
Dünyada ve ahirette sen benim velimsin.
Benim canımı müslüman olarak al ve beni iyilere kat.”
...

{Yusuf Suresi – 12:101}

ismail

Yeni
"Rabbimiz, katından bize bir rahmet ver ve işimizden bize doğruyu kolaylaştır (bizi başarılı kıl) .

KEHF SURESi 10

Leylifer

Kıdemli Üye
Tam da sınandığım yerden kırılıyorum Rabbim.
Sen en iyisini bilensin.
Eyvallah demeyi, dilimizden kalbimize indir, Kolaylaşsın işimiz.

ismail

Yeni
Ey güçlü Rabbim!

Senin ayetlerine küfredenler, senin peygamberlerini yalanlayıp haksız yere öldürenler ve adalet, eşitlik istemek için ayaklanan kullarını öldürenler hâlâ yeryüzünde egemendirler. Müjdelediğin azabı onlara ulaştır!

[Ali Şeriati || Dua]

1175540_552060361495876_1641493490_n.jpg

ismail

Yeni
Rahman Rahim olan Allah’ın adıyla

"Rabbimiz, unuttuklarımızdan ya da yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma.

Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme....

Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma.

Bizi affet, bizi bağışla.

Bizi esirge, Sen bizim Mevlamızsın.

Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et."

BAKARA SURESi 286

ismail

Yeni
YARAB! Mısır'ın üstündeki (Sis'i) kaldır!
Amin.

ELİF

Yeni
Allahin laneti gazabi azabi zalimlerin üzerine olsun Halid el Benna ve tum sehitlerimizin sehadeti mübarek olsun

ismail

Yeni
Muhterem Müslümanlar!
Allah’ın mülkünde O’nun nimetleri ile hayatını sürdüren ve fakat O’na isyan eden zalimler, Müslümanlara soluk aldırmak istemiyorlar.Mallarını,canlarını,namuslarını ve
yurtlarını yağmalamak talan etmek ,istiyorlar.Dünyayı adeta kan ve göz...yaşları ile cehenneme çevirdiler. Son olarak Mısır’da Firavunlar yine kudurdular.Masum halka bomba yağdırıyorlar.Katliam yapıyorlar.Ölen binlerce kardeşimiz için gıyabi cenaze namazı kıldık.Allah kabul eylesin.Şimdi dua zamanı; AAMİİN.
DUA
Elhamdülillahi Rabbil alemiyn. Vel akıbetü lil müttakıyn.Vela udvane illa alezzalimin. Essalatü vesselamü ala rasulina Muhammedin ve alihi ve ashabihi ve ümmetihi ecmaıyn.
-- Ey Mülkün ve hükmün tek sahibi AZİZÜN ZÜNTİKAM OLAN Rabbimiz.!Tek suçu Müslümanlık olan,gasp edilen hakları için sokaklara dökülen kardeşlerimize yardım eyle,Şehit edilen Mısırlı kardeşlerimize rahmet eyle ,Şehadetlerini kabul et Ya Rabbi.
--İnanıyoruz ki sen mutlak galip ,yegane hakimsin.Yeryüzünde senin nizamın için kıyam eden kardeşlerimize güç-kuvvet ve zafer ihsan eyle Allahım! Zalimlerden tüm mazlumların intikamını almayı bizlere nasib eyle!
--Ey ‘Hayrul Makiriyn’Olan Allahım! Ümmet birliğini parçalamak için, Hile –tuzak kuranların tüm oyunlarını boşa çıkar, tuzaklarını başlarına geçir Ya rabbi.
--Mısır’da,Suriye’de ve tüm dünyada akan kan ve gözyaşını dindir Allah’ım. İman emniyetini.İslam barış huzur ve kardeşliğini hakim kıl Allahım.
--İktidar ve dünya hırsı ile hiç kural tanımadan yakan –yıkan ve kadın-çocuk-masum demeden öldürenleri islah eyle Ya rabbi. Islah olmazlarsa Kahhar İsmin hurmetine kahru perişan eyle Allahım..
--Biz Müslümanları intikamına memur eyle, yeryüzünde razı olacağın hayatı yaşamaya muvaffak kıl Allahım.
--Aramızda vahdeti gerçekleştir, kaybettiğimiz güç ve heybeti yeniden ver bizlere Allahım.
--Şer güçlerin,şeytani planlar ile aramıza nifak saçmasına, aramızı açmasına bizi birbirimize kırdırmasına imkan verme Allahım..
--Tarihte hiç olmadığı kadar zillete ve çaresizliğe düştük. İpi kopmuş tesbih taneleri gibi dağıldık. 2 Milyara yaklaşan nüfusla zelil haldeyiz .Kafirler-zalimler karşısında bizi daha fazla rezil-rüsvay eyleme Allahım.
--Üzerimize hesap yapanlara karşı bizlere basiret ve uyanıklık lutfeyle Allahım.Fitneden-fesattan,nifaktan-ihtilaflardan , muhafaza eyle Allahım.
--Üzerimize sabır yağdır, Ülkemizi tüm İslam coğrafyasını bütün tehlikelere karşı koru ya rabbi.
--Müslüman kardeşlerimize karada havada ve denizde, her yerde ve her zaman zafer nasip et. Zalimleri,hainleri terör örgütlerini ve şeytani güçleri mağlup eyle, fırsat verme Allahım.
--Bizi affet,bizi bağışla ,merhamet et, sen bizim mevlamızsın.Kafirler topluluğuna karşı yardım eyle Allahım..
Tüm mazlumları, özellikle Mısır lı ve Suriyeli kardeşlerimizi içine düştükleri acılardan sen koru ya rabbi,
VEl hamdülillashi rabbil alemiyn..

ELİF

Yeni
Panomuza astigimiz bir duamiz var unutmadikca sabah aksam okumaya calisirim "Dinim, ailem, evlatlarim, canim ve malim icin bismillah " diye simdi o duaya tum mazlum ihvanlarimiz icin de Bismillah ekliyoruz..Allah im hepsini korusun..

KUZAT

Profesör
Ya RABBİ

Settar isminle hatalarımı örtüp beni rezil ve rüsva etmediğin;
kereminle muamele edip, beni hemen cezalandırmadığın; ihsanınla bana karşı halim davranıp üzerimdeki nimetini değiştirmediğin
ve iyiliğini acıya çevirmediğin gibi, bu uzun uzun yalvarışıma, şiddetli çaresizliğime ve zavallı halime de merhamet et!

Hazreti Muhammed (S.a.v)

KUZAT

Profesör
Yâ Rabbi!
Doğruyu Doğru Olarak Göster ßize,
ve Ona Uymak İçin Kuvvet ve Kudret Ver
ßize...

Hz. Ebûßekir (r.a)